Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171200 (163 за 24 години)

Думка про фільм “Снігобур”. Увага: читати тільки тим, хто цей фільм вже бачив!

| 28 коментарів

sp_022_re

Знайшовши цей фільм на Толоці і прочитавши опис до нього, мене захлинула хвиля скептицизму. Ще одна історія про останніх людей на Землі. Круто. В поїзді. Неймовірно. Невже ідеї в Голлівуду зараз справді настільки обмежені? Певну надію вселило те, що фільм, по-суті, корейський, хоча і знімався в багатьох країнах.

Не думайте, що я противник американського кіно. Зовсім ні, скоріше навпаки. Більшість шедеврів знято якраз в Америці, це не підлягає жодним сумнівам. Просто те, що знімається там останніми роками… Якщо точніше, 99% того, що знімається там останніми роками… Як це сказати? Неможливо дивитися? Ні, занадто перебільшено. Все не так погано. Дивитися можна, навіть отримувати від цього задоволення, але… Якщо не вдаватися в деталі, гроші і комерція остаточно захопили у американських фільмах першу скрипку. Мистецтво, по крайній мірі, справжнє мистецтво, підібгало хвоста і з боями відступило на дальній задній план.

Так от, корейський фільм про поїзд… Мало не забув. Склалося враження, що він може бути не зовсім мейнстрімним, не зовсім типовим і навіть цікавим і оригінальним. Завантажив. Подивився. Сподобалося. Навіть дуже. Недоліки, звичайно ж, присутні. Наприклад, постає питання: чому люди у задній частині поїзда цілими роками мирилися з жахливими умовами життя і не повставали проти декількох охоронців, навіть якщо охоронці й були озброєні автоматами? Людей у хвості поїзда багато, вони б легко здолали будь-який опір. Але ж ні, вони чекали з моря погоди. Або ще одне: як у невеликий поїзд, який складається, якщо не помиляюсь, з шести вагонів, вмістилося стільки всього? Школа, величезний акваріум, ботанічний сад, зала для дискотек ітд. ітп. І ще декілька незрозумілих речей. Але якщо закрити на недоліки очі, фільм загалом дуже і дуже класний.

Сподобалося все: і рукопашні бої, і діалоги, навіть закінчення, як не дивно (зважаючи на реакцію більшості людей), сподобалося.

Очевидним є те, що фільм переповнений метафорами і багатозначними символами. Його можна сприймати як філософську загадку, і завданням кожного глядача є знаходження логічного розрішення.

Мій варіант цього розрішення: люди поки що не готові до зміни системи. Основним принципом системи є те, що хтось має бути в передній частині поїзда (найвище поставлені люди), хтось де-небудь посередині, а хтось – у хвості (прості робітники). Ми можемо повставати, можемо намагатися провести кардинальні зміни в суспільстві, можемо боротися за зміну системи. Але єдиним наслідком цих спроб будуть лише косметичні виправлення (наприклад, запровадження демократії, формальна декларація рівності всіх людей) і персональні ротації у кожній з частин поїзда (дехто попаде з передньої частини у задню, хтось навпаки ітд.). Якщо люди з цим фактом не змиряться і вирішать радикально і безкомпромісно боротися з системою, це призведе до загибелі людства. Поїзд так чи інакше розіб’ється. Але льод тане. Зима поступово, але впевнено йде на спад. І хтозна, може одного дня все зміниться, і теперішня система буде замінена на іншу. Побачимо.

Автор: Andy

Студент. Люблю писати незвичні тексти.

28 коментарів

 1. “Наприклад, постає питання: чому люди у задній частині поїзда цілими роками мирилися з жахливими умовами життя і не повставали проти декількох охоронців, навіть якщо охоронці й були озброєні автоматами?”
  Повставали кілька разів. Востаннє повстання було за 4 роки до подій зображених у фільмі.
  Більше того, якщо вірити словам творця “Снігобура” він спеціально підбурював до повстань тими посланнями в капсулах. Повстання використовувались для контролю кількості населення в поїзді.

  Дуже мене дивують (і вже й обурюють) відгуки користувачів, які в кожному фантастичному чи фентезійному фільмі намагаються шукати ляпи. Люди, якби в таких фільмах пояснювалося все і все було на 100% раціонально, то вони б не були фантастичними, а могли би бути у розділі “Драма”. Якщо ви миритесь з маленькою брехнею (наприклад, скільки треба було розпилити тої речовини, щоб Земля замерзла? Наприклад, зараз ми забруднюємо парниковими газами Землю вже десятки років, але вона, слава Богу, поки що з ними справляється. Так само з тим охолоджуючим газом, це процес в кращому випадку на кілька десятиліть, а не на 5 років), то навчіться миритись з більшою. Хочете, щоб поїзд повністю себе забезпечував (йому треба буде кількасот вагонів), то приготуйтесь дивитись серіал, а не фільм. Фільм за часом всіх вагонів не встигне охопити.

  Мені фільм дуже сподобався. Це найкраще, що я бачив останнім часом. Американці знімають багато неякісних фільмів, але їм вдається майже щороку зняти і 2-3 шедевральних фільми. Головне, щоб вдавалось їх знайти серед купи посередніх фільмів. І, крім того, ці шедевральні фільми у кожного можуть бути різними.

  • Мені фільм теж дуже сподобався. І єдине, що я хотів сказати, перераховуючи недоліки, – це те, що він міг би бути ще кращим, якби вдалося уникнути декількох нелогічних і непродуманих речей. Не більше. Звичайно ж, я розумію, що фільм без недоліків – не фільм (крім декількох винятків), і тому я згадував про недоліки ще й тому, щоб “Снігобур” в моєму поданні не здався чимось безпомилковим і неперевершеним.

  • За 2 останні роки не можу згадати жодного шедеврального американського фільму. Можете навести декілька прикладів?

   • З переліченого бачив менше половини, тому можу з деякими помилитись. Вважаю такі фільми вартими уваги:
    – Трилогія “Хоббіт” (в грудні має бути третя частина);
    – “Гравітація” (2013);
    – “Елізіум” (2013);
    – “Війна світів Z” (2013);
    – “Гонка” (2013);
    – “Вона” (2013);
    – “Закляття” (2013);
    – “Ілюзія обману” (2013);
    – “Вовк з Уолл-стріт” (2013);
    – “Облівіон” (2013);
    – “12 років рабства” (2013);
    – “Книжкова злодійка” (2013);
    – “Небраска” (2013);
    – “Полонянки” (2013);
    – “Капітан Філліпс” (2013);
    – “На межі майбутнього” (2014);
    – “Вартові Галактики” (2014);
    – “Винні зірки” (2014);
    – “Планета мавп: Революція” (2014).
    Мультфільми:
    – “Університет монстрів” (2013);
    – “Холодне серце” (2013);
    – “LEGO-фільм” (2013);
    – “Нікчемний Я 2” (2013);
    – “Як приручити дракона 2” (2014).
    За 2012 рік вважаю, що шедевральним фільмом був “Прометей”, також “Петля часу” дуже сподобалась. Про 2013-14 роки по фільмах ще можу нічого сказати. “Снігобур” буде одним з улюблених. З мультфільмів шедевральні, як на мене “Університет монстрів” і “Холодне серце”.)

    • Декілька з перелічених вами фільмів не бачив. Візьму на замітку і постараюся подивитися.

    • >>”Холодне серце”

     Ганьба! От відразу видно, якою мовою дивилися мультфільм. Якби дивилися українською цей мультик ви називали б “Крижане серце”. Ненавиджу таких людей. Горіть у пеклі, сепаратюги!!

 2. “Або ще одне: як у невеликий поїзд, який складається, якщо не помиляюсь, з шести вагонів, вмістилося стільки всього? ” – Там мінімум 16 вагонів: 47:28.

  • ===Ще одна історія про останніх людей на Землі. Круто.

   Порада неофітам – перш ніж писати подібні дурниці відкриваємо матчастину і з подивом для себе дізнаємось, що всі можливі літературні драматичні сюжети класифіковані два століття тому і їх кількість дорівнює тридцяти шести штукам. Ви справді хочете побачити в цьому житті щось нове? Народіться знову – першокласникам все на світі в дивину.

   ===Неймовірно. Невже ідеї в Голлівуду зараз справді настільки обмежені?

   Голлівуд вже в Південній Кореї? Точно що неймовірно.

   ===99% того, що знімається там останніми роками… Якщо не вдаватися в деталі, гроші і комерція остаточно
   ===захопили у американських фільмах першу скрипку.

   Фраза, яка відразу видає людину, що почала дивитись кіно кілька років тому.
   Відкрийте матчастину, подивіться, скільки на рік зміналося фільмів в так звану “золоту епоху Голлівуду”. Почитайте, скільки з них увійшло до списків кращих фільмів, а скільки залишилося на смітнику історії. Якщо все вийшло – повторюємо те саме щодо шістдесятих років минулого століття, сімдесятих і так далі. Коли дійдемо до двотисячних – досягаємо нірвани і припиняємо писати дурниці. І ще – вчимо українську мову. Звороти типу “по крайній мірі” викликають ідіосинкразію у притомних читачів.

   ===Так от, корейський фільм про поїзд… Мало не забув.

   Це точно. На десятій сторінці критики Голлівуду вже й читач забув, про що мова.

   ===чому люди у задній частині поїзда цілими роками мирилися з жахливими умовами життя і не повставали проти
   ===декількох охоронців, навіть якщо охоронці й були озброєні автоматами?

   Рік тому юному автору можна було б порадити йому поїхати в межах самоосвіти поїхати до Донбасу і подивитись на умови життя копанкарів, керівники яких навіть автоматів не мали. На жаль вже не вийде.

   ===Сподобалося все: і рукопашні бої

   Це пише той, хто кілька абзаців тому нив про тупість сучасних фільмів. А тепер в фільмі йому найпершим подобаються рукопашні бої…

   Узагальню порадою – пропоную на “Кінострічка” зробити рейтинг рецензій і публікувати на “Гуртом” кращі рецензії тижня за оцінками читачів, якщо вже хочеться.

   Бо читання того, що потрапляє на головну зараз вбиває віру в майбутнє України.

   • Дякую за щиру оцінку. Перша моя рецензія на фільм. Хотілося трохи освіжити головну, яка вже давно не оновлювалася.

   • Ти якого дідька пишеш під моїм коментарем? Воно мені потрібно читати твою писанину?

  • Признаюся: дивися цей фільм 2 тижні тому. Тому і забув деякі деталі.

 3. Шановний, а ви взагалі стрічку дивилися?

  Бо і повстань було чимало, і сам Творець про це розповідає. Навіть прямо каже що так і було замислено.
  І потяг далеко не з шести вагонів – їх там реально трішки дофіга, і навіть є відсилка до того, що потяг рушить по сильно не стандартній колії яка була побудована спеціально для нього бо він широкий. Себто місця там є.

  моя думка про стрічку – кіно ні про що. Наче все є – і досить не стандартна ідея, і пристойна робота акторів і навіть неочікувані ходи в сюжеті. Але не вистачає якоїсь крихітної родзинки. Однієї молекули. Той самої що відділяє шмат вугілля від діаманту.

  П.М.: Не шукайте алегорій там де їх нема. Залиште це вчителям літератури та іншим розумово не повноцінним. Алегорія та прихований зміст це те чого не видно на перший погляд. Не видно і на другий. Це те що не кидається у вічі, а залишається у підкорці. прикладом фільму з гарними алегоріями, з прихованим змістом, може бути “Еквілібріум”. Їх там не багато, але вони дуже гарні.

  • Так, повстань було чимало, але останнє з них було 3 (чи 4?) роки тому. Якраз це я й мав на увазі.

  • Еквілібріум – шикарний фільм, друже! А цей “Снігобур” розчарував(
   Краще б я його взагалі не дивився

 4. Да мля тобі всі фільми нравляться, харош писати подібну хрєнь. Хочеш почути відгук на абзац два, а читаєш хвалебні оди на 2 А4

 5. Не люблю писати коментарі, але варто редакторам такого якісного ресурсу як hurtom.com відсіювати такі поверхневі коментарі, а тим паче виносити їх на першу сторінку.
  Повстань було 3 до подій, а вагонів більше 20 – перегляньте діалог в кінці стрічки між машиністом та головним героєм.
  Щодо корейського кіно – то вона давно й високо ціниться кінокритиками.
  Щодо конкретного фільму – на мою думку, основна ідея фільму така – не варто змінювати систему, варто вийти за її рамки, не боячись та не шкодуючи. Підстава для цього – танення снігу, що в реальному житті, знов ж таки на мою думку, перегукується із розвитком технологій у наш час.

  Пора давно змінювати не системи, а світогляд.
  Хочу цього для всіх нас.

 6. Мені сам задум з потягом нагадав одну повість Віктора Пєлєвіна.

 7. чому до рецензій don pedro не пишуть такого: Увага: читати тільки тим, хто цей фільм вже бачив! ?

 8. don pedro, та трохи є)

  • Неможливо написати про будь-який твір кіно, мистецтва чи літератури, не розкривши, хоча б частково, його змісту. Так не буває.

 9. Як же я люблю критиків! З ними цікаво: оживає застигле болото загальноприйнятих визначень і узагальнених висновків, усталених норм і тому подібної закам’янілої фігні, яка називається стандартом. Не люблю тільки злих критиканів, які забороняють робити вищенаведене( ворушити болото) бо це мовляв, не стиль редакторів такого якісного ресурсу як Гуртом. Чого це раптом? Краще щоб як в попередній новині мухи дохли від нудьги? В суперечках як відомо народжується істина!
  Педручо, якщо згадуєш Пелевіна (одну повість) напиши яку, бо ми бідосі не такі продвинуті і з радістю почитаємо.

 10. Фільм не рекомендував би до перегляду. На 1 раз з промотуванням вперед.
  Дивуюсь, що стільки репаків зроблено!?
  І зйомки малобюджетні (розумію що й ми не можемо знімати гарних блокбастерів, але), ще й висоінтелектуальністю чи драматизмом тут не пахне.
  Можливо задум і цікавий, але хороший фільм якраз у деталях у продуманості навіть у фантастиці.
  Добре що рецензіїї пишуть не ліниві люді, щоб наповнювати новинами контент, але моя оцінка їй на 4-. Якщо автору статті фільм так сподобався і він його уважно продивився, не було б стільки неточностей, на які вказали читачі.

 11. ця утопія нагадує радянський союз …

 12. Фільм класний) Але йому бракує масштабності) Той поїзд, звісно, налічує більш ніж 16 вагонів, але все одно більше масштабності (навіть тим самим вагонам) не завадило б… було б більш атмосферно)

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.