Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171906 (199 за 24 години)

Класична українська література в рубриці відеооглядів #укрліт8

| 7 коментарів

Доброго дня, спільното! Мене звати Макс, я ютубер, і ви могли бачити мої літературні відеоогляди на Гуртом раніше. Півроку тому я створив канал, аби популяризувати українську літературу, а отже, українську мову.

Зараз я продовжую знімати свої літогляди, але нещодавно замислився, що ще я можу зробити для такої популяризації, і вирішив, що є одна фундаментальна проблема — це ставлення нашої молоді до класичної української літератури.

Тому я вирішив додатково зняти серію відео, присвячених такій літературі згідно з програмою для восьмого класу (мені вона здалася найцікавішою). Це вже друге відео в серії і присвячене воно народним думам.

Як ви скажете, чи правильно я все роблю? Буду вдячний вислухати поради та оцінку таких відео від аудиторії порталу Гуртом.

Автор: Maksym Sushchuk

Український літературний відеооглядач, англомовний копірайтер.

7 коментарів

 1. Досить якісно зроблені відео. Як завжди продуманий текст. Так тримати!
  Єдине, що мене бентежить, це фінансовий зиск такого проекту. Адже навіть на один 10-тихвилинний сюжет потрібно витратити не одну годину. А тут відразу два моменти: 1. Україномовна аудиторія досить невелика. Дуже багато молоді, що живе в містах, не цікавиться збереженням та поширенням української мови. Тому принцип “і так поймут” їм підходить. 2. Дана тематика має певний “інтелектуальний” ценз. Без образ звичайно, але не кожен здатний отримати задоволення від перегляду такого типу відео, банально через брак інформації для повного (якомога повного) розуміння.
  Тому, можливо, канал і займає свою нішу, але ніші україномовного контенту для більш широкої аудиторії не зайняті (принаймні я про такі канали не чув, ну хіба що Щур, але там політика).

  Ну і з приводу “мурах” під час виконання гімну. Таке звичайно є, але що мене здивувало, так це такі ж мурахи під час виконання думи Ярославом Криськом у вашому відео. Дякую!

  • Едуарде, дякую і вам за розлогу відповідь!
   Дозвольте мені прокоментувати пару ваших тез.
   1. З приводу монетизації: насправді, тут є декілька шляхів, над якими я працюю, і працюю досить успішно. На жаль, не можу до кінця проекту розкривати подробиць, але можу підказати, що, можливо, ви дивитеся на питання занадто обмежено. Адже можна заробляти не лише рекламою на YouTube, скажімо, але й будувати власний бренд для залучення в офлайн-проектах, і робити огляди на замовлення авторів, і співпрацювати з видавництвами навчальної літератури.
   2. Що таке “досить невелика” аудиторія? Це ж дуже гнучке поняття. Аудиторія в 1 000 читачів може суттєво вплинути на загальну репутацію автора. Аудиторія в 10 тисяч глядачів потенціально може розкупити весь наклад оглядуваної книжки (середній наклад в нас наразі 500-2000 примірників). При цьому в нас є вже декілька авторів-стотисячників, а отже, місткість читацької аудиторії, хочеться вірити, досить велика.
   3. Коли ви кажете, що молодь не цікавиться українською, то на те є причини, і питання в тому, чи ми долаємо ті причини. Для мене одна з таких причин — це недосконале викладення матеріалу з української літератури в школі, і я пропоную альтернативний варіант, причому цей варіант досить схожий за форматом на найпопулярніших російськомовних блогерів, тобто можна говорити про певну конкуренцію за увагу. Якщо повертатися до літоглядів, то інша причина — відсутність інформації в тих каналах, якими користується молодь. YouTube — один з таких каналів.
   4. Розумію вашу тезу про “інтелектуальний” зріз, але, мені здається, вона виходить з упередженого ставлення до літератури. Мовляв, “о, щоб зрозуміти Забужко, треба перечитати купу літератури”. Насправді, я у своїх відео надаю весь контекст, тобто для розуміння моїх відео не потрібно мати якогось бекграунду. Інша справа, що цей момент я ніде не артикулюю, і над цим треба працювати, тут ваша рація :)

   P.S.: так, від Ярослава Криська мурахи, а ще в попередньому відео про історичні пісні там є уривок з пісні “Ой Морозе, Морозенку” — я її взагалі ще два тижні наспівував після монтажу :)

   • Звичайно якщо розглядати цей проект як частину чогось більшого, із залученням видавництв та авторів, то можливо і дійсно там більше варіантів як себе підтримувати. Я розглядав виключно з точки зору “ютьюб” аудиторії.
    З приводу розміру аудиторії — я оцінюю кількість населення, рівень доступу до інтернету. У нас досить добре розвинена мережа покриття всесвітньою павутиною, розвиваються мережі бездротового передавання даних як через мобільні мережі (3G) так і напряму користувачам в місцях масового скупчення (безкоштовний Wi-Fi). Враховуючи ці показники, виходить, що україномовні канали дуже сильно програють тим же польським (кількість населення приблизно однакова), українським російськомовним, не кажу вже про російськомовні саме з росії, бо вони відтягують велику кількість аудиторії з тої ж України (насправді тут працює і зворотній зв’язок, коли українські канали мають більший процент переглядів з-за кордону), Білорусі, Казахстану і т. п….
    Тому вважаю, що на даний конкретний момент україномовний канал буде мати успіх в разі якісного цікавого контенту. А далі, можливо, аудиторія почне “українізуватися” швидшими темпами, і теми будуть цікавити більш широку аудиторію.
    P.S. Я не маю на увазі канали лише літературного спрямування, а взагалі. Якось дивився один літературний канал з Польщі, місцями програє Вашому в якості викладення матеріалів, інколи автор дуже швидко говорить (хоча можливо це суб’єктивно, адже я не носій), а переглядів там разів у 10 більше)
    P.S.S. Ви ж бачили канал EeOneGuy? – лідер по підписці в Україні (пишуть що і на теренах колишнього СНД). Хлопець починав з оглядів ігор, а потім понеслась… Ну Ви й самі можете подивитись.

    • одна з причин:
     подивився якесь українське україномовне відео і понеслася купа усякого пропонованого російськомовного лайна, на тобі за такою ж тематикою, давися. Ви думаєте допомагає “не цікавлюся”? – по два рази потрібно “не цікавлюся”, щоб воно мені більше не пропонувало. Ну дякую хоч додали пошук українською, а не перекладеного…

    • Так, я бачив Івангая і аналізував його. Здається, він подобається аудиторії за рахунок прикольчиків та підкреслення емоцій через монтаж, і я з цим потроху експериментую. От в “Народних думах”, судячи з відгуків, вже трохи переборщив :) А що за польський канал, можна посилання?

     • Вибачте, я ввів Вас в оману, канал не виключно літературний. Дивився відео на певну тематику, і мені відео цього каналу з’явилося в рекомендованих. Я чомусь подумав, що там все про літературу-)
      Відео (і канал) зможете знайти за назвою (якщо все ще цікаво) – Dlaczego tak trudno czytać książki? [Kuba Jankowski]

 2. От же ж бляха! Не треба було того показувати (3:03). Це не вподобання суспільства))
  Тоді вразила пісня, а не зовнішність

  4:33 – якось “не дуже”. Слабенький приклад, та ще й якість погана

  “Тут у мене вже закінчується час” – не знаю, чи доречно було сказано. На мій погляд, – ні. Бо часу якраз достатньо, “закруглятися” потрібно було іншими словами.

  P.S. Розмальовка Франка (здається?) якась не оригінальна. У шкільних підручниках є й цікавіші малюнки. Проте, завдяки цій заставці згадав дитинство))

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.