Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171215 (162 за 24 години)

Ті, що не покинули фортеп’яно.

| 4 коментарі

гінсбор

Жахливі погроми в Одесі. Чому не всі вони втекли? Тому, що в більшості єврейських родин було фортеп’яно- а з ним важко, знаєте, кудись втікати. Та не один з них покинув свій одеський дворик одразу після відомих погромів 19-20 жовтня 1905 року, в результаті яких загинуло понад дві тис. осіб і ще десять тисяч були пограбовані під підозрою у єврействі. Ось що писав очевидець Каменський:

«Живу я на Дерибасовській вулиці і 19 жовтня зранку спостерігав з вікна і з балкона маніфестантів, що проходили з національними російськими прапорами і портретами Государя. На куті Гаванскої вони почали стріляти в повітря з револьверів, по сторонах їх хлопчиська розбивали ліхтарі.


В ніч цього ж дня, натовп розгромив магазин годинників і золота Баржанського. З 12 годин ночі по вулиці проходили винятково солдати, що несли з магазину Баржанського в руках, під пахвами і на плечах мішки і тюки награбованого.

В першій або другій годині ночі розбили у тому ж домі галантерейний магазин Бейма – і повз моїх вікон проходили солдати, нагружені галантерейним товаром… Часто проходили патрулі, але вони не зупиняли грабіжників.

Весь день 21 жовтня лунала стрілянина, безперебійно бродили шайки вбивць і грабіжників, а війська стріляли по домах мирних жителів… 21 жовтня біля 3 годин дня напроти моєї квартири проїжджаючий солдат вбив трьохрічну дівчинку Елену Вайнгурт, яка сиділа біля вікна на руках у батька: та ж куля пробила і руку батьку».
Але все ж один молодик , який з відзнакою закінчив консерваторію і, звичайно ж, мав фортеп’яно, таки втік спершу в Туреччину, а потім волею випадку у Францію. Він грав по барах і ресторанах невпинно, щоб прогодувати свою молоду родину: на той час у них вже народились близнюки – хлопчик і дівчинка – 2 квітня 1928 року. А через одинадцять років привид фашизму змусив одягнути їх жовті зірки і втекти у французьку провінцію. І знову довелось покинути фортеп’яно…
Маленький Лулу чув гру батька з раннього дитинства, жив в атмосфері музики, а також чудово малював. Але хліб щоденний приносила гра на гітарі на танцплощадках, в барах… і вже в 1953 році молодий Генсбур написав перші шість пісень. Довелось побороти апатію і байдужість до незвичних інтерпретацій, і вуаля- в 1958 році вже Серж Гінсбур стає популярним. Критика його не сприймає: багато цинізму, песимізму, негативу. На обкладинці першої платівки Серж Гінсбор зображений з револьвером і трояндою. «Я ненавиджу жінок»- писав Гінсбор, але все життя складав їм оди про кохання, і найвідоміші примадонни співали його пісні. А для Бріджит Бордо Серж Гінсбор написав найкрасивішу і найскандальнішу пісню про кохання за одну ніч!
Були ще й інші жертви погромів: батьки Девіда Духовни, Сільсестра Сталоне, Кірка Дугласа, Вуді Алена, Дастіна Гофмана, Стівена Спілберга, Барбари Страйзант! «Нас б’ють-ми літаємо» співає опальна російська примадонна Пугачова.

4 коментарі

 1. Дуже мало хто хоче вникати в деталі: чого це відбувалося? І чи відбувалося саме так? “Бідні” жиди. Як їх послухати, то всюди їх лише били, гнали. І чим вони всім не сподобалися: наймудріші? Ні. Найпрацьовитіші? Ні. Найталановитіші? Ні, ну хіба з їх слів. Чомусь ніхто не пише, як жиди продавали, приміром, на Волині селянам землю у Бразилії. Те, що ті дурні її купували – це інше питання. Чомусь ніхто не пише, як це жидам вдалося Австрійську імперію розвалити, а ту ж саму Московську імперію втопити в крові її знати, священиків, монахів. Чомусь ніхто не пише що у тому ж Львові місцеві жиди, а їх було коло сто тисяч перед 2 світовою війною, поздавали своїм жидам-енкаведистам місцевих українських активістів. Список діянь дуже довгий. І як вони всюди гнані змогли нажити стільки добра? А відповідь є у сучасній Україні. Хто ті всі ахмєтови, коломойські, суркіси, пінчуки, порошенки, рабіновичі… Та вони ж. А як вони це “заробили”? Ні, не так як Терещенки, Яхненки, Симиренки…

  • Мова йде не про жидів, а про людей в першу чергу! Ти думаєш жертвами погромів були суто жиди? Помиляєшся- під п’яну руку царського солдафона і монархіста попадали жінки і діти різних національностей. До речі сама ідея “Бий жидів-спасай Росію” активно мусується і зараз і не тільки серед росіян, але і невдах-українців, які у всіх своїх бідах звинувачують міфічного вічного жида.

  • Якщо до Другої Світової- то діяв створений німцями, непамятаю точно чи полк чи то батальйон військ сс, саме цієї національності, навіть нагороджені були плюс щей пару генералів серед них було. Які посуті вбивали своїх, отакі от справи. А якщо далі в історію, то коли вони заселяли свої етнічні землі, знищювали масово там корінне населення, потім прийшли араби, потіснили євреїв, ті перебралися в Єгипет(він тоді вже був слабший та мав меньший політичний вплив), коли почали притісняти в Єгипті почали повертатись назад, за час існування перської держави, ім були виділені землі, де вони жили. Потім прийшов О. Македонський, почали тиснути релігійно, потім римляни. В середні віки, вони перебираються в Європу, та поселяються тісними поселеннями громад(ех назву не памятаю, німці ще цю назву використовували), де спочатку католицька церква намагалась їх навернути на католицизм, а коли не вийшло папа(який точно не скажу), підчас заклику до другого хрестового походу, звинуватив євреїв в невдачі першого, потім ііх почали переслідувати. Далі в цей час вони добераються до тереторії України, Польші, Литви, Московського царства.
   В нас їх одразу почали переслідувати, так само як і Московського царства. При чому там де вони жили, скрізь намагались лізти до влади, та управляти казною(або просто грошима).
   Ну це так, те що згадав по лекції універсетету, уникаючи подробиці. Нам тоді викладач цікаво так усе розказав, причому початок лекції був таким- Він каже: сьогодні ми розглянемо дуже цікаву тему- Походження єврейського народу, з залу одразу після цих слів люди хахаха, чювак на першій парті сидить каже(на приколі) жидів, викладач(теж по приколу, з усмішкою)- не жидів, а євреїв, студенти знову на весь зал гагага. Короче цікава була лекція. Що я можу сказати, як підсумок? Їх нелюбив ніхто, з давніх часі і по сьогоднішній день(ну а причину ви описали). :)

  • Плюс там ще, цікава історія, співпраці з козаками, бо як відомо в козацькому війську, мали можливість служити всі. аби тільки був православним, такот ті євреї котрі приймали православну віру, навіть воювали у складі козацького війська, проти ворогів. Так що там цікава історія.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.