Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170508 (301 за 24 години)

Інтерв’ю з Mortalium. Тонкощі музичного життя gothic\death doom metal гурту

| 18 коментарів

Mortalium

Нам випала можливість доторкнутися ближче до життя українського музичного колективу під назвою Mortalium. Музиканти творять музику у стилі Gothic\Death Doom Metal з 2009-го року і родом з Харкова. Мова піде про новий цьогорічний реліз (його можна завантажити у нас тут – завантажити), виданий на мексиканському лейблі La Mazakuata Records, про особливості процесу його запису, тематику пісень, а також про погляди на ті чи інші речі. Про це все нам люб’язно розповів один із засновників проекту, клавішник та вокаліст – Ярослав Бадрадінов. 

Ярослав Бадрадінов, Mortalium

Ярослав Бадрадінов, Mortalium (фото з виступу на Metal Crowd, Білорусь)

Гуртом: Нашим читачам буде цікаво дізнатися як же відбувався запис нового альбому «Obligate Loneliness». Які основні етапи входять у цей процес?

Ярослав: Мабуть, самий складний етап процесу – це написання нових пісень, підбір аранжування. Далі вже простіше: коли остаточні версії пісень були написані і розучені, ми прийшли в студію. На цей раз ми записували альбом в харківській студії «Dark Essence» в співдружності з досвідченим і талановитим звукорежисером Андрієм Astargh Верьовкіним, відомим по записам таких проектів, як Nocturnal Mortum, Khors, Elderblood. Остаточному звучанню пісень в альбомі ми більшою мірою завдячуємо саме йому.

Після запису почався новий не менш складний і захопливий етап зведення, коли виявилося, що на записах деякі пісні звучать зовсім не так, як передбачалося, і зовсім не так, як звучали на репетиціях. Прийшлося радикально переробити деякі частини пісень, дописати нові партії, а місцями і взагалі повністю переписати всю пісню по-новому. Ну, і в результаті ми дійшли до того звучання і якості, які ви можете почути в альбомі.

Mortalium. Виступ на Kiev Kills (08.03.14)

Mortalium. Виступ на Kiev Kills (08.03.14)

Гуртом: Як ви вважаєте, які основні критерії мають бути враховані, щоб реліз був якісним та цікавим слухачу?

Ярослав: Головне не економити. Не економити часу на написання музики, текстів, не економити на інструментах і умовах запису, на виборі студії, на підготовці до запису і т.д. Це те, що стосується безпосередньо якості релізу. А інтерес слухачів – явище зазвичай абсолютно непередбачуване, і сказати заздалегідь, що ми написали музику, котра точно буде цікава слухачам, мені здається, не можна. Нерідко буває, що пісні, в які, як тобі здається, ти більше всього вкладаєш, відшліфовуєш кожну ноту, не викликають ні у кого особливого інтересу, і навпаки, нашвидкуруч накидана річ викликає жвавий інтерес у слухачів.

Гуртом: Чи відповідають тексти написаних пісень вашим поглядам, думкам, стану душі і т.д.?

Ярослав: Звісно, інакше як би вони могли з’явитися? Я ніколи не вмів писати на замовлення, і не думаю, що у мене вийшло б зробити це щиро и по-справжньому.

Гуртом: Ви вказуєте, що основною тематикою пісень з «Obligate Loneliness» є самотність. Чому саме їй приділили увагу? Наскільки зараз самотність в негативному її значенні є глобальною проблемою?

Ярослав: Як я уже сказав у відповіді на попереднє питання, тематика пісень віддзеркалює мій стан на момент написання і відображає роздуми на цю тему. Спеціально таку тему ніхто не вибирав, просто так склалось, що під час написання пісень для альбому у мене були присутні саме такі думки.

А самотність як в її негативному значенні, так і в будь-якому іншому, на даний час є просто глобальним явищем. Не думаю, що це прямо проблема, а просто риса сучасного світу.

Mortalium. Виступ в Кременчуку (Rocker Pub 24.05.15)

Mortalium. Виступ в Кременчуку (Rocker Pub 24.05.15)

Гуртом: Вам як нікому краще знати ваші твори. Могли б ви детальніше розповісти про пару треків на ваш вибір?

Ярослав: Взагалі, дещо дивно себе почуваю, відповідаючи на це питання. Одразу згадується урок літератури в школі: «Що хотів показати автор через образ князя Болконського?». Але якщо таке питання виникло, напевно варто більш детально зупинитися на декількох піснях з альбому.

Скажімо, в «Senseless Decay» відображено наше відношення до масової культури. Мені вже давно хотілося висловитися з цього приводу, і я це зробив в музичному ключі. На мій погляд, вийшло досить іронічно.

Що стосується дещо нестандартної пісні «Social Suicide», то вона не має ніякого відношення ні до соціальних мереж, ні до справжньої людської смерті. «Соціальне самогубство» – це термін, прийнятий в соціології та психології для визначення свідомої ізоляції людиною себе від суспільства, вибору способу існування поза соціумом. З цієї точки зору і варто розглядати чи розслуховувати дану композицію.

Гуртом: Так як музиканти зазвичай люди публічні, то ми впевнені, що ви багато спілкуєтеся із людьми різних типів. З вашого власного досвіду, якими головними якостями має володіти людина? Це може бути ваша спільна думка або кожен окремо своє бачення розповість.

Ярослав: Щирість, відповідальність, чесність – з людьми, котрі володіють в першу чергу цими якостями, завжди приємно мати справу. Це наша спільна думка.

Mortalium. Виступ в Києві (Барви, 12.04.15)

Mortalium. Виступ в Києві (Барви, 12.04.15)

Гуртом: Якими якостями ви, як колектив, володієте? Що можете про себе сказати як про єдине ціле?

В першу чергу ми однодумці, захоплені спільною ідеєю і любов’ю до музики. Ми всі достатньо різні, кожний зі своїми «тараканами», але нас об’єднує спільна ціль, і наші відмінності лише допомагають більш різнобічному розвитку колективу.

Гуртом: Що допомагає вам творити та не здаватися ніколи ні перед чим?

Ярослав: Маніакальне захоплення тим, що ми робимо, мабуть.

Гуртом: На завершення ми хочемо побажати вам успіхів, досягати поставлених цілей і знати, що ваша творчість для ваших слухачів важлива!

Mortalium. Виступ на Metal Crowd Open Air Festival - 2014 (Білорусь)

Mortalium. Виступ на Metal Crowd Open Air Festival – 2014 (Білорусь)

Посилання на колектив Mortalium:

Cайт: http://mortalium.org VK: https://vk.com/mortalium FB: https://www.facebook.com/Mortalium

18 коментарів

 1. Цікаве інтерв’ю. Дякую пані Наталю.
  Будете продовжувати з іншими виконавцями?

 2. В мене посилання на завантаження не працює ((

 3. Вокалістка красива )

 4. Кумедне перше фото, білосніжка і четверо гномів :)

 5. …сатаністи факані…

 6. все це, звичайно, дуже цікаво, але який це в дідька український гурт? в них хоч одна українська пісня є?

  • Фінський гурт Найтвіш виконує пісні англійською мовою, але від того він не стає англійським чи я не правий?

   • не правий. хоча у Nightwish є кілька фіномовних пісень, у цьому гурті мало чого фінського. скажімо так: якби ти не знав, звідки Nightwish, хіба по самій музиці здогадався б? та ніколи в житті.

    • то що тепер їм в вишиванках і шароварах скакати по сцені і співати “Несе Галя воду” ?

     • від метал-версії цієї пісні я б точно не відмовився. але вам, я бачу, все українське огидне.

 7. Чи є гурт українським? Зайдіть на офсайт, подивіться на його RU EN CZ версії та самостійно дайте відповідь. А пильне око відразу побачить що в оригіналі інтерв’ю було теж не українською (“самий складний”, “відомим по записам”).

 8. Якщо хтось хоче називати українським тільки україномовне, тоді Західна і Центральна Україна мають від’єднатися від Півдня і Сходу, крім того, треба буде влаштувати етнічні чистки, вирізати, депортувати або залякати всіх російськомовних Києва, Хмельницька чи Ужгорода. Тоді Україна стане українською, і все, що творитиметься на цій території, буде українським, бо буде україномовним.

  Тільки так.

  А якщо ні, то варто змиритися, що Україна двомовна (в цих кордонах), такою буде і надалі, і все, що тут робиться, є українським як мінімум за територіальним визначенням.

  • що, в дідька, значить “територіальне визначення”? та й чи не байдуже, яке там слово в кого в стоїть в прописці? може бути хоч Уругвай, нічого не зміниться. це з тієї ж самої совєтьсякої демагогії, що й “історічєскі сложилось”: голодомор, репресії, русифікація – це все теж “сложилось”. за деякого активного сприяння, чи то спричинення, зацікавлених осіб. те, що ми маємо сьогодні – це що, по-вашому, природній стан речей? перечитайте ще раз інтерв’ю розумної людини, бо в мене на таких, як ви, терпцю немає.
   http://www.hurtom.com/portal/29941/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%BC%D0%B1%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D1%83%D0%BD%D1%96%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82

  • Сталін так і робив щодо українців, і не тільки він. Вітаю, його уроки пройшли не безслідно. Не дай Боже владу у ваші руки…

   • Якби не Сталін, Західна Україна залишилася б у складі Польщі, і там рано чи пізно виник би серйозний етнічний конфлікт між поляками на українцями, мабуть, ви вже чули про етнічні чистки як з боку УПА, так і з боку Армії Крайової? І це були тільки квіточки, а могла виникнути справжня різанина за прикладом Балкан.

    Щоб уникнути цього Сталін, провів власні етнічні чистки – так званий добровільний обмін населенням у прикордонних територіях між УРСР і Польщею, а по суті депортації. Так була проведена етнічна межа між українцями та поляками, і саме тому Західна Україна сьогодні така, яка є, тобто без поляків, зате з багатьма занедбаними католицькими костелами.

    Щоб ви розуміли, мої слова про етнічні чистки в Україні – це іронія. Тому що це чи не єдиний дієвий спосіб перекроїти мовну карту України, і це повинні усвідомити ті, хто прагне бачити Україну тільки україномовною. Чи готові вони на таке? І чи не отримають самі по голові від учорашніх російськомовних побратимів по донецькому аеропорту? Чи не краще прийняти Україну такою, якою вона є по факту: союзом україномовних та російськомовних регіонів?

    І повертаючись до головного: кожен громадянин України, якою б мовою він не розмовляв, має право називатися українцем, а все, що створене в Україні і створене громадянами України, має право називатись українським.

 9. Ну навіщо порівнювати Nightwish з цими говнарями? Люди, ви що? Що таке Nightwish, а що таке Mortalium.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.