Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169402 (168 за 24 години)

Відгук на фільм “Посвячений/”Втаємничений”” (The Giver, 2014)

| 3 коментарі

53ef25d8b485c

Цей фільм для нас зняв австралійський режисер Філліп Нойс, міцний голлівудський ремісник, серед робіт якого варто згадати “Солт” з Анджеліною Джолі, “Сліпу лють” з Рудгером Гауером та серіали “Поклик Тру” і “Помста”. Наразі для мене “Посвячений”/”Втаємничений” – кращий його фільм.

Сюжет фільму повторюю вже доволі поширену схему. У далекому майбутньому, після якихось страшних потрясінь, суспільство людей замкнулось у громадах з тоталітарним устроєм. Загалом, життя сите, стабільне і на перший погляд безпечне. Усі ввічливі та чесні. Все життя людей минає під жорстким контролем та впливом хімічних речовин, а люди нагадують скоріше якихось біороботів. Це суспільство суворо поділене за професійною ознакою. Повноцінна сім’я відсутня, як і справжні почуття – любов, страх, біль, сімейні цінності. Для того, щоб не було заворушень зроблено так, що люди не бачать навіть кольорів – все чорно-біле (я спершу навіть подумав, що таке зображення тому, що у кінотеатрі є якісь технічні проблеми). Старих і непотрібних дітей “висилають за Край”. Також люди майбутнього нічого не знають про минуле. Втім, є й так звані Хранителі історії, які якимсь дивовижним чином пам’ятають минуле і можуть відчувати справжні емоції. Один з них – Джонас, усвідомлює весь жах такого існування та вирішує змінити все довкола…

Фільм розумний і дуже красиво знятий. На перший погляд він нагадує “Дівіргента”, але на відміну від нього “Посвячений” майже позбавлений насильства, і в ньому значно більша увага надається почуттям і роботі головного героя над собою. Головною темою стрічки є свобода і право вибору окремою людиною і всім суспільством своєї долі, а також те, що без справжніх почуттів – любові, відданості, страху, болю та ненависті, людина перестає бути людиною, перетворюючись на такого собі біологічного робота. Окремо слід виділити операторську роботу Росса Емері, який свого часу зфільмував “Матрицю”, “Росомаху”, “Операція “Валькірія”” і т. ін. Йому вдались зйомки не тільки людей, але й природи. Музику для фільму створив знаменитий Марко Белтрамі. Щодо сценарію, то я не читав книги-першоджерела Лоіс Лоурі, тож не можу говорити точно, але думаю, що Майкл Мітнік та Роберт Б. Вайд не зіпсували її. Акторська гра теж перебуває на рівні. У фільмі є чимало голлівудських зірок другого-третього ешелону – Джеф Бріджес, Кепті Холмс, Александр Скаргард і Меріл Стріп. Невеличка роль знайшлась навіть для Тейлор Свіфт.

Окремо хочу сказати про відвідуваність цього фільму в Україні. У кінозалі, де я дивився “Посвяченого” разом зі мною на сеансі на 20:00 було цілих 8 (вісім) чоловік (хоча загалом цей фільм у світі сприйняли непогано). Також прикро вразило, що субтитри і всі підписи у фільмі виконані російською. Втім, це типово для кінопрокатника “Аврора”. Дубляж стрічки непоганий. Що ж до ляпів у самому фільмі, то вони стосуються хіба що технологій майбутнього. Втім, цей фільм є скоріше фентезійною драмою, аніж науковою фантастикою, тож особисто мене це ніяк не зачепило.

Перед нами зовсім не дитяче кіно. Раджу переглянути “Посвяченого” всім, хто хоче розумно провести час і трохи подумати над людством, його справжніми цінностями і майбутнім. Я надаю цьому фільмові найвищу оцінку.

3 коментарі

  1. фільм є на Гуртом ? Бо щось я не знайшов.

  2. 01:04:40 – кадр з Майдану
    Загалом хороша стрічка. І книга також :)

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.