Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170932 (238 за 24 години)

На екрани виходить черговий шедевр документального кіно від Тараса Химича

| 9 коментарів

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=0dJ28wCLGRA]

 

Завершувалася Перша світова війна. Неминучий крах Австро-Угорської імперії поглибив кризу у Європі. Поляки, українці, чехи, угорці та південні слов’яни готувалися до проголошення незалежності своїх держав.
У ніч на 1 листопада 1918 року українські військові з лав добровольчого Легіону Січових Стрільців підняли повстання у Львові та проголосили створення самостійної держави на українських етнічних землях. Січові стрільці стали рушійною силою молодої української держави та зародком її регулярного війська.

Водночас претензії на Галичину висунула відроджена Польща. Центрально-Східна Європа занурилася в епоху «малих війн» за нові кордони у повоєнному світі. Проте зі сходу насувалась більшовицька загроза. Країни Заходу вирішили побудувати “санітарний кордон” у Східній Європі…

“Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919” – новий документально-ігровий фільм від режисера Тараса Химича є продовженням циклу пізнавальних фільмів з історії України першої половини минулого століття. Автором сценарію виступив молодий український історик Олександр Пагіря.
Сюжетна лінія створена на основі спогадів очевидців.
В скурпульозних реконструкціях перед нами постає образ українського Січового Стрільця. Через події сьогодення ми можемо краще зрозуміти мотивацію та діяння історичних персонажів.
Процес створення фільму тривав 15 місяців. Над ним працювала команда студії “Invert pictures”. Це перший в Україні документальний фільм з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K.
Крім основного складу творців стрічки було задіяно сотні людей. Серед них професійні актори театру ім. М. Заньковецької та Л.Курбаса.
До роботи над фільмом долучилися ветерани АТО, військові а також реконструкторські клуби. З постановкою військових сцен допоміг ветеран АТО Володимир Правосудов, а також Військово Історичний Клуб ПОВСТАНЕЦЬ м. Київ.
Ініціатором створення фільму є громадська організація Українська Галицька Асамблея, у рамках проекту documentary.org.ua

Прем’єра фільму відбудеться 1 листопада 2015 року о 17 годині в Кінопалаці ім. О. Довженка (Львів).

Запрошуємо! Вхід вільний

9 коментарів

 1. Нарешті, здається, щось путнє!
  Такої тематики фільмів повинно бути мільйон. Аби суспільне бачення широких пересічних мас зсунути в бік Українського.
  (Але для цього спершу потрібна Українська Україна.)

 2. Гуртом дякую вам , що завжди повідомляєте про такі події.

 3. Що за сон рябої кобили: “У ніч на 1 листопада 1918 року українські військові з лав добровольчого Легіону Січових Стрільців підняли повстання у Львові”. Люди, читайте книжки: УСС на момент Листопадового здвигу знаходилися в районі Чернівців, а не у Львові. У Львів вони прибули вже в розгар боїв із поляками.

  • Як люди можуть називати себе патріотами, якщо не здатні просто взяти й почитати літературу про відомі й доступні факти???
   Ось, для прикладу, спогади очевидців і учасників подій 1-го Листопада 1918 року, які нашвидкоруч можна знайти на Гуртом
   Гуцуляк М. Перше листопада 1918 року (1973) [djvu] | Оцифровано Гуртом
   http://toloka.to/t54299
   Кузьма О. Листопадові дні 1918 р. (1931) [djvu]
   http://toloka.to/t35472

  • Шо ви мелете? Вікіпедія те саме пише… Ви історію переписувати надумали?

   • Це скільки років потрібно мати, щоб вважати Вікіпедію (!!!) достовірним джерелом. Почитайте учасників тих подій: Гуцуляк М. Перше листопада 1918 року (1973)
    Кузьма О. Листопадові дні 1918 р. (1931)

  • УСС перебували на Буковині, були викликані до Львова, прибули третього дня на станцію Персенківка, отримали застарілий наказ про зайняття залізничного двірця, який вже був зайнятий поляками, в бою на двірці втратили десятника Боцяна, відійшли назад на Персенківку. Переворот робився силами різних відпускників, які на той час перебували в місті і яких вдалося зібрати, і гімназистів, зокрема пластунів, які займалися розвідчою справою під командою Дмитра Палієва і О. Тисовського. Все це безліч разів описано, наприклад, кн. “Перший листопад 1918”, “Листопадові дні”, численних спогадах учасників, які не увійшли в ті книги (наприклад, нещодавно вийшла велика книга спогадів Миколи Колесси, який також описує ті події). Тож ніхто нічого не “меле”.

   • Ви самі підтвердили, що “меле”. Опис: “У ніч на 1 листопада 1918 року!. Ваші слова: “були викликані до Львова, прибули третього дня”. Опис: “підняли повстання у Львові “. Ваші слова: ” отримали застарілий наказ про зайняття залізничного двірця, який вже був зайнятий поляками”, “Переворот робився силами різних відпускників, які на той час перебували в місті і яких вдалося зібрати”, отож вони прибули після перевороту в розгар боїв із поляками.

    • То я мелю… Розказуйте тоді Химичу і всій команді фільму ці речі. Перепрошую за необізнаність

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.