Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169415 (161 за 24 години)

Просимо Microsoft випустити Cortana з українською мовою

| 60 коментарів

cortana_

Як ви знаєте, компанія Microsoft на спеціальному форумі бере від користувачів своїх операційних систем побажання про те, які нові функції в них можна додати. У світлі сьогоднішніх новин про те, що доступ до Cortana скоро отримають жителі чотирьох європейських країн, буде не зайвим згадати про це форумі.

Проголосувати за додавання української мови до Cortana на Windows можна на сайті User Voice. Зараз за цю пропозицію віддано трохи більше 500 голосів. Росіяни голосують за Cortana для своєї країни більш активно (вже понад 1200 голосів). Але ми ж не хочемо, щоб у Росії та інших країнах Cortana з’явилася раніше, ніж у нас, вірно? Так що, друзі, заходьте на User Voice і голосуйте за  українську мову. Якщо ця пропозиція прорветься в топ, інженери і керівництво звернуть увагу і реалізують наше бажання.

Автор: bodyanuch

Веселопедист, перекладач, адмін проєкту Про техніку Гуртом

60 коментарів

 1. Мені не до вподоби Віндовс, тим більше ще й на телефоні. Віддаю перевагу Blackberry:). А загалом якщо бажаєте мати переклад українською, то або платіть, або робіть власноруч.

  • Вам не до вподоби, а комусь до. Кому платити? Власноруч? це як? Зробити Кортану українською може тільки Microsoft!!!

   • Зробити Кортану українською може будь-який українець, що має бажання і прямі руки:). Так само як і будь-який інший переклад програми, книги чи фільму.

    • Чоловіче, самому це нереально зробити!

     • Я з власного досвіду можу сказати, що це цілком реально. Нудно, важко, але реально.

    • Я з власного досвіду можу сказати, що це цілком реально. Нудно, важко, але реально.

     то трохи інакше, ніж звичайні програми

     • Це абсолютна дурниця. Для початку раджу прочитати, що таке Cortana. Як ви собі це уявляєте? Cortana це штучний інтелект створений Microsoft. І там не передбачена локалізація як у звичайних програмах. Цікаво як ви збираєтесь українізовувати її голос?

    • Цікаво як?? Кортана це голосовий помічник, який є вбудований в ОС. Його не можна просто так взяти і вбудувати в систему.

 2. Краще б відкрили десь голосування за Google Now українською, асистент гугла розумніший і ним користуються набагато більше людей

  • Cortana є ще дуже молодою, і на свій вік вміє вже багато. Голосуйте!

  • от як буде голосування за Google Now, будемо також голосувати

  • Я б не сказав, що помічник Google now розумніший за Кортану. Звичайно користувачів андроїда більше, але кортана буде підтримуватись не тільки на смартфонах, але і на ПК, планшетах і ігрових консолях.

 3. Та яка різниця, до вподоби, чи ні. Проголосувати вам не коштує нічого, і якщо робитимемо це активно, то матимемо ще один якісний продукт рідною мовою.

  • Якщо я щось підтримую, то воно принаймні подобатися мені повинно.

   • А мова українська тобі подобається?????????????

    • Тобто ви прагнете сказати, що підтримаєте наприклад перевидання усіх творів Лєніна українською мовою лише з великої любові до власне мови?:) А за рибу м’ясо?:)

     • О! та ти тоже. Не рівняй Лєніна до Кортани)

     • Ти просто король скептицизму.

   • Тільки про себе думаєш, людям з “гуртом” потрібно,інакше б не просили проголосувати, хіба важко раз клікнути щоб допомогти людині?

    • Що дивного? У більшості українців зостається більше або менше менталілету “ХАХЛА”, а однією з притаманних йому рис є ЗАРОЗУМІЛІСТЬ, УПЕРТІСТЬ і ВІДРАЗА ДО БУДЬ-ЯКОЇ СОЛІДАРНОСТІ ЗІ СВОЇМИ.
     Тому дехто, замість швиденько просто піддержати ЗАГАЛЬНЕ ДІЛО, хоч воно може особисто й нецікаве цьому декому, – почина щось патякати…

 4. Може зразу складемо одне велике прохання відносно Siri та Голосовий Пошук? Аудиторію можна більшу зібрати.

  • За, ось тільки де викласти прохання? Може, хто знає?

   • Напишіть листа до відповідної адміністрації з проханням викласти текстові файли мовою оригіналу скажімо на Crowdin.com (це платформа для перекладів програм) та зберіть команду перекладачів. І можливо отримаєте те, що бажаєте.

    • Чувак, ти схоже реально не розумієш про що говориш. Погугли, що таке Кортана. Подивись відосик якийсь на ютубі. Я навіть сумніваюсь, що в цій програмі є звичайний текстовий файл, з текстом, що можна перекласти.

     • Дана програма як і будь-яка інша має свою базу даних де окрім усього іншого є і текст який потрібно перекласти. Так його звісно може бути зашифровано відповідним чином, але при бажанні це не проблема. Чи ви вважаєте, що текст до цієї програми програміст передає телепатично?:)

    • До чого тут текст? Це синтез та розпізнавання мовлення. Це зовсім з іншої галузі. Наскільки я знаю, поки що українську нормально не підтримує жоден з рушіїв синтезу мовлення. Розпізнавання є у ґуґл

 5. А загалом шановні, якщо ви уважно проаналізуєте принципи дії цієї програми, то зрозумієте що дана програма являє собою засіб пасивного стеження і у найкращому разі це лише збір інформації заради впарювання вам чергового непотребу і купи відповідної реклами. Найсмішніше у цьому те, що ви власноруч будете “зливати” усю необхідну інформацію.

  • Кортана це не програма, а голосовий помічник, який є вбудований у ОС. У її функції не входить збирання та надсилання інформації.

  • В.Данмер, Ти ж добре розумієш, що якщо за Тобою хтось захоче стежити і так простежать – це ж не проблема. Ти не сховаєшся НІКУДИ, хіба що підеш у Талібан (це жарт, якщо що). І впарюється нам всюди і постійно.

   • Андрій Запоріжжня, чуваче, хіба не помічаєш як хріново звучить оцей вираз “якщо що”? “Если что” звучить природньо чи не так? Українською цей вираз буде “коли що (щось)/ у разі чого”. Юзай на здоров’я))

 6. Тут не проблема в тексті і його перекладі. Проблема в тому що, Microsoft нікому не дозволить і не дасть перекладати і щось робити з Кортаною, так як це, може, бути не дуже якісно і зіпсує репутацію і сам продукт.
  В.Данмер, давайте поставимо на цьому крапку, щоб тут більше не говорити дурниць. Це нереально!

  • є офіційний переклад сьомої вінди українською. він, м’яко кажучи, не дуже якісний (якщо ви користовалися цією ос, то ви знаєте, про що я). як ви це поясните?

   • то потрібно писати скарги Microsoft чи дзвонити 0-800-30-8-800. Бо гуртомівці таких скарг не приймають.

   • Virake, переклад сьомої вінди – це великий крок уперед для Майкрософта! У Windows XP ситуація взагалі така, що української там нема.

    А цей українізатор для Windows XP, що тут на Гуртомі є – це взагалі жахіттячко, мало того, що автор нав’язує щось, так це ще й позначається на стабільності роботи системи! У мене миша не працює після встановлення GregWinUKR!

    • Завжди краще користуватися оригіналом, тобто англійською версією.

     • Не знаю, що там Virake знайшов, а мені приємно користуватись сьомою віндою із укр. локалізацією. Серед помилок – це хіба що ті, що вже давно набили оскомину – наприклад “по умолчанию” в укр.версії Windows 7 – це “за промовчанням”

 7. А що таке Кортана взагалі?)
  Я проголосував 4 рази) Якщо маєте декілька адрес електронної пошти це не складно)
  То за що я проголосував?)

 8. Віндовсфону немаю. І що таке кортана не знаю. Але за українську мову там проголосував.

 9. Я взагалі за те щоб Windows була на всі 100% Українська. Повністтю все – драйвери, завантаження системіи, діалогові вікна.

  • я теж. але ж у магазинах тільки російська вінда, хіба ні?

   • В тому і справа, чим ми гірші від них, а повноцінної Української Windows досі не маємо.

   • Virake, а може досить лицемірити? У магазинах я на власні очі бачив коробкову версію Windows 7 українську. А Ваше брехня взагалі нікудишня, ви оце тільки можете горланити про українську Віндовс, а хтось, хто-небудь, хто найдужче тут горланить її придбав?? Авжеж, ні! Пірати довбані

    P.S. Ось, якщо не вірите http://soft.rozetka.com.ua/41126/p41126/

  • Звичайно, ПОВНІСТЮ все – як це уявляєш? Ім’я системних тек – “Вікна”, “Система32”, “Виконання”, “ВікМаг”, “Подвійний32” тощо. Може ще й BIOS повністю перекласти?

 10. Прогресивно, в нас уже 1000 голосів, але цього все одно замало, в москалів уже 3909 ((.
  Голосуйте по декілька разів з різних електронних пошт!)

 11. яб хотів порадити щоб сплачували за ключ була меншою і оплата була з якомога обширними службами наприклад телефон ,, картка.веп гамаці ну як в Зільови закупляється ключ до антивірусові максимально просто.

 12. ХОЧЕТЬСЯ ЩОБ ЯК МОЖНА КЛЮЧ ДО АКТИВАЦІЇ ДАВАЛИ НАПРИКЛАД ЯК НА АНТИВІРУС НА МІСЯЦ НА ДВА ЩОБ ЩОБ ОПЛАТИ ЯКОМОГА ОБШИРНІШИМИ СЛУЖБАМИ БУЛИ В ІНТЕРНЕТІ І НЕ ТІЛЬКИ НАВІТЬ ЧЕРЕЗ БАНКОМАТИ МОЖНА БУЛО ЩОБ ЦІНА ЗМЕНШИЛАСЯ І КУПЛЯТИ МОЖНА БУЛО НА МІСЯЦ НА 2 НА ПІВ РОКУ ВСЕ Ж ТАКИ КРИЗА УКРАЇНИ

 13. Да… Голосування йде дуже повільними кроками. Невже в нас люди не зацікавленні ?

 14. Проголосував! Надзвичайна програма – штучний інтелект вже в дії. Також дуже натхненний відео-реліз Кортани.

  Було б добре, якщо б вона заговорила гарною українською мовою – це б переконало багатьох, хто вагається врешті заговорити РІДНОЮ :)

  А всіляких іронічно налаштованих щодо піднятої ініціативи потрібно або м’яко і терплячи переконувати або гнати і шию звідси!

 15. Проголосував. Майкрософт не епл тому нашу пропозицію думаю реалізують.

 16. та ну хрінь ця кортана, така як сірі, і інша біліберда, взагалі невідомо нащо та хрінь, краще би українізували вінду по-людськи.

  • Хрінь – це ваш коментар та ваш рівень інтелектуального розвитку.
   “По-людськи” – це як? Чим не влаштовує переклад Windows 7/8 ?

 17. вже понад 1500!

 18. Пробував я ту Кортану – “бесполезна фігня”. Там всього 30 чи шо голосових команд, з яких найкорисніша – розказати анекдот – і то, вона максимум штук 10 знає.
  Це не штучний інтелект, це просто “безделушка для приваблення клієнтів”.

 19. Голосуйте за українізацію Кортани!

 20. Мені от більше подобається голосовий помічник Аліса від Яндекс
  Скачав ось тут http://alice.yandex.ideaprog.download/ але незнаю як так що він працює, в нас ж всі сервіси Яндекса мала заблокувати

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.