Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171905 (200 за 24 години)

Сирітка у космосі

guardian

Мій відгук на фільм «Вартові Галактики» (Guardians of the Galaxy, 2014).

Головним режисером та одним з авторів сценарію “Вартових Галактики” став маловідомий широкому загалові американський режисер Джеймс Ганн, який до того ніколи не займався нічим подібним за масштабом і кошторисом, адже за даними IMDB бюджет цієї стрічки складає 170 000 000 $. Його призначення було дуже сміливим і ризикованим у комерційному і творчому плані кроком “Marvel”. Втім, останнім часом подібні експерименти перетворились радше на норму. Таке рішення виявилося повністю виправданим. Я вважаю “Вартових Галактики” наразі кращим з усіх фільмів від “Marvel” (з тих, які я бачив).

Сюжет фільму не надто вишуканий. Жив-був собі хлопчик Пітер Джейсон Квіл (Кріс Претт), якого мама називала Зоряним Лицарем. Мама померла від раку, а хлопчика викрали прибульці-бандюги, які спершу думали його з’їсти, а потім взяли собі за козачка-попихача. “Зоряний лицар” виріс дрібним космічним авантюристом, який займається низькопробними злочинами і мародерством. Його наймає таємничий олігарх, відомий як Колекціонер (Бенісіо Дель-Торо; привіт другому “Тору”), який збирає різного роду цікавинки з усієї Галактики для того, щоб Квіл знайшов йому таємничий артефакт на закинутій планеті. Виявляється, що у заволодінні цим предметом зацікавлений і сумнозвісний релігійний терорист Ронан, готовий на все для того, щоб знищити своїх ворогів. Для перехоплення Зоряного лицаря і артефакту Ронан відправляє убивцю Гамору (Зоі Салдана). Також на його слід натрапляють Рокет – розумний єнот, жертва експериментів вчених-садистів, та його чи то охоронець, чи то опікун, розумне дерево Ґрут. В силу ряду причин вони, феєрично втікши з в’язниці разом з одержимим помстою серійним убивцею Драксом (Дейв Батіста), змушені об’єднатись заради порятунку Всесвіту і власної шкури… Так і з’явились самозванні Вартові Глактики.

На перший погляд, у всьому цьому немає нічого особливого. Є сотні фільмів про артефакти і порятунок Всесвіту. АЛЕ Ж ЯК ЦЕ ЗРОБЛЕНО!!! У “Вартових Галактики” є все: гумор, напруга, бійки, дивовижні краєвиди і пристрої. Фільм цілком вільний від занудливого пафосного моралізаторства “Капітана Америки” чи псевдореалізму “ноланівського” “Бетмана”. Він справді веселий і позбавлений навіть натяку на спробу зробити його реалістичним з технічної точки зору, вершиною чого є вихід ГГ у відкритий космос у шкіряному плащі і якісь дихальній масці, яку він потім зняв і однаково залишився живим. Своїм технічним ідіотизмом “Вартові Галактики” нагадують “Зоряні війни”, і, як і в тому випадку, це сприймається як само собою зрозуміле, адже ясно, що це казка. Ніяка це не наукова фантастика, це героїчне фентезі у космічній обгортці (як і “Зоряні війни”). Щодо гумору, то він є практично у кожній сцені. Особливо смішними є боротьба ГГ за свій плеєр “Вокман”, який йому колись подарувала мама, Ґрут з його чотирма словами та Ракета з його вибриками.

Другим позитивом фільму є гра акторів. Кріс Претт до цього часу був маловідомим. Особисто я пригадую його єдину роль – у фільмі “Татусь з доставкою”. Втім, після “Вартових Галактики” я пророкую йому велике майбутнє, адже він справжній талант, який до того ж, “осідлав” круту франшизу. Решта впорались не гірше. Окремо відзначу українське дублювання фільму, яке є на дуже високому рівні.

Щодо музики, то американські хіти 1980-х років виглядають у космосі досить забавно, але цілком вписуються у карнавальну атмосферу стрічки. Сценарій є зразком досконалої “виписаності” персонажів, адже всім знайшлось достатньо місця і жодна обставина у фільмі не “провисла”. Разом з тим, сценаристи залишили достатньо інтриги для наступного фільму, який очікується у 2017 р. і який має фільмувати все той же Джеймс Ганн з тими ж виконавцями головних ролей. Я думаю, там має бути розгадка походження Зоряного Лицаря, війна з Таносом (привіт “Месникам” і “Залізній людині”!) та подальше розгортання роману між зеленовидою (але спокусливою) Гаморою і Пітером Джейсоном Квілом.

Загалом, перед нами досконало знятий комедійно-пригодницький фільм за коміксом, придатний для перегляду всіма віковими і ґендерними групами. У фільмі немає “м’яса”, тож ви можете сміливо йти на нього з дітьми. Стрічку бажано переглядати на великому екрані, адже картинка і справді красива і захоплююча, тож не жлобтесь і сходіть до кінотеатру. Я даю цьому фільмові тверду десятку. Наразі, це краща екранізація коміксу яку я взагалі бачив.

-1 коментарів

 1. “Я вважаю “Вартових Галактики” наразі кращим* з усіх фільмів від “Marvel” (з тих, які я бачив).”
  *найкращим
  “Наразі, це краща* екранізація коміксу яку я взагалі бачив.”
  *найкраща
  В українській мові вищий ступінь порівняння використовується, власне, для порівняння. Інакше Ви маєте вказати кращим за що є той фільм. Знаю, що ви не можете редагувати власні тексти. Тому привіт модерам)

  • Я ж написав: кращим з усіх коміксів від “Marvel” та “Наразі, це краща екранізація коміксу яку я взагалі бачив.”.

 2. Я Є Ґрут – три слова, а в тебе “… Ґрут з його чотирма словами…” яке четверте? )
  А так згоден. Фільм рекомендовано для перегляду!

  • В кінці фільму Грут сказав “Ми є Грут”. Так що оце “Ми”, думаю, можна зарахувати за 4-те)

 3. Люди ну чому ви всi пишете спойлер? Якщо ви не хочете дiзнатись про що фiльм(сюжет) до його перегляду, то навiщо взагалi заходити та читати?