Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170607 (342 за 24 години)

Огляд Game of Thrones (Telltale)

| 6 коментарів

Game of Thrones від Telltale – це типова для даного розробника псевдо-інтерактивна епізодична комп’ютерна гра із жанру розповіді, поставлена у світі саги «Пісня льоду та полум’я» Джорджа Мартіна. Події гри розвиваються паралельно з подіями однойменного телевізійного серіалу («Гра престолів»), а інколи і переплітаються сюжетно. Гравці знову зустрінуться з персонажами, відомими завдяки серіалу – королевою Серсі Ланістер, її братом Тиріоном, леді Марджері, Джоном Сноу і Рамзі Болтоном. Також познайомляться з новими – родом Форестерів та їхніми запеклими суперниками Уайтгілами.

За своє життя я грав у різні ігри. Були серед них як дуже хороші, так і просто нікчемні. Але Game of Thrones належить до такого унікального виду, який одночасно і любиш, і люто ненавидиш. Тож зараз я буду і хвалити цю гру, і ганити так, що аж земля двигтітиме. Пристебніть паски безпеки!

Огляд Game of Thrones (Telltale)

Почнемо з хорошого – історії та персонажів. Ця частина гри вийшла на диво якісною. Хоч усі персонажі виглядають радше одновимірними, це не надто зашкодило задоволенню від гри. Деякі з них – на диво живі, наприклад, засланий у чужі краї Ашер Форестер, який не втрачає почуття гумору навіть у найскрутнішій ситуації. За цих героїв можна вболівати і переживати, попри деякий ідіотизм їхніх вчинків. За ними цікаво спостерігати і впливати на те, що вони роблять, хоч цей вплив і є оманливим, але про це поговоримо згодом.

Сама історія вийшла на рівні однойменного серіалу – цікавою, інтригуючою і захопливою. І хоча перший сезон даної гри, на відміну від першого сезону The Walking Dead – іншої гри від Telltale – не закінчується так однозначно та вичерпно, він усе одно достатньо підсумовує те, що сталося протягом попередніх п’яти епізодів. У мене зовсім не виникло відчуття, що мене обікрали з кінцівкою, що вже доволі рідкісно для сучасних ігор (дивлюся на тебе, Fallout 4).

Трохи здивувала певна цнотливість гри у порівнянні з серіалом. Попри літри крові, матюки та часті згадки про злягання, самого цього останнього в грі не було зовсім. Дарма – це би сприяло ще більшому олюдненню персонажів. Але що є, то є. Може це і на краще – далеко не кожному під силу зробити сцени кохання доречними і невульгарними. В тому ж серіалі їм це вдалося на трієчку.

Огляд Game of Thrones (Telltale)

Та перейдімо нарешті до тієї частини огляду, на яку всі чекали найбільше. Принаймні я – точно. Чума, яка майже знищила в моїх очах Game of Thrones і її творців з Telltale криється в одному простому факті – це гра, а мав би бути фільм. Як інакше можна пояснити те, що буквально кожен із виборів, який дано зробити гравцеві, зовсім ні на що не впливає? Я пройшов гру разів десять, спеціально обираючи різні варіанти дій, але результат завжди був один і той самий, з незначними варіаціями діалогів.

Єдиний вибір, який хоч трохи претендує на значущість – це можливість вибрати, кому з двох братів Форестерів жити, а кому померти – Ашеру чи Родріку. Той, хто виживе, зіграє вирішальну роль в останньому епізоді, захищаючи фортецю Айронрат. Проблема полягає в тому, що гравця грубо примушують зробити цей вибір. Один із цих героїв, до яких ми вже звикли і встигли полюбити – обов’язково помре, і цьому ніяк не можна зарадити. І на це немає жодних об’єктивних причин, окрім тієї, що так вирішили творці гри. Перед цим гравцеві дано можливість отримати додаткову інформацію від зрадника – якщо пощадити його життя, той повідомить про напад, який готують Уайтгіли. А тепер спробуйте вгадати, наскільки сильно вплине на розвиток подій така, здавалося б, важлива звістка. Вгадали? Ну, звісно ж – ніяк не вплине. Бо це лише ілюзія вибору, майстерний обман. Шкода, що Telltale зовсім не поважають своїх гравців, за чий рахунок живуть. А ще й мали нахабство написати на початку гри великими літерами: «історія цієї гри йтиме так, як ви гратимете». Якби ж то, чорт забирай…

Огляд Game of Thrones (Telltale)

Аналогічним чином завершуються гілки інших героїв гри – Ґарета Татела (сквайра) і Міри Форестер. Гравця щоразу ставлять перед вибором між поганим і… теж поганим. І все б нічого, але цей вибір абсолютно відірваний від усього, що гравцеві довелося робити перед цим. Інакше кажучи, стає очевидним, що твій вибір значення не має – гра все одно буде йти так, як вирішать її творці. Це абсолютно зверхнє, зневажливе ставлення розробника гри до кінцевого споживача. І це огидно. Ще раз наголошую: справа не в сумних подіях як таких, а в тому, що їх видають за наслідок вибору гравця, хоча це не так.

Це неприємно нагадало мені про те, до чого докотилася BioWare у своїй грі Dragon Age 2 (а також у кінцівці Mass Effect 3), де також практикувався «вибір без вибору». Там, як і в Game of Thrones, за одноразового проходження цього помітити майже не можливо, гра видається просто чудовою. Але, якщо пройти гру другий раз, третій, четвертий – підлий обман стає очевидним. Це огидне, свинське ставлення до гравця. І – так, я можу повторювати це знову і знову, бо мене це дістало і зачепило за живе. Але я поважаю твій час, дорогий читачу, тому стримаюся.

Огляд Game of Thrones (Telltale)

Підсумовуючи, можна сказати наступне: Telltale зробили дуже хороше кіно, але гра вийшла нікчемна. Симптоми, подібні до описаних вище, зустрічалися і в попередніх іграх цієї студії, але там вони не викликали такого сильного відторгнення. Можливо тому, що там вони менше намагалися видати ігрові події за такі, на які впливає гравець. На цьому все. Шануймося і дякую за увагу.

Автор: Virake

Письменник, перекладач, поціновувач комп'ютерних ігор і завсідник поважних дискусій. На Гуртом викладаю переважно оголошення від UaLT, команди локалізаторів, яку представляю. Зрідка пишу політичні коментарі, аналітику та рецензії.

6 коментарів

  1. Як на мене, то це радше інтерактивне кіно, ніж справжня гра. І це кіно не розраховане на повторний перегляд, як і більшість розважальних фільмів.
    А щодо «історія цієї гри йтиме так, як ви гратимете» – ну так маркетинґові фішки ще ніхто не відміняв.

  2. Ніколи не грав такі ігри, але зважаючи на суперові книги і класний серіал, а також доступно викладений відгук….обов”язково спробую:)

  3. Стилістика гри нагадує “The Walking Dead”, може й ця гра так само не надто вимоглива?) Я маю на увазі процесор на ноутбуці

    • ні, нажаль, вона значно вимогливіша, хоч графіка й майже така сама. та ви спробуйте – важить вона точно не багато.

  4. Взагалi гра дуже класна, на емоцiйностi побудована як серiал,i книгина мою думку, оскiльки ти зациклився на якомусь iз головних персонажiв,а з ним потiм щось недобре робиться.I це трохи прико.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.