Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169409 (163 за 24 години)

СічНет – багаторівнева система навчання

| 7 коментарів

СічНет

Проект СічНет народився з палкого бажання підтримати українську мову. Все почалося з того, що його автор, Олег Волощук, запропонував усім небайдужим об’єднатись і щось робити разом для розвитку україномовного продукту. А що він мав багатий викладацький досвід, то й взятися вирішив насамперед за навчання. Але то мало бути не просто навчання, а дистанційна освіта в прямому ефірі через спеціальну онлайн-аудиторію, що передбачає безпосередній живий контакт учня і вчителя. Цей вид навчання зараз досить поширений за кордоном, особливо у вишах, але ось таких от живих онлайн-курсів в Україні, та ще й українською мовою, здається, просто ще нема. Насправді задумка простяглася значно далі за просто живе дистанційне навчання, але про все по черзі.

Досить скоро зібралась команда й амбітний задум почав потроху набувати реальних форм. Багато хто вже мав викладацький досвід, але нам треба було пристосувати його до форми навчання онлайн. Ми почали думати, як саме варто побудувати систему навчання і взаємодію з учнями для якнайкращих результатів. Вдалі думки підхоплювались і приймались за наш Січовий стандарт. Так, наприклад, виникла наша система форумної підтримки навчання. Потім викладачі підготували плани своїх курсів і ми почали проводити тренувальні заняття, де всі вчителі з керівниками включно спочатку виступали в якості піддослідних учнів, а потім перетворювались на рецензентів – висловлювали свою думку з приводу занять і радили, як краще донести матеріал до учнів, як давати домашні завдання і перевіряти їх, як зробити так, щоб цими знаннями можна було скористатись і через роки по закінченню курсу. Це був такий незабутній цікавий час, ось ця кухня, в якій сплавився досвід всіх викладачів і зародилась наша фірмова Січова система навчання.

Що ж ми поставили в її основу? Ну найперше це задумка Олега – корисне і практичне навчання, пристосоване до реального життя. Не забивати учням голови стосами теоретичних викладів, з якими хіба що можна вважати себе великим розумником, якщо запам’ятаєш їх, звісно. Але за яких почуваєшся безпорадним, коли тобі треба щось зробити. Натомість пропонувалось давати учням прикладні живі знання, ділитися власним досвідом, розповідати, як все вивчене застосувати на практиці. Крім того, ми вже були знайомі з Олеговим курсом по WordPress, і взяли на озброєння його стиль: легкий, цікавий, наглядний і максимально зрозумілий. Втім, виявилось, що частина викладачів теж мали подібну манеру викладання з самого початку. Потім, щоб учні могли згадати зміст занять і через якийсь час, якщо вони щось забудуть, ми надаємо їм конспекти уроку. Також даємо домашні завдання, що перевіряються в міжурочний час чи на уроці, залежно від специфіки предмету. Під час уроку вчитель контактує з учнем, відповідає на його питання, пояснює незрозуміле. По можливості пристосовує свій курс під індивідуальні потреби учня, якщо вони не дуже відхиляються від теми курсу (цей момент учень може уточнити на форумі ще до початку занять). Вчить, як користуватись інформацією, як шукати додаткову в разі потреби.

Разом з цим кожен викладач має свій власний стиль, свою манеру вести заняття, якнайкраще пристосовану під специфіку курсу і його особистість.

Але й це ще не все. Недарма наша Система навчання називається Багаторівневою. Нинішні курси – це лиш початок. Зараз багаторівневою є лиш англійська мова, а по мірі просування навчання викладачам ставатиме ясно, що ще учнів цікавить по заданих темах, і вони пропонуватимуть й інші курси для вищих рівнів. Це і є ідея багаторівневої системи навчання. Хочете ознайомитись краще з нашими курсами – ласкаво просимо до відповідного розділу.

Крім того, однією з головних цілей проекту є підтримка української мови, а живе навчання має на меті створити україномовне середовище, і ми не збираємось обмежуватись лиш курсами. Ми пропонуємо ще й величезну кількість безкоштовних занять в усіх можливих формах: відеоуроки в записі, живі вебінари та тренінги, міні-курси. Колекція безкоштовних матеріалів і публікацій по темах знаходиться у відповідному розділі блогу. Ви можете запропонувати нам будь-яку тему для безкоштовного заняття, і якщо вона не тягне на повноцінний курс, наші викладачі на ній знаються і вона буде цікавою якійсь певній аудиторії, вони підготують для вас такий урок. Але ми не збираємось обмежуватись лиш заняттями – надалі ми плануємо влаштовувати спільні зустрічі, де будемо обговорювати з вами якісь цікаві нагальні теми, і це може стати прекрасним поштовхом для вашого й нашого професійного чи персонального росту або взаємної міцної дружби.

Для кращого зв’язку ми пропонуємо вам Форум, де ви зможете звернутися до будь-кого з викладачів, висловити свою думку чи внести пропозицію щодо курсів чи безкоштовних занять, а також поспілкуватися на будь-які теми, пов’язані з освітою, українським Інтернет-простором чи українською мовою.

Джерело: СічНет

Автор: phobos

Дивний незнайомець

7 коментарів

  1. Круто! Аналогів також ще не зустрічав.

  2. Круто реально. Молодці!

  3. Аналоги є…типу Прометеуса… гарні уроки і вебінари є на Січнет… тілки якщо не помиляюс (жаль звичайно) багато є платними

  4. Підтримую ініціативу! Реально круто!

  5. Платне навчання в часи Академії Хана, Курсери та Прометеуса виглядає дивним анахронізмом двадцятирічної давнини…

    • Всі ті заклади мають добре фінансування, і можуть собі дозволити проводити все навчання безкоштовно, і навіть активно себе рекламувати. СічНет – це група ентузіастів, яку ніхто не фінансує, вони ж повинні десь брати кошти на існування проекту і на своє власне! Вони ж займаються не лише навчанням, деякі їхні розділи просто не можуть бути платними (Укр.Простір). Крім того, в них дуже багато безкоштовного, Ви можете навіть запропонувати їм тему для безкоштовного заняття на їхньому форумі, якщо Вас таке заняття цікавить, а вони його ще не проводили. І щоб навчатись у закордонних закладах, треба добре знати англійську, а на Прометеусі зовсім інший підхід до навчання, ніж на СічНет. На Прометеусі або просто перекладають закордонні курси, не адаптуючи їх під наші реалії, або там читають лекції викладачі вишів за своєю програмою, даючи багато зайвої теоретичної інформації. І на Прометеусі навчання в записі. На СічНет же заняття живі, так що Ви можете спілкуватися з викладачем безпосередньо і задавати йому питання, там дається лиш практична інформація, і пристосовується під Ваші потреби.

  6. Цікаво!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.