Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169062 (211 за 24 години)

Україномовний Ютуб Міф чи Реальність?

| 46 коментарів

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=9vzLyrNF–o]
Пропоную до вашої уваги огляд найкращих україномовних каналів (за моєю версією) котрі були і є на українському ютубі.

Приєднуйся до спільноти українського ютубу:

ФБ: https://www.facebook.com/groups/ukrainetube/

ВК: https://vk.com/ukrainetube

Посилання на канали ютуберів, про яких йде мова у відео:
1. 3:01 Mik787 https://www.youtube.com/user/MrMik787
2. 3:13 pad0n https://www.youtube.com/user/pad0n
3. 3:25 Erleke https://www.youtube.com/c/erlekeorgua
4. 3:38 Галина Михайлівна https://www.youtube.com/user/thxGMyou
5. 3:48 doctorjuta https://www.youtube.com/user/doctorjuta
6. 4:00 znumbiTV https://www.youtube.com/user/znumbiTV
7. 4:11 PlayUA https://www.youtube.com/user/PlayUAmain
8. 4:22 OPENGAMER https://www.youtube.com/user/OpenGamerChannel
9. 4:32 UraHemskyy https://www.youtube.com/user/UraHemskyy
10. 4:42 TheBookOfEibon https://www.youtube.com/user/TheBookOfEibon
11. 4:52 Студія Ідей КарМан https://www.youtube.com/user/KarMan2013
12. 5:03 WStudio https://www.youtube.com/user/Setobzor
13. 5:14 Озвучка AdrianZP https://www.youtube.com/c/adrianzpcity
14. 5:26 Озвучення від Падона https://www.youtube.com/user/pad0nDub
15. 5:38 Катерина Медовник https://www.youtube.com/user/Medovnyk
16. 5:52 Liberty Show https://www.youtube.com/user/showlibertyua
17. 6:06 BadilShow https://www.youtube.com/user/BadilShow
18. 6:19 Демич https://www.youtube.com/user/Deme4atUA
19. 6:32 Iryna Kabaieva https://www.youtube.com/channel/UCBnlPS6Lo_Ar6ErfmDemSCA
20. 6:49 Ярослав Сердюк https://www.youtube.com/user/ThePersai
21. 7:04 Ann Babyuk https://www.youtube.com/c/annbabyukproduction
22. 7:17 YOZHYKCREW https://www.youtube.com/channel/UCEd2EP_QX36tdxLc7aQdWCA
23. 7:27 DANA`S CHANNEL https://www.youtube.com/user/DanaYakym
24. 7:38 Оля Ба́лицька https://www.youtube.com/channel/UCnh-dzqGYa_CLP0u15y-JMQ
25. 7:48 Денис Цимес https://www.youtube.com/channel/UCCxclyo7ei_lGaeyqUUTTIw
26. 7:58 Doberman1788 https://www.youtube.com/user/Doberman1788
27. 8:07 Олексфільм https://www.youtube.com/channel/UCNjTRA82TKLIoHgOT_3TjSg
28. 8:17 Sci-Fun https://www.youtube.com/channel/UC43XCJqdal4vA9YSLk4sdSg
29. 8:28 Бородань https://www.youtube.com/channel/UC1inYDtul5WCd70DNZUyLHg
30. 8:39 Падон Живий https://www.youtube.com/c/pdnlive
31. 8:50 Відвідати всі країни https://www.youtube.com/user/wegotothegoal
32. 9:01 Діаспора https://www.youtube.com/user/DiasporaUkr
33. 9:14 nePROte https://www.youtube.com/user/NePROte
34. 9:24 Ролан https://www.youtube.com/user/koshpendiler
35. 9:36 Літогляди Сущука https://www.youtube.com/channel/UCLv00oet_5fq8tEwj7vg9xw
36. 9:48 Pingvin Pro https://www.youtube.com/user/VinseeChannel
37. 10:00 КіноВежа https://www.youtube.com/user/kinostrichka
38. 10:11 PROSTO TAK RADIO https://www.youtube.com/c/prostotakradio
39. 10:21 МУЗвалище https://www.youtube.com/channel/UClA1VlQrrmehuRv9_mRCNqw
40. 10:32 Ігор Фентон https://www.youtube.com/user/MrPhant0om

46 коментарів

 1. Україномовні канали малоперспективні з погляду монетизації, єдиний спосіб “не скурвитись” і при цьому розраховувати на величезну російськомовну аудиторію з її комерційними переглядами – додавати російськомовні субтитри.

  • Ніякому разі, цим ви популяризуєте ворожу російську та вбиваєте українську мову. Хочеш, щоб на твою рекламу тиснули клавішею мишки, пиши китайською, або есперанто.

   • Це не популяризація російської, а вихід на російськомовний ринок. Озвучка лишається українською, по-моєму, це якраз популяризація української за кордоном. Українець Юрій Янів (SlivkiShow) робить відео російською, має 5.5 млн. підписників. Якби він робив ті самі відео українською, але з російськими субтитрами, мав би набагато менше переглядів, але одно набагато більше, ніж якби робив тільки українською. В плані комерційної привабливості між українською та російською величезна прірва, тому аби вижити, україномовна продукція має якось пристосовуватися.

    • Типовий міф

    • “Українець Юрій Янів (SlivkiShow) робить відео російською, має 5.5 млн. підписників. україномовна продукція має якось пристосовуватися” – правильно, вже заразу все перекладайте на російську, тоді точно не прогорите.
     Читаєш і офігіваєш від такої логіки. То ви, шановний визначіться, ми полюризуємо, просуваємо українську чи “приспосабливаемя”?

     • То у вас туго з розумінням. Російська мова – високі прибутки. Українська мова – низькі прибутки. Який дурень каже, що це міф? Це бізнесова реальність. 95 Квартал знімає російською, бо це продається, білики з поваліями переходять на російську, бо це продається, Юрій Янів бложить російською, бо це продається (хоча можливо він просто російськомовний)… аби хоча б наблизитися до заробітків, які дає російська мова, треба бути Океаном Ельзи чи Дзідзьо, а це не кожному під силу.

      Тому потрібний компроміс. В музиці прикладом такого компромісу є Бумбокс, який творить однаково хороші пісні як українською, так і російською, але саме російськомовні пісні дали їм вихід на російський ринок, і крім грошей артистам паралельно відбулася популяризація української, адже росіяни полюбили не одну україномовну пісню, це видно по концертах, де росіяни наспівують українські пісні, навіть не розуміючи слів.

      Ситуація така, що україномовний контент дуже тяжко виживає за рахунок тільки українців (хоча здавалося би більше 40 мільйонів!), таке враження, що українськоорієнтованих споживачів від сили 2-3 мільйони, рівень маленького народика. Тому легше заробити пристойні гроші, продаючи себе на експорт: звісно, в основному на Росію, хоча декотрі, як то Mirami, примудряються виходити на польський ринок.

     • Чесно кажучи, я у шоці! Від того, що Ви пишите! Звісно, я розумію, що використовуючи російську як мову ведення відповідного ресурсу, можна мати ширшу аудиторію і, відповідно, мати потенційно більший матеріальний зиск.
      Але стаття називається “Україномовний Ютуб” і містить набір посилань на відповідні ресурси. Акцент робиться не на УКРАЇНСЬКИХ каналах ютуб. А Ви закликаєте, наводячи недолугі приклади, до використання російської мови у своїх продуктах. І ще говорите, що це популяризвуватиме українське. Капець, а не логіка! І це не компроміс, а жопа!
      І якщо хтось Вас слухатиме і робитиме так як Викажете, то ми ще довго будемо чути скавуління про “Ситуація така, що україномовний контент дуже тяжко виживає за рахунок тільки українців (хоча здавалося би більше 40 мільйонів!), таке враження, що українськоорієнтованих споживачів від сили 2-3 мільйони, рівень маленького народика”.

     • Опечатка: після слів “Акцент робиться” слово “не” викинути.

     • Олександру:

      ви читати вмієте? Я кажу, що російські СУБТИТРИ дадуть більше переглядів УКРАЇНОМОВНИМ відео. Якщо відео про ігри чи вибір автомобільного масла, з титрами його можуть подивитись і в Казахстані чи Білорусі. Більше переглядів – більше грошей. Більше грошей – більше україномовного контенту. Ви проти російських субтитрів? Це зрада? Яким би ідейним не бути, без грошової віддачі запал до творення вгасає.

     • Пане 1:
      Спершу про головне, а не про гроші. Чи додасть популярності українській мові наявність російських субтитрів для користувачів з-закордону? Ні. Жодної – як не знали мови так і не цікавитимуться далі. Для наших співгромадян російські субтитри поверх української – це дебілізм, хоча б тому, що мову розуміють 99%, може не всі розмовляють, але розуміють точно. Якщо наш земляк не хоче дивитися українською, то російські субтитри йому нафіг треба і це не загітує його до перегляду! А ті, для кого українська важлива, заплюють весь екран бачачи нашу мову з російськими субтитрами. Де тут маємо + українській? Відповідь очевидна.
      Є ще категорія тих, кому по-барабану (а таких насправді більшість) якою мовою дивитися. Ось за них і треба боротися, але не використанням російської в усіх формах, а іншими способами. Наприклад, якістю, актуальністю, ціною, кількістю і т.д. Це вже питання маркетингу.

      Тепер про Ваше улюблене – про ГРОШІ. Вигравши бій (два рубля зараз), Ви програєте війну (Україну по-суті). Треба думати стратегічно, а не містечково. Якщо звісно Вам небайдуже це все. Ось у нас з Вами є гарний приклад із прокатом в кінотеатрах іноземних стрічок. Було ж прийняте ПРАВИЛЬНЕ стратегічне рішення про український дубляж. Адже аргументів проти наводилося немало (якщо відкинути прихований захист русского мира): навіщо зайві витрати на дубляж, якщо для всього пострадянського світу десь там в Пітері вже все зробили, далі, осб люди не будуть ходити, а отже, не буде каси і т.п. Але ж пробились ми все таки. А якби послухали? Пргнулись, зокрема під питання ГРОШЕЙ?

      Тому, насправді все просто. Загроза українській мові є тільки зі сторони російської, а тому використання останньої (неважно субтитрів чи ще чогось) – непросто не додасть нічого популяризації українській, а ще більше спонукатиме усіх звикати до російської і послуговатися нею.
      А гроші, спитаєте? А Ви в курсі, що зарплата в силових структурах РФ більша ніж у нас? Та й загалом. То може ми туди усі, під крило, “так сказать”? ;)

     • З дубляжем приклад трошки не туди, безумовно, це була смілива і просто безцінна акція, але в тому випадку спрацював державний законодавчий примус, з яким хочеш не хочеш, а довелося рахуватись.

      У випадку з Ютубом держава не може зобов’язати українських влогерів вести канали українською, тому всякий, хто планує заробляти, буде постійно спокушатися тими заробітками, які дає вихід на пострадянський російськомовний ринок. А навіть якщо не йдеться про заробіток, то принаймні про значно більшу кількість переглядів, що теж тішить честолюбство.

      Уявіть, що SlivkiShow ішли б українською, та замість 5.5 млн. підписників Янів не мав би і ста тисяч, називайте мене песимістом, але я думаю, що так би і було. А от із титрами, можливо, дотягнув би до мільйона.

     • Тоді до Вас просте, але чітке питання: за скільки (рублів, доларів, лір, злотих)/за скільки лайків (переглядів) готові продатися?
      Прохання відповісти теж чітко і конкретно.

     • Що значить продатися? А якщо титри англійські чи німецькі, це теж продатися? До речі, в Яніва є англомовний та німецькомовний канали, теж доволі успішні, мільйон підписників, але вартість кліків думаю вища, ніж у зоні .ru

  • тоді краще додавати англійські субтитри…

 2. Просто список посилань. Про що канали, яка тематика? Не ясно.

  • глянь відео і будеш знати!

   • часу нема на всі канали заходити. Якщо хтось робить статтю/пост на гуртом, то він повинен робити його якісно, цей пост – неякісний

    • Цей пост – відео. І називати не якісним, буде, як мінімум, упереджено

     • Перелік пісень після відео – це вже не пост? Оцей перелік і є недопрацьованим. Не всі дивитимуться відео, бо часу шкода. А якщо список виклали, то треба це робити якісно.

    • Якщо часу шкода, то що ти тут робиш взагалі? Йди камінь круглий догори коти, як завжди

  • А відео для чого?

 3. Відсортовані за тематикою українські блогери.
  Якщо знаєш українського блогера, якого нема в списку – кажи, доповнимо.
  Поширюємо по соц. мережах. Популяризуємо своїх.

  Життя. Люди.
  Food Like Art: кулінарія, приготування їжі. https://www.youtube.com/channel/UCdUj
  Оля Балицька https://www.youtube.com/channel/UCnh-
  _Пашок_Пашанчик_ https://www.youtube.com/channel/UCFfe86r_5zD7aOjNG4vtUtw
  Дана Яким https://www.youtube.com/user/DanaYakym
  Kate UA https://www.youtube.com/user/SakuraTr
  Yuliana Kindratska https://www.youtube.com/user/GoldYuli
  Ann Slabetska https://www.youtube.com/user/AnnJoyTime
  V. BAKALOVA https://www.youtube.com/channel/UCtrc
  Ігор Фентон: https://www.youtube.com/user/MrPhant0om
  Вова Мільченко https://www.youtube.com/channel/UCpz6
  Prosto Doyle https://www.youtube.com/channel/UCM8Z
  Влад Кучеренко https://www.youtube.com/user/VladKych
  Adrian Vityuk https://www.youtube.com/channel/UCoh4
  Maria LEVanchuk https://www.youtube.com/channel/UCEXX
  Олексфільм https://www.youtube.com/channel/UCNjTRA82TKLIoHgOT_3TjSg
  ЩОДЕННИК ВЕДУЧОГО https://www.youtube.com/channel/UCwYc
  Катерина Медовник https://www.youtube.com/user/Medovnyk
  Демич https://www.youtube.com/user/Deme4atUA
  Iryna Kabaieva https://www.youtube.com/channel/UCBnlPS6Lo_Ar6ErfmDemSCA
  Ярослав Сердюк https://www.youtube.com/user/ThePersai
  Ann Babyuk https://www.youtube.com/c/annbabyukproduction
  YOZHYKCREW https://www.youtube.com/channel/UCEd2EP_QX36tdxLc7aQdWCA
  Денис Цимес https://www.youtube.com/channel/UCCxclyo7ei_lGaeyqUUTTIw
  Бородань https://www.youtube.com/channel/UC1inYDtul5WCd70DNZUyLHg
  Падон Живий https://www.youtube.com/c/pdnlive
  Archie Bryans https://www.youtube.com/user/sasukevitya

  Ігри
  Deni 3D-лише українською: атмосферний кіберспорт. https://www.youtube.com/user/Deni3Dhd
  Mik787 https://www.youtube.com/user/MrMik787
  Erleke https://www.youtube.com/c/erlekeorgua
  Галина Михайлівна https://www.youtube.com/user/thxGMyou
  doctorjuta https://www.youtube.com/user/doctorjuta
  znumbiTV https://www.youtube.com/user/znumbiTV
  PlayUA https://www.youtube.com/user/PlayUAmain
  OPENGAMER https://www.youtube.com/user/OpenGamerChannel

  Музика
  Jerry Heil https://www.youtube.com/user/JerrysDr
  МУЗвалище https://www.youtube.com/channel/UClA1VlQrrmehuRv9_mRCNqw

  Книги
  TheBookOfEibon https://www.youtube.com/user/TheBookOfEibon
  Літогляди Сущука https://www.youtube.com/channel/UCLv00oet_5fq8tEwj7vg9xw

  Кіно. Мульти. Ролики. Озвучення. Переклад.
  Pad0n https://www.youtube.com/user/pad0n
  Faust Art’s https://www.youtube.com/channel/UCUGX
  Vova Zagranovsy https://www.youtube.com/channel/UCmZ5
  UraHemskyy https://www.youtube.com/user/UraHemskyy
  Студія Ідей КарМан https://www.youtube.com/user/KarMan2013
  WStudio https://www.youtube.com/user/Setobzor
  Озвучка AdrianZP https://www.youtube.com/c/adrianzpcity
  BadilShow https://www.youtube.com/user/BadilShow
  КіноВежа https://www.youtube.com/user/kinostrichka
  PROSTO TAK RADIO https://www.youtube.com/c/prostotakradio

  Гумор
  Моцне TV https://www.youtube.com/user/mocnetv
  Doberman1788 https://www.youtube.com/user/Doberman1788
  Ролан https://www.youtube.com/user/koshpendiler

  Новини ІТ. Огляд технологій. Наука
  Pingvin Pro https://www.youtube.com/user/VinseeChannel
  Liberty Show https://www.youtube.com/user/showlibertyua
  Sci-Fun https://www.youtube.com/channel/UC43XCJqdal4vA9YSLk4sdSg
  nePROte https://www.youtube.com/user/NePROte

  Подорожі. Пригоди. Екскурсії. Діаспора
  Відвідати всі країни https://www.youtube.com/user/wegotothegoal
  Діаспора https://www.youtube.com/user/DiasporaUkr

  • Дякую за сортування, ато декому лінь 5хв відео глянути, при тому що є клавіші, аби скіпати нецікаві йому теми… В нас в групі є списки ютуберів по групам/темам теж. Посилання в описі до відео, та тут в описі теж :)

   • у декого 5хв коштують більше ніж ваш робочий день. без образ, серйозно.

   • Друже, щось не так легко в групах знайти список, хоча він має бути закріпленим на видному місці в кожній групі, постійно оновлюватись і поширюватись по мережам.

    Наприклад, от хтось зробив пост:
    https://plus.google.com/u/0/111592224641765932131/posts/E6v5QMYVhBw

    зробіть подібне в групах, закликайте інших розповідати про нових блогерів, оновлюйте список.
    Якщо дійсно є бажання допомагати популяризації.

 4. Канал Дядька Максима – один з кращих україномовних каналів.
  https://www.youtube.com/channel/UCn-1GFkSExeLeDnY-PuAeGw

  • *для слюсарів, погоджуюсь, но не для загалу.

   • і для загалу теж.
    я не слюсар, але мене чіпляє, незважаючи на те що я не розбираюся в тій темі.
    його канал теж заслуговує бути в списку і к-сть переглядів цьому доказ.

   • Власне, в тому і є феномен каналу – його дивляться люди, які не мають жодного відношення до металообробки.

 5. недолугий український ютуб))

 6. А є якісь кулінарні канали?

 7. Почитав трохи коментарі.: ПРОБЛЕМА україномовного ютубу тільки в тому, що його потрібно шукати з “лупою”, маю на увазі, не те, що його нема, а те що вводиш в пошук щось укр мовою, а тобі результат – мовою сусіда-окупанта, і так 1,2,3…сторінки пошуку і “вуаля” Ви натрапляєте на укр канал (З Googl-ом то саме, проте там є свої хитрощі). І це не найгірше:
  1) Більшість україномовних людей не дивляться далі 3-го місця в пошуку (бо прекрасно розуміють ЯзЬік – таких 90%, а то і більше);
  2) Більшість україномовних людей – НЕ ШУКАЮТЬ УКР МОВОЮ. Сам був свідком цього не один раз. Причини різні.І саме тут закладено закон економіки: попит(запит) / пропозиція;
  3) Сам Ютуб обробляючи інф-ю, пропонує споживачеві (згідно його попередніх запитів) рейтингові відео і канали згідно закону вказаного вище, бо реклама–>гроші;
  4) Реклама своїх каналів в соц. мережах звісно “добре”, але результати бачите самі.
  ВИРІШЕННЯ: українці #ШУКАЙТЕ_УКРАЇНСЬКОЮ, #ШУКАЙ_УКРАЇНСЬКОЮ та спонукайте інших: колег, друзів, рідних, дітей. Це стосується не тільки інтернету)
  ПС: Чому я це написав ? – Наболіло.

 8. Mariam Blog https://www.youtube.com/channel/UCcCKXXVwKKKrQSrYAVzr3Ow

  Опис:
  Ви попали на відео канал театровідьми!!! Слідкуйте за ним і будете в курсі цікавих культурних речей, що творяться навколо вас.

  P.S.
  Хто знайомий з FanVoxUa.org безумовно впізнає голос.

 9. На сайтах `.ru` з 2016 року введені обмеження на “язик” спілкування. Введена програма на заборону “другого язика” автоматично перетворює повідомлення на спам. Ось приклад: Б3ДЯ задає питання на сайті mall.ru Українською абеткою мовою зрозумілою лише Монголам” – Как лудьше напасть на Украинцев и отобрать у них нашу колбасу московскую? у розділі “Еда, Торжества”. Його заблокували з подальшою пропозицією – встановити програму (браузер).
  Сайти будуть Українськими лише після введення дзеркальних пропозицій”.

 10. україномовний ютуб – це міф, щось нормальне знайти укр неможливо.

  • розкручені проекти якісні – той же playua. А взагалі існують ще канали новин ТСН, для прикладу

 11. Привіт друзі! Я теж хочу розвивати україномовний ютуб і створив свій канал присвячений історії України. Буду дуже вдячний за перегляд мого відео і якщо Вам сподобається мій канал, то підписуйтесь на нього.
  https://www.youtube.com/watch?v=7wss2zBxs3M

 12. Як можна перекласти відео з ютубу з вашою допомогою?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.