Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171937 (200 за 24 години)

Alexa Rank. Український вимір

| 11 коментарів

alexa-rank_240 Дивне, страшне і незрозуміле словосполучення для дуже багатьох людей, хто ніколи не зустрічався з розкруткою власного сайту. Що це і з чим це їдять і для чого воно потрібне знає дуже вузьке коло українців. Саме тому в контексті теперішньої війни і революції, яка вже пройшла, вирішив написати невелику статтю, яка допоможе нам, українцям, більше популяризувати інформацію про нас у всесвітній мережі.

Отже, спершу трохи технічної інформації. Alexa Rank від Alexa.com говорить про певний якісний показник відвідуваності різних сайтів, яким користуються у всьому світі. Найкрутішими є сайти з позачкою 1 чи 2 і відповідно всі решта їх намагаються наздогнати. Не складно здогадатися, що на першому місці стоїть Google.com (саме com), це означає, що гугл має Alexa Rank рівний 1, фейсбук йде другим. Якщо пошукати під яким номером український гугл…то він аж під 219 номером…Яка тому причина? А причина в нас, людях, які користуються браузерами. 

Що ж це власне за показник такий? Alexa Rank – непрямий показник відвідуваності сайту. А непрямий тому, що він не відображає саму відвідуваність, тобто не відображає кількість осіб на добу, місяць і т.д. Взагалі, Alexa Rank це своєрідний топ, в якому сайти розташовуються по відвідуваності. Власне, Alexa Rank підвищувати і не потрібно, його треба навпаки, знижувати. Для цього потрібно збільшувати відвідуваність свого ресурсу. Але як же сама компанія Alexa збирає інформацію про відвідуваність, коли мало того що не всі власники сайтів встановлюють лічильники відвідуваності, але і сама компанія не буде збирати інформацію з десятків сервісів відвідуваності (liveinternet, hotlog і т.д.). Всю інформацію надають самі користувачі, тобто ми з вами, за допомогою установки в свій браузер Alexa Rank Toolbar. Завантажити та встановити дане доповнення ви можете на самому сайті alexa.

Як це відбувається: ви встановлюєте в свій браузер дане доповнення, потім при заході на будь-який сайт це доповнення визначає, що це за сайт і відсилає повідомлення на головну сторінку alexa. Наприклад, якщо у вас встановлено цей додаток, то ви, при заході на мій сайт, підвищуєте місце сайту в топі Alexa. 

Але далеко не всі (я навіть впевнений що дуже мала частина з нас, українців) встановили Alexa Rank Toolbar в браузер. Встановивши лічильник, ви допоможете не тільки іншим веб проектам, але і своєму сайту. Адже на перших порах ви будете досить часто заходити на свій проект, тим самим знижуючи Alexa Rank. А ще краще, якщо ви попросите встановити додаток і своїх друзів, які відвідують ваш ресурс. Власне на самому сайті Alexa.com ви можете подивитися топ сайтів. Щоб дізнатися Alexa Rank свого ресурсу на головній сторінці Alexa.com введіть свій сайт в рядок посередині «Discover success». Не дивуйтеся, коли побачите що ваш проект займає мільйонне місце. Ну але це теорія. 

Тепер до практики. Буквально сьогодні(публікував статтю 20 серпня) я переглянув статистику деяких досить популярних українських сайтів. Наприклад РадіоСвобода:

Подібну картину можна бачити і з Українською правдою:

Як бачимо, починаючи з листопада минулого року почав різко рости рейтинг в Алексі. А рейтинг в цій системі росте надзвичайно просто. Штати і Європа масово користуються цією статистикою. А Україна, яка раінше була в активній орбіті російського інтернету, практично майже не користувалася цією системою. В результаті на прикладі останніх подій бачимо, що наші ж українці, які заходять з комп’ютерів зі штатів і Європи активно піднімають статистику і популярність наших українських сайтів. А що можемо зробити ми? Все дуже просто. Ставите доповнення і світ починає потрохи дізнаватися про Україну. Нам це нічого не коштує, а от в світі по-трошки наші українські сайти будуть мати все вищі позиції. Це буде далеко не зразу, але навіть якщо всього 100 людей прочитає цю статтю і поставить доповнення, то це допоможе не одній тисячі сайтів покращити свій рейтинг, оскільки статистична система дізнається, що є якісь нові сайти, на які виявляється ходять люди. 

В будь-якому випадку це додаткова можливість піднімати рейтинг українського сегменту всесвітньої мережі за кордоном. 

Ще трохи статистики (за те ж 20 серпня). В Алекса є ТОП-500 сайтів українського сегменту. З них – 5 російських в ТОП-25, 22 в ТОП-100, і 122 з 500. А чи багато росіян заходить до нас. ТОП-100 – жодного сайту. ТОП-200 аналогічно. Аж на ТОП-235 пошукова система Яндекс, яка в цілому російська, але власне її українська версія на 235 місці з 500 найпопулярніших сайтів російського сегменту. А загалом туди ледве влізло ще 8 сайтів, не рахуючи Яндексу. Тому, робимо висновки – ставимо доповнення і поменше ходимо на російські сайти.

З.І. Стаття створена умовно “ламером” для звичайних користувачів мережі, тому в коментарях прохання додавати цінну інформацію.

Оригінал статті розміщений на моєму сайті, кому цікаво, буду радий бачити нових гостей.

11 коментарів

 1. По-перше в Росії більше користувачів, ніж Україні, тому наприклад якщо в нас сайт займає 50-ту позицію, то в Росії вже може займати 700-ту тощо. По-друге, що Україна може запропонувати на противагу ВК, Яндексу та Мейл.ру?

  • Alexa – “буржуйська” і малопопулярна в Росії. І в нас теж. Суть як на мене дуже проста. Абсолютно неважливо, що дає цей лічильник, важливо те, що через низьку популярність в нас можна дуже легко підняти українські сайти саме в цьому рейтингу над російськими. Для цього потрібні мінімальні зусилля. Для початку хоча б поставити лічильник. Для прикладу мій сайт ще 27 серпня мав 15-мільйонну позицію. Всього-навсього поставив лічильник і заходжу щодня, як і завжди. За тих кілька днів мало того, що позиція в світі виросла на 12,5 мільйонів, так ще й сайт появився в українському рейтингу і зараз є на 15тисячній позиції. І це сайт, де нормальним є 20-30-40 відвідувачів на добу. Якщо подивитися на Гуртом, то цілком логічно, що одна людина мало що вже змінить, але! 50-100 людей, які собі поставлять лічильник піднімуть позицію Гуртом мінімум на 10-20%, а може й більше. І якщо брати ширше, то де як не тут перебуває дуже багато людей, які частіше від інших ходять виключно в український сегмент. Ціль статті проста – порадити поставити лічильник й інколи спостерігати, як ваші улюблені українські сайти ростуть в рейтингу. А контакт, яндекс і все інше поступово посунеться в рейтингу.

   • Але навіщо? Воно ж не дає нічого той рейтинг, для сайту важливий функціонал, його СЕО, та відвідувачі, думаю навіть сайт Гуртом мало хвилює той рейтинг, тут все робиться не для рейтингу, а для української спільноти

    • Від вашого запитання віє такою байдужістю, що я не можу щось адекватне написати, на жаль :(

     • От якби воно піднімало рейтинг в пошукових системах(Google наприклад), якась користь і була б для простих користувачів і для сайтів(частіше б потрапляли людям на очі). А так є переваги тільки для сайтів які заробляють на рекламі(можуть за неї більше грошей просити).
      І це ж навіть не абсолютний рейтинг, це рейтинг сайтів який враховує тільки тих користувачів що встановили тулбар(сумніваюся що це більше 25 відсотків інтернету).

 2. Поставив адд-он Alexa Sparky для Firefox, але не заповнив додаткову інформацію на сайті Alexa.com. Чи цього достатньо і як можна побачити свою власну зібрану статистику?

  • Якщо не маєте власного сайту, то спостерігайте за статистикою якогось улюбленого. Наприклад візьмемо Гуртом. Після того, як я написав і закинув статтю, рейтинг Гуртом вже підвищився на кілька тисяч позицій. Нічого додатково заповнювати не потрібно. Достатньо щоб значок “Алекса” собі тихенько висів.

 3. Censor.net.ua вже вибився у топ-200

 4. Доброго вечора, може хтось порадить , як толково самому просувати сайт – покроково? Що саме головне ? Мій сайт https://svitrukodilia.com – це дуже вузькопрофільний сайт . Чекаю порад. Буду дуже вдячна.

 5. А як можна потрапити у цей топ 200, тут хоч би в топ 500 попасти)
  Ніби все правильно робимо, свій контент, пишемо статті на сайті, але все рівно ще далеко до топ 500-1000
  Можливо маєте поради, буде раді всім https://magiavizerynky.com

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.