Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169386 (182 за 24 години)

Жахи – це необов’язково тупа різанина у темряві

| 4 коментарі

Мій відгук на фільм «Визволи нас від зла» (Deliver Us from Evil, 2014).

Цей фільм є справою рук Скотта Деріксона, творця таких знакових фільмів у жанрі жахів як “Сіністер” та “Екзорцизм Емілі Роуз”. На разі “Визволи нас від зла” для мене є кращим фільмом у жанрі жахів, який я бачив. Хоча, можливо, так мені здається тому, що я бачив його у кінотеатрі (до речі, український дубляж стрічки чудово зроблений, від душі). Особливо гарно передані голоси біснуватих.

Сюжет доволі типовий. Фільм побудований на основі нібито спогадів справжнього нью-йоркського поліцейського детектива Сарчі (Ерік Бана), який в ході розслідування дивних випадків натрапив на слід сатанинської секти, яка вважає, що готує пришестя Антихриста, а її члени опановані демоном. Втім, виявляється, що Сарчі не просто розслідує справу сатаністів, а ще й сам є частиною їх зловісних планів. Допомагає йому у розслідуванні одіозний католицький священник отець Мендоза (Едгар Рамірез). У цій діяльності вони заходять у такі глибини, у які краще б не потрапляти…

Здавалось би, ну що в цьому особливого? Тим більше, що фільмів про екзорцизми одержимих знято безліч, а в серіалі “Надприродне” вони є в кожній третій серії. Але “Визволи нас від зла” рятує його досконала якість в усьому – сценарії (його автори – сам Дерріксон і його давній співавтор Пауль Харріс Бордман), спецефектах, монтажі, акторській грі. Найважливіше те, що Скоттові Деріксенові вдалось створити у фільмі справді моторошну атмосферу і не опуститись до рівня використання якихось дешевих прийомів – рогатих монстрів, перевтілень і подібної дурні. Він показує демонічність у душах самих людях, через тріщинки у яких в людей вселяється істинне, первинне зло. Насправді, перед нами такий собі містичний нуар, адже головні герої – Сарчі та отець Мендоза і самі далеко не янголи. Втім, коли треба вони зуміли приборкати свої почуття і таки подолали демона. Фільм знято дуже серйозно. У ньому немає гуморності та попсовості “Константина” і театральності “Екзорциста”. Все зроблено похмуро, реалістично, навіть натуралістично, та дуже оголено. Сцени насильства, трупів і самого екзорцизму дуже жорстокі, тож я точно не раджу йти на цей фільм з дітьми. У фільмі постійно присутні раптові напади, якісь моторошні звуки, видіння, та агресивні тварини, що постійно тримає у напруженні. Особливо вражаючим є сам екзорцизм. Єдине, що трохи розбавляє гнітюче враження – це фобія детектива Сарчі перед котами, а єдиним красивим і світлим у фільмі є його любов до дружини-красуні Джен (Олівія Мунн) та доньки. Перед нами явно не комедія.

Щоправда, мене дещо здивувало те, що окрім звичайного звукового фону для фільмів такого типу, який складається з потойбічної музики, примарних звуків і шепотінь (все це забезпечив Крістофер Янг), основною музичною темою “Визволи нас від зла” є пісні легендарного гурту “Doors”. Втім, їх використання у кіно є дуже давнім – достатньо згадати, що одна з пісень Джиммі Моррісона і компанії “The End” була основною музичною темою знаменитого фільму “Апокаліпсис сьогодні”. Та попри це, химерні пісні “Doors” доволі органічно вписались у моторошну атмосферу стрічки. Для мене музика у кіно є дуже важливою, часом вона “робить” мені половину враження від фільму, тож у цьому випадку все склалось якнайкраще.

Я оцінюю цей фільм на міцну десятку у жанрі фільмів жаху. Це заявляю вам я, аж ніяк не прихильник цієї галузі кінематографу. Раджу переглянути “Визволи нас від зла” всім, хто усвідомлює, що жахливими є не рогаті слизькі чудовиська, а жахіття, що сидять у самих людях та хоче подивитись щось розумне на цю тему. Дітей брати на цей фільм я наполегливо не раджу.

4 коментарі

  1. Дякую, сходимо з дружиною в кіно. Були на “Заклятті”, тепер поглянемо, що нам тут запропонують ;)

  2. жахт -це найгіришй жанр кіно, який викликає лише роздратування. в цьому жанрі жертва завжи ТУПИТЬ

  3. >>“Константина”

    Українською правильно буде Костянтин
    Щодо рецензії: чудово так все описали, хоча я б цей фільм на перше місце не поставив би.
    Цікаво дізнатись, що входить у ваш топ-5 чи топ-10) У мій список входять наприклад “Жінка в чорному”, “Закляття”, “Зловісні мерці (2013)”, “Пункт призначення”

  4. Йой курва файне кіно!! шо нє??

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.