Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171180 (160 за 24 години)

Черепахова зупа і красуня

TMNT_730x336_Kronverk

Мій відгук на фільм «Підлітки-мутанти черепашки-ніндзя» (Teenage Mutant Ninja Turtles, 2014).

Цей фільм нам подарував Джонатан Лібесман, відповідальний за такі провальні у творчому плані стрічки як «Гнів титанів», «Глобальне вторгнення: битва за Лос-Анджелес» і «Техаська різанина бензопилою: початок». Втім, цей фільм здався мені непоганим. Тяжко сказати чому. Можливо налинули спогади юності, або через Меган Фокс. Або те, що це продовження франшизи, і тут важче щось зіпсувати, аніж у звичайному кіно. Схожа ситуація і з сценарієм. Ним займався цілий колгосп людей. Оскільки всі вони взяли за основу класичну історію, то вони теж нічого особливо не зіпсували, що добре для фільму з бюджетому у 125 000 000 $.

Отже, фільм оповідає про початок історії химерної четвірки, Сплінтера та їх подвійне знайомство з Ейпріл О’Ніл. У Нью-Йорку з’являється банда Нога, яка тероризує місто. Нею керує велетень-японець на прізвисько Шредер. Органи правопорядку безсилі. Репортерка-початківець Ейпріл О’Ніл (Меган Фокс) намагається щось дізнатись, але до її пошуків вкрай скептично ставиться її керівниця (Вупі Ґолдберг), вважаючи її трохи причмеленою. Міщанам раптово приходять на допомогу дивні невловимі герої, які дуже дивно виглядають. Це Черепашки-Ніндзя, які тільки стали на шлях своїх пригод, не повідомивши про це свого сен-сея, гігантського щура Сплінтера. На цій дорозі вони знайомляться з Ейпріл О’Ніл та намагаються зупинити Шредера і його поплічників. Одночасно з цим Черепашки і Ейпріл відкривають загадки свого походження і причини втрат близьких.

Фільм вийшов непоганим розважальним проектом, який нічого особливого не відняв, і нічого не відняв від всім знайомої історії. Загалом, стався один серйозний крок у порівнянні з попередніми частинами – сучасні спец ефекти і зйомки. Творці фільму справді зуміли оживити Леонардо, Мікельанджело, Донателло та Рафаеля, а також Сплінтера, зробивши його дійсно огидним, про що засвідчили бридливо-злякані крики дітей та їх матусь, які сиділи позаду мене. Більше ніяких дурнуватих гумових костюмів і ляльок. Черепашки сміються, б’ються та діють як справжні. Всім любителям Черепашок-ніндзя варто б переглянути фільм хоча б через це. За це ми можемо подякувати операторові, бразильцю Лулі Карвальйо, та команді розробників спец ефектів. Музика доволі типова, і більше б відповідала якомусь фільмові про не таких смішних і дурнуватих супер-героїв, як двометрові черепашки-ніндзя.

Меган Фокс є справжньою окрасою фільму. І справа не стільки у її акторській обдарованості, яка, щоб не казали недруги, деякою мірою є, як у її вроді. У стрічці, сповненій мутантами і Шредером у його роботизованих латах самурая (привіт другій частині «Росомахи»!) її краса мала хоч якось прикрасити фільм та підкреслити особливості зовнішності мутантів. Зрештою, це таке правило кіно: якщо є потворне – дял контрасту має бути щось і справді гарне. Що ж до її гри, то вона була місцями натягнутою, як от у сцені зомління. Втім, я ніколи не висував щодо її гри завеликі вимоги. Зараз, після зйомок у таких «шедеврах» як «Тіло Дженніфер», «Джона Хекс» та цьому, дволі смішно вигяладають її заяви після других «Трансофрмерів» щодо тупизни її ролі у фільмі про роботів. Окрасою фільму могла б стати Вупі Ґолдберг, але їй дали замало часу. За образ «хорошого веселого хлопця» – помічника Ейпріл та її оператора, відповідає Вернон Фенвік, який цілком впорався з завданням і я сподіваюсь побачити його у продовженні. А от образи негідників настільки вбогі, що це аж смішно. Шредер – загадковий японський надчувак у темряві, його помічниця-азіатка, продажний, злий магнат… Все це сірі, нікчемні стереотипні персонажі, яких я бачив ТИСЯЧІ, і від яких втомився років на…цять тому. Зрештою, може я просто чіпляюсь і годі вимагати від виконавців ролей у фільмі з назвою «Підлітки-мутанти черепашки-ніндзя» чогось більшого. Все-таки, я дивився не «Хрещеного батька», і не «Народженого четвертого липня». Тому всі молодці.

Перед нами типове кіно вихідного дня, на яке можна сміливо йти з дітьми. До того ж, я наполегливо раджу його перегляд фанатам всієї історії Черепашок-ніндзь. Думаю, ми можемо сміливо сподіватись на продовження, адже зараз модно перезнімати старі трилогії. Я оцінюю цей фільм на 7/10, значною мірою завдяки Меган Фокс.

Коментарі закриті.