Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169390 (179 за 24 години)

Українська мова. Глобальний вимір

| 69 коментарів

Language

Інтернет розвивається шаленими темпами і жодні передбачення про його розвиток не виправдовуються, хіба що помножені на 10 і приправлені елементами фантастики. Мова у статті піде про рейтинг українських сайтів і української мови у глобальному вимірі. Якщо більш детально, то сьогодні інвестиційна привабливість інтернет-сайту (порталу, соціальної мережі) визначається його добовою відвідуваністю. Логічно, чим вища відвідуваність, тим інвестиційно сайт є привабливішим – довольні власники, довольні інвестори від прибутків на біржах.

Тепер хотів би розвинути свою думку і сказати, що так само інвестиційна привабливість мови визначається інтенсивністю її використання. Українська мова в Інтернеті все більше розповсюджується, займаючи нові простори. Це бачимо ми – українці, але чи бачить це світ? Як представлена українська мова у глобальному вимірі? Існує цікава стаття, омублікована на Hurtom.com – Alexa Rank. Український вимір, в якій описується використання глобального лічильника відвідуваності сайтів від Amazon Алекса.

Коротко описуючи зміст вищезгаданої статті, можна сказати, що Alexa Rank показує певний якісний показник відвідуваності різних сайтів, якими користуються у глобальному вимірі. Безумовно перші позиції в рейтингу ТОП-500 займають американські, англійські, російські, німецькі, китайські, арабські та японські сайти. З українських сайтів у глобальному рейтингу є тільки Yandex.ua (427 місце) та Google.com.ua (213 місце), які мають лише українські домени, а за своєю суттю є дочірніми сайтами іноземних компаній. Наприклад Польща представлена у глобальному рейтингу наступними сторінками: google.pl (82 місце), onet.pl (209 місце), allegro.pl (210 місце), wp.pl (276 місце), gazeta.pl (487 місце). Для порівняння можна взяти й менші держави, такі як Чехія, яка також представлена у  глобальному рейтингу власними порталами (наприклад чеський seznam.cz (418 місце)).

Найближче до світового рейтингу ТОП-500 наблизилися такі українські портали як ukr.net (Україна – 11 місце, світ – 1285), telegraf.com.ua (Україна – 16 місце, світ- 1786), pravda.com.ua (Україна – 18 місце, світ – 1192), rozetka.com.ua (Україна – 19 місце, світ – 2394), censor.net.ua (Україна – 20 місце, світ- 1075), korrespondent.net (Україна – 25 місце, світ – 1653), bigmir.net (Україна – 31 місце, світ – 3069), tsn.ua (Україна – 40 місце, світ – 2767). Як бачите, переважно це УКРАЇНСЬКІ, але РОСІЙСЬКОМОВНІ сайти, в яких є лише одна версія сторінки. Дискримінація? ТАК! Більше того, ці сайти навіть не війшли у ТОП-1000 світового рейтингу. Але зараз не про це мова. Погодьтеся, для заявлених у світі носіїв української мови у 50 мільйонів вищенаведені позиції підходять для народу, кількість якого не перевищує 10 мільйонів. Але чи все так погано?

На перший погляд український рейтинг Alexa.com виглядає трагічно. Тут безумовні лідери – російські портали – які саме – всім відомо. Українські сайти з’являються лише в ТОП-20. Якщо цей рейтинг візуалізувати, то Україна опиняється в російському інформаційному тілі і вже ніяк нікому не докажеш що ми не Russian.  

Як зазначає автор вищезгаданої статті – причина низького рейтингу українських сайтів полягає у користувачах та їхніх браузерах. Alexa рахує відвідуваність лише в тому випадку, коли в браузері є встановлене розширення Alexa Sparky. Повірте, після того як я встановив це розширення – всі мої улюблені сайти (перелік нижче), які я регулярно відвідую, почали рости в українському та світовому рейтингах. Найбільшого успіху на мою думку досяг сайт hurtom.com, який набирає шаленої популярності в останні місяці. У світовому рейтингу він представлений ще досить слабо, але в Україні йому вдалося ввійти в ТОП-500 Україна і зайняти вже 225 (станом на 22 жовтня 2014 року) позицію. Для прикладу також можна розглянути зовсім молодий проект (але з великими інвестиціями) – UaToday, популярність якого зростає більше закордоном, ніж в Україні.

Також автор статті “Alexa Rank. Український вимір” пояснює: “ви встановлюєте в свій браузер дане доповнення, потім при заході на будь-який сайт це доповнення визначає, що це за сайт і відсилає повідомлення на головну сторінку alexa. Наприклад, якщо у вас встановлено цей додаток, то ви, при заході на мій сайт, підвищуєте місце сайту в топі Alexa.”

Також потрібно зазначити, що Алекса це західний винахід і користуються ним в переважній більшості західні користувачі, хоча Росія, Індія, Бразилія та Китай не відстають (BRICS все-таки :) ). І знову пояснення з вищезгаданої статті: “Штати і Європа масово користуються цією статистикою. А Україна, яка раінше була в активній орбіті російського інтернету, практично майже не користувалася цією системою. В результаті на прикладі останніх подій бачимо, що наші ж українці, які заходять з комп’ютерів зі штатів і Європи активно піднімають статистику і популярність наших українських сайтів. А що можемо зробити ми? Все дуже просто. Ставите доповнення і світ починає потрохи дізнаватися про Україну. Нам це нічого не коштує, а от в світі по-трошки наші українські сайти будуть мати все вищі позиції. Це буде далеко не зразу, але навіть якщо всього 100 людей прочитає цю статтю і поставить доповнення, то це допоможе не одній тисячі сайтів покращити свій рейтинг, оскільки статистична система дізнається, що є якісь нові сайти, на які виявляється ходять люди.

На завершення потрібно сказати, що портали у нас є, ними лише потрібно користуватися активніше і тоді світ дізнається про нас – про нашу мову, про наш сектор IT, про наші можливості тощо. Не гайте часу – встановлюйте простий додаток Алекси і піднімайте рейтинг своїх улюблених сайтів як в Україні, так і в світі. Користуючись Alexa Rank Ви підтягнете деякі україномовні сторінки, яким не вистачає зовсім трохи, щоб увійти в ТОП-500 та деякі, які чекають на ТОП-10.

P. S. Перелік сторінок, які перманентно відвідую:

zbroya.info – Українська Асоціація Власників Зброї
google.com.ua – Пошукова Система Українською Мовою
ukr.net – Всі Новини України (відкрийте свою поштову скриньку тут!)
i.ua – Твоя пошта
hotline.ua – Порівняння цін в Україні
watcher.com.ua – про маркетинг, піар та комунікації в інтернеті
finance.ua – Фінанси України
hromadske.tv – Громадське Телебачення України
uatoday.tv – English-language 24hr TV channel focusing on Ukraine
ua-ekonomist.com – Український Журнал Економіст
ukrinform.ua – Новини України та світу. УКРІНФОРМ
svit.in.ua – Руське Православне Коло
rukotvory.com.ua – Українське народне мистецтво/Рукотвори
ridna.ua – Рідна Країна. Світоглядний Портал
neprote.com – Неформально Гуртом про техніку
nakachka.org.ua – Простими словами про складні речі в бодібілдингу
hurtom.com – сайт підтримки всього українського!
day.kiev.ua – Газета День
uz.gov.uaОфіційний веб-сайт Укразалізниці
aratta-ukraine.comНаціональний портал АРАТТА. Вікно в Україну
inspired.com.uaДжерело натхення
tvi.ua – Завжди з Тобою!
chytomo.com – Культурно-видавничий проект
tyzhden.ua – Український Тиждень
vidia.org – Медіа-портал української діаспори
novosti.dn.ua – Новости Донбасса
veselyk.com – Гуртом Форум
mil.gov.ua – Міністерство Оборони України
litopys.org.ua – Ізборник. Історія України
mma.org.ua – Федерація змішаних єдиноборств України
texty.org.ua – Тексти для думаючих людей
unn.com.ua – Українські Національні Новини
mesoeurasia.org – Портал етноантропології, геокультури та політфілософії
madeinua.org – Зроблено в Україні. Каталог українських виробників
ukroboronprom.com – Державний концерн УкрОборонПром
ridens.com.ua – Блог для сучасних Українців
terytoriya.com.ua – Територія Твого Розвитку
blogosphere.com.ua – Українська Блогосфера

 

Автор: Celestial Falkerer

Si vis pacem, para bellum

69 коментарів

 1. Додав. Це займає якихось 30 сек часу, а користь нашим сайтам хоч якась, та й буде.

  Ще рекомендую сайти:
  http://espreso.tv/ – завжди свіжі вісточки;
  http://chtyvo.org.ua/ – книги;
  http://chytanka.com.ua/ – книги для дітей і тих, хто хоче згадати дитинство.

 2. А як встановити додаток і як він працює?

  • Напевне мова йде про цей – http://www.alexa.com/toolbar

   • Так, Бодянич. саме про цей і поглянь на рейтинг свого сайту там :)

    • Та гівно-гівном. Хоч найблільший у своїй темі. Не виходить робити цікаве для широких мас. Монополісти зжерли весь пошук, а українською шукають мало.

     • Маєш на увазі, що Твій сайт зжерли монополісти? Якщо й шукають українською мало, то це не значить. що читають українською мало – через соціальні мережі в пабліках варто розкручуватися.

  • Набери в Google – Alexa Sparky і встанови цей add-on в залежності який в тебе браузер. Функціонує у фоновому режимі.

 3. Люди, одумайтеся…. Як може система, яка не вміє визначити взагалі існування сайту, користуватися такою мегапопулярністю?
  Додаток? Тулбари всякі?
  А як знає про них гугл и яндекс? А інші пошукові системи?
  Шо всюди встановлені їхні додатки в кожному браузері?
  То встановіть такий додаток ше на телефони. Уявляєте, як взлетять рейтинги?

  Алекса швидше за все індексує домени…. І кількість звернень до них.
  Крім того фіксується мовне питання. Більшість сайтів на російській мові. А знаєте чому, тому шо в пошуку переважно шукають російською….
  Тому що російськомовних більше. Українці (в своїй більшості) розуміють російську, а власникам сайтів величезний плюс, якщо ще росіяни (навіть випадково) будуть заходити. Більша відвідуваність, вищі позиції.

  Проблема в іншому. Українці не готові створювати унікальний контент. Бо нема за шо. Бо ніхто не платить. Та й нема кому (вірніше для кого)

  А НАЙГОЛОВНІШЕ. Про що автор взагалі не згадав…. Мовне питання, яке я вже зачіпав.
  В скількох людей стоїть українсьий віндовс???? В скількох програми з українським інтерфейсом??? В скількох користувачів регіональні параметри – Україна????
  В кількох відсотків…. Українців. А в масштабах світу…. .От вам і статистика

  • п.с. а буква “і” українська взагалі в юнікоді не індексується. от вам ще одна халепа )
   при написанні тексту всюди вписуйте і англійською )
   а що робити з ї то навіть не знаю….

   то певно жлобство, коли світовий еквівалент кирилиці – російський алфавіт…. але шо вже зробиш. знав би куди писати – то написав би. хай би додали букви і ї є

   • P.S. “при написанні тексту всюди вписуйте і англійською )
    а що робити з ї то навіть не знаю….”

    Щось я це взагалі не зрозумів. Ну і далі цитату теж не “догнав”. Це вже питання цивілізаційного характеру. Нас будуть впізнавати, коли швидко візьмемо і перейдемо на глаголицю – вона унікальна, будемо як Грузини, Вірмени etc. Але всі знають, що цього не буде :) Тому варто робити те, що в наших силах, а не нарікати. Не вистачає контенту на укр – він є на англ та іншими мовами, лише щоб не російською! Думаєш інтернети інших країн повноцінні? Не думаю. Є пару глобальних мов – от вони і притягують всі інші, російська одна з них разом з англійською, арабською, французькою та іспанською.

    Я оптиміст – перед нашою мовою все ще попереду!

  • Стоп, стоп, стоп, шановний! Це всього на всього ОДИН з БАГАТЬОХ способів популяризації наших сторінок та контенту взагалі. Я згоден зі всім, що Ти написав, та невже цей маленький описаний спосіб на Твою думку не має права навіть на тимчасову екзистенцію?

   От я описав це статті – що власникам сайтів (цитую Тебе – “якщо ще росіяни”) це величезний плюс, так давай зробимо величезний плюс нашим власникам сайтів!

   Українці ГОТОВІ створювати свій контент так само як готові бути волонтерами зараз на сході держави. Якщо б було як Ти кажеш “Бо нема за шо. Бо ніхто не платить. Та й нема кому”, то не дай бог, співав би оди до ДНР.

   Чи я не згадав мовне питання? Слово “мова” взагалі ключове у моїй статті. Так про що ж тоді мова? :)
   Особисто я за останній тиждень українізував двох українців – зробив їм укр Вінду та регіональні налаштування. Так це мало – але навіть якщо кожен з нас так зробить, то нас як мінімум буде вже втричі більше :)

 4. novosti.dn.ua там же тільки мовою терористів донбаса, себто рашинською.

  • Дуже спірна заява. Скажи це хлопцям з батальйонів, які в більшості розмовляють російською. Раджу також прочитати це – http://novi-slova.blogspot.com/2014/04/blog-post.html

   • Навіщо щось видумувати, щось там захищати. Аууу, в нас є своя мова, варто просто щоб її усі вивчили та стали нею розмовляти. Кращого щита годі й шукати. До речі, в Іраці переговорили українською йшли, бо араби російську знають, а українську – ні.

 5. Я от встановив собі цю Алексу. І що з цього? Зросте рівень рейтинґу Алекса? А що це дасть? Просто я прочитав цю статтю, і навіщо ця Алекса я так і не зрозумів. Таке враження – щоб було та й все.

  • Дякую за зауваження. Скажу відверто – мою писанину рідко хто розуміє :) Але намагаюся виправлятися і дослухатися до коментарів. Справді може не зрозуміло одразу навіщо цей додаток, але ще раз пояснюю – це один з багатьох інструментів популяризації УКРАЇНСЬКИХ САЙТІВ з УКРАЇНСЬКИМ КОНТЕНТОМ. Цей рейтинг чітко свідчить про те, що в Україні домінують російські сайти такі як ВК, Яндекс, мейл.ру та інші. Мета статті – донести до СВІДОМИХ користувачів, що цей рейтинг варто поправити і внести до нього саме УКРАЇНСЬКІ сайти. Деякі з них вже до речі потрапили – як от hurtom.com вже в ТОП-500. На мою думку, в кожному рейтингу повинні домінувати українські сайти та портали, а де ти такі бачив?

   • То це справа в рейтинах? Тобто виходить, це виключно через числа, бо, наскільки я зрозумів, реального впливу на сайт (підвищення відвідуваності там, поведінковий фактор, заробіток врешті решт, а ці числа для сайту набагато важливіші, погодьтесь) це не дасть. Я правильно зрозумів? Якщо я не правильно зрозумів, то поясніть – яким чином відбувається популяризація українських сайтів?

    • Тут не бажання причепится, а щира цікавість.
     От наприклад, що дає Гуртом те, що він знаходится в рейтинґу Алекса? Це повпливає на відвідуваність? Кількість скачаного? Нові реєстрації? Для інших сайтів це повпливає на те, що на них почнуть більше заробляти?

     • Ти все правильно зрозумів – тут справа трохи в іншому, ніж у заробітку. Явище рейтингу пов’язане з популярністю сайтів. Політичні партії теж намагаються бути лідерами у багатьох рейтингах, якщо не у всіх. Алекса може й не передовий генератор рейтингів. Але згідно з нею домінують в Україні саме російські сайти. Зрозумій – тут першочергове цивілізаційно-культурологічне питання, а потім вже інвестиційне. Поглянь ще раз на той рейтинг і задайся питанням – чому згідно з ним в Україні домінують майже виключно російські сайти? Може тому що російськомовні користувачі з України встановлюють собі додаток Алекса і користуються російськими сайтами, створюючи враження, що Україна ПОВНІСТЮ російськомовна держава? Невже вони це роблять свідомо і цілеспрямовано?

      Алекса нічого не рекламує, тому популяризація українських сайтів не відбувається АВТОМАТИЧНО. Будь-хто зі світу, поглянувши у цьому рейтингу на Україну зрозуміє, що це “just a part of Russia or somewhere in Russia”. Навіть поляки так думають. Тому якщо Ти і Твої друзі користуються українськими сайтами, то варто встановити цей додаток і поправити рейтинг Алекса, а потім братися й за інші. Так, це виглядає як волонтерство.

      Що дає цей рейтинг hurtom.com? Те, що він постійно наближається до rutrecker.org.

      Як бачиш вплив загальнодержавний – для іміджу України, а не лише для окремого сайту. Я впевнений. що є багато сайтів в Україні, про які ми навіть не здогадуємося, але які будуть для нас цікавими і дізнатися про них можна або по посиланню від друга або з рейтингів. Тому я й назвав статтю “Глобальний вимір”, бо кожен рейтинг також формує імідж нашої країни в світі. Хоча якщо когось ці речі не цікавлять, то можна залишатися Russians або іншим плем’ям.

      Сподіваюсь, це вичерпна відповідь. Право встановлювати той додаток й так залишається за Тобою :)

 6. Як ця Алекса відноситься до безпеки моїх персональних даних?

 7. Ідея цікава, підтримав би думку, але ця “фіговина” не підтримую браузер ореra. Дивно, що вона не мультиплатформена.

 8. Після першої статті встановив собі цю Алексу, але коли чистив переглядач від якоїсь зарази, довелось видалити і Алексу – не знав у чому проблема.

 9. Найкраща підтримка українських сайтів – їхня комерціалізація. От чому Гуртом не ставить рекламу Адсенсе? Давно вже могли грошей назбирати на новий україномовний проект.

  • Здається хлопці з Гуртом більш амбітніші, тому ціляться одразу на IPO :)
   Якщо серйозно – то згоден, давно вже знадобилася б мобільна версія сторінки і єдина реєстрація на всіх сервісах… Хто взагалі цими питаннями тут займається?

 10. У мене питання. А скільки є ще, окрім Алекси, таких рейтингових додатків, які треба понаставляти на бравзер, щоб мої відвідування бачилися в різних рейтингах? І чим рейтинг Алекси від них відрізняється? Чому ці Алекси не співпрацюють з виробниками бравзерів і не пропишуться в них автоматично – тоді матимуть об’єктивну картину світу? Бо я можу зробити рейтинг “собі подібних”, написати якусь програмку, яку поставлять мої друзі, і ми будемо у своєму колі рахувати рейтинги. Але вони будуть відповідати вподобанням лиш нашого кола. Отож, Алекса показує рейтинги для кола тих, хто має Алексу (а для цього принаймні треба знати про її існування).

  • Мене починає цікавити питання, чому в 90% повідомлень до цієї статті присутній неприхований сарказм та якийсь вираз зневіри?

   Відповідаю на Твоє питання – Пані Ольго – Alexa підтримується компанією Amazon, тому є лідером на ринку рейтингів. Особисто я ще користуюся SimilarWeb, який показує більш-менш однакові показники з Алексою – тому його рейтинг майже нічим не відрізняється, лише розгорнутою функціональністю.

   А чому ці Алекси не співпрацюють з браузерами? Тому що цього не хочуть самі браузери, бо користувач сам має право вибирати, що інсталювати, а що ні. От і виходить, що російськомовні користувачі сміливо інсталюють Алексу і не задаються зайвими питаннями, таким чином формуючи російськомовний імідж України. Пані Ольго – поглянь ще раз на рейтинг Алекси і скажи мені що Україна це не Росія.

   • Я питала без сарказму. І спочатку поставила на тому компі, звідки пишу, а потім почала питати. До речі, попередня стаття у мене вдома вже 2 тижні відкрита, але прочитати її просто не було часу.
    У купи людей дещо старшого віку, приміром, як у моїх батьків, не стоятиме ніякий такий додаток, бо вони не думають про рейтинги, користуючись інтернетом. Вони думають про інформацію, і для дуже багатьох інтернет – це щось на зразок домашньої бібліотеки. Тому величезна кількість таких користувачів випадає з підрахунку; комп.фірми і майстри не встановлюють ніяких додатків на бравзери – хай би хоч ставили щось більше, ніж ІЕ :)

    • Пані прочитайте попередню статтю – в певній мірі вона мене надихнула на створення своєї власної. Про старший людей розумію, тому писав саме сюди – на Гуртом, бо знаю, що тут молоді люди, які підтримують все українське. Про фірми теж розумію і все ж задаюся питанням, як російськомовним українцям вдалося в рейтингу Алекси з України зробити російськомовну державу?

 11. Працюю над україномовним ресурсом. Першу версію давненько запустили, днями буде оновлення і друга версія. Так, що хочу вам сказати: у нас є конкурент, досить схожий за тематикою ресурс, тільки на російській мові. У нас цікавіший і якісніший контент (це не я про свій проект говорю :) думка експертів), але ми постійно плетемося позаду. Тому, що українці звикли все читати російською, навіть, якщо воно гавняне і неякісне. Це ментальність така. Рабська. Українська мова сприймається важче, бо російська розрахована на недумаючих рабів. Тож робіть висновки. ;)

  • Подай будь-ласка посилання на свій ресурс, дуже цікаво!

   А висновки я вже давно зробив. Можеш подивитися коментарі вище – той самий опір, можливо прихований та підсвідомий. Можливо й Алекса автоматично не піднімає рейтинг сайтів, але імідж України та української мови поправляє.

   • Він буде тут la-verte.org. Оновлена версія.

    Тут не опір потрібний. Просто варто робити все краще, як роблять конкуренти. Це звичайна та банальна комерція. В російські варіанти вкладають більше коштів, бо вони мають ширшу аудиторію і приносять більше прибутків. Зараз такий момент, коли це можна переломити. Тому варто з більшим завзяттям братися до справи.

    До речі, про telegraf.com.ua, головний редактор Колесников А. Е. член Партії промисловців і підприємців України, (29 у списку http://www.pres-centr.ck.ua/print/news-42230.html). Тому моменти цей, популярний ресурс, може бути не дуже об’єктивний. Також бізнесмен АКСОЙ КОРКУТ зробив внесок до статутного фонду (грн.): 1700000.00. А ця людина пов’язана (http://seranit.sep.com.ua/ru/news/193.html) з власником Ocean Plaza Аркадієм Ротенбергом котрий є другом Владіміра Путіна (http://biz.liga.net/all/nedvizhimost/stati/2721186-kak-kievskie-riteylery-ocean-plaza-s-drugom-putina-possorilis.htm).
    Якщо моя логіка правильна то рекомендую оминати цей сайт. ;)

    • Не завжди все засновується на комерції, а на банальному інтересі. Чому порнушний сайт rutrecker.org в Україні популярніший, ніж Гуртом? В нього ніхто не вкладав жодних коштів – все через інтерес і поради знайомих. Гуртом може вийти в лідери згідно з цим самим механізмом.

     І так – БІЛЬШЕ ЗАВЗЯТТЯ!

     А про ті, посилання, які Ти подав – дуже цікаво взагалі прослідкувати всі бізнес-пов’язання, які ведуть до тих чи інших сайтів. І звичайно – спільними порадами зрозуміємо, які сторінки оминати, а які підтримувати хоча б відвідуванням.

     • порнушний? Це щось нове. Ніколи її там не бачив. Зате багато музики в lossless можна знайти.

     • Interzeroid, я по Фрейду написав, не те, про що підсвідомо думав :) Вибач, помилився. Той сайт добрий, але Гуртом такий самий :)

      Під порнушний мав на увазі pornolab.net, який теж дуже популярний, але відомо, що в такі речі не потрібно вкладати жодних коштів, щоб вони були популярними :)

     • Ще й як потрібно вкладати. Спробуйте, зайдіть в Піратську Бухту. Там такої реклами багацько.
      Реклама потрібна всюди. От ви ж рекламуєте Алексу. Так само й Гуртом реклама потрібна.

     • Еге, шановний, завважте на таку собі аксіому: ПОКИ НЕ БУДЕ УКРАЇНСЬКОЮ ТАКОЖ І ПОРНО-САЙТІВ – ЦЯ МОВА НЕ ОДУЖАЄ.
      І це вірно не тільки фігурально, але навіть і буквально.

  • А що за ресурс? Подайте, будь-ласка на нього посилання.
   Крім того, є ще пару запитань: на якому місці ваш сайт в пошукові Ґуґл, а на якому – конкурента? Ви проводили SEO оптимізацію? Ви витрачали гроші на рекламу вашого ресурса?

  • До речі, про україномовний контент. Може, це не репліка до Vld, а до всіх тут. Величезна кількість нібито україномовного контенту є приховано російськомовним, бо автори його не заморочуюються особливо, а просто кидають російський текст в перекладач. Такі тексти легко пізнаються (достатньо натрапити на слово “особа” замість “лице / обличчя”) і часом дуже важко сприймаються. Приміром, мені потрібна інформація щодо догляду за кімнатною рослиною. Я заводжу пошуковий запис українською мовою, отримую той незугарний переклад, мушу його подумки перекласти назад, щоб сприйняти адекватно. На холєри мені такий “український” текст? Після кількох таких пошуків я плюну і піду почитаю російський, не спаплюжений гугл-перекладачем. Або подібний англійський, польський… А про те, що авторам байдуже до якихось там ком чи до русизмів, які вони вживають, то взагалі годі й казати.
   Тому не вірю в “якісніший” контент, поки не побачу його на власні очі.

   • Пані Ольго, я з Тобою абсолютно згоден. Переглянь будь-ласка ще раз перелік сторінок, які я запропонував після статті – вибирав я їх саме за принципом, описаним Тобою. Контент там ОРИГІНАЛЬИЙ. Я сам не можу читати сторінки. які перекладені з російської.

    Відомо – якщо немає чогось українською – його можна самому створити – наприклад на Вікіпедії або на своєму блозі :)

 12. “Найбільшого успіху на мою думку досяг сайт hurtom.com, який набирає шаленої популярності в останні місяці.” – стосовного цього речення готовий сперечатися. Автор не розуміє суті Гуртом – це трекер неліцензійного та нелегального матеріалу і чекати його в світових топах… Це варто прирівняти до свідомого шляху на гільйотину. З такими ресурсами в Європі чи США ніхто не грається, їх просто одразу закривають і власникам дають немалий термін або штраф. Яскравий приклад http://thepiratebay.se/.

  • Тобто суть Гуртом це “неліцензійні та нелегальні матеріали”? Наскільки мені відомо слоган Гуртом це “Сайт підтримки всього українського”.

   Я вже згадував про rutrecker.org, в якого популярність в десятки разів вища і його ніхто не чіпає з Европи та США. І його українці відвідують без жодних докорів сумління, що існують інші ресурси, які варто відвідувати. А з законодавством Західного світу варто ознайомитися ближче – заборонено не скачувати, а роздавати, та то вони не можуть до кінця розібратися з термінами на поясненнями.

 13. я б ще додав цей ресурс http://prometheus.org.ua/

 14. Можете мене закопати, та на мою думку бракує розважальних сайтів.
  Типу http://ukrbash.org.
  Нехай там буде місцями неадекватний контент\суржик, та це можна якось розбити по рубриках.
  От ще http://ceprekrasno.com.ua, вже тривалий час нічого нового не з’являлося.

  Все написане вище, лише моя особиста думка.

 15. Встановити собі додаток, щоб підняти рейтинг українських сайтів?

  Як на мене, то це тупо. Набагато ефективніше буде створення якісних сайтів на українській мові. Це в буквальному сенсі є в тисячу раз ефективніше, ніж ставити якийсь собі непотрібний додаток…

  • Вибачте зо мою необачну тупість, Пане Досконалість!

  • Згоден, треба створювати, але і це теж не завадить зробити.Адже встановити це пару секунд, я після статті встановив – навіть особливо розбиратися не став, бо це дуже легко зробити.А взагалі, так – якість перш за все, а це так – маленьке доповнення.

 16. Встановив.

 17. На рутрекері користувачів з україномовним Windows більше, ніж на всьому Гуртом узагалі (причому тут більшість має російський Windows). От і думай: чи то ліниві, чи то реальна картина.

  • Не дивуюсь – зустрів багато людей з України, які ніби й україномовні, і з вищою освітою etc. Але коли мова дійшла до так званої “Інтернет-культури”, то виявилося, що багато людей навіть не здогадуються про існування будь-чого українського, чи то операційних систем, чи то налаштувань браузера чи то українських веб-сторінок.

   Це реальна країна плюс люди ліниві – ДУЖЕ ліниві! Але наша справа – кожного з нас – показати та навчити хоча б одного знайомого або друга і тоді нас стане вдвічі більше :)

   А поправлення інтернет-рейтингів – це складова цієї справи, яка зовсім не важка.

  • Я особисто теж користуюся Рутрекером. Бо музики в форматі flac більше ніде не можна знайти. Чи можете порекомендувати інше джерело flac музики в жанрі neue deutsche härte?
   Що до віндовс – то вже років з 3 корстуюся україномовною 7-кою.

 18. Якщо коротко, то я вважаю, що встановлювати додаток, до чого закликає стаття, зовсім не обов’язково. Краще виконати другий заклик із публікації: відвідувати і створювати якісні україномовні сайти. Бо додаток читає “історію” браузера і надсилає дані на головну Алекси… А хто ж читає той рейтинг? Тому я трохи інакше підсумую статтю: встановлюйте додаток за бажанням, але українські сайти відвідуйте – неодмінно! :)

 19. Надибав цікавий сайт з науковим вмістом.
  http://www.anime-tver.ru
  Не зважаючи на приналежність домену, він українською, і російської версії не має, що досить дивно.
  Ще приємний бонус – майже повна відсутність реклами.
  Давно таких сайтів не бачив.

  Рейтинг можна сказати відсутній.

  • Перепрошую, то якийсь блуд, підозрюю що він так “мімікрує” для певних користувачів..
   Є на нього зсилки з Аніме форумів.

   Цікаво куди він перенаправляє, і взагалі що це.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.