Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171932 (198 за 24 години)

Запрошення на семінар для представників ЗМІ «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України»

| 6 коментарів

5956111_62982061

Запрошуємо вас до участі у безкоштовному семінарі для представників ЗМІ «Поняття та форми гендерного насильства в  умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування», який відбудеться у м. Запоріжжя 8 грудня 2015 року.

Кожен військовий конфлікт неминуче призводить до сплеску насильства над жінками. Як це не жахливо, винятком не став і конфлікт на Східній Україні: насильство зросло, причому не тільки у окупованій зоні, але й на прилеглих територіях, де наразі найбільше внутрішніх переселенців та військових. 


Це дуже болюча і, водночас, делікатна тема, яку неможливо замовчувати, але і висвітлювати необхідно виходячи з етичних, моральних та законодавчих норм. Саме для того, щоб обговорити коректні та дієві принципи реагування журналістів на тематику зростання будь-яких форм насильства над жінками та дівчатами ми і проводимо цей семінар. 

На тренінгу ви дізнаєтеся про:
– останні статистичні дані щодо проявів насильства в умовах конфлікту,
– світову практику ООН щодо вирішення проблем насильства над жінками під час військового конфлікту,
– коректні та дієві принципи реагування журналістів на цю тему.

Детальна інформація знаходиться у вкладених файлах.

Для реєстрації, будь ласка, перейдіть за посиланням  http://goo.gl/forms/gSE8dCZyu7.

У разі виникнення будь-яких проблем телефонуйте за номером: 067 464 04 91.

Контактна особа: Олександра Заєць.

Семінар реалізується МБФ «Український жіночий фонд» в рамках проекту «Протидія ґендерно-обумовленому насильству на Сході України» за підтримки представництва Фонду народонаселення ООН (ФН ООН) в Україні.

Тренінг відбудеться 8 грудня 2015 року у приміщенні готелю Інтурист за адресою: м. Запоріжжя, просп. Леніна, 135.

Тренінг ведуть: Тетяна Побоча – експертка з гендерних питань, старший викладач кафедри філософії випереджаючої освіти та управління інноваційною діяльністю Дніпропетровського обласного інститут післядипломної педагогічної освіти.

та Ольга Веснянкажурналістка, правозахисниця, експертка з гендерної тематики. Ведуча «Громадського радіо», блогу про гендер на ВВС. Експертка Кампанії проти сексизму в українських ЗМІ і політиці «Повага».

Початок реєстрації о 9:30. Закінчення тренінгу – 15:00.

Організатори тренінгу забезпечують:

 • Проїзд учасників тренінгу (компенсація транспортних витрат на місці)
 • Харчування протягом тренінгу (кава-паузи та обід)
 • Необхідні матеріали тренінгу

Попередня реєстрація обов’язкова! Будь ласка, зареєструйтеся за посиланням http://goo.gl/forms/gSE8dCZyu7 . В разі виникнення ускладнень телефонуйте 067 464 04 91

Програма тренінгу

 «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування»

10.00 – 10.15 Вступ. Знайомство з аудиторією. Модераторка: Ольга Веснянка

10.15 – 12.30 Перший модуль. Тренерка: Тетяна Побоча

 • Насильство: його типи, форми та виявлення
 • Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на сході України: введення в проблему
 • Законодавче забезпечення права особи на захист її безпеки та отримання кваліфікованої допомоги з боку держави. Наявні та необхідні послуги.

12.30 – 13.00 Обід 

13.00 – 14.45 – Другий модуль. Тренерка: Ольга Веснянка

 • Роль ЗМІ  у висвітленні тематики гендерного насильства в умовах збройного конфлікту. Представлення дослідження.
 • Законодавчі та етичні норми висвітлення випадків. Вправи, робота в групах (до коментарів виконання вправ запрошуються спеціаліст UN FPA (Костянтин Бойчук – спеціаліст з питань гуманітарного реагування ФН ООН у Дніпропетровській та Запорізькій областях) та відповідна експертка.
 • Представлення матеріалів у медіа на тему сексуального насильства та кампанії проти сексизму «Повага». 

14.45 – 15.00 Сесія питань і відповідей. Модераторка: Ольга Веснянка 

 

6 коментарів

 1. Що за дурня? Яке “гендерне” насильство?!! Не треба вигадувати велосипед. Зґвалтування та інші подібні – це злочини проти статевої недоторканості.
  Як не здатні перекласти термін, то зверніться до спеціалістів.

 2. Може годі носитися з жінками як з писаними торбами, а краще визнати їх рівноправними і закрити цю тему. Бо вони, бач, біднесенькі, страждають, а з приводу насильства над ув’язненими чи дідівщини ніхто не каже. Нещасні жіночки, що не підлягають мобілізації, страшенно страждають од насильства. Навіть якщо виокремлювати ґендерне насильство, що вже є смішно, бо так само можна виокремлювати ритуальне чи етнічне насильство, то про насильство над чоловіками з дитячого садочку ніхто не скаже. Вся система освіти складається з клімактичних бл*дів, над якими нема ніякої управи та які з чоловіків роблять недожінок, що від своєї неповноцінності пиячать.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.