Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171021 (152 за 24 години)

Про Укр.Простір

| 57 коментарів

Укрпростір

Справді хороших сайтів українською мовою не так вже й багато. Ми потрапили в якесь замкнене коло: з одного боку, більшість роблять свої сайти російською, бо нею шукають більше, а з іншого – шукають більше російською, бо російськомовних сайтів більше. Сюди додається ще й купа інших причин: і те, що російськомовна аудиторія ширша, бо охоплює більше країн, і пострадянська звичка традиційно надавати перевагу російській, навіть не замислюючись про вибір мови тощо, тощо. Я не буду зараз заглиблюватись у всі ці питання, лиш хочу зосередитись на одній з причин, яку ми на нашому проекті претендуємо усунути.

Попри все, нас, кому потрібен україномовний Інтернет, таки чимало. Але одна справа – хотіти користуватись ресурсами, а інша – робити їх. Створення й підтримка сайтів вимагає різнобічних знань та вмінь, часу, а також певних коштів, і часто всього цього разом одна людина не має. От ми в рамках проекту СічНет і задумали нам усім допомогти.

Ми пропонуємо вам майданчик (форум), де можуть збиратися всі, хто хоче взяти участь у створенні україномовного Інтернет-простору.

Приєднатися до нас може будь-хто: хто знається на сайтобудуванні та адмініструванні, хто розуміється добре на якійсь темі й може наповнити сайт якісним вмістом, хто добре володіє українською мовою, обізнаний з SEO-маркетингом та іншими способами розкрутки веб-сайтів, і не тільки. Навіть якщо Ви просто маєте гарну ідею щодо сайту, Ви теж можете взяти участь у цій благородній справі.

На майданчику Укр.Простору пропонується обговорювати всі деталі й робочі моменти, що стосуються створення сайтів та адміністрування. Тут можна як попросити допомоги чи поради в учасників проекту, так і об’єднуватись, створювати власні команди для роботи над сайтом, долучатись до інших, висловлювати свою точку зору, обмінюватись думками, вислуховувати пропозиції, пропонувати свої послуги за оплату, безкоштовно чи за інші послуги тощо. Учасники СічНет також готові підтримати вас і поділитися своїми знаннями, думками та порадами.

Отже, єдине, що Вам справді потрібно, щоб взяти участь у створенні сайтів – це бажання! Бажання збудувати якісний Інтернет-простір українською мовою! Дізнатися більше про можливості Укр.Простору можна тут, а скористатись ним – тут.

Олена Мальчик,
співзасновник проекту SichNet Community

Автор: phobos

Дивний незнайомець

57 коментарів

 1. Чудово! Розшарив!

 2. Питання ж насправді не у форумі, а в контенті.
  На сайті майже мільйон підписників.. а скільки цікавиться українською літературою. Одна особа? Дві?
  Кому цікаві ігри українською? Та нікому! Звідки така впевненість? Все дуже просто Скільки людей відмовилися купляти гру через те що в українському просторі продавець підсовує тобі гру московським діалектом та вказує ціну в рублях?

  Не шукають української музики, не шукають української літератури, не шукають українського продукту.

  Так дві революції та деякі яскраві виступи зсунули цю тенденцію. Але в цілому попит на україномовний продукт … мінімальний

  Можливо колись це зміниться .. але до цього під україномовними оповіданнями буде не один два коментаря інших письменників яким сьогодні теж нудно, а десятки коментарів читачів з критикою, обуреннями, схваленнями забаганками та іншими атрибутами живої інтернет спільноти.

  • +++Кому цікаві ігри українською? Та нікому!
   От, будь ласка не треба розписуватись за всіх. Те що ви так думаєте, не означає що всі так вважають.

   +++Все дуже просто Скільки людей відмовилися купляти гру через те що в українському просторі продавець підсовує тобі гру московським діалектом та вказує ціну в рублях?
   То все до одного місця, може грубо правда, але це так. Навіть якщо люди почнуть відмовлятись, нажаль зараз це нічого не дасть. Принаймні доки не зявиться така собі “компанія видавць”, замість російських аналогів, що існують зараз і які розповсюджують ігри в нашій країні.
   Була тут одна тема, ось здається вона-
   http://www.hurtom.com/portal/31954/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D2%91%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%8C-2016
   Так от там було обговорення стосовно ігор, якщо цікаво можете подивитись.

   +++Не шукають української музики, не шукають української літератури, не шукають українського продукту.
   Щодо музики не скажу, незнаю. А от щодо літератури, то це не зовсім так. От наприклад, я коли був студентом шукав літературу українською тай зараз так роблю, з фільмами те саме. Так може багато кому це всеодно, але ж не всім. Є й такі яким не байдуже якою мовою дивитись, або ж читати. Тому говорити, що нікого це нецікавить буде помилкою. Якраз hurtom та подібні йому сайти є прикладом того, що попит на українське існує.

   • Повністю згоден на рахунок українського кіно, фільмів та літератури, особливо література дуже потрібна українською, наприклад з психології користується високим попитом.

   • В котре переконуюсь, що без таблички сарказм люди сарказм не сприймають.

    Все це класно. Але суть така – відчизнянні друкарі не бачать сенсу видавати книжки українською бо їх не купляють.
    Про того ж Ніла Стефенсона наші видавці не чули. Чому? Бо продажі книги будуть …. мінімальні.

    Ресурсів для українського продукту і справді чимало. Але окрім творців цього продукту туди рідко хто загляда Отака в нас сумна історія…

    • Але суть така – відчизнянні друкарі не бачать сенсу видавати книжки українською бо їх не купляють.———————це жарт? Видавництво Малковича збільшило прибуток, інші видавництва теж. Оно навіть з’явився проект комукнижку, які збирають гроші спільнокоштом і вже кілька книжок випустили. А те що ви навели Ніла Стефенсона—- жодна країна не спроможна вчасно перекласти ВСЕ, що написали-пишуть-писатимуть письменники у цілому світі.

    • +++В котре переконуюсь, що без таблички сарказм люди сарказм не сприймають.
     А це тема гумору чи жартів? Ваш сарказм, тут мяко кажучи, не в тин ні в ворота просто. Тому й несприймають. Не та тема для обговорення, щоб люди сарказм розуміли.

    • +++ Все це класно. Але суть така – вітчизняні друкарі не бачать сенсу видавати книжки українською бо їх не купляють.

     Не купляють кажете? Зайдіть на сайт Книжкового клубу і подивіться скільки зараз книжок видає ця компанія українською мовою і доволі нормально поширює, тому не треба тут розводити дезінформацію!

  • Проблема у відсутності контенту, а не попиту. Все решта – демагогія.

 3. Зайду, погляну, що можна додати, створити.
  Ідеї звісно є), але професійних навичок та коштів не маю для створення сайтів.
  Створював простенький сайт на вордпресі і все, але більшість файних проектів потребують оригінальних рішень, проектів ((

 4. “Навіть якщо люди почнуть відмовлятись, на жаль зараз це нічого не дасть”. Якраз, в любу добу, коли нація відмовляється від іноземного, завжди є з цього користь. Хто цього не бачить – ворог всього українського!

  • +++Якраз, в любу добу, коли нація відмовляється від іноземного, завжди є з цього користь.
   І яка ж це користь? Ну відмовимся ми і що далі, замість однієї ворожої мови прийде інша. Це з фільмами ми можемо відмовитись, бо є своя озвучка, на іноземну продукцію. А в випадку з іграми цього немає. Нічим просто замінити чюжу. Для того, щоб була змога відмовитись від іноземного, треба мати аналогічне своє. Бо варіант відмовитись і чекати, що ось зявиться своя локалізація до якоїсь іноземної гри, марний. Оскільки це все має бути до того, тобто спочатку ми починаємо робити своє і таким чином народ матиме змогу перейти на власну. Але щоб це сталося, має бути те про що писав в попередньому коментарі. А от коли це буде, от тоді можна про щось говорити.

   +++Хто цього не бачить – ворог всього українського!
   Високі слова небільше того. Якби я був ворогом “всього українського”, то мені було би всеодно і тим більше думаю на існування цього сайту та й взагалі всого українського.

 5. Дайте людям якісний контент – і вони самі підтягнуться!
  Лишень погляньте на http://inspired.com.ua/ чи http://studway.com.ua/ чи http://www.uamodna.com/

 6. > Ми пропонуємо вам майданчик (форум), де можуть збиратися всі, хто хоче взяти участь у створенні україномовного Інтернет-простору.

  Таке вже існує — http://replace.org.ua/

  • Так, сайт доволі непоганий, однак результатів роботи я не бачу((
   Що Ви зробили за час існування порталу?
   Якщо серйозно братися за створення якогось проекту потрібно набирати команду, складати план розробки та купу інших речей продумувати.
   Якщо робити сайт так би мовити “на плаву”, то й результатів особливо не наберешся.
   Як на мене варто зібрати певну суму для старту проекту, аналогічно як Гуртом робить для озвучки фільмів і серіалів.

 7. А навіщо нам там збиратись? Ще витрачати час на якісь балачки. Ми просто створюємо.

  • Хто, що створює? Жодне творіння без обговорень, чи без огляду на масив попереднього досвіду (свого чи чужого) – не варте нічого.

 8. Чомц немає хороших українських сайтів, ось vybryk.com
  Знайомий зробив, витратив купу часу та грошей (звісно в доларах). Але українському користувачеві на це плювати по суті і ніхто на нього не заходить і не цікавиться ним.

  • Ну, Ви даєте! А чого всі мають взяти і ломанутися на Ваш сайт?! Зацікавте, розрекламуйте, просувайте його! Це знаєте, як зробив ковбасу і давайте беріть у мене. А чого у Вас, може де інде краще, дешевше і т.п. Тут працювати треба постійно.

  • Вперше чую про нього)
   Зайшов, доволі непоганий)
   Але чому його в пошуку не викидає?
   Підручники.ком якось же вистрелили?
   Я вважаю, що над сайтом потрібно постійно працювати, щоб добитися успіху
   Потрібно постійно викладати нові матеріали та просувати сайт в результатах пошукових запитів.
   Сайт – це не підробіток або справа у вільний час, якщо їм серйозно займатися у вигляді основної роботи і в повній мірі – тоді будуть результати!)

  • В чому родзинка Вашого сайту?
   Хто його цільова аудиторія?
   Хто буде заходити на Вибрик і саме там читати якісь приколи? і чому? навіщо?
   Якщо в більшості соцмереж є купа груп де це можна зробити?
   Ви просто скопіювали стрічку новин з сомереж як на мене)

   • Це міг сказати тільки нещасний який нічого окрім соц мереж в житті небачив.
    Ти коли небудь чув про ідею де генерують конент самі відвідувачі сайтів. Або про такі гігант інтернет проекти як 9gag, tumbrl, pikabu, яплакал і все таке інше?
    А сайт справді чудовий, я вже зареєструвався, буду потрохи щось постити.

  • “Чомц немає хороших українських сайтів, ось vybryk.com
   Знайомий зробив, витратив купу часу та грошей (звісно в доларах). Але українському користувачеві на це плювати по суті і ніхто на нього не заходить і не цікавиться ним.”

   А що ж він збоку приліпив лише срушний вк, і щоб знайти фб, довелося гортати униз. Купу часу витратив, але забув оптимізувати. Глянув на сторінку фб, зі срушного вк мабуть і не вилазить, от нехай там сидить і жаліється. Пхає російські цитати та зображення, на біса такий “український сайт”? Таких “українських” сайтів у мережі валом.

   • на тому місті де стоїть вк йде рандом: Вк, фейсбук, твіттер. Міг просто спробувати перезагрузити сторінку щоб побачити.

    “Таких “українських” сайтів у мережі валом.”
    Хоча б один мені покажи.

   • “срушний вк” Ну це відповідь року просто.

   • сам ти сука срушний, у вк більше патріотів і волонтерів, чим всіх українців у фейсбуці разом взятих

  • Ви за популяризацію іноземної російської? Ну тоді ти ворог!

  • Глючний сайт, відео не публікуються, через раз yii фреймворк помилки викидає.

 9. Yola
  +++
  А навіщо нам там збиратись? Ще витрачати час на якісь балачки.
  +++
  Щоб поєднатися зусилля!) Чому все так складно?
  Ви знали що багато користувачів Гуртом хочуть побачити його онлайн версію в плані фільмів та серіалів, які озвучуються українськими студіями дубляжу: Студія Гуртом, UAteam(Омікрон), НезупиняйПродакшн???
  Ось я Вам доповідаю, що попит на таку потребу є, тому цей проект потрібно обговорити, узгодити, підтримати або відхилити, фінансові питання, аудиторію і купу інших речей. Самому такий проект не потягнути, потрібна команда!)
  Ось для чого Січнет і Укрпростір!)

  • Не зрозумів, ви пропонуєте “майданчик (форум), де можуть збиратися всі, хто хоче взяти участь у створенні україномовного Інтернет-простору.” чи місце де ви будете збирати гроші на свій проект?

   Я не проти якщо вам потрібно гроші. Але тоді кажіть про це прямо.

   • Січнет пропонує інформаційний продукт – курси. Це лише один з напрямків його роботи.
    До команди викладачів може приєднатися будь хто, хто має корисні знання і в змозі організувати їх в онлайн курс.
    Крім цього, це є майданчик для розвитку різних україномовних проектів. В якості технічних порад та інших обговорень – для цього й існує форум.

 10. Хтось вже має свої ідеї?
  Я написав вчора на форумі SICHNETy, але мені досі ніхто не відповів((
  Координатор форуму: Олена Мальчик (amapola)
  Хто ще в команді?

 11. Дайте людям якісний контент – і вони самі підтягнуться!
  Лишень погляньте на inspired.com.ua чи studway.com.ua чи uamodna.com

 12. А як Вам мій ютюб канал?

  https://www.youtube.com/user/Pershyi/videos

  Хоча за 9 років існування сторіночки лише 9 мільйонів переглядів, але жодної реклями! Зациніть. Дякую.

  • Мені не сподобалось. Я думав ви виробляєте оригінальний контент, а просто перезаливати різношерстне відео… багато розуму не треба

  • Якби хоч якесь сортування за категоріями, вже було б краще…
   Крім того, он у Вас відео “Протокол про співпрацю Лє Пенa тa Тягнибокa” – навіщо воно взагалі потрібне?
   Ле Пен підтримав Путіна

   • Так, і ВО “Свобода” миттєво після того розірвала всі стосунки з проросійськими націоналістами з Франції! В мене на той чаc були рідкісні відео, які ніде не публікувалися.

    Олексій Трясило: згаданий канал виробляє оригінальні відео троллінґи! Багато відеоряду є українаїнізовано і саме там друкується вперше! Тож не потрібно таке писати.

  • Доволі непогано!)
   Краще чим нічого не робити)
   Так тримати, продовжуйте в тому ж дусі)

  • Канал не сподобався, не зрозуміло хто його веде. Відео різнотематичні “на один раз”. Таке враження, що канал – придадок, для якогось інформаційного порталу. Закриті підписки – не дають додаткової довіри. Відсутністю реклами хвалитись не потрібно, тут швидше сумно, ніж весело.

 13. Чесно, вже заї*ала ця ситуація, коли аніме засирають стрічку нових релізів на Гуртом

  • Ніхто нічого не засирає. Це такі ж релізи як і інші. Те що вам не подобається, зовсім не означає, що всі такої ж думки. Бо за такою логікою, комусь можуть неподобатися наприклад, серіали. То що тепер і їх не виставляти? Навпаки це добре, що зявляються релізи з різних категорій, тим самим приваблюють більше народу.

   • Малося на увазі сторінка за замовчуванням, де з правого боку, за словами попереднього дописувача, зникають інші релізи у стрічці. Мені наприклад до не вподоби, що один новий реліз з 10 версіями якості відео затуляє весь екран. Проти релізів аніме нічого не маю, вони єдині, тут після деградації, найактивніші в українізації.

    • Щось непомітив, щоб він саме це мав наувазі. Все виглядає так, наче він просто висловився проти релізів аніме. Але, як би там небуло. В мене особисто нічого не зникає, тобто все нормально відображається. Тож це тільки проблема попереднього дописувача. А якщо конкретно то напевно браузера, або ще чогось. Наприклад, в мене на мобілці оперою, теж сторінка відображається торохи не так як повинна. Тож це проблема суто індивідуальна, для кожного. В когось вона є, а вкогось взагалі немає. Бо якби така проблема виникала у всіх, тоді то була би зовсім інша справа, а так.

    • “тут після деградації” – з цього місця, будь-ласка, детальніше…

    • На рахунок правої колонки на головній Гуртом повністю згоден!)
     Вилазить по 300 релізів одного ж фільму в різній якості =(
     Варто оновити дизайн головної Hurtom, щоб серйозніше якось виглядала)

     • з представником ура партії “Укроп”, мушу погодитися. Хатахама

 14. Запрошуємо на україномовний канал для наших найменших:
  Мультики українською
  https://www.youtube.com/channel/UCy-8kHFzq8lo24PJ3Q7YNDw/videos
  Веселого перегляду!

 15. Та є купа класних проектів українською, але проблема в тому що вони не користуються шаленою популярністю, ось наприклад доволі такі якісні проекти: http://playua.net/ (+ їхня рубрика PlayNews), http://kinojack.com, http://codeguida.com, http://uateam.tv/, КіноNews (канал на YouTube). Але подивіться на їхні показники – кількість переглядів, коментарів тощо… Все це тримається на ентузіастах.

 16. Пишіть правильно!!!
  УкраїнСЬКОмовний, а не україНОмовний…

  • Побутують у сучасній мовній практиці обидва слова. Утворений від словосполучення українська мова, другий прикметник прозорий за своєю будовою. Той самий зміст передається й словом україномовний: утворене воно за аналогією до англомовний, франкомовний, тобто має усічену основу від українська і вставний звук о. Значуща частина україн(о) асоціюється з назвами Україна, українець. Означення україномовний уживається щодо людини, друкованого видання, колективу людей. Як компактніше й економніше щодо звукової будови, слово україномовний використовується частіше, ніж українськомовний.
   http://kultura-movy.wikidot.com/vybir-slova

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.