Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1190475 (163 за 24 години)

Як і навіщо перейти з «Вконтакте» на «Facebook»? 7 причин

| 101 коментар

Як і навіщо перейти з «Вконтакте» на «Facebook»? 7 причин

Якщо ви досі користуєтеся «Вконтакте», то чому б не замислитися: що ж вас там тримає? Чи не страх невідомого? Адже більшість із нас чули, що цій соцмережі існує популярніша альтернатива в особі «Facebook», яка з’явилася на два роки раніше від «Вконтакте».

Зі свого досвіду знаю, що звичне часто здається нам кращим просто тому, що воно звичне. Ми почуваємося комфортно, коли оточені знайомими речами, якими вміємо користуватися. Та якби люди ніколи не пробували нічого нового, то досі б жили у печерах.

От і вам пропоную на хвилину відкинути звички і повернути погляд до зірок ― і це порівняння не випадкове, в чому ви переконаєтеся зовсім скоро.

Ідемо на Facebook.com і реєструємося. Тут нічого складного ― процедура дуже схожа на ту, що ви проходили на «Вконтакте». Далі нам запропонують знайти друзів ― це теж просто. «Facebook» дозволяє віднайти своїх знайомих, під’єднавши свій профіль у «Вконтакте», тож ви не втратите зв’язок з тамтешніми друзями.

Для цього перейдіть на сторінку facebook.com/find-friends. Праворуч буде блок, де можна вибрати соцмережу для імпорту списку друзів. Виберіть значок «Вконтакте», натисніть кнопку і готово! Ви будете здивовані, скільки ваших знайомих вже давно були на «Facebook». До речі, імпортувати можна і з інших соцмереж, таких як «Яндекс», «Одноклассники», а також через адресу електронної пошти.

Для багатьох людей «Вконтакте» становить цінність перш за все тому, що на ньому є багато піратської музики та відео. На «Facebook» цього немає, але й не треба ― адже ця соцмережа підтримує прямі вставки з YouTube, де піратської музики і відео чи не більше, ніж на «Вконтакте». От чого точно більше, так це легального відео та музики: компанії та музичні гурти самі викладають їх для своїх фанів. При цьому не треба переходити на інший сайт ― вставки музики і відео можна дивитися прямо у стрічці новин.

«Facebook» також доступний на мобільних пристроях. При чому, аж у двох версіях ― звичайній та полегшеній, яка використовує менше заряду акумулятора та працює навіть в умовах поганого з’єднання з інтернетом. Для пристроїв від «Apple» також є свій додаток.

З цими знаннями ви тепер можете сміливо користуватися «Facebook». Як уже було згадано вище, переваги цієї соцмережі над «Вконтакте» дуже скоро стануть очевидними. Та якщо ви б хотіли дізнатися про них зарання, читайте далі.

Чим «Facebook» кращий за «Вконтакте»?

 1. Значно ширша аудиторія. «Facebook» має понад 1,7 млрд активних користувачів (джерело), в той час як «Вконтакте» лише близько 100 млн. Крім того, у «Facebook» можна зустріти людей та спільноти з цілого світу, а у «Вконтакте» сидять переважно тільки росіяни та жителі країн, що були в СРСР.
 2. Найкраще джерело новин. У «Facebook» жодна подія не залишається поза увагою та обговоренням. Завдяки спеціальним алгоритмам, з часом до вас почнуть доходити саме ті новини та дописи, які вас зацікавлять, а все інше відсіюватиметься. При цьому, ви також матимете можливість переглядати новини і в режимі без фільтру.
 3. Досконаліший дизайн. «Facebook» дозволяє робити дописи, завантажувати фото і спілкуватися в чаті з меншою кількістю клацань і перезавантажень сторінки, що економить час та інтернет-трафік. Зокрема це стосується чату та списку друзів, які можна бачити, не закриваючи стрічку новин (за бажання можна відкривати і окремо).
 4. Технологічні новації. «Facebook» постійно нарощує функціонал, в той час, як «Вконтакте» тільки копіює його зі значним запізненням.
 5. Додатки та ігри. Тут «Facebook» просто таки втоптує свого конкурента в землю ― і за кількістю, і за якістю. Якщо сумніваєтеся, то просто зайдіть і побачте на власні очі, що пропонує «Facebook» і чого немає «Вконтакте».
 6. Офіційні представництва. Всі найбільші світові бренди, фірми, організації та музичні гурти мають офіційні сторінки «Facebook». Як і з кількістю користувачів, тут «Вконтакте» пасе задніх.
 7. Ключ до інтернету. Зараз щораз більше сайтів дозволяє реєструватися та входити з допомогою соцмереж. Завдяки своїй популярності, вхід через «Facebook» доступний на набагато більшій кількості сайтів, ніж «Вконтакте».

Ви ще тут?

Не марнуйте часу ― стаття вже скінчилася. Перед вами нескінченний простір можливостей. Хай би що ви робили, займалися бізнесом, навчалися, шукали новини, чи просто прагнули приємного спілкування ― на Facebook це все є, і в нескінченній кількості. Вперед!

Автор: Virake

Письменник, перекладач, поціновувач комп'ютерних ігор і завсідник поважних дискусій. На Гуртом викладаю переважно оголошення від UaLT, команди локалізаторів, яку представляю. Зрідка пишу політичні коментарі, аналітику та рецензії.

101 коментар

 1. 1,7 млрд активних користувачів (джерело). треба додати. Загалом добре, але малоінформативно. Треба простирадло)

  • дякую за зауваження – посилання додав. а з інформативністю нічого не вдієш – це розраховано на людей, не надто просунутих в інтелектуальному плані.

   • -1
    Такими висловами ти налаштовуєш людей проти себе

    • це суспільна служба, а не конкурс на популярність. крім того, як я вже казав, заготовано також і іншу статтю, де вже апелюю до розуму.

     хоча, в принципі, ви праві. але я нічого не можу вдіяти. мене цей прошарок населення вже дістав.

 2. Сиджу на лицекнизі ще з 2009 року, дизайн як був неологічний так і залишився. Українська локалізація жахлива , мобільний додаток ще гірший , достатньо почитати відгуки бо він з кожним оновленням ще гірший стає , а проблему яка не дає “засинати” пристрою уже котрий рік не можуть вирішити.

  • щось я не розумію, до чого ви ведете

   • До того, що він в плані юзабіліті не кращий за вк, а як можна пересадити людей у фб коли він не зручний?
    Звичайна люди не зможе і не захоче розбиратися в тому безладі криворуких розробників. Я з 2009 року не бачу ніяких нововведень у фб, що полегшало і зробили зручнішим користування , але чхати вони хотіли на це, бо в більшості країн немає альтернатив фб і вони все одно там сидять. А в нас є Вк , який усе те що зробив фб переробив на зручне і логічне. Тому люди там і сидять і поки фб буде пісюн класти на користувачів ніхто туди масово не перейде. І більшості пофіг ,що ВК росіянський. До речі, як там зі свободою у фб ? Мене за останній рік там 5 разів вже банили за картинки в той час , у ворожому ВК ні разу.

    • перефразую перший пункт зі статті: фейсбук – це весь світ, а вк – помийка для росіян та їхніх холопів. таке собі культурне ґетто, як любив висловлюватися покійний професор Борґардт (https://toloka.to/t43393). детальніше про те, чому національність вк – проблема, написано в статті, яку буде опубліковано згодом. хоча можете ознайомитися і з чорновиком на форумі – суттєвих змін він уже не зазнає.

     • Ну якщо ви на помийні спільноти підписанні, то звісно буде у стрічці таке лайно. Там достатньо нормальних спільнот , у вк можна “зависати” і не бачити ватне ком’юніті. + його тупо можна використовувати як месенджер с друзями .

     • мені немає діла до “ватного ком’юніті” – я з такими людьми навіть не заводжу розмов. йдеться про підтримку російського продукту користуванням. це роблять навіть деякі з тих, які в усьому іншому цілком патріотичні.

    • “Тому люди там і сидять і поки фб буде пісюн класти на користувачів ніхто туди масово не перейде.” – підтримую!!! звісно, видалив багато особистої інфи, але покидати поки не збираюсь, бо не бачу альтернативи. ФБ змушує вчити англійську – ну не виходить у мене це швидко і тому відчуваю себе повним тупаком на мобільній версії, та й на ПК теж саме. І навіть за повної українізації ФБ залишатиметься дуже громіздким, з купою нав”язливої реклами, яку інколи неможливо відключити.

 3. до Чим «Facebook» кращий за «Вконтакте»? можна видалити
  далі уже досить непогано розписано

 4. “адже ця соцмережа підтримує прямі вставки з YouTube, де піратської музики і відео чи не більше, ніж на «Вконтакте»” Що? На ютубі піратська музика і відео? Де ви їх там побачили?

  • забийте в пошук назву будь-якої пісні і знайдете десяток завантажень.

  • ВК вірусний та ворожий до нас, тому хто там і після 2013 року сидить – нелюд та самолюб, завдяки якомy, нам українцям, в Україні погано живеться!

   • Саме так, це ж адміністрація і всі працівники вконткті носять хабарі та сруть на вулицях

 5. видалив сторінку в вк десь років 5-6 тому. одного дня коли горнув стрічку новин, а там все було в рецептах, тупих цитатах і банальних картинках, при чому все періодично повторювалось. жодного оригінального посту, жоден з друзів нічого не написав від себе, все було у репостах ідіотських пабліків. це при тому, що я багато чого банив.

 6. Нормальні люди не слухають музину на сміттєвих сайтах. для цього є безкоштовні сервіси
  Spotify
  SoundCloud
  Deezer

  також є платні сервіси

  • нормальні люди взагалі не сидять на сайтах, що належать ворогам. та нормальні люди не є цільовою аудиторією даної статті.

 7. чесно кажучи прихильник відмов від ВК, проте навіть в цьому дописі мене не переконали наявними аргументами

 8. 5 років робиш переклади українською мовою, більше 1500 годин відео субтитрував, а виявляється “нормальні люди взагалі не сидять на сайтах, що належать ворогам. та нормальні люди не є цільовою аудиторією даної статті.”, бо сиджу у Вконтакті. Справді, Фейсбук – для еліти. Там лиш “просвітлені”.:)

  • здобутки в галузі перекладів не знецінюються вибором соцмережі. та й вам особисто не обов’язково бути святим. проте я не бачу причини залишати все в такому стані, коли можна просунутися ще далі.

   якщо вам не зрозуміло, чому я нападаю на жителів російського інтернет-заповідника, то дочекайтеся наступної статті – там уже детально все розписано. тим часом можете подивитися на цю статтю від ІНШОГО АВТОРА: http://www.hurtom.com/portal/12372/facebook-%d1%87%d0%b8-%d0%b2%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0%b5 він дійсно все чудово описав, і я залишився б без рабської праці, якби з того часу ситуація покращилася.

   • Ок, в тій статті основною ідеєю є, що свідомого, культурного, платоспроможного люду в ФБ куди більше. Тоді поясніть мені чому в українських музичних гуртів там підтримка нижче плінтуса. І як тоді основній частині контенту якому українці ще можуть допомогти – музиці, знати там своє місце?

    • дуже просто: забратися з російського сайту разом зі своїми фанами. не обов’язково на фейсбук, можна деінде, можна і власну мережу створити – спеціально для українських музикантів. варіанти є, головне – не живити “русский мир”.

     що ж до фейсбуку, то причина низької підтримки нашої музики досить банальна: українців там менше, ніж на вк. коли люди перестануть догоджати своїм закостенілим звичкам і перейдуть на фейсбук, ситуація виправиться.

     є і ще одна можлива причина: українці на фейсбуці більше цікавляться політичним активізмом, ніж музикою, а українська частина вк зосереджена на розвагах і доволі аполітична. все можна виправити, якщо перестати придумувати собі відмовки і нарешті вчинити, як слід.

     • З гуртами ситуація така, більшість з них створювало сторінку у вк і там вели, потім деякі з них створили сторінки у фб, але ведуть переважно вкрай погано, я коли був у вк, то порівнював, новин у вк більше, у фб менше, буває що взагалі фб кидають. Деякі й досі не мають сторінок у фб, а коли пояснюєш, то ніби з дітьми 5 літніми розмовляєш. І величезна кількість гуртів та їхніх адмінів у соц. мережах мало розуміються на тому, щоб якісно написати допис. А і ще одне, для багатьох фб за складний) Увесь світ користується, а для наших за складний.

     • ну от про це і мова. звички нас зводять нанівець.

 9. Для мене ВК куди зручніший за ФБ, я ніколи не дивлюсь їхню рекламу (відімкнув) тому не приношу грошей, лиш користуюсь їх серверами, ніколи не купував нічого і ніяк не агітую до цього друзів. Єдине як допомагаю ВК це приваблючи своєю присутністю і можливо трафіком до їх серверів, але це вже вибір кожної людини як кажуть. Я звісно є прихильником щоб послати усіх москалів в ж. Ніколи не дам їм лишньої гривні. Але навіть ті 7 розпливчатих аргументів викликають більше питань ніж переконань:
  1. Який толк з 1.7 млрд, якщо усі мої друзі як і цікаві спільнити, будь то навіть музичного гурту, ведуть активність лише в ВК, відсотків 30% взагалі немає у ФБ. Так, це питання захоплення ринку, ВК свого часу захопив його тут, і я своїм лиш бажання усіх не перетягну. Українські патріотичні проекти соц. мереж провалилися, немаючи достнього капіталу аби переманити більшість до себе. Мені й намагатися не сила, тут рідних на лайф не перетягнеш, але навіщо, далі.
  2. Якщо й так, отже, ФБ так само слідкує за своїми користувачами як Гугл чи РФ, скажу по-іншому, якби ФБ відмовляв спецслужбам США чи ФР, він би там не працював. Поки я не пишу і надсилаю ніяких фото які б не хотів щоб хтось інший не побачив, а якби і почав то точно не в ФБ. Мій трьоп лиш прикриває масовістю повідомлень незавбачливих патріотів)
  3. Сказали як… Користувався повноцінно цією мережею роки два тому, до цього часу теж бачу що нічого не змінилося. Веб інтерфейс, не дивлячись що це соц. мережа номер 1 у світі, наче в сатів почтку 2010-х, 2D рель’єф і бліді смайли)) Скільки там клікати судіть самі, те що ви написали, на стічці новик в ВК ще 5 років тому переписуватись можна. А тепер головне, додаток… він у них шикарний, я не впевнений що 100 мб. того щастя понягнуть навіть флагмани, що, що туди можна було напхати? Лайт версія нагадує ВК ще за часів коли іконка була чорною, може хто пам’ятає, такі ж вкладочки внизу. З ВК я використувую як офіцвйний так і Кейт, яка дає майже 100% інструсентів Веб-інтерфейсу. Зайшовши з мобіли через бравзер з ВК можна зробити майже все, з ФБ то можна телефон розбити.
  4. Що тут сказати, ВК краще б не міняли дизайн, так усі кажуть) А на ФБ хай кожен оцінить.
  5. На щастя, не страждаю додатками, але якщо мені колись і кортіло пограти в шахи чи карти, хотів би це робити з друзями, або хоча б з українцями чи москалями. Також зустрічав хороші додатки по статистиці, і порівнянню музики, в ФБ таке доступно?
  6. Ну тут так, коли потрібно зв’язатися з якоюст фірмою, яка чомусь обирає собі спільнту з меншою к-стю своїх покупців, це до ФБ, а от читати їх новини не знаю навіщо.
  7. Так само діє Гугл, а на більшості сайтів на які щайде українець і ВК.
  Отже, особисто мені – не подобається дизайн, не має фунціоналу в додатках, всеодно заходити в ВК по новини з спільнот. Закликаю також тих хто залишився не купувати ніякі стікери, відімкнути “рекомендації”, як це зробити є на 4пда наприклад, не писати зайвого, і агітувати друзів перехрдити на Гуртом, замість рутрекерів всяких, цив ви легше більше допоможете українізації України. Звісно було б непогано потролити, або повидаляти тих хто репостить російське)
  Дякую, що намагаєтеся, але якось… на на Фейсбук, та й аргументів можна було б більше придумати.

  • вк зручніше, інтерфейс фб гавно, реклама і плюс купа лайна і невідомо яких вікон, і немає сторінки з повідомленнями, лише та лайняна табличка, херня загалом, а вк це просто, мінімалістично й зручно + музика, документи і т.д., а що ще треба. + українська версія, а фб досі нормально не перекладений, виглядає наче лайно.

  • Як Ви можете порівнювати помийний піратський порно сайт з фейсбуком. Там вишиватнікам і місце вк ок яндекс маілру…

   • я попрошу вас не паплюжити вишиванку такими виразами

    • Кажи зразу скільки тобі фейс платить?

     Бо я так розумію, що ти мабуть ніде не працюєш. І тому заробляє на життя агітуючи всіх переходити на той гівняний, нелокалізований, глючний та страшно не зручний фейсбук!!

   • Краще продовжуй і надалі задовольняти Обаму!
    Бо бачу, що ти не розумієш суті проблеми. Я не проти фейсу, але нехай спершу вигребуть з нього все те гівно, через яке ним незручно користуватись!

  • перша і головна перевага ФБ над ВК, як зазначено в статті, це те, що ФБ – цілий світ, а ВК – російський заповідник. власне, я б одразу і почав із цього (як і планував), але треба покривати всі сегменти ринку, навіть зовсім аполітичні.

  • Повністю погоджуюсь

 10. От ви коли робили своє ставлення до ВК. Поцікавились кому він належить. А він належить Меіл.ру. Яка в совю чергу належить південо-африканській “Naspers”. Тому якщо комусь щось і фінансується то ПАРу (до речі вони часткові власники Фейсбуку). Тому немає ніякої різниці насправді де сидіти.

  Як на мене краще поширювати українську мову серед тих хто не вийде з ВК. Ніж кинути користувачів які просто й далі будуть споживати російською. Ваш підхід ні дочого гарного не приведе

 11. Трішки неправий https://en.wikipedia.org/wiki/Naspers Вона володіє 30% акцій. А так яу Мейл груп публічна компанія з вільним продажом акцій на біржі. Це висока доля. Тому якщо росіяни володіють то точно меншою половиною компанії.

  • питання те саме: чому вк підкоряється саме російським силам?

   • мабуть, тому що це російська компанія

    сам пересів на фб уже давно, ще до мейнстріму, хоча не є аж таким активним користувачем.
    у фб бісить тільки якась долбанута система стіни – розкидує рандомно пости і при поверненні назад має ще раз крутити все спочатку. взагалі виморажує =(.

    а у вк тхе москальським лайном, що нема сили туди заходити. + чат у них гірший ніж у фб.

 12. Прямі порівняння не мають сенсу, адже можна спокійно користуватись обома мережами, користуючись перевагами як одної, так і другої. Є тільки два змістовні стимули повністю відмовитися від ВК: перший – політична позиція, другий – ви військовий ЗСУ.

  • Хоча військовим узагалі бажано тримати язик за зубами (переписка, фото, відео, геолокація і т.д.) незалежно від соціальної мережі.

  • в тому й біда, що більшість не розуміє наслідків свого вибору.

 13. Єдиний плюс для ВК це те що там купа голих дуп) а в загальному то менше сидіть у соц. мережах, а йдіть спілкуватись око в око)

 14. Всі вище перелічені проблеми у нормальних країнах можуть вирішувати миттєво, наприклад забороною вірусних, пропагандистських та ворожих до нас та до нашої держави України, сайтів, соцмереж, піратських звалищ тощо. Не хоче держава, тоді вимагай блокування все, що є з країни окупанта та російського терориста і ВК відс свого провайдера Всемережжя!

 15. “Досконаліший дизайн. «Facebook» дозволяє… “
  Боже, дурнішого не написати при всьому бажанні.
  Дизайн Фб робив якийсь демон, який старався запхати купу непотрібного функціоналу у видні місця, натомість потрібне сховав у такі нетрі, що йой. Працював з Фб трохи більше ніж звичайний юзер (Graph API), там ситуація не краща.

  Щодо технічних переваг – авторе, не пишіть про те, на чому не розумієтеся.

  І як родзинка – спробуйте з мобільного браузера початитися, буде сюрпрайз :)

  • зате дуже розумно агітувати за російський сайт під час війни з росією.

   *аплодисменти*

  • “натомість потрібне сховав у такі нетрі, що йой” -> наприклад що?
   “трохи більше ніж звичайний юзер (Graph API), там ситуація не краща” -> Емм.. В сенсі? Graph API – шикарний. Можливо Ви не зовсім розібралися як він працює, але це потужний інструмент. Надзвичайно гнучкий в плані розробки. Створити схожого рівня систему з відповідною безпекою та гнучкістю дуже складно. Але Facebook це вдалося. Так, там є деякі речі з якими бувають складності але коли розумієш навіщо воно то бачиш що їх реалізація зовсім не складна. (спробуйте створити своє api з таким функціоналом)
   “спробуйте з мобільного браузера початитися” -> Це не аргумент. Ви дійсно сидите з мобільного броузера в соц. мережах? додатки для чого зробили? Як на мене Ви просто марнуєте час. Ви або постійно тримаєте браузер відкритим або заходите туди щогодинию З додатком ти маєш змогу оперативно відписувати як тільки отримуєш повідомлення, а не марнуєш час перевірками і думками про те чи “там мені хтось щось написав”

   • Graph API технічно дозволяє багато, але багато і під забороною (наприклад, не можна взнати, чи юзер лайкав певну сторінку (навіть попросивши дозволу у нього), треба катати листа у Фб і принизливо просити, щоб вони дозволили це. Звісно, це зроблено не просто так, а щоб витиснути максимальний профіт з усіх функцій сайту. Конкретно людина тут не розглядається як особистість.

    Той же API VK набагато краще документований і в рази зручніший для розробки додатків.

    ”спробуйте створити своє api з таким функціоналом” – так, я ж компанія з мільярдними бюджетами

   • ”Ви дійсно сидите з мобільного броузера в соц. мережах? додатки для чого зробили?” – Ви моніторили, скільки їх клятий Sender жере ресурсів/акумулятора?

 16. Facebook – якась лажа! Музики немає, жахливий пошук людей (шкіл, університетів українських нема), фото у оригінальній якості завантажити не можна (на відміну від vk), коли людина була онлайн хрін дізнаєшся і ще багато дрібничок, усього не пригадаю.

 17. Facebook – ну дуже дибільна соцмережа! Немає гнучкості, немає зручності! Ось приклад. Коли хочу написати в профіль про свої уподобання, назву улюбленої книги чи фільму наприклад, доводиться типу підписуватись на якісь гівняні сторінки іноземною мовою (тисячі їх!). Українською мовою неможливо вписати. А спільноти?? Де у фейсбуці українські спільноти?? Де таке різноманіття, як у ВК?? Де цікаві україномовні пабліки у фейсбуці???
  Ось накидаю кілька спільнот у ВК, спробуйте мені навести аналоги, “фейсбукомани”:
  http://vk.com/mova
  http://vk.com/brutalmed
  http://vk.com/grey_history
  http://vk.com/chefootball
  http://vk.com/kino_kritic
  http://vk.com/uarevo
  http://vk.com/biz_idea
  http://vk.com/public40297829
  http://vk.com/samgon
  http://vk.com/myukr
  http://vk.com/live_in_ua
  http://vk.com/ukraine.humor
  P.S. Єдиний позитив – введення “додаткових смайликів/емоцій” + цілком інші алгоритми показу новин

 18. Facebook – ну дуже дибільна соцмережа! Немає гнучкості, немає зручності! Ось приклад. Коли хочу написати в профіль про свої уподобання, назву улюбленої книги чи фільму наприклад, доводиться типу підписуватись на якісь гівняні сторінки іноземною мовою (тисячі їх!). Українською мовою неможливо вписати. А спільноти?? Де у фейсбуці українські спільноти?? Де таке різноманіття, як у ВК?? Де цікаві україномовні пабліки у фейсбуці???
  Ось накидаю кілька спільнот у ВК, спробуйте мені навести аналоги, “фейсбукомани”:
  vk.com/mova
  vk.com/brutalmed
  vk.com/grey_history
  vk.com/chefootball
  vk.com/kino_kritic
  vk.com/uarevo
  vk.com/biz_idea
  vk.com/public40297829
  vk.com/samgon
  vk.com/myukr
  vk.com/live_in_ua
  vk.com/ukraine.humor
  P.S. Єдиний позитив – введення “додаткових смайликів/емоцій” + цілком інша система показу новин

  • Нічого не можу сказати у відповідь, друже, лише підтверджу сказане – сам з таким стикаюсь. Окрім того, мене теж дратує відсутність корисних дрібничок Фейсбуку, які проте реалізовані у Вконтакті. От з чим стикнувся сьогодні – пошук по спільноті. У vk просто тиснеш на “2222 записів”, потім у пошук вписуєш потрібний текст і все. Воно прожене по всім записам, і видасть результат. У Facebook такого нема…

   • У фейсбук таке є. У фейсбук є пошук по постам, але для цього потрібно перемкнути інтерфейс на англ. версію. Причин такого я не знаю.

  • Будь яка з цих спільнот(груп) має аналог у фб. У мене 250 цікавих спільнот на українській мові

  • українських спільнот у фейсбуці повно, просто ними треба цікавитися і мати відповідне коло знайомих. ясна річ, що з бухти-барахти зайшовши туди ви їх не побачите – це все набувається поступово. так само, як ви набували в російській соцмережі.

   хоча, стривайте… фейсбук має функцію імпорту контактів – ви просто полінувалися прочитати статтю. ну, тоді вже вибачайте – лінощі вам ніхто не вправить.

 19. Стаття пристойна.
  Кілька дискусійних думок (не претензії до автора, а саме думки, яку можна обговорити):
  “Немає значення наскільки більше сидить людей у фейсбук в цілому (хай хоч 5 млрд людей) – якщо там немає Дмитра з сусіднього будинку та Ірки-колишньої однокласниці, то й сидіти там мало хто захоче.”

  “Технологічні новації у фейсбук самі по собі мало кого цікавлять. Всі хочуть чогось простого та зрозумілого.”

  “Дизайн фейсбука насправді перевантажений. Це крута річ для того, хто розбереться, як працювати з фейсбук. Але простий користувач використовує максимум 20% можливостей.”

 20. хто не вірить у технічні переваги фейсбуку, кому треба тільки піратський музончик, теревені з приятелями, порнографія, пабліки з цитатами та інші атрибути комашиного життя. для вас, дорогі мої, в мене теж є стаття. написана ще бозна коли, але й досі актуальна – може навіть більше, ніж раніше.

  http://www.hurtom.com/portal/23482/%d1%86%d1%96%d0%bd%d0%bd%d0%be%d1%81%d1%82%d1%96-%d1%81%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b8%d1%85-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d1%86%d1%96%d0%b2

  там немає конкретних вказівок до дій, зате є над чим подумати. от і перевірите, чи справедливі мої закиди щодо низького інтелекту. і нехай мене більше не звинувачують, що я когось ображаю. може це і не за PR-законами, але я, принаймні, з вами відвертий. будьте відверті і ви, як не з іншими, то хоча б із самими собою.

 21. Ти так ревно агітуєш Facebook.. Кажеш він технічно досконаліший…
  От скажи просту річ. Якого хріна Facebook СТИСКАЄ ФОТКИ ТАК, щоб значне погіршення якості було видно навіть на екрані мобільного, гм? Чи ти скажеш, це така “фіча”? Порівняй фото завантажене у “фейсбук”, і фото завантажене “Вконтакті”. І ЩЕ ОДНЕ: Фото завантажене у ВК завжди можна завантажити в оригінальній якості! А Фейсбук, вибачте, обісране лайно, навіть елементарні речі не може забезпечити

  • яких же все таки культурних мавп розводять в російському інтернет-заповіднику :)

   • Сиджу і там і там. Не бачу в цьому проблеми. А ваші переходи на образи досить гарно показує все про вас. Замість того щоб обґрунтовано написати переваги (щодо зображень і тд). Ви опустилися до рівня тварини.

    • я не збираюся обґрунтовано щось пояснювати тим, хто кидається виразами на кшталт “обісране лайно”. а ви б стали?

     • В тому й справа, що не став би. Але як бачу ви стали. Моя б воля я взагалі Метою користувався. Там для мене є все необхідне. Відео хостинг де нічого не закривають іноземні правовласники. Зображення не зжаті. Та й маю логін там ще відтоді як в мене інтернет діал аповський з’явився. А так виходить, що щоб розповсюджувати контент треба всюди робити сторінки й посилання. Відео на Меті, Вк, Рутубі , Дейлі для онлайну. Відео для завантаження на “Гуртом”, “Телеграмі”, “Ексі” (шкода що вмер). І всюди новини оформлювати (половину корисного часу на це витрачаєш)((

     • кожен сам робить вибір, тому я нікого не переконаю. моя справа – звернути увагу на проблему. що я і роблю. судячи з емоційної реакції деяких – роблю успішно. можна сказати, б’ю прямо в рану.

   • Людина, по суті, правильно описала одну з численних проблем. Щоправда, дуже не культурно(.
    Але то таке. По суті питання відповісти духу не вистачає?

    • А що йому Virake може відповісти? Нічого. Бо це є перевага vk, і нічого тут не вдієш.

    • почитайте мої коментарі вище. у 90% із них я відповідаю по суті питання. але марнувати зусилля на тих, хто налаштований тільки псувати повітря – це в мої плани не входить.

 22. Стаття цікава і дійсно варта уваги.
  Але Мордокнига таки не дає всього що хотілося б.
  І якщо розвивати корисні україномовні сторінки, то у будь-якій соціальній мережі, щоб охоплювати максимальну кількість зацікавлених чи випадкових людей.

 23. Найголовніші дві переваги Facebook:
  1. Зовсім інша стрічка новин
  2. Аудиторія (пруф: ua.telekritika.ua/society/kak-rabotayut-pabliki-dnr-663183)
  А оці слова, про “технічні новації” і “досконаліший дизайн”, “ключ до інтернету” – м’яко кажучи, профанація.
  Якщо рекламувати, то тре ґрунтовніше підходити до цього питання, а не так щоб автора в коментарях тицяли носом в його безграмотність чи наводили переваги ВК/недоліки Facebook

  P.S. Бажано ще в Twitter зареєструватись) Там можна знайти багато смішної політичної сатири)
  Для прикладу: https://twitter.com/ukupnik13?lang=uk

 24. ого скільки захисників вк зразу навалило. тому що це фсбшний проект і всі контакти та чати контролюються службами кремльія, навіть якщо вони написані українською мовою, запроданців на лубянке вистачає.. а що до ефективності сайта фб то москалі просто крадуть по кускам цей сайт декомпілюють і вставляють ці коди у УКАНТАКТЄ. переходьте на своє нах ті яндикси і однокамернікі, ай сі кю, коли увесь Цивилізований світ користується фб. гугл сервісами, совки тільки сидять на ВКа..

 25. ВК кращий за фейсбук у всіх відношеннях, там море українських груп, які я і читаю, а стількі шизофренії і маразму як на фейсбук, більше немає в жодній соцмережі.

  • Ну це вже взагалі безпідставне звинувачення. Шановний, думку свою аргументуйте!
   Інакше, Ви самі виглядаєте шизофреніком і маразматиком

  • хлопче, зайди у будь яку поілтичну групу вєлікосрашкі вк. Побачиш шизофреніків

 26. Деди ваєвалі. накоти 100грам і далі сиди в своєму ватному вк

 27. слухати музику з ютуба не камельфо)))+ там куча реклами буде між піснями

 28. Все було б добре якби ФБ так пекельно не тормозив

 29. усе це булоб навіть веселим, якби не було дуже сумним. до тих пір, поки модератори фейсбуку не зрозуміють різницю між словниковим словом і матом, на фейсбуці робити нічого

 30. Вконтакте тому ліпше за фейсбук , що там є зарубіжні серіали , фільми в російській і українській озвучках та навіть в оригіналі (Всі жінки-відьми , Район Беверлі Хіллз, Район Мелроуз, Чудернацька наука, Квантовий стрибок, Ес Клаб Севен та інші )! А в фейсбуці жодної групи з серіалами немає навіть в оригіналі ! НеДавно попробував закинути відео Квантовий стрибок в супер озвучці студії Нота 1999 року в фейсбук , то ті гади пишуть відео видалено )! Нащо той фейсбук здався тоді коли тут жодного нормального відео ! Я наприклад сиджу в вк заради відео серіалів(в більшості 90х і 2000 років тому , що вони НАЙКРАЩІ)!І багато ще людей ! Звичайно можна фейсбук зробити вк!Це у наших силах ! Якби кожен робив групи з серіалами і викладав (один зробив групу і виклав той серіал інший той серіал як говориться з світу по нитці і ми б разом попереносили б всі серіали з вконтакте у фейсбук )! А тоді можна було б і переходити на фейсбук на якому будуть всі найпрекрасніші відео з ВКОНТАКТЕ (серіали любі в любій озвучці ! А поки ті барани будуть банити відео то нащо переходити в погану мережу (в якій немає відео навіть в оригіналі )!На даний момент вк в 1000 разів краща мережа за фейсбук! Хай фейсбук не захищає авторські права а дозволяє викладати прекрасні серіали в прекрасній озвучці тоді можна буде говорити ! Я взагалі не пойму чого той Юніверсал студіос видаляє записи серіалу якому більше 28 років (Квантовий скачок)! Це ж не Древні первородні чи не Щоденники Вампіра які зараз виходять і знімаються ! А ці серіали 90х вже давно вийшли і заробили мільярди доларів! Я думаю Скотт Бакула і Дін Стоквелл були б раді щоб їхній серіал могли дивитися люди безплатно!Для цього вони і знімаються ! Вони не були б проти!А теперішня компанія Юнівєрсал самозванці видаляють відео собаки інакшої назви для них нема! Акторам які знімались в цих серіалах паралельно ! Їм гроші вже не йдуть зараз за ці серіали !Тільки лейбли жирують типу компанія юніверсал чи інші компанії такого типу!

 31. Та самі НАЙКРАЩі сайти були звичайно ЕХЮА і ФСЮА ! Слава і подяка тим хто давав скачувати звідти народу хороші серіали в любій озвучці ! Хай фейсбук вчиться у ЕХЮА і ФСЮА!

 32. А не бореться з піратсвом! А легальні сайти хай закуплять права на всі серіали і фільми у компаній Universal Студіос і Ворнер Бразерс ! І показують легально! Але ні, вони жаліють грошей і купляють гімно теперішнє українське і російське те яке можна й на каналах подивитися ! А потім плачуться, шо люди заходять на ПІРАТСЬКІ ресурси!Піратські ресурси в мільярд разів кращі за всякі мегого та олл разом узяті! Купіть права на всі серіали у двох компаній , які НАЙКРАЩІ СЕРІАЛИ і ФіЛьми зняли Юніверсал студіос (Чудернацька наука, Квантовий стрибок , Кенан і Кел,Неш Бріджес -поліцейський з Сан Франциско , УнівЕрсальний солдат та мільйон інших прекрасних серіалів і фільмів), Ворнер Бразерс (Всі жінки-відьми, Смертельна зброя та мільярд інших фільмів прекрасних і серіалів)! Закупіть українські легальні ресурси всі права на всі серіали цих двох компаній (хоч тоді вам треба буде витратити не один мільярд долярів , але воно того буде варте)! І тоді люди будуть оформлювати у вас підписку на цей супер контент , а не те убожество яке зараз ! Я б і 100 гривень в місяць готовий був би віддати щоб отримать можливість переглядати всі ці фільми і серіали цих двох компаній якби була така можливість!Або відкрийте канал Америка інетнешл в Україні і показуйте лише АМЕРИКАНСЬКІ СЕРІАЛИ як є НАЙКРАЩИМИ (українським і російським і на крок до ЗАРУБІЖНИХ супер серіалів не наблизитись)!

 33. Коли є вибір краще – ось наприклад комунікаційна платформа https://big.ua/ без зайвих дурничок.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.