Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169828 (186 за 24 години)

Нардепи залишили українській музиці на радіо лише 25%

| 12 коментарів

Верховна Рада залишила лише 25% квотування музичних творів українських авторів у теле- та радіоефірі.

Таким чином за проект "регіоналки" Олени Бондаренко проголосували депутати в другому читанні та в цілому, пише Українська правда.

За проект закону проголосували 238 депутатів з більшості.

 

Крім того під час голосування було враховано поправку Олени Бондаренко про те, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 25 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт.

Решта 75% продукту залишається для закордонних виробників.

При цьому парламент не підтримав жодної поправки, внесеної опозиційними депутатами.

Перед голосуванням бютівець Андрій Шевченко зауважив, що в інших країнах існує така квота, наприклад в Іспанії – 51% квота на музику власного виробництва.

Профільний комітет рекомендував підтримати законопроект, а юридичне управління дало негативний висновок.

Після голосування депутат від БЮТ Андрій Шевченко закликав президента Віктора Януковича накласти вето на цей закон.

"Те, що сталося – це спроба віддати український ринок в руки російському шоу-бізнесу…Я закликаю президента скористатися правом вето щодо цього закону та звернути увагу на 11 статтю Конституції, яка зобов'язує дбати про українську культуру", – зазначив Шевченко.

Після цього спікер парламенту Володимир Литвин зауважив, що при поданні закону на підписання президенту, буде подано висновок юридичного управління.
Джерело: Gazeta.ua

12 коментарів

 1. Радіостанції дуже добре обходяться і без таких законів: Пускають в ефір українську пісню в нічні години. Сумно!

 2. Але й не завжди українська продукція є якісною. Крутять якесь, вибачте за слово, лайно. Може цей законопроект заохотить українських виконавців випускати кращу музику.

  • А ви апріорі вважаєте, що україномовна продукція є меншовартісною?
   тобто цей закон вас повністю влаштовує.

   • В законі здається йдеться про українську продукцію, а не україномовну. Тобто там враховані всякі “чунда-чучундра” що я вважаю не зовсім якісним продуктом

    • Це свідоме пригнічення україномовного продукту і українських виконавців зокрема – вони всі російською заспівають, бо на Рідній Ненці Україні, вибачте, **анута влада – потрібно організовувати протест проти цього закону і подібних, а українських авторів потрібно заохочувати “пряником”, а не “кнутом”, бо вони і так натерпілися. Матір чесна!!! Що буде далі?!?!?! В школах залишиться 25% українських книг?!?!?! О_о

 3. хахаха, це відповідь ПР на акцію “Геть попсу і блювотний шансон!” ))

  Якщо серйозно то хіба до “телерадіоорганізації” не відноситься телебачення?

  Хоча як на мене то вже давно цю норму виконують формально, тобто виконують план по українському матеріалу вночі, а в прайм тайм завжди іноземний.

  Спасибо жителям домбасу!

 4. Виникає питання – на яку країну працюють 238 депутатів і чому за рахунок простих громадян. за рахунок їхніх податків жирують ці депутати, та ще й насміхаються з народу.

  І чи можна довіряти такій Верховній Зраді, бо інакше язик не повертається сказати.

 5. і з тих 25% пісні будуть на українській мові чи як завжди усе російською, а так дві українською для вигляду??

  • Не забувайте, що мова йде не лише про пісні а про сам контент, а це і реклама і програми. Тож за непоганої кількості “реклами”, українських пісень взагалі може й не бути )))

 6. На що може сподіватися українська культура,якщо при владі україножери ?

 7. Це свідоме пригнічення україномовного продукту і українських виконавців зокрема – вони всі російською заспівають, бо на Рідній Ненці Україні, вибачте, **анута влада – потрібно організовувати протест проти цього закону і подібних, а українських авторів потрібно заохочувати “пряником”, а не “кнутом”, бо вони і так натерпілися. Матір чесна!!! Що буде далі?!?!?! В школах залишиться 25% українських книг?!?!?! О_о На рідній земельці таке творити… :”””(

 8. Бондаренко-стерво промоскальське !!!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.