Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171021 (152 за 24 години)

Декомунізуй: громадська кампанія шукає волонтерів

| 10 коментарів

decomunizm

За останніми даними (актуально на 10 грудня 2015 року), від початку дії законів про декомунізацію з 942 назв населених пунктів свої пропозиції з перейменування надали лише 101.

За законом, міста, села, селища та райони перейменовує Верховна Рада на підставі пропозицій місцевих рад, які, в свою чергу, мають порадитися з громадянами. На проведення громадських слухань і подання пропозицій до парламенту органам самоврядування давалося 6 місяців. Тепер за перейменування береться Верховна Рада на підставі пропозицій експертів з Інституту національної пам’яті.

Молодіжний Націоналістичний Конгрес починає кампанію щодо виконання законів про декомунізацію спільно з Інститутом національної пам’яті та Комітетом ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

«Ми створили динамічну карту України, куди внесли всі населені пункти, що підлягають перейменуванню. Окремо виділили ті, що вже подали клопотання про перейменування. Наші волонтери по всій Україні слідкуватимуть за процесом декомунізації, зокрема – боротимуться з проблемою «підміни понять», влаштовуватимуть громадські слухання, щоб врахувати пропозиції місцевих жителів», – говорить Іван Кішка, голова МНК.

Волонтери вже почали збирати інформацію про об’єкти топономіки (пам’ятники, вулиці, сквери і т.д.) та контролюють відповідні органи щодо виконання законів про декомунізацію.

«Наша задача – прибрати з мапи України назви, що пов’язані з комунізмом. Ми робимо це спільними зусиллями небайдужих громадян: гуртуємо їх, виявляємо проблеми процесу та шукаємо шляхи вирішення», – додає Іван Кішка.

Готових працювати разом з нами – просимо заповнити анкету.

Контактна особа: 050 607 49 54, Марія

10 коментарів

 1. C4 під пам’ятник члєніну – рецепт файної декомунізації.

 2. А Гуртом коли розпочне декомунізацію? У розділі “Література” купа комуняцького мотлоху.

  • Літературу треба зберегти, щоб можна було вчитися на чужих помилках. Треба ж звідкись дізнаватися, як відрізнити “комуняку” від “некомуняки”. І взагалі, не вся література радянського періоду комуністична. Більшість просто пристосуванська, а такого “г” багато за всіх епох. Пристосуванець-націоналіст зараз більше небезпечний, ніж відкритий комуніст, бо це ворог непомітний і непередбачуваний.

 3. А це нормально, коли назву лишають? Приклад – місто Харків.
  Дзержинський район, названий на честь більшовика Фелікса Дзержинського, перейменують на честь лікаря Владислава Дзержинського, який жив і працював у Харкові до революції.

 4. Блін, знаючи Україну все буде зроблено через дупу.
  По-перше: комунізм – широкий спектр поглядів, треба називати це не декомунізацією, а дебільшовизацією.
  По-друге: не потрібно скочуваися до вандалізму, якщо об’єкт має певну художню значущість потрібно особливе ставлення до нього.
  По-третє: серед комуністів можна знайти позитивні для історії України особистості, тож їхнє увіковічнення в назвах є виправданим.

  • По-четверте, у великій купі гною можна знайти неперетравлену зернину, яку можна вилучити з отого гівна та одперти до млина, де змолоти на борошно й спекти млинчика… Еге ж?

 5. Забув додати по-четверте: націоналістів, як ідейно зацікавлені в перегинах під час дебільшовизації, потрібно тримати на віддалі від цього процесу.

  • Шановний, повчи свою кралю яєшню смажити, а нам не треба пасталакать, кого й куди, й на якій відстані…
   Ліберальна інтелігенція, або “офісна цвіль”, – за багато років довели свою цілковиту інтелектуальну нездатність дати пересічному забитому народові ідеї й мету, а вже щодо дієвості, пасіонарності, то просто нікчемний нуль.
   Якби не пацани з ПС та “Воїни Нарнії” (узагальнюю), то й досі смердючі ліберали/планктон, як ото черви, ворушилися б у своєму марґінесі, зневажені власним тупим збоченим народом.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.