Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169856 (190 за 24 години)

V Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

| 2 коментарі

arsenal

22 квітня, напередодні Всесвітнього дня книги і авторського права, у Мистецькому Арсеналі відкриється п’ятий, ювілейний міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — найбільша подія в Україні, що об’єднує літературу та мистецтво. 

У програмі Книжкового Арсеналу 2015:

 • Книжкова виставка-ярмарок за участю більш ніж 150 провідних видавництв та міжнародних, культурних партнерів; широкий вибір художньої, дитячої, non-fiction і мистецької літератури
 • Різноманітна літературна програма, понад 200 подій для дорослих і дітей: презентації нових книг, проектів, зустрічі з авторами, дискусії, лекції, публічні інтерв’ю, читання і театральні перформанси.

Вперше – центральна міжнародна сцена фестивалю і ярмарку – «Кафе Європа»: 40 письменників, літературних діячів та митців із 12 країн. Партнери: EUNIC, Чеський Центр, Польський Інститут, Гете-Інститут і Посольство Німеччини в Україні, Французький Інститут, Австрійський культурний форум.

Серед гостей фестивалю: Карл Шльогель, Хіроакі Куромія, Карел Шварценберг, Світлана Алексієвич, Ірена Доускова, Яцек Денель, Лідія Осталовська, Станіслав Лубєнський, Луїджі Серафіні, Срджан Срдич, Мілета Проданович, Михайло Пантич, Жан-Люк Утерс, Антуан Аржаковський, Алоїс Нуссбаумер, Сюзанне Шолль, Галя Аккерман, Ульріке Альмут Зандіг, Крістоф Бауер, Петр Грушка та Іветта Еллерова, Петр Чіхонь, Самюель Аккерман, Ілона Поланська, Петр Банков, Мавіл, Томаш Вільманський, Бржетіслав Рихлік, Тобіас Восс, Отар Каралашвілі, Ігор Логвінов, Брюно Дусе, Гай Бартелл, Олеся Здоровецька та інші. 

 • Дитяча програма. Тема: «Дім». Нові книги, читання казок і віршів, майстер-класи та ігри, поради батькам і вчителям. Спеціальні гості: Франсуаза Барб-Галь, Мюріель Зак, Магалі Моро (Франція), Мартін Содомка, Зденка Бенешова (Чехія). Виставка книжкових постерів «Доброго дня, любий вороже! Дитячі ілюстровані книги за мир і людяність» і воркшопи для тих, хто допомагає дітям у кризових ситуаціях, волонтерів та психологів, за участі: Тані Льойте та Софії Хайсбауер, співробітниць відділу роботи з громадськістю Міжнародної молодіжної бібліотеки Мюнхену, за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Goethe-Institut в Україні, Відділу культури столиці федеральної землі Баварія м. Мюнхен.
 • Постійний інноваційно-освітній проект Мистецького Арсеналу, майданчик для дітей та підлітків — АРСЕНАЛ ІДЕЙ.
 • Спеціальний історично-мистецький лекторій. Лекції, що торкаються питань формування пам’яті минулого, переживанню війни, її проявам у мистецтві і літературі. Лектори: Ірина Старовойт, Ірина Склокіна, Ігор Хоборов, Андрій Карачевський, Марина Скирда. Кураторка лекторію – Олена Брайченко.
 • Networking-проекти: партнерські програми Донбаських студій (Фонд ІЗОЛЯЦІЯ), CSM і Korydor – про цензуру і книговидання, креативні індустрії.
 • Вперше в Україні – конгрес незалежних, креативних книгарень (кураторка – Вікторія Наріжна), а також програма для малих видавців – спільно з культурно-видавничим проектом Читомо.
 • «Книжковий квартал» — спеціальна партнерська программа Музею книги і друкарства України: виставка “Авангардний квартет. Книжкова графіка першої третини ХХ століття”, лекції та майстер-класи, присвячені мистецтву книги, паралельні заходи у музеї.
 • Спеціальний гість програми книжкової ілюстрації — Чехія. Українсько-чеська виставка сучасної ілюстрації, майстер-класи і лекції, виставка плакату «100 видатних діячів України» від клубу ілюстраторів Pictoric. Спеціальна гостя: Ілона Поланскі.  На 2 поверсі – виставка грузинської ілюстрації Book Art Center Tbilisi і виставка постерів Петра Банкова.
 • Велика мистецька виставка «Paper.World.Art» (куратор – Марина Щербенко). Роботи митців на папері і з паперу — скульптура, об’єкт, інсталяція, коллаж, офорт, малюнок. Учасники: Олена Турянська, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд, Олексій Сай, Данило Галкін, ілона Сільваши, Тіберій Сільваши, Віктор Сидоренко, Сергій Кайдак, Ганна Надуда, Ганна Міронова, Олеся Секереш, Тереза Барабаш, Володимир Будніков, Vague Sadan, Руслан Тремба, Grycja Erde, Віктор Мельничук, Микола Кривенко та інші.
 • Окремі виставкові проекти – «Забобони» Андрія Хіра (арт-центр «Я Галерея»), «ЛайкХокку» Ігора Гусєва(Dymchuk Gallery), «А4. Кулькова ручка» (Карась Галерея).   
 • Вперше – експериментальна арт-сцена на 2 поверсі: майстерні текстового дизайну «Літери» –  ярмарок шрифтів, каліграфічні виставки, друкарські студії; видавничий арт-лекторій Niice; виставка фотозинів УФА (Українська фотографічна альтернатива).
 • Філософське / Графічне кафе на 2 поверсі. Спеціальна програма Pastiche Project. Тема: «Contemporary Humanities: від університету до масової культури і назад». Спікери:  Сібе Шаап (Нідерланди), Міхаіл Маяцький, Ігор Чубаров (Росія), Євген Бистрицький, Тарас Лютий, Олександр Івашина (Україна). Спеціальні гості Конгресу активістів культури: Арніс Рітупс і  Улдіс Тіронс, видавець та головний редактор журналу «Rīgas Laiks. Русское издание» (Латвія). Видавництво Nebeskey презентує скетч-перформанси: художники малюють філософів, ведуть графічні репортажі під час лекцій. Лаунж-зона з коміксами і графічними історіями. Дискусія з комікс-художником Маркусом Вітцелем aka Мавіл (Німеччина) за підтримки Goethe-Institut в Україні.
 • Щодня – спеціальна поетична і музична програма. 23 квітня, з 19.00 до 24.00 – Всесвітній день книги продовжиться Ніччю Книжкового Арсеналу.
 • Важливою частиною фестивалю є продовження благодійного проекту Мистецького Арсеналу – АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ. Цього разу ми збираємо книги і розвиваючі іграшки для створення нових бібліотек у реабілітаційних центрах для вимушених переселенців зі Сходу України і Криму. Партнером акції є Агентство ООН у справах біженців. Книжковий Арсенал також сприяє Фонду Дарини Жолдак у великій всеукраїнській акції “100 000 книг для сільських бібліотек” і багатьом іншим книжковим благодійним ініціативам. Приєднуйтеся!

Джерело: Офіційна сторінка проекту

2 коментарі

 1. Напишу сторонні речі, що не стосуються цієї новини:
  1. Чому перестали релізити нові випуски neprote ?
  2. Чому перестали релізити нові випуски KinoNews ?
  3. Чому навіть після реєстрації, я не можу залишити коментар на сайті neprote.com ?

  • Все просто… Тому що їх перестали релізити представники neprote і KinoNews :)
   Щодо коментарів то це питання до НЕПРОТЕ

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.