Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170928 (265 за 24 години)

Становище української мови серед сучасних українських виконавців

| 17 коментарів

05f41374c28cd64b76c9a701bb703056

Під час дискусій навколо україномовних квот на радіо, часто звучить теза про те що їх неможливо виконати тому що просто відсутня україномовна музика яку можна поставити в ефір. І я вирішив проаналізувати мовний розподіл сучасних українських виконавців. За основу взяв список складаний Олександрою Кольцовою. З нього, в першу чергу я поприбирав застарілих виконавців, а також прибрав виконавців які емігрували з України або які є представниками діаспори. Отриманий список я розділив за основною мовою виконання пісень виконавцями, а також за кількістю треків. Під час роботи над дослідженням, “Українська правда” випустила чудовий проект про українських виконавців, який я вирішив також включити до свого аналізу.

Результати дослідження свідчать про те що у 47% виконавців основною мовою пісень є українська, на другому місці англійська з 31%, і російська складає 22%. Якщо врахувати кількість треків створеними виконавцями, то виходить наступний розподіл: українська – 56%, російська – 24%, англійська – 20%. Дані “Української правди” показують що у 63% українських виконавців є в репертуарі україномовні пісні, у 38% є російськомовні пісні, та у 35% англомовні. Найбільше україномовних виконавців знаходиться в Києві, Львові та Харкові.

Інтерактивна версія.

Мовний розподіл українських виконавців за основною мовою виконання

Мовний розподіл українських виконавців за кількістю треків

Розподіл українських виконавців за мовою пісень наявних в їхньому репертуарі

 

Результати моїх підрахунків не претендують на стовідсоткову достовірність, але на основі них можна скласти уявлення про загальні мовні пропорції серед українських виконавців.

І на останок, невеличкий приклад того що україномовна музика є різноманітною.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/254389017″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /] [soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/250837486″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /] [soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/199390869″ params=”color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

Автор – Stanislav Svidlov

17 коментарів

 1. Справа у тому, що проект на УП також не показник. Я навіть запитав про критерій, за яким обирали виконавців у той список, бо серед тих, що я слухаю (сучасних, україномовних, досить відомих) 6 виконавців не було у тому списку. Хоча можливо якусь тенденцію статистика звичайно покаже…

  • назвіть тих 6 виконавців

   • До прикладу, назву переважно україномовних:
    1. Гурт “Кам’яний гість” (м.Київ). Цей гурт часто можна зустріти на гуртом. Прекрасна музика, як на мене.
    2. Гурт “Проти Течії” (зі Знам’янки) та сольний проект гітариста, вокаліста Дмитра Кольчика – Рама Вішес
    3. Гурт “Друже Музико” (Одеса)
    4. Більш регіональний гурт “Пестициди” з Чернівців.
    Розумію, що музика для любителів попси може бути досить специфічна. Але в проекті на УП можна зовсім андеграунд знайти.
    Впевнений, якщо по толоці пройтися, то ще з добрий десяток виконавців можна знайти. Тому я й говорив про критерії, бо для мене ці виконавці повинні були потрапити до списку.

 2. Я хочу від “Потап і Настя”/”Время и Стекло” україномовних пісень! В них драйвові музичні треки, електро-поп, який мені дуже подобається! Чи може хтось підказати якісь україномовні аналоги/конкурентів? А то я знаю, Потап починав українською, наприклад кліпи “Просто Супер”, “Штольня”, “Клуб”, “Озеро сліз”… але це було в далекому 2006.. Хочеться чогось такого новенького)

  • Правильно хочеш.
   Буде ВОЛЯ згори держави – заспіва й Потап українською, й інша потолоч дешева, але ж і талановита, пристосовуватимуться до отієї ВОЛІ.
   Коли згорнемо панування російськомовної спільноти, тоді й Потап співатиме українською.
   А прибрати панування російськомовної спільноти можливо винятково забравши в них ресурс, ресурс в російськомовних олігархів, які через ресурс замовляють музику в прямім та й переноснім смислах. Тобто ДЕОЛІГАРХІЗАЦІЯ.
   Отже, алгоритм чіткий: деолігархізація-дерусифікація-(по ходу реальна декомунізація)-Потап співа українською.

  • Мірамі, Ейра, це з того, що я абсолютно не любитель знаю.

  • Dazzle Dreams, Nata Sultan, O-dna

  • НаВідмінуВід, там правда багато матюків.

 3. uaradio.com.ua – 100% україномовне інтернет радейко. Це для тих кому здається, що “відсутня україномовна музика”. Слухаю це радіо час від часу через додаток на андроід.

  • а також VozFM.net – чисто україномовне інтернет радейко з постійно свіжою україномовною музикою

  • Дуже дякую за посилання (і пану нижче теж). Люблю за це “гуртом” – багато людей, які діляться чимсь новим та цікавим.

 4. взагалі відмінити росейські пісні на українськім радіо і телебаченні

 5. Треба просунути законопроект № 3822 (про квоту україномовним пісням 35%), тоді ситуація зрушить з мертвої точки й кардинально зміниться

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.