Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169844 (188 за 24 години)

Фільм «Ті, що вірні» — історія заборони і легалізації найбільшої переслідуваної Церкви XX століття.

| 33 коментарі

Фільм «Ті, що вірні» — історія заборони і легалізації найбільш переслідуваної Церкви XX століття. Після насильної ліквідації у 1946 році вірні УГКЦ протягом 43 роки зберігали свою віру у підпіллі. Підпілля пережило Сталіна, Хрущова і Горбачова, щоб відродитися у 1989 році. Герої стрічки, які здійснили вихід УГКЦ з катакомб, живуть в Україні та Росії, їх долі тісно переплетені з історією Церкви та епохи. Режисер фільму Валентин Дігтяренко. Це вже друга його велика творча робота. У 2015 році відбулася прем’єра його фільму «Капелани».

33 коментарі

 1. Ага, піддалися зрадницькій унії колись і відтепер маємо УГКЦ і УПЦ КП. А для сильнішого проукраїнського руху треба було б мати єдину церкву УПЦ КП

  • А для сильнішого проукраїнського руху треба перестати вірити в єврейську міфологію.

   • Ага. Зараз відмовимось усі від християнства і увіруємо у Перуна, Мокош (про яких майже нічого не знаємо, а те що знаємо – почерпнули з християнських джерел і фолклору). Наріжемо з дуба бовванів, і почнемо на них молитись і жертви приносити. Людські теж. Все як ви скажете, Андрію.

    • Доречі про жертви, можна почати з пенсіонерів, якраз їх не шкода, особливо зі Сходу та Криму(які хотіли померти в росеї). Тим більше вони в СРСР дуже хочють, от якраз можна відправити:D

     • ????

     • don pedro, то просто пожарт.
      А щодо вашого попереднього посту повністю погоджуюсь.

  • Перейти на правильний бік це не є зрада.

   • Шо значить “правильний бік”? Споконвіків українці мали православну течію, а тут бац – захотілося до католиків примазатись

    • Те і значить. Офіційно буде – сопричастя з Апостольським престолом. Наскільки мені відомо, роль створення і розбудови Церкви була покладена саме на апостола Петра (першого Папи Римського). Обряд ж зберігся Візантійський, тому не розумію до чого тут суперечка. З великою пошаною відношуся до УПЦ КП, але при всі повазі ця Церква неканонічна (Її не визнає ні Папа Римський, ні жоден з 4 головних православних Патріархів (Константинопольський, Олександрійський, Антіохійський і Єрусалимський). Філарет двічі намагався стати Патріархом МП Церкви, а згодом (1992р.) коли зрозумів, що Він в “прольоті” відокремився від МП. Я це не засуджую. Оскільки страшно уявити, якщо би Він цього не зробив, який великий вплив зараз мала би Церква МП на Україну (він і зараз немалий). Але це робилося виключно з особистих інтересів, а не з інтересів Церкви і України. Виникає логічне запитання звідки взявся Київський “Патріархат”, якщо під час Хрещення Русі ми отримали статус Митрополії??? Сподіваюся, що на Всеправославному Соборі, який відбудеться в червні цього року КП, все ж таки, отримаю автокефалію :) Але потрібно враховувати, що МП зробить все можливе, щоби цього не сталося(( Не розумію, до чого ці закиди. В кожній структурі можна найти, як плюси, так і мінуси. Як казав Святіший отець Франциск – “Церква це не є спільнота досконалих людей”.

     • Ну звісно, будемо ще про “канонічність” сперечатися! Тут багато що можна сказати, проте скажу лише одне: от є така ситуація, коли “канонічні” представники Московського патріархату здійснюють повторне(!) хрещення, вінчання та ін., попередньо звершених у Київському Патріархаті. А 47-е Апостольське правило гласить: «Якщо єпископ або пресвітер знову охрестить того, хто отримав правильне хрещення – нехай буде позбавлений сану як той, хто насміхається з Христа і смерті Господньої»!

     • Верески про “канонічність” чи “неканонічність” – улюблена кацапська шняга. Українцям її повторювати не варто.

  • А ви все далі все, бачу, в ХVII сторіччі живете і розповідаєте щось там про “зрадливих уніатів”?:)

 2. “найбільшої переслідуваної” – тут помилка. Має бути “найбільш”

 3. Іване, тобто Берестейську унію 1596р. ви не вважаєте зрадницькою?

  • Не вважаю. Я писав чому. Не хочу сперечатися на цю тему)) Всі Церкви повинні бути під владою Папи Римського (намісника св. Петра), так як воно було колись.

   • Іване, з цього приводу є цікава дискусія ось тут
    https://toloka.to/t59867

    P.S. А ви, особисто, є представником “п’ятої колони” в Україні. Ганьба!

    • Петрику, то по вашому, бути вірним підпорядкованій Римові церкви – це зрада?

    • 100%))) Проплачений Росією. «…ти є Петро, і на цій скелі я побудую Церкву мою…». Дякую за авторитетну думку, але чесно кажучи слова з Біблії значать для мене куди більше, ніж Ваші. Чого КП не отримав автокефалію від Константинопольського Патріарха??? Не хочу вдаватися в історію, але це була єдина Церква, яка активно підтримувала українське підпілля і не співпрацювала з СРСР. УПА, СС “Галичина” і інші військові формування це була 5 колона, по такій простій логіці :) А як же Бандера, Шухевич та інші видатні постаті?)) Йосипу Сліпому пропонували стати Патріархом СРСР (непоганий кар’єрний ріст чи не так?). Для цього йому треба було зректися сопричастя з Апостольським Престолом, але він не погодився. Напевно з дуже простої причини – не хотів стати зрадником, як дехто. “…що зв’яжеш ти на землі, це буде зв’язане в Небесах, і що ти розв’яжеш на землі, буде розв’язане в Небесах» (слова Ісуса Христа до апостола Петра. Вони є більш, ніж промовисті.)

  • А кого тоді зрадили? Невже Господа?

 4. нарід, а де можна фільм подивитися?

  • москалику, слово “народ” пишеться через “О”
   Чи ти Азіров???

   • Друже вчи мову, ввічливість і пантруй язик. Нарід – давнє українське слово, що широко вживали до радянської окупації. Ферштейн?

    • Ніхт ферштейн. Тому що зараз це слово ненормативне.

     • Ці “нормативи” вам у голову вклали совкові “знавці” української мови.

  • Покищо по різних містах у кінотеатрах показують.

 5. Євреї створили християнство, а потім самі від нього відмовились. Ви ж розумні люди, тільки прослідкуйте історію і зрозумієте що біблія це перекручена міфологія Єгипту, Греції і т.д. Ісус – це сонце, 12 апостолів – це сузірря. Ісус це ніщо інше як олюдинення сонця.

  Смішно читати про те що українці споконвіку були православними. Ок, а ким вони були до того як відбулося хрещення? А?

  • Ми ж історію українців починаємо виводити від Київської Русі, ні? А хіба довго вона проіснувала? І навіть в ті часи відбулося хрещення, тож історія українців-християн незмірно більша, ніж язичників.

   • Добре посміявся, гарно вмієте жартувати:D
    Одразу видно який ви “ганий знавець історії України”. От чесно скажу, краще нічого не пишіть. Іноді бувають такі ситуації коли чогось не знаєш, краще промовчати. Бо якщо сюди зайде справжній історик і почетає йому погано стане.

   • Історію України виводять з того часу, коли на території України з’явилась перша людина, а це сталось за СОТНІ тисяч років до того, як чужинецька династія накинула українцям християнство східного напрямку заради власного самоствердження на міжнародній арені та укріплення влади всередині Русі. А геологічній історії України стільки ж, як і усій нашій планеті – а це мільярди років.

  • ви ж розумні люди, подумайте. вся ж міфологія Єгипту і Греції це перекручені комікси Marvel. звідти воно все і взято. прослідкуйте.

  • Цілком згоден, що українцям потрібно відновити свою віру, а не йти на поводу євреями переписаних історій і замін понять.
   Звичайно, віру потрібно пристосувати до сучасності.

   • Простіше сказати ніж зробити. В нас он від московського патріархату люди не можуть ніяк відмовитись на користь київського. Не зважаючи на наявну корупцію, війну(цим самим не давати гроші окупанту) та й взагалі вдверту антиукраїнську політику. Ніби все просто, почати ходити в інший храм і все, обряди ті самі, все те саме. Але виявляється що не так. Я не кажу що київський святий, але хоча б гроші не йдуть до москви та й корупції меньше.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.