Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169779 (175 за 24 години)

Вийшла «Рідна абетка» – сучасна абетка про українське життя

| 4 коментарі

Рідна абетка

У листопаді цього року дизайнерка, письменниця та мати Юлія Сирих випустила нову книжку. Ця книжка з назвою «Рідна абетка» –  сучасна абетка, яку напевно оцінять українські батьки та діти.

Чим вона відрізняється від інших книжок, за якими малюків вчать літерам? Тим,  що це міні-енциклопедія українських символів і явищ. З книжки малеча дізнається більше про віночок, козаків, Запорізьку Січ, паляницю, щедрівки… й ще про багато інших речей. З усього цього складається авторське бачення України, повсякденної та святкової, традиційної та сучасної. За словами авторки, вона писала цю книжку з думкою про виховання своїх дітей справжніми українцями, з метою передати їм українські цінності. Адже хто, як не батьки, зможуть розповісти про це? Абетка допоможе батькам пригадати усе те, що вони люблять, надихнути на пошук родинних цінностей.

Стиль абетки – сучасний, мінімалістичний,  прості й ясні малюнки, нічого зайвого. Окрім літер там чимало тексту, вірші, загадки, уривки пісень. Тож малечі буде більш цікаво розглядати малюнки, а діти старшого віку (старші дошкільнята, молодшокласники) з радістю послухають усе до останньої літери.

Вже зараз книжку можна безкоштовно читати онлайн, за допомогою комп’ютеру чи планшету, придбати електронну або паперову копії, роздрукувати вдома у вигляді книжки чи окремими сторінками.

Незабаром розпочнеться краудфандингова кампанія зі збору коштів на видання абетки в Україні з метою, щоб книжка стала доступною за ціною та водночас її можна було читати безкоштовно на сайті.

Завітайте на сайт «Рідної абетки», погортайте сторінки та завантажте розмальовки для дітлахів: http://abetka.syrykh.net/

4 коментарі

  1. Загалом гарна книжечка, проте на мою думку варто б було зробити ще варіянт для батьків та дітей які сповідують фільософію веґанства, як я (в мене немає дітей), такі слова як “сало” та “м’ясна” юшка все ж недоречні для таких дітей. Хоча б так. Якби в мене були діти я б виправлений варіянт придбав би.

    • Абетка про українські цінності. Ув українців нема веґанства в традиціях, тому нема змісту його відображати у такій абетці.

      Гадаю, якщо веґанам потрібна веґанська абетка, то веґанам її і робити на основі веґанських цінностей і традицій.

      • Тематична абетка була б дуже доречною. Не тільки про веганство, а і про інші речі.

  2. Гарний дизайн, але слово “сучасна” ніяк не тримається купи. Для сучасної абетки потрібно щоб літера К асоціювалася з словом “комп’ютер”, а не “калина”.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.