Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169687 (178 за 24 години)

За романом “Червоний” Андрія Кокотюхи знімуть фільм

| 4 коментарі

chervoniy

На початку 2016 року почнеться підготовчий процес до зйомок повнометражного українського фільму, що стане екранізацією роману Андрія Кокотюхи «Червоний».

Режисером проекту буде Ахтем Сеїтаблаєв («Хайтарма»), повідомляє «Телекритика». Крім зйомок повнометражної стрічки передбачено виробництво також телевізійного формату.

Продюсер екранізації «Червоного» – Володимир Філіппов. За його словами, у фільмі, як і в романі, мова йтиме про Норильське повстання у радянських таборах ГУЛАГу 1953 року. «Тут взаємодіють Герой Радянського Союзу, колишній льотчик-винищувач, а другий – герой УПА. І того, й іншого заслали в табори за їхні погляди – обидва мріяли і боролися за незалежність України. Суть в тому, що українці завжди мріяли про незалежність, але в досягненні цієї мети вдавалися до радикальних методів», – розказав продюсер.

За його словами, в Україні бракує професійних сценаристів. «Є небагато хороших українських сценаристів, і вони працюють на кіноіндустрію інших країн, бо там їм платять пристойні гонорари, не те що у нас», – сказав продюсер.

За словами письменника Андрія Кокотюхи, сьогодні у нього вже чотири пропозиції про екранізацію його романів. Зокрема переговори веде режисер Анатолій Матешко («Трубач»).

«Відверто кажучи, рівень більшості сценаристів зараз не високий. А в українській сучасній літературі якраз з’явилося чимало хороших творів, які хочеться і можна екранізувати», – сказав у свою чергу Анатолій Матешко.

Джерело: Zaxid.net

4 коментарі

  1. Головне питання чи буде українською. Бо те що роман українською геть нічого не означає. Тобто можуть зняти російською і зробити український дубляж. Кокотюха на це сам натякнув https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10152851104106851&id=717896850&comment_id=10152851941621851&offset=0&total_comments=18&comment_tracking={%22tn%22%3A%22R%22}

  2. А що ви хотіли? Це ж режисер славнозвісної “Хайтарми”, до якої навіть українських субтитрів не зробили

  3. Звісно це погано, коли фільм знімається російською. Але для Кокотюхи головне щоб фільм був хороший. А там нехай хоч італійською знімають. Та й для нас, як вболівальників за українських авторів це теж добре. Так чи інакше в прокаті, навіть якщо зйомки будуть російською, він буде дубльований українською (так само як “Незламна”).

  4. Коли нарешті знімуть фільм за мотивами твору Юрія Горліс-Горського “Холодний Яр”. Прочитав цю книгу і дуже довго під враженням. Україна заслуговує на таку екранізацію.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.