Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171021 (152 за 24 години)

Стоп-наркотик

poster_40977

Відгук на фільм “Люсі” (“Lusy”, 2014 р.).

Цей фільм є типовою роботою Люка Бессона (він і режисер, і автор сценарію), яка показує нам його бажання і фетиші. Загалом, фільм не виділяється з решти тих його стрічок, які я бачив, хоча в ньому є нетипова для майстра науковоподібність, через яку фільм назвали науково-фантастичним. “Люсі” мені сподобався і я сподіваюсь побачити побільше його фільмів. Думаю, багатьом іншим режисерам слід повчитись у французького майстра як знімати фільми такого рівня за досить скромні на сьогодні 40 000 000 $.

Жила-була американська студентка Люсі, просто Люсі (Скарлетт Йогансон). Для чогось вона нипала Тайванем і познайомилась з криміногеном Ричардом. Ричард підставив її, пославши до місцевих злочинців. Ці схопили її, зашили в живіт кілограмовий пакет з новітнім наркотиком і хотіли послати до Європи. Та сталось так, що пакет порвався, наркотик пішов у кров Люсі. Як не дивно, але вона не померла одразу, а змінилась. Її мозок переродився, відкривши нові можливості тіла і розуму, що перетворило Люсі на homo novus. Причому, її здібності продовжують стрибкоподібно розвиватись, а тіло вмирати. Для вирішення цих клопотів Люсі їде в Париж… У цьому їй допомагає професор Норман (Морган Фріман).

Я не вважаю науковоподібність стрічки причиною того, щоб вважати її справжньою науковою фантастикою. Ідеійка про те, що люди використовують тільки 10 % свого мозку давно спростована справжніми вченими, тож вся наукова сторона стрічки не витримує жодної критики (про це, до речі, Бессона попереджували заздалегідь, але він надто довго виношував ідею фільму і тому не відмовився від неї). Зрештою, все це можна простити, адже перед нами фантастичний екшен-бойовик, а не науково-популярний фільм.

З точки зору власне бойовика, то з цим у “Люсі” все як слід. Фільм динамічний, напружений і не дає відволікатись від того, що відбувається на екрані. Цьому сприяє і те, що тривалість фільму становить тільки півтори години – на відміну від багатьох інших сучасних фільмів, тривалість яких перевищує дві години, і перегляд яких часто просто втомлює. Як і в багатьох інших фільмах, до яких причетний цей француз, головним героєм стрічки є супер-жінка, яка поєднує в собі сексуальність і небезпеку. Я давно зрозумів, що такі панянки є фетишем Люка Бессона. І я не проти цього:). Також Бессон намагався розбавити сюжетну лінію стрічки роздумами про біологію, мозок, інтелект та розвиток людства. Загалом, це не зашкодило фільмові, бо всього цього рівно стільки, скільки треба. У цьому “Люсі” значно виграє на тлі “Переваги”, де подібного було забагато. Мені сподобалось, як Бессон показав розпад людської особистості Люсі та її переродження у щось не зовсім людське і зрозуміле. Хоча, як мені здалось, вона залишилась гуманною особистістю, яка турбується не стільки про себе (її доля вже вирішена), як про майбутнє людства. В дечому кінцівка “Люсі” нагадала мені долю ГГ з фільму “Перевага”. Та Люк Бессон зумів передати все це справді цікаво і навіть весело.

Музика у фільмі підібрана вдало та не дисгармоніює з його змістом. Що ж до акторської гри, то Йогансон і решта виклались як слід. Схоже, Морган Фрімен перетворився на такого собі весільного генерала у кіно, він всюди в образіі крутого старого перця. Останнім часом, у мене складається враження, що він є у кожному третьому фільмі, на який я ходжу до кінотеатру. І це не погано. Також у фільмі є Чой Мін Сік, який грає тайванського злочинного ватажка Кенга. він справді переконливий у цьому образі. Чой Мін Сіка ми перш за все знаємо завдяки корейському фільмові “Олдбой”. Спецефекти і операторська робота у “Люсі” на вищому рівні, а насильство є, з одного боку, достатньо брутальним і відвертим, а з іншого боку – не надто відразливим.

Загалом, у жанрі фантастичних бойовиків “Люсі” заслуговує на найвищу оцінку. Я раджу піти на цей фільм і гарно провести свій час. Втім, як на мене, вести на перегляд “Люсі” геть малих дітей не варто.

Коментарі закриті.