Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169706 (179 за 24 години)

Мобільна еволюція 2002-2012

| 15 коментарів

Мобільні телефони вже давно увійшли в наше звичне життя. Ми звикли, що телефон – це не розкіш, а засіб комунікації. Давайте згадаєм, як все було всього якихось 10 років тому.

У 2002 році створили перші телефони з вбудованими цифровими камерами та вбудованим Bluetooth. Саме 2002 рік я вважаю початком стрімкого розвитку мобільних технологій.

Для різкого порівняння я наведу список досягнень, які мали телефони до 2002 року, та які функції в телефонах є зараз, та які будуть в 2012 році.

1999-2002 роки: 

 • Новий форм-фактор – слайдер
 • Новий форм-фактор – ротатор
 • Підтримка технології Bluetooth
 • Підтримка технології WAP
 • Підтримка технології EDGE
 • Підтримка JAVA
 • Вперше в телефон було вбудовано GPS
 • Підтримка поліфонії
 • Перші вбудовані камери

Сьогодні:

 • WiFi, GPS, Bluetooth, 3G – звичні функції
 • Мегапіксельну гонку завершено: досягнуто рівня 14 мегапікселів, тепер 5-8 мегапікселів в камері є достатнім для всіх користувачів
 • Телефони тепер знімають FullHD відео
 • Смартфони на двоядерних процесорах прекрасно продаються з початку року
 • Перші телефони з підтримкою 3D наявні в серійному виробництві
 • Нереально розвинулися операційні системи для смартфонів
 • Тісна інтеграція з соціальними мережами/сервісами, про які в 2002 році навіть не думали
 • Сенсорні екрани доведені до найвищої чутливості, роздільна здатність досягнула HD якості, розвинене використання надміцних дисплеїв для смартонів

Очікується в 2012 році:

 • Почнуть продаватись перші телефони з гнучкими дисплеями
 • З'являться перші смартфони з 4-ядерними та 5-ядернами процесорами
 • Продуктивність акумуляторів вийде на новий рівень

Що цікаво, купивши свій комп'ютер в 2004 році, я думав що в мене стоїть надпотужна махіна. Тепер я думаю, що надпотужна махіна – це мій смартфон, який поміщається в долоні. Якщо він чимось і поступається настільному комп'ютеру тих часів, то лише відеокартою.

Мобільні ігри з розвитком операційних систем досягають рівня ігор на комп'ютері чи приставці, які були років 5-7 тому.

Складно уявити, що маленькі пристрої, від яких спочатку ніхто нічого не очікував, окрім дзвінків та смс, всього за 10 років дійшли до такого рівня.

На жаль, українське виробництво телефонів за всі роки таки не досягнуло якогось пристойного рівня. Всього кілька моделей телефонів було випущено протягом цих 10 років, і ті були цілком провальними. Наразі українські оператори мобільного зв'язку взяли за моду представляти свої дешеві смартфони. Проте повинен Вам сказати, що вони прото беруть китайські телефони та продають під виглядом українських.

Якщо Вам цікава ця тематика, я б був радий побачити Вас серед відвідувачів та підписників мого блогу про техніку, де я регулярно публікую новини зі світу сучасних технологій українською мовою.

Буду вдячний за відгуки та рекомендації щодо моїх статей.

15 коментарів

 1. “Ми привикли” – а ми ні, ми звикли до слова – звикли.

 2. лаконічно і цікаво :) ще б пару знимок теперішнє\ минуле – оживило б матеріал !

 3. Наступний крок-кредитна карта в мобільному телефоні. Окремі банки на заході почали здійснювати цю новинку. Потрібно всього лиш прикласти мобіл до платіжного терміналу. З чеського видання http://www.novinky.cz/komercni-clanky/248679-platebni-karty-se-stehuji-z-penezenek-do-mobilu.html

  • ця технологія зветься NFC і була розроблена ще того року. В Україні, на жаль, підтримки цієї технології досі нема. В Росії, здається, вже починають її впроваджувати

   • на Україні зовсім ніякої технології не розвинено. Простий 3G неможуть довести до ладу, то що вже казати про якісь інші технології…….

 4. Привіт, автор статті! Пропоную обмінятися кнопками з сайтом gtaworld.org.ua.

 5. Дякую за статтю, все чудово! Але маленький нюанс як на мене, хоча я не філолог, та знаю, що легко вказувати на інших, але мабуть замість “…прекрасно продаються з початку року”, можливо краще написати “чудово”. Це тільки моя точка зору).

  • Я думаю. що “прекрасно” – цілком українське слово. Принаймні, в словнику воно є. А якщо вдаватись до таких деталей, як походження слова, то ми скоро вже будемо конкурентами СТБ =)

 6. СТБ нам не конкурент.). Але як кажуть вік живи, вік учись! )

 7. Не знаю я ше ніби не старий) і відношу себе до людей сучасних, але вважаю шо по телефону треба розмовляти) ну і плюс мінус якісь потрібні функції, а все решта повинно бути окремо, в мене наприклад телефон за 850 грн. хоча міг взяти дорожчий, окремо маю фотік і плеєр непоганий. А якщо все в купі то і жаліти починаєш більше коли наприклад вкрадуть один такий багатофункціональний пристрій-телефон.

 8. Предлагаем полностью рабочий софт/We offer cracked ЛИРА-САПР 2016 ВСЕ МОДУЛИ (CRACK – Dongle emulator/Custom license/Patch). Полная поддержка наших решений. Тестирование перед оплатой/Full support for our solutions. Testing before payment. Контакты/Contacts: nodongle24 /@/ gmail.com (remove spaces and /)

  Sentinel C Plus Dongle Emulator, кряк, Sentinel C Plus Dongle Emulator, Smartlock Dongle Emulator, Proteq C500 Dongle Emulator, Rockey 4 Dongle Emulator, Hasp Srm Dongle Emulator, CrypKey Dongle Emulator, Guardant Code Time Dongle Emulator, Sparkey Dongle Emulator, Deskey2 Dongle Emulator, FLEXID License Manager, Matrixhid Dongle Emulator, Wi3p Dongle Emulator, Keylock 2 Dongle Emulator

 9. Существует такая услуга – добровольное медицинское обслуживание (или ДМО).
  Она предполагает, что вы платите небольшую сумму за то, что ходит на прием весь год не платя за каждый прием.
  Однако опросы показывают, что лишь 5% жителей города знают о ее существовании.
  По какой причине?
  Да потому что частным клиникам выгоднее брать плату за каждое посещение.
  А если честный врач посоветует добровольное медицинское обслуживание клиенту – это сулит ему увольнением.
  Информация о ДМО уже вызвала много скандалов, сразу после того как информацию об этом распространил один возмущенный врач.
  Его уволили “по собственному желанию”, после того, как он предложил ДМО постоянному клиенту.
  Самое невероятное, что информация по ДМО присутствуют в открытом доступе, просто находили на эту информацию единицы.
  Как отстоять свои права?
  О правилах оказания услуги и обязанностях клиник можно узнать, сделав запрос в Яндексе: “добровольное медицинское обслуживание”.
  Обязательно обслуживание, а не страхование.

  34j5c6h86

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.