Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169842 (188 за 24 години)

Поводир. Рецензія

| 12 коментарів

Твіт рецензія: Кобзар — це набагато більше, ніж професія, покликання… Це більше, ніж будь-хто може уявити.

Сюжет: Початок 30-х, Радянська Україна, часи індустріалізації, колективізації, Великого голоду та ліквідації інтелігенції. Міхала Шемрока, американського комуніста, який приїхав в Україну будувати завод, вбивають. Його сина Пітера рятує від переслідувачів чудо — кобзар Іван Кочерга, і хлопчик стає його поводирем.

 

До фільму «Поводир» можна висловити купу претензій. Найперша — неправдоподібність володіння українською мовою американського хлопчика. Інша — обмеження території України до простого дворика, в якому не можна пройти, не зустрівши свого ворога або переслідувача. Плюс до всього, кобзарі показані як надлюди. Вони являють собою щось середнє між Зірвиголовою і ірландськими друїдами. Це все явні претензії, далі — більше, але поки не будемо заглиблюватися.

Головна проблема фільму в тому, що автори брешуть нам. Кіно рекламують як епічне полотно. Безліч глядачів цьому вірять і істинно хвалять. Люблять у нас обманюватися і, як сказав Вася Обломов, всяке гівно… Тільки вся ця епічність і велике кіно заховані десь аж надто далеко і глядач зі смаком так їх і не знайде. Чергова дивна практика продажу серіалу як кіно. Телевізійний проект, звичайно, гідний, але ніяк не стає від цього кінотеатральним.

Цього разу автори навіть не намагалися перемонтувати серіал в кіно. На екрані явно видно кінець кожної серії, чорні екрани для титрів між серіями не ховали. Більш-менш уважний глядач зрозуміє — в цьому продукті 4 серії. Кожна серія зберігає драматичний трьохактний канон, але чомусь спільна історія здається притягнутою за вуха.

Існує «Адмірал» — фільм і 10-серійний серіал. Обидва продукти виглядають нормально і закінчено. Дійсно, фільм (не будемо тут говорити про якість) і серіал — дві версії продукту з одного матеріалу. «Поводир» же — просто серіал, який змонтували в спеціальну двогодинну версію, забуваючи інколи про логіку і послідовність.

Ось така неповага авторів епічного кіно до своїх глядачів.

Але, знаєте, в цьому фільмі не все так погано. Просто не можу не похвалити роботу оператора. Сергій Михальчук зробив дуже якісну і дорогу картинку. Візуальний ряд радує і створює дуже цікавий ефект — кольоровий фільм, який відчуваєш як чорно-білий. Все, звичайно, трохи нагадує продукти від FILM.UA, але з великим розмахом і якістю, а це вже — великий крок вперед перед простими телевізійними продуктами.

А ще варто відзначити натурні зйомки. Напевно, весь розмах і епічність полягали саме в такому підході. Україна в фільмі — прекрасна, різноманітна. Можна змонтувати хороший ролик, що рекламує нашу країну, причому, більш яскравий і надихаючий, ніж звична реклама Оболонь.

«Поводир» — дуже дивний продукт. Він не визначився з орієнтацією. Складно йому вибрати куди податися — телевізор чи кінотеатр… З іншого боку, хороша картинка, прекрасні види України, Харкова… Якби ще продюсери чесно сказали про те, що робили, а не лукавили…

Варто, напевно, подивитися на малому екрані: Україна, кобзарі, Харків, музика…

Антон Сірий Лев Фролов, Cineast

12 коментарів

 1. він вже є в кінотеатрах?

 2. можна десь купити в онлайн кінотеатрах?

 3. Шо за прикол, прем’єра фільму 12 листопада, а вже рецензія є?

 4. Була на допрем’єрному показі у Луцьку. І не чекала від “Поводиря” того, що отримала після перегляду.
  Символічна історія, прекрасні актори, досколана операторська робота, чудесні локації зйомок. Я навіть не знаю за що цей фільм можна критикувати. Фільм, яким Україна може пишатися!

 5. Пан марить. Єдине, що справедливо зауважив: володіння українською та сліпі бійки. Про серіальність та неепічність – якась маячня.

 6. Ну цей “Глядач зі смаком” типу “Сірого Лева”, що ти городиш діяч (не хочу добавляти слово), хоча цей пан додає всякі слівця для “смаку” (вони вже бачте позвикали скрізь по обідах смакувать).
  Фільм чудовий! Якщо він не візьме “Оскара” – то всі ці “Оскаросудді” нічого не розуміють!

 7. Авторе, не пиши більше рецензій. Маячню написав, огидну і упереджену. “глядач зі смаком” блін.

  Фільм чудовий, недарма став найкасовішим в українському кінематографі.

 8. Я ще не бачив фільму, але хочу відповісти двом панам вище:
  1. Пане Анонімний, на “Оскар” треба було посилати “Плем’я”. Якщо номінуються два фільми, один з яких щось виграє, а інший нічого, то на “Оскар” посилають перший, а не другий. Тут якраз наші “Оскаросудді” нічого не розуміють. “Плем’я” могло стати першим українським фільмом, який міг вибороти номінацію. А от російський “Левіафан”, скоріш за все, її отримає у цьому році, іронічно.
  2. Пане Хартман, подивіться уважно в таблицю касових зборів України. Для того, щоб “Поводир” став найкасовішим, йому треба і надалі ось так триматися з мінімальними падіннями ще як мінімум 3 тижні. Ніяким найкасовішим фільмом він поки що не став.

 9. Автори статті Антон Сірий Лев Фролов – ПОВНІ БАРАНИ І УКРАЇНСЬКІ ШОВІНІСТИ.Чи стане фільм найкасовішим покаже час,але ось так обсирати 10 річну працю людей, колосальну історичну стрічку і гарну гру акторів ці бездарі немають права. Треба прийти і подивитися,та зрозуміти, що мудрим людям Поводир- включає мозок і відкриває очі на жахіття яке творилося в Україні в 30 роки,як східний братик обкрадав українське село ,нищив еліту і неугодних совецкой власті…..
  РЕКОМЕНДУЮ ДО ПЕРЕГЛЯДУ І ВЛАСНИХ ВИСНОВКІВ,Є НАД ЧИМ ЗАДУМАТИСЬ

 10. НЕ ЧИТАЙТЕ ДУРНИХ І УКРАЇНОФОБСЬКИХ РЕЦЕНЗІЙ.

  ЙДІТЬ В КІНОТЕАТРИ І НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ ПРИЄМНИМ ПЕРЕГЛЯДОМ І ГАРНОЮ ГРОЮ АКТОРІВ.РОБІТЬ СВОЇ ВЛАСНІ ВИСНОВКИ І ПИШІТЬ СУДИ
  А цим двом рецензентам “високого” тиску Антону Сірому і Леву Фролову — ганьба !!!

 11. Жодної гривні і жодної хвилини часу не пошкодував, пішовши на цей фільм!
  Попри негативні рецензії – це безумовно найкращий український фільм, який я бачив і один з найкращих фільмів взагалі.
  Гра акторів неперевершена!
  Постскриптум: Купив у кінотеатрі великий постер з Джамалою, на згадку)

 12. гра акторів на високому рівні + відео|композиція|озвучення – 5 балів.
  сюжет драми практично безперечний. як на мене це мабуть один із кращих фільмів від часів івана миколайчука.
  мене важко здивувати, але авторам цього фільму це вдалося. дякую вам майстри.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.