Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171008 (174 за 24 години)

Дотримуйтесь гігієни аудіовізуального простору

| 30 коментарів

Вчора Верховна Рада скасувала обов'язкові квоти українського продукту в телевізійному та радіомовному ефірі. Янукович, звичайно, ще може заветувати це рішення, але на Януковича сподіватись – себе не поважати, тому вважаймо, що рішення прийняте.

У гіршому випадку це означає, що, якщо з якоїсь дірки в теле- і радіоефірі дотепер не стирчала Йолка чи Ксюша Собчак, то незабаром стирчатиме. Виняток зроблять для таких "українських" митців, як Вєрка Сердючка і, звісно ж, Михайло Поплавський. І тому подібної квазіукраїнської фофудьї.

У кращому – все те саме, за винятком слова "незабаром": зміни в цьому напрямку відбуватимуться поступово. Але неминуче, позаяк купувати за безцінь і крутити російські шансони та голубі вогники дешевше, ніж виробляти своє. А люди, які приймають рішення на телебаченні і радіо, переважно належать до тієї ж, що й наша влада, мовно-культурної спільноти, тому переконані, що аудиторії "русского, русского хочется". Бо, власне, вони себе від "русского" не відокремлюють.

Значення цієї події не варто перебільшувати, адже й до того ті, кому "хотілося русского", спокійно ігнорували закон, користуючись тим, що в регуляторних органах (як і в органах влади) сидять представники тієї-таки мовно-культурної спільноти. Коротше, сталося те, що мало статись із приходом до влади Януковича, Азарова і компанії.

Сподіватись від цієї влади чогось іншого годі. Вимагати від неї іншого ставлення до української мови і культури – можна, але варто бути готовими до того, що ці вимоги будуть безрезультатними.

Якщо вони не будуть підкріплені відповідною динамікою попиту.

Намагатись убити Аллу Пугачову в ефірі марно. Треба вбивати її в собі. Дбайте про гігієну особистого аудіовізуального простору. Допомагайте в цьому ближнім (і не дуже). Діліться українським, купуйте його там, де це можливо, вимагайте там, де його не продають, підтримуйте і поширюйте. Вимикайте нафіг те, що вам нав'язують, не погоджуйтесь на це. А якщо ваша душа відчайдушно прагне "русского" – краще споживати безпосередньо з російських джерел, оминаючи українських посередників.

Колись, якщо до влади все-таки прийдуть нормальні люди, їм (нам) доведеться добре подумати над тим, як вирішити цю проблему. Вже очевидно, що українська і російська (російськомовна) частини нашого суспільства не можуть споживати одне і те саме – їм потрібні окремі телеканали, радіостанції, видання. Принцип "вільної конкуренції мов" призводить до того, що вже навіть задрипаний Перший національний – і той тяжіє до "рыночного языка" і оголошує конкурс шансону. Не кажучи вже про комерційні телеканали і радіостанції. Очевидно, здорова модель передбачатиме існування фіксованої кількості повністю російськомовних і повністю україномовних теле- і радіоканалів.

Але поки що варто позбутись ілюзій щодо так званої "держави" і "влади". Ці люди здатні впроваджувати цензуру під виглядом "захисту суспільної моралі", але не мають жодних приводів і підстав уболівати за українське. Формальний статус "державної мови", закріплений в ігнорованій і переписуваній ними конституції, нічого не значить. Вони чхати хотіли на нього так само, як і на конституцію.

Має значення лише те, що особисто ви говорите цією мовою, думаєте нею, читаєте, слухаєте і хочете, щоб вона була, і щоб вона займала належне місце, зокрема й в аудіовізуальному просторі.
Отар Довженко

 

Гуртом ми вже провели акцію " Геть попсу та блювотний шансон! Замовляй собі музику сам!" 

   Бачимо, що тема є на піку популярності! Тому знову просимо – записуйте українську музику на диски і даруйте, поширюйте.

Список запропонований Гуртом тут: 

http://hurtom.com/portal/?p=219#more-219

30 коментарів

 1. Дуже гарна стаття і в усьому погоджуюсь, але потрібно було йти на вибори молодим людям і голосувати за свого кандидата, або хоч би за когось (напевно під час виборів сиділи з друзями чи то вдома, чи то на вулиці, попивали собі пивко і плювали на всіх і на все), а так 30 % не прийшло до виборчих дільниць, а 6 % проголосували проти всіх і наївно думали, що вони зробили правильний крок, додавши Януковичу і його посіпакам відчутну перевагу, а тепер всі плачуть і стогнуть – немає роботи, пільги забирають, мову придушують і можна навести ще багато недоліків цієї влади, а до чого я це веду, а до того, що коли ви самі про себе не подбаєте то ніхто про вас дбати не буде і який народ, така і влада!

  • Я в числі 6%. І переконаний, що вчинив єдино правильно. Це теж позиція і її слід враховувати.
   А не голосувати будь за кого.

   Автору статті вдячний. Справді правильно все написано. Треба дотримуватись гігієни.
   Залишаймося українцями.

   • Треба ж, ще не всіх переконаних противсіхів Янукович з командою витруїли.
    Нічого, ще років зо п’ять, і вимрете повністю.

    • а що? за ученицю Лазаренка треба було голосувати?

     • В даному випадку голосувати треба було не”ЗА”, а “ПРОТИ”. Ви проголосувавши “проти всіх” проголосували “ЗА” Януковича. Невже арифметику в школі не вчили? Так ЮВ не подарунок, але так гидотно при ній би не було. І ми б мали вибори. Тепер наш вибір тільки вила!

    • Живучкі ми. А якщо серйозно, то пазурі вгледів (і не тільки я) у “вона працює” ще тоді.
     І різниці немає між “яю”.

     • “І різниці немає між “яю”.”

      Я не хочу, щоб про мене подумали що я тут пропаганду Леді Ю роблю, до неї в мене також душа не лежить, але дивлячись правді у вічі, нам українцям стало краще жити після помаранчевої революції і до фінансової кризи, я думаю ніхто мені в тому не заперечить, хіба-що малолітня людина, яка ще тоді не працювала і не бачила, і не відчувала цього на собі. А вас українців розвели як лохів, один транслюючи по всіх телеканалах говорив голосувати проти всіх, сам же поза очима домовився, щоб після президенських виборів його не рухали, продав Україну, нагло і безцеремонно, завівши таким кроком людей у глухий кут! Тепер він собі роз’їзджає вільно по країні, а інші сидять по тюрмах, хіба важко зрозуміти що відбулося насправді???? Тут не потрібно пишатись і гордитись тим що ви проголусували проти всіх і віддали країну бандитам, які деребанать і крадуть нагло, і навіть не дуже приховують про це (випадок про бурову вишку, міністра палива і енергетики 50 млн. доларів), а треба задуматись над своїм кроком, визнати помилку і більше такого не робити.

 2. поки українське не стане економічно вигідним, доти його і не буде на ринку.

  • Про що ти говориш? Якщо в Україні будуть продавати виключно китайських виконавців, то вже через півроку до них звикнуть і вони стануть ринкововигідними.
   Якщо для українського продукту немає простору, то як він може стати конкурентним. Згідно закону, буде всього 25% укр. музики проти 75% зарубіжної. Хіба це умови для конкуренції?

  • тут нічого заперечити, все вірно! В казочку про не економічно вигідну українську вже ніхто не вірить. Розплющіть очі і поважайте мову країни й народу яка Вас породила – мову Українську, все інше це нав’язана брехня й вимивання мозків.

   Щодо шести відсотків, так і я туди належу і цим горджусь! Що братці вибирали менше зло а дістали більше – дякую не хочу!

  • Ворог України (російський фашизм) прагне повністю знищити Україну та українців (в тому числі і шляхом знищення української мови та культури) і захопивши завдяки потужним фінансам та нафтодоларам українське телебачення, радіо та мережу розповсюдження преси ворог втілює план знищення України в життя. А щоб українці чинили менше опору їм насаджується думка, що українська мова просто нерентабельна. І коли вдається спільними зусиллями українізувати якусь галузь – наприклад кінопрокат, всі нарешті бачать, що насправді україномовне більш комерційно вигідне, хоча ще вчора ворог України брехав, що українці не хочуть української мови в кінотеатрах. Україномовна преса, телебачення та радіо також будуть більш комерційно успішними, бо жоден народ не може не любити своєї мови. і любити мову ворога. І українізація цих галузей розставить все на свої місця.
   Наприклад якби Україна хотіла українізувати Молдавію, і завдяки більш потужним фінансам скупила б усі телеканали, радіостанції та захопила мережу розповсюдження преси, та ввела б всюди лише українську мову, можна було б брехати молдаванам, що українська мова просто більш рентабельна, і попри молдавські протести можливо б в усе це скоро повірили навіть самі молдавани.
   Все це робиться дуже просто.

  • Недолуга казочка про неекономічність української продукції насаджується нам, щоб поглибити комплекс меншовартості, і не витримує ніякої критики. Українська музика прекрасно сприймається в світі, і в тій же Росії. Правда втримати популярність не на батьківщині складно. Тому що скрізь слухають в першу чергу своє. А наших виконавців вмовляють почати співати то англійською то російською обіцяючи їм продовження популярності.

   Я слухаю переважно українську музику. І не тільки улюблений рок, але будь які стилі, якщо це добре зроблено. Я намагаюся відшуковувати нові цікаві гурти та виконавців. Але, якщо в ефірі не буде українського, то як нове зможе до нас пробитися.

   Потрібно голосувати за своє гривнею. Купуйте ліцензійне українське. А інше можна й скачати. ;-)

   • “Але, якщо в ефірі не буде українського, то як нове зможе до нас пробитися.” – для цього існуе Інтернет. Не дивіться телебачення, качайте, роздавайте і слухайте.
    “Купуйте ліцензійне українське” – його нема у продажу, можна тількі скачати.

 3. Стаття супер! Дуже важливо дотримуватись гігієни у власному аудіовізуальному просторі. І потрібно подавати в цьому приклад іншим. Наші ідеї починаються з наших думок, отож не дозволяймо радіо та ТБ засмічувати наш мозок продуктами популярної культури. Щасти!

 4. мене це якось не зачепило. Як не слухав ніколи радіо, так і не починатиму. А по ящику дивлюсь в основному тільки дубльовані американські фільми. Думаю, це не зробить мене русифікованим.
  Хоча політика, звичайно, зараз ведеться паскудна.

  • Мене то чіпає в маршрутках, кафе, в парку, на базарі і т.д коли звучить огидний шансон а-ля ” небо в клеточку, а я кокеточка…” невже ми настільки себе не поважаємо?

   • Я на таке вже просто не звертаю увагу – нерви дорожчі. А шансон, попса – на це є попит, адже(не хочу нікого образити…) середньостатистичний гомо сапіенс не володіє нормальною свідомістю та інтелектом. Люди слухають всю ту блювотну музику просто, щоб не напрягати залишки мозку. Набагато менше людей, які вслухуються в слова пісень різних стилів. Та й оця війна сучасна “рок круче! Нє, реп круче! Нє, дабстеп круче!” просто маразм сучасних тінейджерів і задротів середнього віку і такого ж складу розуму.
    Стільки думок нахлинуло :) Мабуть решту викладу в статтю і опублікую в неділю на гуртомі :)

   • В маршрутках та на базарі користуйтеся засобами індивідуального захисту, тобто mp3-плейером з навушниками – і ніякого шансону.

 5. Ну, цього варто було очікувати. Від такої проросійської влади… Ще дякуймо Богу, що ми можемо ходити в кіно і дивитися фільми рідною, а не іноземною (російською, звісно) мовою.

 6. Slava Ukraini!!! Maibutne nenky Ukrainy v rukah molodogo ukrainskogo pokolinnya!!!! Hay zhyve moloda Ukraina!!!

 7. Хороша стаття. Дякую. Кожного з дитинства вчили що за гігієною потрібно слідкувати. Але нікому не пояснили що слово гігієна стосується не лише миття рук.

 8. Я думаю, нас “сдєлалі”. Ми можемо шукати, записувати й передавати один одному, як у підпіллі, україномовну музику й кіно, а на загальнодержавних каналах утверджується “общєпонятний”. Досить пройтись по каналах й побачимо, що фільми не дублюють й навіть не субтитрують, а демонструють на російській мові. Якщо, часом, ведучий програми розмовляє українською, то другий співведучий, обов’язково розмовляє російською. Переважна більшість учасників усіх програм розмовляють російською. Якщо у нас у Львові, більшість журналів та газет, що продаються, на російській мові, якщо на вечірках звучить російська музика, української, пояснюють нема, то що ж говорити про зазбручанську Україну?

  • Що поганого у тому щоб “шукати, записувати й передавати один одному, як у підпіллі, україномовну музику”? Треба розповсюджувати доступ до Інтернету і торентів, щоб як можна більше людей слухали і дивилися скачане замість телебачення. Я, наприклад, давно вже його майже не дивлюся і радіо не слухаю. Тепер у мене звучить саме та музика, яка мені подобается – українська, японська та радянське ретро.
   “у нас у Львові, більшість журналів та газет, що продаються, на російській мові” – ведіть блог, такий, щоб його читало більше людей ніж ті газети та журнали. Сучасні технологіі дозволяють обійти офіціальні ЗМІ – так користуйтеся ними.

   • Мова не про мене, а про те, що для того, щоб шось подивитись, послухати, почитати не мені, а НАМ, потрібно докласти чимало зусиль. Наше ж радіо, телебачення, преса, так нашими й не стали й, на жаль, це телебачення дивляться, радіо слухають, пресу читають й виростає нове покоління з переконанням, що той “общєпонятний” і є справжньою мовою, а наша мова годиться лише для розмови десь у дуже темному селі. Хоча… а може й бабусю привчити до російської? Може статись, що на догоду “русским бабушкам”, які не розуміють української, інструкції до ліків почнуть друкувати на російській…

    • Я саме про те – щоб протистояти впливу телебачення, підключайте народ до Інтернету та навчайте користуватися торентами. У Росії це вже зараз набувае масового характеру, настільки, що самі власники телеканалів вже занепокоені зменшенням аудіторії. І це добре – кожен слухае і дивится те, що хоче, а не те, що хтось нав’язуе.

 9. скажу, бо наболіло. таке враження, що більшість з нас вже зомбовано. від цього дуже-дуже сумно( я мовчу про телеканали, де одна кацапська блювота у вигляді гівно-серіалів. (до речі, багато з них знімається і виробляється в українських відео-продакшенах, бо тут дешевше, та не в тому суть). на тв у нас немає вибору – нам пхають все те з екрану. але, наведу такий приклад: є міжміські автобуси, в яких для розваги пасажирів часто транслюються фільми. наприклад, маршрутки київ-рівне-київ. всього пару років тому там показували нормальне голівудське кіно, яке йде в більшості кінотеатрів. на цих вихідних мені довелося зробити таку мандрівку маршруткою – там показують таке кацапське блювотиння, що просто верне. але всім до шмиги, мало того – більшості ще й подобається!( на мій самотній гнівний заклик: “а є якесь нормальне кіно замість цього непотребу” хтось із салону ображено булькнув “та нормальний фільм, що таке”. більшість дивиться це гівно добровільно(
  та що там далеко ходити, візьмемо нас. от ми всі тут зараз теревенимо про гігієну і все таке. у нас навіть є такий чудовий проект, як soloway. класна штука, дає засвітитись багатьом молодим цікавим гуртам. але і там у когось піднялася рука залити такого генія сучасності, як тіматі. ну скажіть мені, вам мало цього чмошника на біллбордах, в гівно-клюбах, на обкладинках журналів для пафосних пациків і гламурних дєвучок? сумно це все, панове, сумно (

 10. Чому про школи , та про навушникову гарнітуру у дітей не згадують …..
  Що вони там слухають ?
  Адже сам там, починається “щеплення” того” музичного сміття”!

 11. Для того, щоб вбивати попсу чи “блатняк”, бо шансон, то є номральна музика про кохання (з французької), то треба мати чим тото гівно вбивати. Для початку потрібно мати ряд радіостанцій, які будуть транслювати альтернативну музику (до попси та блатняка), окрім того така музика має бути виключно солов’їною. Зараз у нас є такі такі станції, проте вони не є всеукраїнськими, а лише – регіональними. Ось для прикладу радіо “Ух” – транслює лише україномовну музику, в тому числі і поп-музику. В цьому немає нічого поганого, адже то є на наша музика. Окрім того, є радіо “Галичина”. Воно транслює різну музику, але без псячого язику! Ну і ще ряд станцій, проте, знову ж таки, вони мають регіональний статус.
  У нас немає жодного навіть музичного каналу із лише україномовним продуктом. Чому? Тому, що дибіли, які себе вважають маркетологами, економістами і ще різною всякою шваллю в галузі “ентертеймант” вважають, що цей продукт не вигідний. Хоча забувають про мега успішіні гурти типу Океану Ельзи, ВВ тощо, не мені їх перелічувати.
  Що потрібно?
  Потрібно 2 телеканали: перший повинен працювати в режимі “нон-стоп” музика, на якому транслюватимуть лише солов’їну музику, а інший по типу першого балтійського каналу, який буде працювати суто по замовленнях, а в пропозиції лише україномовне відео. Тоді буде все ок! Але це в ідеалі, покищо слухаємо те що є!
  Вибачте, вже закінчив :)

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.