Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169701 (177 за 24 години)

Частка україномовних пісень в ефірі українських радіостанцій

| 40 коментарів

radio_и

Зробив ще одне дослідження на тему стану української мови. Цього разу проаналізував мову пісень на ТОП-10 українських радіостанціях.

Я проаналізував плейлисти десятки топових радіостанцій за будній день з 9:00 до 21:00. І отримав дані які свідчать що, в середньому за день, ви можете почути 7 українських пісень, 58 російських та 84 іншомовних. Українські пісні займають всього 4,81% радіо ефіру. На сімох радіостанціях з десяти домінують іншомовні пісні. Російські пісні домінують на трьох станціях (Радіо Шансон, Русскоє радіо, Наше радіо). Найбільше україномовних пісень можна почути на «Наше радіо», найменше на «Кісс ФМ».

Інтерактивна версія.

Розподіл пісень за мовою на ТОП-10 українських радіостанціяхМовний розподіл пісень за радіостанціями

P.S. Результати моїх підрахунків не претендують на стовідсоткову достовірність, але на основі них можна скласти уявлення про загальні мовні пропорції в українському радіо ефірі.

Автор – Stanislav Svidlov

40 коментарів

 1. Так склалось через малу кількість якісного українського продукту (на мою думку), то ж тут частково винні виконавці.

  • Я думаю українські виконавці спроможні запропонувати більше ніж 7 пісень на день.

  • Останнім часом багато слухаю Радіо з криївки. Дізнався від них про багатьох нових укранських виконавців. Шкода що його не транслюють по всій країні.

  • Що таке “якісний продукт” (на вашу суб’єктивну думку)?.
   Коли дружина не Міс Україна, з нею варто розлучитись?. Коли діти не вундеркінди – їх варто віддати в сиротинець?.

 2. радіо http://tunein.com/user/zemibo/ вишиватних там немає

 3. “Я проаналізував плейлисти десятки топових радіостанцій за будній день з 9:00 до 21:00.” – А вони, деякі з радіостаннцій, транслюють українських виконавців вночі, щоб закон не порушувати…

 4. А як ви визначали, чий трек на кісс фм грає? Там часто радіошоу транслюють, і звичайно що закородонного виробництва. На рахунок електронної музики – декілька моментів: там не в кожному треці є слова, навіть якщо є і це український діджей, то слова скоріше за все англійською, ну і потрібна зацікавленість керівництва (чи хто там за наповнення відповідає), адже виконавці електронної музики є, але вони не так “розкручені” як Ван Бюрен чи Тієсто, і їх треба навмисне шукати…

  • Все просто, беру плейлист за день і аналізую. Якщо є якісь сумніви щодо мови певного треку, то їх можна розвіяти за допомогою ґуґла.

   Щодо електронної музики. Як на мене тут головне бажання. Чисто з технічного боку, немає різниці, чи робити мікс на україномовну пісню чи на англомовну. Тут все власне залежить від бажання діджея робити мікс на певний трек.

 5. Не заради реклами, а задля додаткової інформації: слухаю Радіо ЄС – російськомовного 0! Вночі майже все україномовне, вдень відсотків 30-40. Досить пристойно як для Харкова, бо раніше була зовсім біда. А зараз майже свято кожен день! :))

  • те саме стосується і люкс фм. я його дуже часто слухаю і чомусь не пам’ятаю жодної російськомовної пісні в їх ефірі. а тут чомусь 22%, проти 2% україномовних.

   • та це ви просто вже не помічаєте. віагрa, nikita, время и стекло, с.лобода, брєжнєва, сєдокова, тамерлан ітд – щодня у репертуарі люксфм звучать російськомовні пісні. особисто я не вважаю таку музику українською, незважаючи на те, що виконавець може бути українцем.

    • Та нє, він просто слухає львівску люкс фм, там нема рускіх, а та станція шо йде скиєва то там є рускі

     • руські(рускі), русини, русичі – це давні назви українців…ви мали на увазі московитів(москалів)?.

 6. На Львівщині досить непогано популяризує українську музику та іноземних виконавців “Твоє Радіо”, жодної російської пісні у ефірі! Але біда – виділені їм частоти вже не ловить чи ледве ловить, коли виїхати за межі області.

 7. Дуже цікаве дослідження, автору СПАСИБІ. Уявляю, скільки довелося попрацювати…
  Хороший матеріал для роздумів, багато що пояснює.
  Якщо чесно – це ганьба, коли у країні діють сумнівні пропагандистські конторки типу “Радіо Шансон”, “Русскоє радіо”. Мала “щастя” поспілкуватися якось із працівницею Русского… таких українофобів ще пошукати. Якщо така особа причетна до складання плей-листів, про яку українську музику в ефірі можна говорити…

 8. Я звісно все розумію відсутність якісного українського контенту(справді?!), нічні ефіри, але я навіть не про те… Поясніть будь ласка чому в умовах збройної інтервенції росії в Україну в нас досі працює РУССКОЄ радіо??? Це ж просто глум з українців!

 9. та насправді в даній ситуації тоді взагалі краще слухати “Українське радіо”(брехунець), або регіональне радіо “Галичина”. до речі, а чому в рейтинг не включили ЕРА ФМ, дивна та телекритика .

 10. Українські FM радіостанції в кожній області мають різні частоти. Н-д Люкс FM, Львівська хвиля, Незалежність, FM Галичина, ЄС, можливо В Голос у Львові та обл. російські пісні в їхніх ефірах відсутні. Стосовно їнших областей невідомо. Остання у нас замість радіо Мелодія. Прочитав комент вище по Харкову. Супер. Тобто позитивні зрушення є. Все таки не можна транслювати 100% українську музику. Має бути скажімо так “асортимент”, але не так що в день 90% іншліш-раша( в основному стосовно радіостанцій неперелічених вище), а з 23.00 до 06.00 насичення українським продуктом.

 11. От тому я слухаю радіо ЄС. На тій самій частоті де колись було Гала-радіо.
  Як можнн було очікувати української музики на кацапо-частотах наше радіо, рузке радіо і особливо шансон?

 12. Я слухаю Є радіо та радіо ЄС і ніц не нервуюсь

 13. В Україні, є сила-силенна гарних пісень українською мовою, просто біда в тому що, нам по радіо крутять різних виконавці як іншомовних так і російсько мовних, часто крутять навіть не дуже популярних виконавців і їх пісні, а от коли крутять щось українсько мовне, то радіо ставить тільки хіти… тобто Океан Ельзи і то тільки популярне, тільки Скрябіна і то тільки популярні пісні. Часто навіть тільки крутячи одні й ті самі пісні, забуваючи що в цих виконавців є ще купа інших крутих пісень. Ось за цього, на мою думку…в українців і складається думка що в нас немає власної якісної музики. Плюс Я думаю таку думку сіють нам росіяни або росіянофіли, котрі кажуть “ну відєтілі, нет качествоной украінской музіки, вот слушайте руское, там многа качєствоной музіки”. Тому давайте не виправдовувати власні радіостанції.

 14. Пісень українською побільшало, але досі мало пробивних “хітів”, якими можна забити популярні радіостанції. Багато завумних пісень про любов і сенс життя, а от простих “вухоприлипалок” типу Фріске “малинки-малинки, такие вечеринки” чи Дзідзьо “я і Сара кльова пара” А люди, основна маса, таке люблять, нескладна музика, яка просто грає на фоні.

  Я деколи слухаю Радіо ЄС, витримати кілька пісень Другої Ріки і т.п. досить складно, хочеться перемкнути.

  • Мені Вас шкода… От чесно, шкода….

   • Та будь ласка, ми ж не клуб витончених снобів :) Щоб жити, українське має охоплювати все: від елітного до простонародного. Отого простонародного якраз мало (від сленгу і нецензурщиини до попси в маршрутках), тому народ і тягнеться до російського. А ви, мабуть, хочете виховувати витончені смаки в таксистів та гопоти в під’їздах?

   • Часом треба і таке!

    https://www.youtube.com/watch?v=J0F2_nqZzlc

 15. Переважно слухаю музику онлайн (останній час на сайті Deezer). Із інтернет радіо тільки ранкова Камтугеза київський ефір Радіо РОКС.
  Чи хотів би я, аби побільшало українських виконавців на радіо? На даний момент – навряд чи. Самі знаєте чому.

 16. он-лайн радіостанція – на 100% україномовна і на 100% з україномовною музикою http://krainafm.com.ua/

 17. Є таке радіо ЕС. Мовить на 100FM Виключно українська та західна музика. Рекомендуйте його знайомим.

 18. Слухайте, наприклад міністр внутрішніх справ НА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ публічно користується російською мовою, демонстративно, уперто!
  Президент на огляді взірців зброї спілкується з секретарем РНБО – російською!!!
  Дочка Сумської дає інтерв’ю, на запитання українською – відповіда російською!

  Вся верхівка суспільства, як бізнес-барижна, так і тіпа культурна чи там наукова – ЛАЙНО, яке давно варто вигорнуть геть. Бо воно ВСЕ – гальмо для Українського Діла.

 19. Постараюсь коротко. Претензій море, як до автора так і до коментаторів, обмежусь ключовими штуками.

  1.Результати “дослідження”, були зрозумілі як тільки я побачив перелік станцій. Автор, хотів знайти вітчизняний продукт на “Радіо Рокс”, Хіт фм, чи Шансоні?! Тим паче, Кісс, Ретро, Русское и Европа Плюс?! Всі перечислені – нішеві станції, ті що працюють для певної аудиторії і мають чітко витриманий формат? Ви чули укр.шансон?! І я дякувати Господу, ні. Тож по-суті, претензії тут хіба що до Люкса, Нашого, і Авторадіо…

  2. Навіть більше вам скажу, ці радіостанції так впевнено тримаються в топ-10 якраз завдяки відсутності української музики.

  3. Укр. музики дуже мало це правда. Не забувайте про формат. Не можна крутити на одній частоті Віктора Павліка, Козак Сістем, ХардКісс і Наталку Могилевську. Таке радіо ніхто не слухатиме. На жаль, нашої музики не вистачає на жоден формат, ані рок, ані поп, ані олдіест…

  4. Насамкінець, пропозиція автору: Послухай, Перець, там вітчизняного найбільше.
  5. Дяка тим, хто прочитав, зрозумів і модеру, якщо пропустив.

 20. Хотілося б подібне дослідження серед музичних телеканалів) Як там у нас справи із кліпами?
  В першу чергу, цікавить M2)

 21. У неділю, 17.04.2016, я з другом міняли коробку на УАЗ’іку, і увімкнули “Європейську Станцію” з 11:00 до 20:00. У ефірі не прозвучало жодної рос/анг пісні!! Всі пісні були україномовні!!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.