Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171204 (164 за 24 години)

Кочівник і просунуте студентсво

| 13 коментарів

5410aeea2af56

Мій відгук на фільм «Сигнал» (The Signal, 2014). Можливі спойлери (прим. редактора :) )

Фільм зняв маловідомий американський режисер Вільям Юбенк, який також виступив у якості автора сценарію. Як для початківця вийшло непогано. Втім, фільм вкрай неоднозначний.

Троє студентів, друзів-айтішників з Масачусетського технологічного університету, вистежують Америкою загадкового хакера Номада, з яким у них давня гризота. Одночасно всередині їхньої групи наростають і внутрішні протиріччя. Врешті, десь у глушині Невади вони натрапляють на схованку Номада (принаймні, вони так вважають), але мисливці перетворюються на здобич. На трійцю нападає щось/хтось загадкове. Нік опритомнює у якійсь загадковій підземній лабораторії, де доктор Дамон (Лоуренс Фішборн) пояснює, що вони стали жертвами нападу іншопланетян, та можливо, заражені чимось позаземним. Нік вирішує вирватись разом з Хейлі з ув’язнення та втекти. Втім, виявилось, що все не так просто, і що прибульці їх таки змінили, та й Номад поряд…

Задум фільму непоганий. На жаль, через потуги його творців зробити якийсь науково-фантастичний артхаус їм не вдалось створити якісне науково-фантастичне кіно. Так і залишилось незрозуміло- до чого це все? Для чого ці експерименти? Ці випробування? Вся оця вистава зі скафандрами, переслідуваннями, татуюваннями та операціями? Таке враження, що фільм складається з кількох шматків, між якими забули вкласти ще хвилин так двадцять часу. Почався фільм як романтичне роуд-муві, потім у нього почали тулити фантастику у стилі “Секретних матеріалів”, а потім якесь переслідування з потугами на екшн. Видовищності фільму не додавав бюджет у “цілих” 4 000 000 $, що наразі просто смішно для зйомок науково-фнтастичного кіно. Втім, деякі моменти виглядали справді непогано. Навіть дивно, що окремі сцени зуміли зняти так якісно при таких малих фінансових засобах.

Та загалом це не змогло змінити мого не надто приємного враження від фільму з його глибокими вадами сценарію, режисури і браку коштів. Зокрема, “супер секретна” підземна лабораторія уряду виглядала наче якийсь офіс чи аптека. Особливо “сподобались” металопластикові двері зі склопакетом. Ніби у крамничці. Спецефекти приблизно на тому ж рівні. Таке враження, що все бабло пішло на оплату зірки “Матриці” Лоуренса Фішборна і створення останньої сцени стрічки.

Як на мене, найкращими частинами цієї стрічки є акторська гра як молодих акторів, яких зараз активно “розкручують”, так і Фішборна, високоякісна операторська робота Девіда Ланзенберга, а також чудовий музичний супровід від Німа Факхрара. Музика дуже гарна і на диво ніжна.

Втім, мушу сказати, що як для початківця, 32-річний Юбанк зняв на диво якісне кіно. Я впевнений, що якщо все піде як слід, цей молодий режисер ще покаже себе якнайкраще. У “Сигналі” таки щось є.

Фільм вийшов в український прокат з багатоголосим закадровим озвученням, а не дубляжем. Озвучення якісне.

Загалом, я оцінюю “Сигнал” на 6/10. Він може зацікавити любителів наукової фантастики і теми прибульців і фанатів Фішбона (якщо такі є в Україні). Решта можуть сміливо обійтись без його перегляду.

13 коментарів

 1. фільм давно вийшов на всіх трекерах є анг рус а у вас та взагалі українською ніде нема от того всі дивляться російською так би мовити самі провокуєте на русифікацію ,ато викласти не можна де інде

 2. don pedro, це ж все через вас. Ви корінь зла. Через вас всі катують свої вуха англійською і російською! Жарт.
  Якщо чесно, фільму не зрозумів, якось все плоско. Не зрозумілий сюжет, незрозумілі діалоги і дії героїв. Спершу випускають бранців, щоб далі їх героїчно ловити, що просто нецікаво. Дивився з великими потугами. 5.5/10, більше не варто давати таким фільмам.

  • Я ніколи не приховував того, що я – справжній негідник:) А щодо втечі-переслідування, то, можливо, це було зроблено для того, щоб ГГ у боротьбі розкрили свої здібності та зрозуміли, хто вони такі.

 3. don pedro, коли ви називаєте себе “справжнім негідником” то мене це постійно смішить.

 4. та ви нідочого а ті хто тримає у себу доріжку до фільму по 2 місяці

 5. фільм – фуфлооооо

 6. Фішборн мені подобається, але навіщо йому голову відрізали?

 7. “Фішборн мені подобається, але навіщо йому голову відрізали?” (ivan vyrvyvuho)

  Щось не пригадаю щоб Damon “світився” без скафандра. Можливо він пройшов усі можливі “заміни”,
  …може це такий ігров.майданчик прибульців з біохімії, кібернетики,…де практикувались на землянах.
  П.Н.: Фільм дивився з ENG доріжкою…

  • Наприкінці він зняв шолом. Наскільки я зрозумів, у нього тільки обличчя залишилось людським. Для маскування.

   • Щось не пригадаю щоб Damon “світився” без скафандра…
    Я мав на увазі руки або ноги. (Без шолома – звісно показали)

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.