Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169855 (189 за 24 години)

Чому мультсеріал «Моя країна — Україна» вже третій рік ховають від людей

| 10 коментарів

мульт 2

Пластиліновий мультсеріал «Моя країна — Україна» складається із 26 серій тривалістю 3-4 хв. Кожна з них присвячена казці чи легенді про якесь із історичних українських міст чи сіл.

Серіал робився на замовлення держави і за державний кошт, роботи завершились у 2013-му, але досі мультсеріал «пролежує на полиці», пише Україна молода.

Головні герої сюжетів — відомий казкар Сашко Лірник та його Кіт.

Так, мультфільм «Мелітополь» розповідає історію, як було засноване знамените місто, які легенди та міфи пов’язані з ним. Сюжет «Чорнозем» розповідає легенду про село з такою ж назвою в Чернігівській області. В одній із серій головні герої Сашко Лірник та його Кіт ідуть у Чорний ліс. Дійсно, під Знам’янкою на Кіровоградщині справді є Чорний ліс, до якого веде Чорний шлях. У Чорному лісі є Чорне озеро. У ньому живе риба на ім’я Чорний карась. А ще в озері немає дна — це теж не вигадка. Озеро насправді розташоване у щілині між геологічними пластами. Іще одна серія — про бурштин, де автори доповнили стару казку і нагадали, що майже тридцять відсотків світових запасів бурштину — в Україні. У серії «Таки Одеса» герої Кіт і Лірник потрапляють у місто біля Чорного моря й опиняються на концерті відомого джазового музиканта. Є в циклі міні-фільми «Умань», «Петриківка», «Сонячний камінь», «Писанкова історія»…

Серіал створила анімаційна студія «Новаторфільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Художній керівник проекту — відомий мультиплікатор Степан Коваль.

Сашко Лірник написав 12 перших сценаріїв. Потім почали залучати інших сценаристів. За весь час в створенні серіалу взяло участь близько 70 молодих творців, деякі з них взагалі уперше спробували бути художниками-аніматорами, декораторами, операторами, режисерами. Сьогодні вони працюють на різних студіях України.

Робота тривала чотири роки — від 2009-го до 2013-го. Презентували серіал у Києві у 2014 році. Ще один показ відбувся у Житомирі у січні 2015-го.

Єдиний із телеканалів, що погодився транслювати мультсеріал «Моя країна — Україна» — Громадське ТБ. «1+1», «Україна», «Інтер» відповідали, що то «не їхній формат» чи у них «немає дитячого підрозділу».мульт

10 коментарів

 1. Ну так пояснення є в самій статті:
  “Сьогодні ці мультфільми — то власність держави. Якби це була власність моя чи Стьопи Коваля, вони давно б уже вийшли в прокат. Коли робили пробний показ у Житомирі, упродовж двох днів кінотеатр був забитий, виручка була надзвичайна. Людям це цікавіше за Шрека, за інші зарубіжні мультики. Усі дивувалися, чому ці мультфільми не показують в інших кінотеатрах і по телебаченню.”

 2. Де його можна подивитися? чи скачати?
  Взагалі він є в мережі?
  Ще досі ніхто не з піратив???)

 3. Насправді все просто. Ґи, “держава” чхати хотіла на Нас. Ще борони Боже згадають діда, прадіда або дізнаються свою історію. Вже мовчу про щиру правду, яка споконвіку цінувалась більше золота. Тож їх формат – це голі дупи, крикливі телешоу, безталання та інші шедеври смітників. За дурнів Нас мають… Щодо перегляду знайшов ось тут: http://toloka.to/t60707

 4. Мультсеріал “Моя країна – Україна” ми вже дивилися в цьому році. Нам дуже сподобався, чекаємо наступної серії.

 5. Давайте звернімося до Кириленка і в фейсбуці , і в Гуглі і… Давайте піднімемо хвилю , може він і не знає про це

 6. Чому ховають від публіки? Ми вже у Тернополі дивилися.

  • Чому “Маша і медведь” крутять кожного ранку, а «Моя країна — Україна» раз показали і на полицю закинули?

 7. Дзналися про мульт серіал з серії поштових марой, що вийшли в 2017 р. Подивилися трейлер. Сподобалося, Зацікавилися. Де подивитися???????

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.