Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171923 (196 за 24 години)

UA DAY 2011 – святкуємо разом

| 23 коментарі

Цього року UA DAY буде як ніколи актуальним – українська мова свідомо витискається з культурного та освітнього життя країни, влада все частіше заявляє про необхідність підтримки російської мови (особливо часто напередодні виборів), а до випуску із законодавчої фабрики готується скандальний закон “Про мови”.

UA DAY – це громадська акція, що покликана популяризувати використання української мови у побуті. Акція проводиться 9 листопада – саме цей день є офіційним Днем української мови та писемності.

Суть UA DAY полягає в тому, щоб у визначений день
використовувати у своєму побуті лише українську мову. Ви можете розмовляти нею з родиною та друзями, писати SMS, читати українську книгу, або ж поділитися думками у своєму блозі. Вибір діяльності такого роду
необмежений.

Акція UA DAY 2009 не фінансується жодною політичною партією чи
громадською організацією України і не має відношення до жодних передвиборчих кампаній. UA DAY – це добровільна, некомерційна громадська ініціатива.

Мета акції – це не принизити достоїнства інших мов чи
національних меншин, а навпаки, заохотити вживати українську мову у побуті.

Не зважаючи на те, що українці становлять більше 70% населення України, державна мова серед жителів країни не настільки популярна. Мовою уанету де-факто є російська. Але останнім часом як невеликі сайти, так і потужні портали все більше починають використовувати українську мову. UA DAY прагне підтримати цей процес, процес створення якісного контенту рідною
мовою.
І тому кожен, хто зробить бодай один запис в інтернеті українською мовою в цей день, тим самим допоможе тисячам своїм співвітчизникам, котрі шукають потрібну їм інформацію українською мовою.

UA DAY – добровільна акція, і ніхто не змушуватиме вас робити те, чого ви не бажаєте. Однак знання державної мови країни, у якій ви постійно проживаєте, це скоріше не обов’язок, це ваш особистий пріоритет.

Чим більшою кількістю мов володіє людина, тим вищий її освітній рівень, хіба не так?

Так чому б не спробувати почати розмовляти українською? В UA DAY 2011? Для цього не потрібно ні грошей, ні якихось фізичних зусиль. Достатньо вашого бажання вміти розмовляти мовою тієї держави, у якій
живете ви та ваші близькі.

23 коментарі

 1. Підтримую активне використання української – в інтернеті, на вулиці, на роботі.
  Створюйте побільше україномовного контенту, збільшуйте питому вагу українського в світі!

 2. “UA DAY” . А чому не українською? Серйозно.

 3. Та я й так вже давно перейшов на спілкування українською, а в інтернеті взагалі все життя українською пишу) Хоча, може хтось замислиться над цим.

 4. Я щоденно можна сказати підтримую….

  • То може варто й ніком підтримувати, хіба ж “стрілець” звучить гірше ніж “стрєлок”.

 5. Підтримую на всі 100% на рахунок мови, треба не забувати що ми українці…

  • Ще непогано було б не забувати, що “на рахунок” українською мовою буде “стосовно”, “щодо”, “з приводу”.

 6. Я кожен день підтримую)))

 7. Я завжди підтримую свою рідну мову =))

 8. Українізовую Всесвіт. На замовлення і з власної ініціативи. Приєднуйтесь, не пожалкуєте.

 9. Не можу зрозуміти, чому в анонсі акції наголошується тілька на використанні української мови лише у цей один день. А інші дні року? Чому не наголосити, що ті, хто хоче розпочати перейти на українську, цей день може використати для такого початку? А усім іншим не забувати за свою рідну мову цілий рік. Використовувати її у побуті, на вулиці, на роботі. Користуватись програмами з українським інтерфейсом, купувати українську книгу (навіть, якщо поруч дешевша російська), вимагати перекладу на українську інструкцій для різних товарів. Я це так розумію.

 10. Пропоную всім до цього дня написати/перекласти, можна з російської чи англійської, по одній статті до україномовного розділу Вікіпедії. І в анонсі акції можна на цьому наголосити.

 11. А це тільки у мене стаття вся по центру вирівняна? Так краще сприймається?

  Якщо чесно, мене стаття засмутила, бо змусила думати про те, що на Гуртомі тусуються люди, які не користуються українською мовою усюди, навіть, якщо ставляться до неї прихильно. Ото завантажать собі піратку з українським дублюванням, подивляться, потішаться і далі підуть до дітей своїх “скушай дзєтачшька булачшьку”. А ще я розумію, що навіть Західна Україна не підтримує повністю українську мову, навіть моя маленька Коломия не може показати шанобливого ставлення до українського.

  • Так, мене теж непокоїть, що навіть у вас на заході кількість російськомовного люду стрімко зростає. Це все через окупацію українського медіапростору російськими продуктами, себто книжками, телепередачами, серіалами для дебілів (пробачте, але по іншому я їх не можу назвати), Вконтактом, в Якому всі починають писати російською чи вишукувати собі цитати російською і т.п. Звісно ж не тільки через це, але це вагома причина.

   • Вчора тусувався у монастирі у селі на околицях Івано-Франківська (знімав програму для телебачення). Там черниці розмовляють чистою українською мовою із великим словниковим запасом. Грамотно будують речення і чітко та ясно висловлюють свої думки. Коли я запитав їх, чому так склалося, що за стінами монастиря люди балакають абияк, а тут така чиста та гарна мова, вони відповіли, що це все через те, що вони не дивляться телевізор.

    • Гарний приклад, адже в телевізорі теж безліч помилок в українському мовленні.

     • Мабуть, ішлося про русифікаційний вплив телебачення. Даю приклад: молодь у галицьких селах поволі починає дакати, хоча батьки ще такають. За міста взагалі мовчу.

 12. “Акція UA DAY 2009 не фінансується” – може 2011

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.