Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170998 (179 за 24 години)

«Вікі любить пам’ятки» — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини

| 2 коментарі

Wlm_2012_Ukraine_edit.djvu

Wiki Loves Monuments («Вікі любить пам’ятки») — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 30 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією Вікімедіа Україна. Мета конкурсу — зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх на Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів з усього світу.

Конкурс триває з 15 вересня по 15 жовтня. Протягом цього часу фотографи і фотолюбителі різних країн завантажуватимуть свої фотографії на Вікісховище. До 5 листопада в кожній країні будуть відібрані найкращі фотографії, що будуть представлені на суд міжнародного журі.

До завершення конкурсу «Вікі любить пам’ятки» залишилося лише п’ять днів, і завдяки чудовій погоді на цих вихідних найкраща можливість зробити фото на конкурс!

За попередні майже чотири тижні цьогорічний конкурс «Вікі любить пам’ятки» побив зразу низку рекордів попередніх років. У ніч проти суботи було завантажено 30-тисячне фото, а станом на вечір суботи кількість завантажених фото вже перетнула позначку в 31 тисячу! Це кращий результат, ніж у 2012 та 2013 році: тоді позначку в 31 тисячу Україна перетинала лише в останній та передостанній день відповідно. Ми також перевершили показники попередніх років за кількістю сфотографованих пам’яток: цього року вже завантажено фото 10311 об’єктів, у той час як в 2012 та 2013 році їх було лише трохи більше 8 і 9 тисяч відповідно.

Із початку конкурсу також були доповнені списки завдяки тому, що нам надійшли уточнені або повніші списки з обласних та районних адміністрацій. Зокрема, були додані сотні нових пам’яток з Дніпропетровської, Закарпатської, Луганської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Чернігівської областей. Якщо ви не знайшли сфотографовану вами пам’ятку в списку — перевірте його ще раз, можливо, вона вже додана туди!

Попри ці чудові результати, є ще два неподолані рубежі. Так, 2014 рік ще не перевищив минулий рік за кількістю фото: тоді їх було 35 710, тож від рекорду нас відділяє трохи більше чотирьох тисяч. Крім того, Україна наразі посідає третє місце за кількістю фото в рейтингу країн за кількістю фото, поступаючись Німеччині (в якої 35 622 фото) та Польщі (де завантажено понад 45 тисяч), проте обидві ці країни вже завершили конкурс. Тож у нас є гарна нагода посісти друге місце у світі, випередивши Німеччину, а може, й замахнутися на результат Польщі?..

На ці п’ять днів обіцяють сонячну і теплу погоду — справжнє бабине літо! Тож чому б не сфотографувати пам’ятки поблизу вас чи не поїхати кудись на вихідні, якщо погода дозволяє зробити такі гарні світлини? Адже перемогти просто — можна завантажити як одне фото і виграти приз за найякісніше фото області або всієї країни, так і здобути перемогу за кількістю сфотографованих пам’яток в рамках області або всієї України. Долучайтеся — ще не пізно сфотографувати пам’ятку і взяти участь у конкурсі!

Джерело: офіційний сайт «Вікі любить пам’ятки»

2 коментарі

  1. Германію вже подолано з результатом в майже 42 тис. фото :)

    • Пам’ятаю, коли конкурс тільки розпочався, підключив свою доцю-любителя до фотографування. Все-таки в тисячолітньому місті є що показати. Але так і не зміг розібратись як викладати світлини. Вони ніби то й завантажувались, але так їх і не побачив серед конкурсних… І те саме зараз-немає прямого посилання і роз’яснення, а вільного часу бракує… Світлини залишились, можна було б докинути… Шкода…

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.