Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169842 (188 за 24 години)

Держкіно відновило фінансування українських фільмів

| 14 коментарів

укркіно

Держкіно України відновило фінансування українського кіно, зокрема, виділило гроші на зйомку фільмів, які вже знаходяться у виробництві, що дозволить кінематографістам завершити роботу над картинами.

 В першу чергу гроші отримали проекти, щодо яких існувала заборгованість. Зокрема йдеться про фільми Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці», Олени Демьяненко «Моя бабуся Фані Каплан», Юрія Речинського «До дідька», Івана Сауткіна «Максим Оса», а також ряд інших проектів.

Найближчим часом Держкіно очікує продовження фінансування цих та інших українських фільмів.

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Не зважаючи на скрутну економічну ситуацію в країні та проведення антитерористичної операції на сході, Держкіно разом з Міністерством культури докладає усіх зусиль для забезпечення стабільного фінансування галузі в рамках існуючих бюджетних призначень і працює над запровадженням альтернативних джерел підтримки національного кіно».

Наступним фільмам були перераховані такі гроші: «Тепер я буду любити тебе» — 1 млн. 433 тис. 733 грн., «Професіонали» — 241 тис. 216 грн., «Дім з басейном» — 313 тис. 272 грн., «Гніздо горлиці» — 1 млн. 207 тис. 677 грн., «Моя бабуся Фані Каплан» — 764 тис. 874 грн., «До дідька» — 3 млн. 17 тис. 35 грн., «Максим Оса» — 1 млн. 453 грн., «Сторожова застава» — 89 тис. 44 грн., тиражування національних фільмів — 145 тис. 50 грн., літописний матеріал — 30 тис. 92 грн., «Плем’я» — 137 тис. 50 грн., «Вагріч і чорний квадрат» — 215 тис. 28 грн.

Джерело: Держкіно

14 коментарів

 1. Для чого? в нас ці гроші всеодно розпилять, українське кіно має бути конкурентно спроможним і для цього йому не потрібне держ. фінансування.

 2. мекела
  Що ви плетете? Всі країни підтримують власного виробника.

  • Кіно має бути комерційно успішне, режисер має відповідати власною шкурою за кожну копійку інвестицій і старатись повернути кошти мінімум в два рази більше ніж вклали в його кіно. А при держ. фінансувані такого неможливо, тому що вони думають що гроші виділені державою подаровані режисерові і він за них хату купляє, замість того щоб знати якісне кіно і як треба його розкрутити

   • фігня в тому, що українське кіно окрім як в Україні ніхто не дивиться, а українського кінопрокату недостатньо щоб зробити якісне конкурентноспроможне кіно. Щоб цей ринок виріс, в нього треба спочатку інвестувати гроші, щоб з’явились відомі українські режисери, актори на яких підуть люди. Якщо проаналізуєте касові збори фільмів українського виробництва за останні роки, то побачите, що з кожним роком вони зростають і вже окупають більше половини витрат на фільми. Коли фільми українського виробництва почнуть окупатись на українському ринку, тоді можливо можна буде припинити державні інвестиції у цю галузь, а поки що підтримка потрібна, бо країні потрібні свої кіно-герої. Не будуь поляки чи росіяни знімати Максима Осу, а якщо і будуть, то зроблять як ото Тараса Бульбу, таке що неясно, чи то про Україну, чи про Росію.
    А щоб режисер не купляв собі хати, то гроші дають тільки патріотичним режисерам, які навіть свої особисті гроші докладають в бюджет фільмів, які заробляють на лівих шабашках, а не те що беруть з бюджету собі.

 3. Слава Тобі, Господи! Ліпше пізно, ніж ніколи.

 4. Головне, аби не знімали знову цей клятий артхаус! Коли вже нарешті буде масове кіно??? Єдине кльове масове кіно, що я бачив від ДержКіно – це “Ломбард” та “Трубач”

 5. Добре, що держава підтримує кіно, проте се краще робити грамотніше: не витрачаючи гроші, а просто звільнюючи кіновиробників від сплати податків.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.