Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169785 (180 за 24 години)

Все той же Дракула

дракула

Мій відгук на фільм “Дракула: невідома історія” (Dracula Untold, 2014).

Український трейлер до фільму:

https://www.youtube.com/watch?v=uuCjk4tnjws

Фільм “Дракула: невідома історія” зняв ірландьский режисер-початківець Гері Шор. Чому людині без жодного досвіду довірили 100 000 000 $ мені не зрозуміло. Як на мене, цього разу продюсери помилились, і на такі гроші можна було б поставити когось більш вмілого. Цей фільм, на мою думку, є провалом. Таким же провалом цей фільм можна вважати й для сценаристів стрічки – ще двох “юних талантів” – Метта Сазама та Берка Шарплесса. Втім, можливо це просто Гері Шор все запоров, і їх провина не така й велика. Брем Стокер тут взагалі ні до чого – спрацювало Шевченківське “славних предків правнуки погані”.

Жив-поживав собі Влад Цепеш-Дракула (Люк Еванс), князь Трансильванії. Юність він провів у Стамбулі, куди його забрали турки як заручника, і де він виховувався при дворі султана. Повернувшись додому, він править залізною рукою та виховує сина. Втім, турки знову вдерлись у князівство, прагнучи грошей і захоплення дітей Трансильванії для служби у яничарах, тож він мусить боротись з ними. Але для цього він мусить прийняти в себе велике древнє зло та переродитись у вампіра…

Обробляючи історію Брема Стокера (він, до речі, НЕ АВТОР сценарію) творці фільму, з одного боку, повернулись до джерел історії. З іншого боку – змінити її й показати, так би мовити, “людське обличчя” головного вампіра. Вони вирішили показати причини того, чому Дракула став власне Дракулою. Відчувається, що автори хотіли продовжити сучасну течію у кіно з перезнімання видозмінених, а часто перекручених на 180 градусів старих сюжетів і казок на новий лад (“Брати Грімм”, “Ван Гельсінг”, “Франкенштайн, “Чаклунка”).

Втім, зняти якісний фільм їм не вдалось. Історичні подробиці фільму часом викликають сміх, а дії головних героїв – прогнозовані й непереконливі. Дурнуваті діалоги, вкрай слабо зроблені декорації. Особливий сміх у мене викликала печера старого упиря на горі Щербатий зуб та замки, які виглядали відверто дешево. Складалось враження, що скелі при вході у печеру складені з якихось чорних кубиків. Часом думалось: а де поділись усі гроші? Крім того, Трансильванія знаходиться у Карпатах, але гори, показані у фільмі, зовсім не виглядають на Карпати, які я знаю. Переродження на вампіра ГГ показано вкрай спрощено, легко і непереконливо (вважаю, цьому можна було б присвятити хоча б декілька зайвих хвилин). На тлі цього переродження Белли у “Сутінках” показано просто чудово. Загалом, містична складова у фільмі подана вкрай слабо, а сама ця містика сповнена внутрішніх суперечностей, які зрозумілі всім, хто цікавиться вампірятниками.

Єдиний момент, який мене справді зачепив – відображення нападу Дракули на турків у лезі меча. Це було цікаво. За це і за непогану операторську роботу слід подякувати Джонові Шварцману. Музика Ромена Джаваді (автор музики до “Гри престолів”) доволі банально-героїчна. Акторська робота доволі посередня. Схоже до Люка Еванса міцно причепився образ героїчного батька, який ми могли спостерігати у другій частині “Гобіта”. Чарльз Денс (“Гра престолів”) виглядав трохи краще у ролі вампіра. З кінцівки фільму очевидно, що планується, як мінімум, ще одна частина, на цей раз події відбуватимуться вже у наші часи. Навіть не знаю, чи радіти цьому. Таке враження, що жанр “вампірятника” зараз зайшов у глибоку кризу і не думає з неї виходити, адже “Дракула: невідома історія” планувався як знаковий фільм цієї тематики цього року. Якщо він знаковий, то який вже тоді не знаковий?

Загалом, раджу краще переглянути класику жанру – величного “Дракулу” Френсіса Форда Копполи, “Інтерв’ю з ваміпром”, чудового “Ван Гельсінга” чи дотепних “Героїчних винищувачів вампірів” Поланського, серіал (не фільми) “Блейд”. А без цієї стрічки можна спокійно прожити. Особисто я десь з другої половини фільму рахував час, коли він закінчиться. На щастя, “Дракула: невідома історія” – короткий фільм:)

Я оцінюю цей фільм на 5/10. Дорослим людям можна сміливо обійтись без його перегляду. Ви нічого не втратите, зате збережете час, а у випадку кінотеатру – і гроші.

Словом, “Дракула мертвий – і цим задоволений” та “мафія безсмертна” (це я про можливе продовження).

Коментарі закриті.