Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171211 (158 за 24 години)

Чим небезпечні російські серіали

| 54 коментарі

1

Хто мав «щастя» спостерігати «російську весну» на Сході України, того б принаймні збентежив (якщо не шокував) той факт, що більша половина мітингувальників була досить молодою. Двадцятирічні хлопці зі щирим завзяттям кричали «Росія, памагі!», тримаючи в руках триколори та прапори компартії.

Відкидаючи путінських туристів, котрих масово завозили з російських територій, постає запитання: чому молодь, що постійно мешкає в Україні і знає як «братню» країну, так і тим більше СРСР лише з екранів телевізора, так відчайдушно прагнула в Росію?

Відповідь криється в останньому реченні. «Старший брат» розпочав війну проти України задовго до анексії Криму та вторгнення на Донбас. Обмеження на ввезення товарів, засилання агентів у важливі сектори військової та владної галузей свідчать про те, що Кремль розпочав гібридну війну досить давно. Однією зі складових цього процесу була кіноіндустрія, яка обробляла й готувала ґрунт для серйозніших дій.

Гадаю, що ідеологічність і певна вихолощеність сучасної російської масової кіноіндустрії не є ні для кого секретом. Глядача «годують» темами й сюжетами, продиктованими і затвердженими в похмурих кабінетах якого-небудь міністерства Правди: село, «менти», Радянський Союз, «вєлікая отєчєствєнная». Красива картинка, за якою криються такі правильні мотто, як «міліція — чесна», «у СРСР було добре», «військові — найхоробріші», «Рассєя — велікая страна».

Хоча варто зазначити, що в Росії інколи знімають непогані фільми, більша частина з яких депресивні, жорстокі та «закручені», тому для показу на екранах ТБ не підходять, а колись міліція в серіалах пила горілку, який-небудь Дукаліс, хоча й іронічно, але міг назвати себе «дурнем», у стрічках типу «ДМБ» зображались справжній армійський абсурд і відсутність армії як такої.

Нерідко мотто набували іншого забарвлення. Красиву, але одноманітну картинку розбавляли негативом, який стосувався колишніх республік СРСР. Головними «плохішами» тривалий час були прибалти, яких, звичайно ж, ототожнювали з фашистами. Наприклад, у фільмі «День Д» героя Пореченкова захоплюють радикальні латвійські патріоти, котрі хочуть змусити «російського Івана» ліквідувати керівництво власної країни, щоб самим прийти до влади. Звичайно, ці «патріоти» були з бритими головами і в чорному одязі.

Щодо українців теж формувався негативний образ. «Хохляндія» в російських фільмах зазвичай репрезентувалась у негативних іпостасях й асоціювалась з тупістю, «геканням», залежністю від Росії, на теренах якої тільки і є нормальна робота, та ворожим ставленням до «братнього» російського народу.

Це своєрідне «очорнення» виникало не лише в кіно, але і в деяких мультфільмах: у досить популярному мультику «Альоша Попович і Тугарин Змій» київський князь представлений як злодій, що намагався вкрасти народне золото. Таким чином російська пропаганда промивала мізки навіть дітям, щоб з раннього віку прищепити їм «любов» до того народу, який вона на публіку називала «братнім».

Ці всі фільми й мультфільми безперешкодно демонстрували і продовжують це робити на українських телеканалах. У прайм-таймі українці дивились на картинку про щасливий СРСР і героїв-енкаведистів та  тупих «хохлів», дехто плювався, але деякі задумувались: «А, може, це все правда? Чи, може, нам повернутись у СРСР, бо там усе так красиво? Або приєднатись до Росії, бо там чесна міліція та мужні кадети?». Я пам’ятаю, як у 6-7 класі мої однокласники, надивившись серіалу про російський спецназ, бігали по лісам з палицями в пошуках чеченів; таких телевізійних вояк по всій Україні, особливо на Сході, — сотні.

Російська пропаганда в кіно, на жаль, зуміла добитись свого — результат її задурманення став одним з інструментів, який активізував сепаратистський рух на Донбасі, в якому брали участь досить молоді люди, котрі бачили як СРСР, так і Росію лише в кіно.

Не можна сказати, що Україна не протидіє російській медіа-агресії. Наприкінці липня Нацрада з питань телебачення та радіомовлення закликала «відмовитися від трансляції фільмів, серіалів, програм та іншого продукту, який формує позитивний імідж військових сил, силових структур та військ спеціального призначення Російської Федерації, а також контенту, який може бути сприйнятий як пропагування війни та розпалювання національної ворожнечі». Приблизно в цей же час Державне агентство України з питань кіно заборонило до показу в кінотеатрах двох фільмів — «Піддубний» та «Біла гвардія».

Проте телебачення досі транслює російські серіали, пропаганда та «формування позитивного іміджу» «братніх» силових структур у яких нікуди не зникли. На таких каналах, як ICTV, «Україна» демонструються переважно фільми та серіали з маріонеточними героями у формі російських міліціонерів, прокурорів, працівників спецслужб, котрі подаються як чесні та всезнаючі, водночас, коли справжні менти, й тут без лапок, запроторюють до автозаків жінок та бабусь, що вийшли на мітинг на підтримку України.

Звичайно, кожен має право дивитись, що хоче, але до значної частини російських фільмів є великі питання. Та чи можна назвати ці агітки фільмами? На жаль, сучасна російська медіа-сфера майже повністю просотана «правильною» ідеологією, яка має маніпулятивне забарвлення і зомбує людей, змушуючи їх завдавати шкоди країні, в якій вони виросли, виходити на різні сумнівні мітинги, захоплювати адмінбудівлі і навіть вбивати заради красивої, але міфічної телевізійної картинки.

Автор: Арсеній ТРОЯН
Джерело: День

54 коментарі

 1. А моіі знайомі років з пять назад казали що американські фільми гонять пропаганду, а рос. меньше(або якщо трапляються такі то типу того що це нам не зашкодить, це не проти нас), я ще з ними сперечався з приводу цього, виходить що я був правий щодо пропаганди в кацапських фільмах. Ех а раніше ICTV крутили більше іноземних фільмів, краще б не знищювали своіі переклади після першого показу(ладно в 90 знищювали невистачало касет, але зараз навіщо), а показували ііх.

  • Так ICTV взагалі унікальний канал. Ну от наприклад купили вони серіал “Стріла” заплатили за нього, не можу сказати точно ну але як мінімум 1 000 000$ (як не як 23 серії по ~40 хвилин) зробили український переклад, озвучку (це ще як мінімум плюс 50 000$). І коли як ви думаєте його показують. 10:00 вдень ні. 14-15 дня ні. Ну тоді може в найбільш сприятливий праймтайм (19 – 22 година). І знову ні. Правильна відповідь о 1 годині ночі. Ну поясніть де логіка. А що найважливіше, коли хто небудь стане їм дорікати, Чому ви не показуєте україномовного контенту в ефірі? Канал відповість, Ось бачте низькі рейтинги в україномовного контенту, будемо і далі вкотре крутити “мєнтів” зняті ще на початку 2000 років, “прокурорську перевірку” про “доблесних”, але все ж ДЕБІЛІВ прокурорів і ще якусь ахінею того роду. І якби це було одноразово. Та ж історія і була із серіалом “Революція”. Ну якщо “Революція” це ще куди не йшло, серіал і в америці мав дещо низькі рейтинги через що був закритий на 3 сезоні. Ну але “Стріла” цей серіал є реально популярним (на цьому серіалі канал замовник мав найвищі свої рейтинги з 2009 року (не пам’ятаю де, але десь таке читав)).
   Ну ICTV пройшли, Новий канал ще краще. Давайте не будемо звертати уваги на те що Новий канал і ICTV одна медіа група (власник зять кучми пінчук). Політика аналогічна (що наводить на думку, що це не випадково) вдень москальські серіали вночі американські з українською озвучкою,а ну іще в 3 ночі крутять цикл “Невідома Україна”. Ви скажете, Ну що ти кидаєшся на “Вороніних”?, ну все б нічого якби не одне але (нє ну серіал дійсно смішний я його навіть дивлюсь інколи) в серіалі повно расизмів (чурка, хохли ітдітп), нагнітається питання фашизму, це звісно непомітно для загалу, бо це серіал аля вимкни мозги. А також те, що актор Борис Клюев був одним з тих хто підтримував анексію Криму. Про щасливих разом мені навіть ліньки писати бо це просто понос і необов’язково словесний.
   На черзі Інтер. Ну Інтер це взагалі чемпіон з антиукраїнськості контенту. Мушу поготись на відміну від попередніх каналів Інтер робить і власний контент є і серіали і фільми створені на замовлення Інтера, але всі вони (чи практично всі) з російською мовою спілкування (Ті ж таки “Свати”). Хоча це не дивно оскільки близько половини (якщо не більше) каналу належить російському ПЄрвому каналу, а інша половина “сірому” кардиналу Януковича Льовочкіну. Кожного буднього ранку в програмі “Ранок” нам показують, які великі навіть величні були в СРСР актори які величні фільми знімали і ні слова про наших великих акторів головне практично увесь ефір програми російськомовний. Хоча для справедливості напишу, що Інтер не єдиний канал медіа групи “Інтер” є ще, наприклад НТН та К1 на яких всеж показують і фільми і серіали їз українською озвучкою (CSI на НТН для прикладу, і Надприродне на К1). Але всеж не у всіх куточках України є можливість дивитись ці канали (мається на увазі в ефірі) хіба через супутник або ж Т2.
   Про канал 1+1 поганого не можу нічого сказати, бо ще куди не йшло, принаймні ефір не забитий російськомовним контентом.

   • P.S. В мене була надія, що з початком нового сезону хоч щось та й зміниться, але як видно нічого не змінилось 5 колона і далі діє і ніхто нічого чи то не бажає чи то свідомо, спеціально нічого не робить.

   • Повнiстю погоджуюсь з вашою думкою(чесно кажучи також про це думав). Власник зять кучми пінчук – оце судячи i е та причина з якоii оце все i вiдбуваеться, правда я думаю що ще свою капость вносить мовний закон(бо саме вiн порушив баланс, так хоть половина на половину було, а зараз iза нього бiльше кацапських). Воронiними вони чесно мене вже дiстали, спочатку так це було прикольно(новий серiал все таке), але зараз це просто дратуе, тим бiльше, що як ви правельно пiдмiтили почали всiх обзевати, i показувати якi всi iдiоти i тiльки кацапи кращi та розумнiшi за всiх людей. Наче нема що показати, так що головне що вистача якiсних перекладiв iноземних серiалiв, а вони як на зло показують оде й теж(тi самi серiii по кругу, тiльки закiнчили i знову, а зараз взагалi все пiдряд). Хм я незнав що Клюев гнiда, такий як i Пореченков, Безруков, Кобзон(який народився, якщо не помиляюсь в Донецькiй областi), Мiхалков та iн., зараз такий час що показуе хто е хто, хто людина, а хто жополиз. Хоча кажуть що деяких змусили пiдтримати полiтику пу, хто зна правда чи це нi, але багато й iдейних. Але коли пу нестане то брудна пляма залишиться, ранiше хоть могли все скинути, що мовляв совок(гулаг, або рострiл), а тут не вийде буде на все життя, i вiдмитися вiд цього iм в майбутньому не вийде(народ нiчого не забуде та не пробачить), це як есесiвець або енкаведист на все життя. Правда на щястя е тi хто не побоявся i виступив проти пу(хоча iiх тепер дуже щiмять), от цi особи залишились людми, i прийде час iiх ще будуть ставити в приклад, що непобоялись висловити свою думку, а не кримльовську пропаганду. Доречi актор(лисаватий) що в сватах теж виступив на пiдтримку Украiiни, бачив колись натрапив в iнтернетi на двi з фото тими хто за пу i тими хто проти, так от вiн там був. Я деже був здивований, що серед хто пiдтримуе Украiiну дуже багато старих акторiв, а здавалося б повинно бути навпаки.

 2. Ну з рашистськими серіалами все зрозуміло. Є державні служби – хай займаються ними, вони за це зарплату одержують. І, думається мені не якохось 1500-2000 грн. на місяць, як інженер, лікар чи педагог на провінціїї. А що робити з такими програмами, як “В пошуках істини” на наших саме що не є національних каналах. Виробництво рідного каналу, герої нібито українські, мова українська – а розповідь, як не про Івана Лютого то маршала Рокосовського. Який виховний заряд вони несуть тим, що “досить молоді люди, котрі бачили як СРСР, так і Росію лише в кіно”.
  Як поглянути на нашу історію починаючи з Трипілля, у нас сюжетів для кінопоказів незрівнянно більше чим в яких небудь штатах. А програм “0”. Єдиний канал “5” щось там робить потрошку в “Машині часу”, та “Новий” канал після опівночі. Але це краплина в морі.
  Та одну Запорізьку Січ, характерників, можна так розкрутити, що як не Голлівуд, то Єжи Гофман лопне з заздрощів. А Князі Острозькі, гетьман І.Виговський. Хто з українців що знає про наше середньовіччя починаючи з 14 по 16 століття?. А 20-е століття? Що наші молоді, і не тільки, люди знають про міжвоєнні роки? А про часи Другої світової ми вже все довідались? Тільки не треба про гроші. Янчук, коли схотів то найшов.
  Та що роботи достатньо всім. І посадовцям і мистцям. Була б охота.

  • Ну в пошуках істини це iсторична передача, тому тут розповiдають про всiх персонажiв i поганих i хороших(доречi я б не сказав, що ванька та iнших кацапських гуру там дуже вихваляли, сталiна та ленiна вони показали не такими як iiх показуе кацап тв, там скорiше просто iсторична лекцiя, нейтральна розповiдь, просто трохи театралiзована), бо якщо порiвняти кацапськi iсторичнi передачi(якi тепер просякнутi пропагандою) то там все дуже погано- перекручення фактiв, хибнi доводи нiби кацапи завжди були найкращi та що вони найстарiший народ та iн. То нашi в порiвняннi з ними це небо i земля(звичайно i нашi роблять помилки, але не настiльки).

  • Забув додати- в передачi В пошуках істини, багато й про нашу краiiну розповiдають(козатство, 2 свiтова, УПА, деседенти, Киiiвська Русь, Галицько Волинське князiвство та iн.).

   • А мені сподобалось як вони про князів розповідали і про Батька Махна.

   • Шановний пане Ігорю я говорив про те, чому я взагалі маю слухати про Сталіна, Леніна і других ублюдків на українському ТБ? Невже про Україну вже все розповіли. У нас же не розповідають про чеських, болгарських, чи навіть польських героїв. А ви кажете “і про нашу країну”. Повинно бути не “і про нашу”, а “про нашу”.

    • Я просто хотів сказати, що в таких передачах часто розповідають не тільки про Украііну. Он наприклад по мега часто показують історичні передачі(американського виробництва) то там показують не тільки про історію США. Про те що потрібно більше показувати історичних подій це правда, але й незабувати про історичні документи. Чому ви маете слухати на украіінському тв про сталіна та леніна? Тому щоб знати якими поганими булі ці люди, щоб не забувати скільки вони горя принисли украіінському та іншим народам, щоб коли хтось у вас запитав чим поганий був або що поганого зробив сталін та ленін та подібні ви могли дати відповіть, а також щоб не виникало сумніву що нациська, фашиська, радянська ідеологіі однаково погані і принесли з собою багато смертей та страждань. Такі передачі історичного характеру це як лекція в універсететі, наприклад на історичному факультеті читають не тільки історію нашого часу, а й стародавнього, середньовіча. Та й людей різних вивчають як поганих так і нормальних, короче кажучи всіх. В історііі не можна ділити що вивчати, учать усе. Так із такими передачами, але на відміну від універа, можна не дивитися ту серію яка вам не подобаеться.

     • Щедрий ви чоловік пане Ігорю. Ви всім готові віддати дорогоцінні телечаси. Замість того, щоб розтлумачувати хто такі ленін та сталін, може краще на сучасному рівні світової історичної науки розкрити тему – хто ми такі?

    • Про Чехію, Польшу та Болгарію та інші краііни, теж треба показувати, тим більше що про багато подій можна розповісти(наприклад про Костюшка цікава могла б вийти передача, або про хрещення Болгарііі, столітня війна теж було б непогано, про Чехію теж можна багато чого розповісти, реформація в Европі та ін.).

    • Тану… Я хiба про це казав? Знову ви мене знову не так зрозумiли, я не про це вам казав. Я скажу простiше- я нiкому нехочю вiдавати дрогоцiннi телечаси, була б моя воля то я б взагалi прибрав кацапськi передачi, а замiсть них поставити щось путне.
     Розкрити тему – хто ми такі? Так а що я казав щось проти? Нашi iсторичнi передачi звичайно не iдеальнi, але iнших у нас нема, тай не забуваемо, що Украiiнi лише 23 роки, iсторiя як наука посутi в нас зароджуеться знову(чому я думаю зрозумiло), все буде потрiбен час. Вiдновлювати те що не розвивалося, або було втрачено(документи напиклад, i досi е такi що засекреченi) по сутi 70 рокiв не так легко, як здаеться на перший погляд. Аби ми вiдновили незалежнiсть десь рокiв з 100 назад то тодi б було все по iншому, але в нас iнша ситуацiя(ми бiльше чим 300 рокiв були у ярмi- iмперiя, комуняки, роздiлення та iн.). Я не меньше за вас хочю щоб про наших героiiв знали у нас та у всьому свiтi, але потрiбен час. I ще я бачю щось ви дуже знервований, чи менi здалося? Якщо я вас чимось образив то вибачте. Добре будемо закiнчювати нашу розмову, бажаю успiху, приемно було з вами по розмовляти :)

     • Справа не в образі, а в підході до проблеми. Але менше про те, головне що позиція однакова. А щодо знервованості, то це напевне так і є. В сусідній області день і ніч гримлять гармати. На цьому закінчую. На все добре.

 3. Ця московсько-нацистська пропаганда можлива лише через омоскалення населення. Тому для України, як держави, є два шляхи: повна українізація або смерть. В Україні не повинно бути жодної москальської школи, жодної газети, жодної книги, жодного каналу інформації державною мовою країни-агресора. Інакше завжди буде формуватись 10-20% україноненависників і у найоптимістичнішому варіанті майбутнього через кожних 25-50 років імперія зла буде відкушувати цей відсоток населення разом з територіями, як це відбувається зараз і як відбувалось останніх 500 років.

  • Шановний, з таким мисленням Ви і подібні до Вас є просто знахідкою для агресора. Хочете Ви цього чи ні, але 50% якщо не більше українців(!) є російськомовними. І це аж ніяк не заважає їм бути більшості з них патріотами. Україна-багатонаціональна і багатомовна. Це не добре і не погано. Це факт. І з цим треба жити. І рахуватися. В час коли консолідація УСІХ патріотів потрібна як ніколи, Ви починаєте ділити українців за мовною ознакою, щось пропонуєте забороняти. Ваша позиція-це шароварщина в чистому вигляді. А шароварник-той самий ватник тільки з іншого боку.

   • Років 20- 60 назад у Латвії було дуже багато російськомовного населення, а ось зараз подивіться у скільки раз зменшилось. Нам потрібна українізація.!

    • І зменшилася кількість російськомовних виключно через закриття російських шкіл, заборону книг, газет, журналів і тд? Потрібно підвищувати авторитет української культури, щоб розмовляти українською було модно, а не забороняти щось. Це ж дикість печерна!

     • Не буде моди на українську, допоки поширена думка про те, що російськомовний чи русифікований може бути патріотом України. Не може. Для російськомовного Україна – це лише “другая Рассия”.

   • Це нам 23 роки нав’язували штучну ідею багатонаціональності і багатомовності, замість національної ідеї єдності, а тих хто попереджав, що багатонаціональність – знахідка для агресора, звинувачували в усіх бідах.
    Як наслідок, ваша багатонаціональність вилізла Україні боком – загинули тисячі українців і втрачені величезні території з багатющими ресурсами.

    • Будь-яка ідея штучна, ідея — це зазвичай людський витвір в нашому розумінні. Тому б я радив говорити не “штучна ідея”, а “невигідна”.

     • Обзивати Україну багатонаціональною, при тому, що 80 % населення становлять українці (а зараз вже 90%) – не просто штучно, а злочинно.

 4. Потрібно врешті приєднуватися до латинської традиції

 5. Олег
  Для російськомовного Україна – це лише “другая Рассия”.

  Розкажіть про це тим тисячам російськомовних які були на майдані, гинули на АТО, збирають по копійці гроші на військових, ризикуючи життям доставляють допомогу на схід. Для агресора завжди знайдеться привід напасти. Це абсолютна дурня що причиною є багатонаціональність. Знову ж таки – національна ідея, українізація це потрібно, але не через дискримінацію половини країни.

  • Дам свою думку щодо дискримінації. Майте на увазі, що я тільки скажу чому, на мою думку, ви помиляєтеся. Я не дам жодного конкретного рецепта, який би мав теоретично виправити ситуацію. Може накину якісь нариси якщо вийде.

   Дискримінація — доволі “природне” явище, якщо зараз не витиснути російську, завтра витиснуть українську. Ну, не можуть вони існувати на одному просторі. Через політику СРСР так сталося, що зросійщені українці освіченіші, а отже мають у суспільстві вище становище. Зросійщених українців також більше у технічних галузях, тобто цілі галузі окуповані російською. Якщо спустити все на пси і сказати “російськомовний українець – це нормально”, то ситуація погіршиться.

   Пояснюю чому.

   Оскільки в нас цілі професійні середовища окуповані, то наплив україномовних в ті галузі, лише зросійщить їх, адже середовище буде цілком російськомовним, а оскільки стимулу в російськомовного переходити на українську не буде, то більшість поглине меншість. В даному випадку поглинуть україномовних.

   Розумієте, треба дати стимул російськомовному перейти. І стимул не один, треба підходити з усіляких боків. Хоча найважливішим має бути стимул моральний. Він полягає у встановленні негласного суспільного правила, а саме: “російськомовний українець — це ненормально, це наслідок русифікації, наслідок насилля над нацією”. Відповідно, має бути якесь відчуття сорому, можливо навіть комплекс вини, або ж ще краще — відчуття обов’язку, обов’язку зневілювати наслідки того зла, яке нам наробили, аби суто з морального боку людина прагнула розвинутися. Можна додати до цього правила ще “як не я, то мої діти”, аби той, хто з якихось причин не здатний виправити цю ваду в собі, не передав її дітям, зробивши свій внесок у культурне оздоровлення нашого суспільства, відновлення історичної справедливості, абощо.

   Моральний стимул звичайно буде діяти лише на верхи нації, на “найсвідоміших” людей. До решти треба застосовувати стимул вигоди. Цілком зукраїнізувати ВНЗ, таким чином, щоб, не знаючи української, престижну професію не отримаєш. Фактично відтворити радянську політику в цьому питанні, тільки з нашого боку, більш завуальовану і, можливо, трохи м’якшу. Так можна “підкорити” байдужих людей, таких, які зросіщилися в першу чергу за радянської влади.

   Політичний клас у плані мови можна зукраїнізувати наступним чином. Усі чиновники мають скласти іспит на знання української, а також заборонити їм публічно використовувати будь-яку іншу мову, окрім української. Так можна зукраїнізувати політичний клас у плані мови.

   Ну, але бачите, такі заходи є дискримінаційними в певному плані, адже відмовляють багатьом отримати вищу освіту, стати політиком чи навіть комфортно почуватися, якщо в того наявна якась совість, але “не розбивши крашанки, не спечеш яєчні”. У становленні будь-якої системи треба робити певні жертви, в моєму випадку вони не наскільки важливі.

   • “російськомовний українець — це ненормально”. Ага, 100%. Чудовий лозунг для консолідації нації. Російською мовою люди розмовляють в силу добре відомих історичних обставин. Але від цього нікуди не подінешся. І коли такій людині починати втирати що це ненормально – буде абсолютно природна реакція спротиву. От тоді ми державу точно втратимо. Цікаво, де б зараз була російська армія якби держава проводила таку політику. Напевно Дніпро б вже перетнули.
    Вже зараз є приклади коли російськомовні з власної ініціативи(!) переходять на українську мову на рівні сімейного спілкування. Є сплеск патріотизму на хвилі протистояння з зовнішнім ворогом. І буде неймовірною дурістю зруйнувати цей позитив тупими заборонами й обмеженнями.
    Щоб підігрівати цей патріотизм, країна має поважати своїх людей і вилізти з економічної дупи. Якщо людина (російськомовна маю на увазі) має мізерну зарплатню, ледве зводить кінці з кінцями, в неї ніколи не буде особливого стимулу вчити мову країни яка її зневажає. А з іншого боку якщо країна (а з нею і її населення) успішна, не знати основну її мову дійсно соромно і безперспективно. Згадайте піраміду Маслоу і місце мови спілкування на ній.

    • До цього часу ми бачили виключно тупі заборони і обмеження української мови. Заборона і обмеження російської мови – чиясь хвороблива фатазія.

    • Та ні, шановний Юро, річ не в тім, аби когось до чогось змушувати, та це й неможливо.
     Річ у тім, аби створити такі умови, таку пропаганду, такі спонукання, щоб “російськомовні” етнічні українці МИМОВІЛЬНО й НЕУХИЛЬНО поверталися до мови свого народу, принаймні їхні діти.

  • Вже зараз варто би офіційно затвердити російськомовну версію держгімну на рівні з україномовною, а далі – привіт, Ірландія…

 6. Йдеться не про дискримінацію, а про пропаганду “русскага міра”, яку нам щодня виливають на голову, ми це все вбираємо в себе, ковтаємо і нічого не робимо. Ототожнюючи себе з прокурорами, солдатами, кадетами, воронінами, букіними і іншими, ми перебираємо їхній спосіб мислення, поступово віримо в те, що всі російські люди чесні, милі, щирі, особливо влада, яка там просто ідеальна. А ми їхні брати і ми маємо їх любити, поважати, ми миролюбні “гречкосії” і непомітно для себе стаємо “хахлушами”. Це називається ще русифікацією, коли вдень і в прайм-тайм йдуть рос. серіали з укр. субтитрами. Це є справді страшно, коли ми не чуємо українську. Послухайте, як говорять діти на подвір’ї в будь-якому місті, всі власні назви вимовляють російською, які вони почули з телика, прочитали в інтернеті. Недавно бачив репортаж по телику, де в Києві на вулиці репортепри запитували, чи правдиво змальовані події в фільмі “Матч смерті” (2012) російського виробництва, практично всі сказали, що так. Ось так просто задурити людям голови, які не вміють читати і не знають власної історії. А якщо додати всі антиукраїнські фільми за останній час і ми отримали анексію Криму, війну на сході. Якщо не заборонити російську пропаганду на всіх каналах, то скоро не буде України, ні на сході, ні на заході. А Пінчукові начхати на все, він собі робить, що хоче, бо йому дозволяють. І іншим власникам каналів, зрештою, теж.

 7. Треба шукати знайомих на тв, тоді хоча б в інтернеті буде, раз канали закуплене(іноземне перекладене) не крутять.

 8. А в Україні не формувався негативний образ росіянина?

  • Ні. Для формування негативного образу росіян і ПуSSії як держави достатньо знати їх минуле і сучасне та розуміти майбутнє. Нічого додаткового непотрібно. Навпаки, було злочином не формувати негативний образ “руSSка-савєєццкай праваславна-атеістічєска-ісламістської” псевдоцивіліації централізовано. Це один з багатьох злочинів попередніх режимів, за який Україна зараз розплачується кров’ю, землею і грошима.

 9. Що потрібно щоб був Український канал – кіно, серіали Українською мовою і з Українського виробництва?

 10. Практично увесь кацапський медіа контент – це лайно, яке випалює мозок нормальним людям і робить із них тупориле бидло, формуючи стадо, яким легко керувати. А саме це, голуба мрія вови х*йла. Тому, наразі, одним із найдієвіших способів боротьби із цим непотребом є його повний ігнор. Я особисто вже купу років не дивлюсь, не слухаю і не читаю кацапського лайна, за невеликим виключенням дійсно мистецьки цінних творів, яких нажаль, сучасний кацапстан продукує дуже мало. Тому, підтримуйте своє – дивіться, слухайте і читайте українське!!!

  • Так само роблю, фільми, мульти та інше дивлюся тільки українською, якщо немає перекладу то чекаю на нього. Розділяю повністю вашу думку, це теж вихід з цієї ситуації, і як показує практика дієвий.

 11. Хотів би мати в Україні канали взагалі без кацапської мови, чому я маю пристосовуватись не до самої лояльної нац.меншини ?

  • Цілком згоден, калумбуру мов не повино бути.
   Я свідок, як змінювалося мова телебачення у Литві і якось непомітно, але все стало на свої місця, просто усі передачі почали бути лише литовською мовою. Якщо людина не вміє державною мовою розмовляти, то її не запрошували на передачі.
   На роботі всі мусять знати державну мову, тож якщо не знаєш державної мови, то роботу отримати шансів менше.
   Таким чином формується престиж державної мови і потреба в ній.

 12. Потрібно 10 років закласти бюджет на 1млрд. грн (або їх еквівалент сучасному курсу), набрати піар-менеджерів, провести мозковий штурм і розробити маркетинґовий план по розкрутці мови.

  • Щодо теперішьої ситуації, то думаю, кожен має вести інформаційну війну супроти москальської пропаганди самотужки. Рекомендую тонкий та середньої товщини тролінґ, з добре сформованими образами, але без матюків. Зрозуміло, що супроти проплаченої кампанії у москаликів така волонтерська діяльність не така вже й потужна зброя, але це хоч щось.

 13. Перш за все, потрібно позбутися того, що нібито українець знає і російську мову.
  Українець не зобов’язаний знати і тим паче спілкуватися російською мовою, тож українці повині завжди вживати рідну мову і не переходити на російську, бо цією поблажкою ми робимо собі погану послугу.
  Мені завжди було огидно чути, коли людина вимовляє “я украінєц” :)

 14. А чи все можливе ми самі робимо? От скажімо, ми пишемо тут на hurtom.com, який позиціонується (і справедливо) джерелом українського в інтернеті. А чи багато того, що є тут, присутні у всьому просторі інету? Ні! Чому ж ми, кожен з нас не долучиться до цієї справи? Немає де розміщувати? Немає що? Ні, просто … не робимо і все. Бо, здебільшого ліньки і т.п. А українське має бути в інтернеті в усіх кутках і закутках, де тільки можна і неможна! Тому, роботи в цьому напрямку – непочатий край!

  • щось не зовсім зрозумів суть вашого посту. Ви маєте на увазі, що потрібно більше писати українською на тенетах мережі? Якщо в СНДшному закутку це буде актувально, то написавши українською на якомусь бразильському форумі ми не побачимо віддачі, бо ніхто нас не зрозуміє.

   • Маю на увазі, що треба поширювати український контент, зокрема той, який є на гуртомі. Бо здебільшого його (відео-, аудіо-, книги), окрім на толоці більш ніде немає і, відповідно, окрім користувачів цього ж порталу, ніхто не бачить і не користується. Щодо Бразилії… нам би українські простори інету опанувати….

 15. Як на мене, основна проблема українського телебачення в тому, що свідомі українці його ігнорують. Може я й перебільшую, але у 8 з 10 моїх знайомих україномовних родин телевізора немає взагалі: не купують принципово. І я не буду. Ми випадаємо з маркетингових проектів як нецільова аудиторія. Пострадянській массі та молодому наївному глядачеві взагалі все одно, що дивитися, читати чи слухати. Нам — не все одно, і в тому наша сила. Я перевчала свого батька, котрий розмовляє українською, а книги і фільми читає і дивиться переважно російською, так: приносила журнали і газети українською — перебрала зо два десятки назв, поки не знайшла такі, щоб сподобалися; диски з гуртомівськими українськими перекладами фільмів та серіалів; книги з фізики та історії, хоч знайти вартісні, особливо з фізики, дуже важко. Ми повинні ненав’язливо пропагувати все рідне, використовуючи природну любов байдужих мас до халяви. Хтось лінується навіть набрати адресу Гуртом, то принесімо йому готовий диск з україномовним фільмом, запросімо до кінотеатру на фільм з укр. дубляжем. Подаруймо книгу. От тільки вибирати треба виходячи зі смаків конкретної людини. Ніжній паняночці більш підійде не “Залишенець”, а “Сестри Річинські” чи навіть той же Коельйо ураїнською, хоч вам він і може здатися бридким. Люко Дашвар зробила для пропаганди української мови не менше, ніж Оксана Забужко. Український переклад “Роксолани” впевнено пропагує українське серед радянських пенсіонерок. На пострадянського інтелігента-інтернаціоналіста, який переконаний у вторинності всього українського, однак і до Росії ставиться з осторогою, справлять враження солідні перекладні видання з історії, соціології, культурології видавництв “Темпора”, “Літопис” та ін. — і жодних видань, де написано, що Христос був гуцул або що Трою заснували українці (може це й правда, але краще не сердити упереджених:)
  Що ж до пропозиції заборонити все російьскомовне чи хоча б російське, то не погоджусь. Саме проукраїнські російськомовні видання борються за нашу справу у таборі “байдужих” і “ворожих”, тільки треба вміти їх правильно використати. Російські книги, навіть найрадикальніші, теж сприяють справі: чим більше паскудних вигадок вони поширюють, тим швидше обиватель, який бачить навколо себе справжню Україну, повірить у їх брехливість. Ми повинні зробити культурний обмін повноцінним і рівноцінним. Не всі росіяни підтримують Путіна, сред них є і адекватні. Книги опозиційних російських письмеників потрібно масово рекламувати, оскільки легше переконати москвофіла його ж мовними засобами. Згадаймо ідеологічну машину СРСР: замовчування, брехня і ангажованість зробило рядових громадян у період гласності беззахисними перед чужоземними впливами. Натомість вільний досуп до інформації дозволяє виробити іммунітет до ворожих ідей. Не варто беззастережно очорнювати ворога: наш ворог не народ, а режим та ідеологія, і російська культура по суті нічим не гірша за італійську чи китайську, її потрібно вивчати нарівні з іншими саме як чужу, хоч і чимось споріднену. Можна скільки завгодно кричати про капосних москалів, та досить звичайній людині зустріти одного хорошого росіянина, і наша ідеологія розлетиться на друзки.

  • Бачте, шановний, є така собі річ, така собі певна реальність – “російськомовні” українці у своїй більшості ФУНДАМЕНТАЛЬНО, БАЗОВО, РЕФЛЕКСИВНО обирають російську за будь-якої змоги. Це – перевірена аксіома. Відсоток винятків критично мізерний.
   Отже, УКРАЇНОМОВНИЙ ПРОДУКТ ця публіка споживає ВИНЯТКОВО ЯКЩО НЕМА РОСІЙСЬКОМОВНОГО АНАЛОГУ!!! Ну, принаймні, якщо їм запхати міжиочі україномовного варіанта, то дехто чисто через лінощі не полізе шукати російськомовного – споживе те, що дали. Але обираючи сам – автоматично й механічно ОБЕРЕ РОСІЙСЬКОМОВНЕ!!!

   • Я не обращаю внимания на язык, но на суть (контент). Если он интересен, я его читаю на любом языке (укр, рус). Также само я отлично разговариваю с людьми – они мне на укр, я им на рус и никто не обижается – это полное двуязычие (билингвальность) и я этим горжусь. Это намного лучше и современнее, чем скажем в Бельгии. Я бы еще англ язык добавил. Гос. язык – украинский, так уже есть и менять не нужно.

 16. Як же все таки приємно читати про ті речі які бачиш не ти один. Телебачення поступово перестав дивитись відтоді як з’явився інтернет, але якось попав під руку мультик про Альошу Поповича і те як вони зобразили київського князя – це було гидко, після того я не дивився наступних серій.

  • І правельно, ті серіі що далі ще гірші. А остання так взагалі нема що дивитися(таке враження що сюжет висосаний з пальця). Я колись десь натрапив на опис ще одніеіі частини(типу так повинна називатись- три багатирі та Юлій Цезар), думаю що тут буде ще гірше ніж з киіівським князем ситуація бо схрестити середньовічча та стародавній світ це взагалі нів які ворота. Висновок можна зробити такий – невміють кацапи робити мультики(роблять, або тупі, або образлеві до інших народів).

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.