Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1190477 (155 за 24 години)

Українці та «Вконтакте». Чим загрожує російська соцмережа?

| 213 коментарів

«Вконтакте» ― на смітник!

«Вконтакте» ― на смітник!

Сьогодні багато хто з нас досі користується російською соцмережею «Вконтакте». За версією Alexa.com, «Вконтакте» станом на 17 жовтня 2016-го року є другим за популярністю сайтом в Україні [1]. Середньодобова кількість користувачів, за даними Factum Group (Opinion Software Mediа), у липні 2015-го становила 12,9 млн користувачів. Відтоді це число скоротилося на кілька відсотків [2], але справжнім бойкотом навіть не пахне.

Соціальна мережа нічим принципово не відрізняється від пачки сиру чи кінофільму – це продукт. Якщо ми користуємося продуктами, виготовленими ворогом, ми його підтримуємо. Кожного разу, коли українського солдата прошиває куля, а українське село накриває «Градом» – це відбувається частково і завдяки нам.

Споживачі начебто сказали своє слово з цього приводу. Так, ще два роки тому російські виробники виявили, що продажі їхніх товарів почали суттєво падати. Навіть західні фірми, що продають в Україні товари, виготовлені в Росії, відчули на собі наслідки бойкоту – каже Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської бізнес асоціації.

Відмовитися від сиру виявилося простіше, ніж від соцмережі. Нажаль, це закономірно – руйнувати суспільні зв’язки і звички набагато важче. Багато хто опинився на «Вконтакте», бо там уже були всі їхні друзі та знайомі. Кинути цю соцмережу означало б порвати зі звичними суспільними колами, про що звичайній людині страшно навіть подумати.

Нове покоління

В Україні чомусь прийнято вважати, що всі наші біди через засилля радянських старожилів, які звикли до гречки і не звикли поступатися звичками. Втім, як виявилося, переважна більшість української молоді теж сидить на «Вконтакте». До них входять і студенти – здавалося б, найпрогресивніша і найсвідоміша категорія населення.

В різних вишах до цього ставляться по-різному. Так, Богдан Тихолоз (заступник декана факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка) пообіцяв відстежувати сторінки студентів, які користуються російськими ресурсами [3]. В той самий час у національному університеті «Києво-Могилянська академія» навчальний процес останніх кількох курсів майже повністю узалежнений від «Вконтакте». Попри те, що адміністрація офіційно не заохочує студентів користуватися російською соцмережею, окремі студенти, що обирають не користуватися нею, ризикують не отримувати потрібну інформацію вчасно. Анонімний студент, що розповів про це, також додав, що його колеги агресивно реагують на заклики покинути цей російський сайт.

Тим часом, «Вконтакте» набуває ознак все більш явної загрози. Вже два роки як ФСБ Росії має повний доступ до інформації, розміщеній на цій соцмережі [4]. Зокрема, всі дані про всіх користувачів, логіни та електронні адреси, списки їх контактів, відомості про кількість, обсяги та адресати повідомлень. Помітила це й Служба безпеки України – вона рекомендує українцям знищити свої акаунти на цьому та інших російських сайтах [5]. А cпівробітникам Національної патрульної поліції України взагалі заборонили мати акаунти в російських соцмережах [6].

За 2015 рік російські спецслужби відправили за ґрати 119 чоловік за репости в соціальних мережах. За пост на «Facebook» переслідували одну людину, а в «Одноклассники» – відразу трьох [7]. У 2016 році за дописи кримінальні справи заводять майже щодня. Враховуючи, як легко російські спецслужби викрадають людей з території України, годі й думати, чим ризикують українці на «Вконтакте».

Організації «Спільна дія» і «Пласт» також закликають бойкотувати російську соцмережу, вважаючи її інструментом російщення [8] [9]. У відповідь на це деякі люди закидають звинувачення в ксенофобії. Таким людям слід нагадати, яких колосальних зусиль протягом багатьох століть докладали росіяни, аби знищити Україну. Нашу мову забороняли, історію переписували, шляхту підкуповували, простих людей розстрілювали та морили голодом. Хіба цього не достатньо, щоб назавжди стати для нас ворогами? Адже йдеться не про окремих царів чи партійних вождів, а про цілий народ, який їх народжує і садить на трон. В Росії ще не було правителя, який би прихильно ставився до самостійності українців.

Трохи історії

Росіяни для нас є ворогами апріорі – незалежно від того, скільки в Росії живе «хороших росіян». Навіть, якщо вони там є, навіть, якщо частина з цих «хороших» ніяк не заперечує нашу окремішність, наше право на самовизначення і власну державність, що з того? Вони однаково нам нічим не допоможуть, бо не впливають на політику своєї країни жодним чином. Їх там і тримають тільки задля того, щоб вони красиво виглядали й говорили, цим збиваючи з пантелику нас та інших іноземців.

Так було, починаючи від розорення Києва 1169-го року Андрієм Боголюбським. Ця подія знаменувала собою зречення Київської метрополії північними колоніями Русі й зародження того, що пізніше стало Московською державою, назва якої раз-по-раз змінювалася. З того часу пройшло майже 850 років, Київ із Москвою встигли помінятися ролями, але їх підсвідома (часом – цілком свідома) ненависть до нас залишилася. Причина в тому, що російські царі обґрунтовували своє право на правління тим, що були нащадками Київських князів [10]. Це тягне за собою заперечення права на престол інших спадкоємців.

На цьому й засновано російський національний міф – Москва є нащадком Києва, а, отже, має право володіти усіма землями, що свого часу були підкорені Руссю. Їхній національний міф побудований на основі України. Відповідно, визнати українців чимось окремим, таким, що не підлягає Росії та не є її частиною – означає зруйнувати підставу до власної державності і національного самовизначення. Поки Росія вважає себе слов’янською країною і спадкоємицею Русі, вона завжди буде становити для України загрозу, оскільки наші підстави до існування будуть залишатися взаємовиключними.

Зважаючи на це, цілком закономірною виглядає нова спроба підкорити Україну вже в XXI ст. На жаль, ні про що з вище написаного переважна більшість населення України навіть не здогадується. Тому початок війни 2014-го року в українського народу викликав сильне здивування і несприйняття. Багато людей просто не розуміють, що відбувається і навіщо. А відбувається боротьба за самостійність – та сама, яку ми відкладали 25 років.

Дві війни

Одна війна точиться на фронті, а інша – в тилу. Щоразу, як ми заходимо на «Вконтакте», це маленька перемога Росії. Одне тягне за собою інше – російські продукти харчування, техніка, медіа, кіно і, нарешті, кандидати на виборах – а це вже не жарти. Самі росіяни на тому ще й не аби який навар мають – 2011-го року місячний прибуток «Вконтакте» становив близько $9 млн [11], а за 2014-й їхні прибутки виросли в 15 разів [12]! Ці гроші йдуть на те, аби нас вбивати.

Не вірите? А як вам таке: «Вконтакте» додав до списку підтримуваних мов два діалекти української – галицький та русинський [13]. Тільки вдумайтеся: діалекти прирівняні до повноцінної мови. Що це, як не пропаганда сепаратизму? Чогось подібного ні для англійської мови, ні для німецької не передбачили. Ні навіть для своєї рідної російської, яка має купу діалектів та говірок (дореволюційний правопис, доступний на сайті, до цього ну ніяк не зарахувати). Та й узагалі, чому обрали саме галицький та русиньский? Є ж і інші.

Насправді все дуже просто. Західна Україна, де ці діалекти поширені – єдиний шматок землі, який не можна загребти під приводом захисту «русскоязичного населения». Це створює серйозні проблеми, оскільки мова є чи не головною підвалиною сучасної ідеології російського шовінізму. Тому було вирішено піти іншим шляхом: розколоти тил України, щоб ослабити перед зовнішніми загрозами. Держави, що межують із областями поширення галицького та русинського діалектів, неодноразово висловлювали претензії на ці землі. Що це, простий збіг? Куди там, ми ж не настільки наївні. Нас готують до чергового розподілу між сусідніми країнами, і «Вконтакте» грає в цьому свою роль.

Цей сайт є справжнім інтернет-заповідником російської свідомості. Можна скільки завгодно називати себе індивідуалістом, але той, хто сидить на соцмережі, вже просто за визначенням піддається впливу оточення. А люд «Вконтакте» вирощує вельми специфічний. Там зосереджені переважно або зовсім пасивно-аполітичні обивателі [14], або відверті українофоби.

Не даремно ж спільноти на підтримку різних ДНР-ів найбільші саме в російських соцмережах [15]. Тут пальму першості на себе перебирають «Одноклассники», але ж, для порівняння, в західних мережах (наприклад, у «Facebook») такі групи взагалі блокують. Що це свідчить про «Вконтакте»? А те, що це ворожа до нас структура. Що може виправдати занурення в це вариво із низькопробної кічевої культури та імперського шовінізму? Всіляки відмовки про відсутність альтернативи на цьому тлі виглядають жалюгідно.

Закриваючи на все це очі, ми шматочок за шматочком здаємо країну на поталу ворогу. Уявіть собі, що наше рідне місто чи село зайняли російські війська. Притисли дулом автомата до стіни – будемо пояснювати, що це тільки Путін поганий, а до інших росіян претензій немає? Отож бо. Час відкинути зашкарублі звички, дитячі виправдання й прийняти нарешті доросле рішення: забратися з ворожого сайту!

Для тих, хто хоче покинути «Вконтакте», але не знає, чим
його замінити та/або як це просто зробити: інструкція.


Дана стаття є частиною інформаційного проекту «Безконтакт».

Автор висловлює вдячність наступним людям за допомогу з пошуком джерел, використаних у статті:

Robar III
Zombie35
Студія Hurtom
Віктор
Лурко*б

Окрема подяка Konfucius-у за сприяння та дозвіл використовувати портал Гуртом як майданчик для просування проекту.

Автор: Virake

Письменник, перекладач, поціновувач комп'ютерних ігор і завсідник поважних дискусій. На Гуртом викладаю переважно оголошення від UaLT, команди локалізаторів, яку представляю. Зрідка пишу політичні коментарі, аналітику та рецензії.

213 коментарів

 1. ВК це соціальна мережа з купою різноманітного контенту, в тому числі й українською мовою. Фейсбук не здатен замінити його повністю. І навряд колись зможе.
  А якщо користувач не здатен поставити adblock та відфільтрувати власні ж підписки-то це його проблеми, а не міфічного “зросійщення”. Не треба створювати проблему там де її нема.

  Прошу надалі не пропускати подібний непотріб на головну.

  • голослів’я.

   • у мене є 2 можливі варіанти, які могли привести пана Orotandr’а до написання даного коментаря :))
    1. Головка приболіла, утомився)))
    2. Відсутність можливості побудувати логічний ланцюжок між поняттями “культурна залежність від Росії, війна на сході, рускій мір в Україні, тощо” із “вконтакте”

  • Шановний баяністе, це питання ідеологічне, одначе.

   • Якби ваша ідея вам казала жерти гній, то ви б теж так чинили, чи не так?
    ВК популярний з чисто ринкових причини – сайт зручніший, гарніший і функціональніший за ФБ. А головне, ближчий контентом. Коли ФБ зможе на укроринку вибити мейлру груп не одним лиш квоканням про “уххххх NАЦІЯ” то тоді про щось можна говорити.

    • Можу зробити такий самий закид:
     А Ви готові бігти за 5-хвилинною «ринковою» вигодою, навіть з розумінням погіршення в перспективі через підтримку «ворожого ринку»?

  • Orotandr Що фб не здатен замінити крім піратського контенту і порно?
   Непотріб це ти

   • Пірацький контент? Що ти забув тоді на гуртомі?

   • Попустись, дурнику. Якщо для тебе VK – це лише порно з “піратським контентом”, то ти дуже обмежена особистість

  • Ото чим не може замінити?

  • Не кажіть дурниць, бо по сказаному складається враження про тих, хто говорить!
   Три роки як покинув “Вконтакте” і жодних причин жаліти про таке рішення.
   Після того, як ФСБ позбавило Павла Дурова прав власності ця соцмережа стає все гіршою і тільки сліпий цього не помічає. Для тих кому не подобається Фейсбук є ще Інстаграм, Твітер, Гугл+.
   Покидайте москальську помийницю!

  • Я просто в шоці!!! Шо це за стаття!!! Ви шо придурки!!! А якшо в мене родичі в росії, чи взгалі батьки, то вони автоматично становляться ворогами українського, охрініти якого радикального суспільства: “Росіяни для нас є ворогами апріорі – незалежно від того, скільки в Росії живе «хороших росіян». Навіть, якщо вони там є, навіть, якщо частина з цих «хороших»…”

   Шо за хрєнь!!!

  • Контент українською мовою – скоріше суржиком, ВК – це сучасний плавильний котел, де всі мови та культури переплавлюються і виходить ‘рускій мір’.

  • “Прошу не допускати непотріб на головну” – найпустоголовіший коментар, що я читав цього року)))))

 2. Фактично немає Українських соц. мереж.
  І ніхто їх не зробе доки доступні російські з великим контентом.
  Це як з фільмами, доки не заборонили багато російських власне не почали знімати.

  • WEUA – була найбільш розкручена

   • Та не було у неї шансів на успіх. Якщо народ на найбільшу в світі соцмережу фейсбук пересісти не може, то у чисто української соціальної мережі немає жодних шансів

    • Те що вона найбільша в світі, це ні про що не говорить. В неї також дофіга мінусів (навіть у порівнянні з VK). Щоб ви знали, дуже простенька штука – відтворення “gif”-ок, що є дуже популярним у ВК, у Фейсбуці досі зроблене ̶ч̶е̶р̶е̶з̶ ̶с̶р̶а̶к̶у̶ через сторонній хостинг. Якби Фейсбук дійсно був ідеальним, то ніхто б не сидів в інших соцмережах (VK, LinkedIn і тд)

     P.S. І взагалі, хтось пробував “Google+” ?

     • А я не казав, що фейсбук ідеальний. Але ви правда думаєте, що українці здатні зробити кращу соціальну мережу? Може навіть і зможуть, але навряд чи вона проіснує довго. Для прибуткового бізнесу соцмережа має мати десятки якщо не сотні мільйонів користувачів. Одна Україна стільки користувачів фізично не здатна надати

     • якщо правильно налаштувати ФБ то окрім музики там є все що у ВК, знаходжусь у FB вжероків 10, ізних був у вк років 12 вже рік без ВК, намагато краща соц мережа якщо привикнути, знайшов багато друзів по професї а також багато друзів з усього світу, а музику слухаю через Spotify.

     • Я пробувала Google+. На її прикладі зрозуміла, що взагалі не тямлю, для чого придумали соціальні мережі, і як ними користуватись.

     • “якщо правильно налаштувати ФБ то …”

      Богдане, хулі його там налаштовувати? Від стандартних налаштувань ви, особисто, щось міняли?

     • LinkedIn – це професійна мережа. Не альтернатива вк чи фб, а чисто специфічний ресурс.

  • Навіть якби була українська соцмережа, вона б занепала і поступилася котромусь із світових гігантів, такі реалії. Ось карта лідерів соціальних мереж 2013-го року, як видно, Україну небезпідставно вважають культурним сателітом Росії і частиною “русского мира”.

   http://lvivexpres.com/sites/default/files/news/naypopulyarnishi_socmerezhi.jpg

  • Навіщо українські, якщо є світові? Як приклад https://joindiaspora.com/

  • як нема?
   https://ц.укр
   копія “Вконтакте” до його оновлення, а наш аналог так і не розвивається(

  • А був ще коннект.юа

  • А хіба є британські, французькі чи німецькі соціальні мережі? Країни сильні, а своїх мереж не роблять.

 3. Ну, до кінця просто пробігся очима. Що скажу — до такого наш люд доволі інерційний та в’ялий, тож їм це треба казати зо 5 разів на тиждень, аби дійшло.

  При чому простою недвозначною фразою, не довшою десь за 10 слів, бо в хом’ячків швидко відвертається увага.

  Ну й ще ідея – закидайте до самого вЗобаню ці ж заклики і статті до різних груп і спільнот. Або ще яку іржу, щоб їх їло.
  До холодної війни входить й інформаційна, як не крути.

  • Хорошої ж ви думки про більшість українців, якщо вважаєте їх інтелектуально відсталими хом’ячками

   • Я нормальної думки про українців. Населення кожної країни доволі інертне й сидить й чогось чекає з рожевими окулярами. Сходіть до свого місцевого центру ЖКХ-обслуговування, й поцікавтеся, скільки людей з вашого будинку туди сходило й хоча б проінформувало, що в них шибки побиті, лямпочки на входах під’їздів горять чи деякі кнопки в ліфтах несправні. Не кажучи вже про щось серйозніше, як дах чи труби й електрику в підвалах.
    Це все спадщина радянської структури, бо комунізму ніде не вийшло, й всі сидять й міркують «нехай хтось інший туди збігає». Така вже людська природа, поки конкретно до неї не стане відноситись, вона сидітиме відсталим хом’ячком, «і нехай хтось інший в ті ВК не ходить, а мені льньки зробити кілька рухів».

 4. Ви в багато чому неправі. Як же мене дістає поняття захищати українську мову, не користуйтеся російськими сайтами і тд. Українську мову треба не захищати а поширювати (на мою думку це єдина мову яка придатна для міжнародного користування слов’янами від Хорватів до тих же Росіян, банально поляку легше вивчити українську ніж російську). Українець який сідітиме також вконтакті (паралельно з іншими мережами як фейсбук). Зробить суттєво більше ніж відмовлячись від цього. Він частково спонукне інших більше користуватись українською, але він точно не стане російскомовним (саме собою треба бути ідіотом щоб видавати конфеденційну інформацію в будь-якій мережі. Тому посил неправильний. Ця стаття має бути на сторінці Гуртом вконтакті (а її немає з принципу) а не тут. От тоді в ній є зміст. Хочете пересадити людей на інші мережі. Робіть пости у вк через один новини з зазначенням, що більше ви отримаєте в іншій мережі.

  • Та це автору вже писали і не раз.
   Але ж вона кацапська , ви їм гроші несете , вона зливає дані до фсб і т.ін.
   Я також писав багато разів , що у вк поширювати потрібно українську мову та ідею. Спільноти створювати з різним контентом. Он я буває заходжу на сторінку однієї спільноти , яка займається моніторингом тб,радіо та мереж. Завдяки їм заборонили вже багатьом московітам в’їзд до нашої країни. А тут на гуртомі, як завжди ” йдіть до фб” не сидіть у вк. З аудиторією вк потрібно працювати , наприклад російськомовних зробити україномовними.
   Вони до фб просто так не підуть особливо через те що фб просто калічний.

   • І що в ньому калічного? Відсутність порно? музички піратської? фсб?

    • Інтерфейс в нього калічний і не зручний. Я вже довгенько на ньому сиджу, але інтерфейс так і не подобається.

     • Це суб’єктивна думка. Мені інтерфейс фб подобається, а дизайн вк – калічний.

     • Робик, ви просто пишете не правду

  • я розумію, що вам двом неприємно думати про конфлікт, але заперечувати його ви не маєте права. проти нас іде війна, перш за все інформаційна і ми її програємо – перша за все завдяки корисним ідіотам, які в угоду своїх особистих комплексів штовхають цілу країну до рук ворога. кремль же не просто поширює російську мову, а спочатку давить українську – єдину альтернативу і фактор, який наочно розділяє наші з ними країни. невже ви справді думаєте, що перевага російських продуктів у нас склалася сама собою? не смішіть…

   повертаючись до теми соцмереж. які б відмовки ви не придумали, де там чого більше та що зручніше, факт залишається фактом: ви сидите в російському інформаційному просторі, споживаєте контрольований росією (а часто і вироблений нею) інформаційний продукт, і через це абсолютно залежите від її милості. якби на вас двох це закінчувалося, то і проблеми б не було. але ж услід за одними простодушними обивателями йдуть інші, тисячі, а за ними слідом вже йдуть мистецтво і бізнес. в результаті все в нас знову зав’язано на російський центр, чого й добиваються наші ненаситні кати.

   поки українці будуть пастися в російському полі, доти Україну будуть у світі сприймати лише як придаток до росії та історичне непорозуміння. а ми залишимося рабами, які тільки на словах хочуть окремішності. та якщо ж ми хочемо дійсної державної самостійності, то її потрібно збудувати – і перший крок до цього це відмова від будь-якої російської основи, хай би яка зручна вона не була на перший погляд.

   ну і нарешті. в статті я навів більш як 15 ФАКТИЧНИХ джерел, що підкріплюють мої твердження. а що навели ви? нічого. НУЛЬ.

   • Якщо вже говорити про факти: 1) у вк мають свої спільноти “Азов”, Правий Сектор та ряд інших українських патріотичних організацій та особистостей, наприклад мілітарне об’єднання “Рекрут”, яке займається військовою підготовкою українців. Ці організації не кремпуються використовувати вк як засіб поширення українських національних ідей. Так само і москалі не бачать нічого, щоб перешкодило їм використовувати американські, європейські соцмережі та форуми для своєї пропаганди, хоч Америку москалі вважають ворогом №1; 2) у ВК є ряд українського контенту, якого нема на Гуртом – наприклад ряд сезонів Закону і порядку з українськими субтитрами.

    • те, що ці організації сидять на вк – тільки ще раз свідчить про те, як глибоко ми досі залежимо від росії. якби всі користувалися іншою мережею, або була своя, а на вк заходили тільки додатково – тоді не було б проблеми. але ж усе навпаки. тож порівняння з тим, як росіяни користуються фейсбуком – щонайменше недоречне.

     на вк є щось, чого нема на Гуртом? ну так на Гуртом багато чого немає…. не може один трекер тягнути на собі цілу країну. в тому й весь фокус: загнати у підпілля, обмежити інформаційні можливості, а якщо щось і допускати, то тільки в контрольованих умовах. і потім такі як ви через короткозорість самі будуть їх захищати – дуже зручно.

     схоже, ви не розумієте фундаментальної речі. з нами не грають у шахи, де наслідки від кожного ходу очевидні. з нами грають у покер, де кожна стратегія – непряма, а карти розкривають тільки в самому кінці. так, на вк можна знайти щось хороше – але це пастка, бо загалом мережа залишається антиукраїнським інструментом.

     може ви в школі не вчили, але у 20-х роках минулого століття в УРСР проводили українізацію. ініціатива звичайних собі більшовиків, які перед тим штурмували наші міста під галсами “бий українців”. як ви думаєте, для чого це їм було потрібно? саме так – задобрити, пустити пилюку в очі, приспати пильність. а скінчилося все Голодомором. потім наших повстанців стали купляти амністіями. теж наче непогано, але чим скінчилося? ще шістдесятьма роками тотального зросійщення. теж саме було під час ліквідації Гетьманщини – старшин купили дворянськими привілеями. ви й у цьому знайдете щось хороше? а що, кожен окремий з них від цього виграв, тільки Україна загалом програла.

     • “тільки ще раз свідчить про те, як глибоко ми досі залежимо від росії” це виключно Ваша особиста думка. Те, що вони користуються вк, на мою думку, свідчить, що вони розуміють необхідність широкої власної агітації, а не замикання на собі.
      “росіяни користуються фейсбуком – щонайменше недоречне” – чому? Для ряду країн той же фейсбук займає більше місце, аніж їхні місцеві соцмережі.
      Далі Ви пустились у суцільну демагогію і самовихваляння сумнівною “ерудицією”. Я Вам сам особисто можу провести лекцію з порівняльними характеристиками Перших та Других Визвольних змагань, але насправді ні мені, ні Вам аргументованості це не додасть.

     • ain.ua/u-vkontakte-i-ok-menyaetsya-vladelec

     • Так заберите себе в укрАину всех ваших, засоряющих ВК “нАвоз” и прочих ушлёпков. И варитесь в котлах!

     • ХАВАЛО ЗАВАЛИ!!!

   • Що ти пишеш ? Схоже ти просто якийсь фанатик – сектант. Людей ідіотами називаєш ще.
    Тобі пишемо, що потрібно вести пропаганду у вк української мови та ідеї. А ти пропонуєш просто випалити свої сторінки та йти до фб.
    Спочатку потрібно працювати з людьми там , та робити з російськомовних користувачів україномовними, не лояльних до України роботи лояльними .
    А потім вже можна і пропонувати переходити до інших соц.мереж
    Але ти все одно і в цей раз цього не зрозумієш та будеш писати дурнію у відповідях.

    • Взагалі він правий.. ідіоти ще ті.. у ВК зливаєте все.. фактично і розвідка не треба..

     • HetmanNet, якщо людина виставляє у вк свої особисті данні, тоді так – вона дійсно ідіот, адже цього запросто можна й не робити. Але якщо людина вважає, що у фейсбуку можна робити те ж саме, то вона теж ідіот, оскільки навіть закриту сторінку легко прочитати стороннім. Отож будьте послідовними – бойкотуйте абсолютно всі соціальні мережі:))

  • перепрошую за свій комент на перед але поляки як не дивно більше російською розмовляють якщо вміють, не знаю з чим це повязане, але так воно є свідком цього я був багато разів, а щодо всього іншого я згодний з тим, що мову треба поширювати навіть в тому самому вк.

   • Я виріс в суцільно україномовному середовищі на Рівненщині, російську ніколи не вивчав, однак володію нею майже бездоганно (окрім деяких дрібничок, накшталт “тся/ться”).
    Трохи фільмів, трохи музики, трохи книг (які задавали на уроках зарубіжної літератури, і яких не було в бібліотеці українською) зробили своє діло. Можливо, у поляків так само?

  • Хорвати, Поляки, Чехи, Болгари, Серби, Македонці, Чорногорці, Словаки, Словенці та інші брати – ніхто з них не сидить у ВК і їхні мови більш поширені у світі, лол!!! А нам – русинам-українцям потрібно чомусь вживатися з московитами і поширювати їм свою мову саме у їхній мережі, лол!!!

 5. Цікава думка, але дуже схоже на пропаганду.

  • Не маєш власної пропаганди — читай ворожу. Третього варіанту немає. Хіба що натиснути на компі велику таку кнопку і лягти собі під ковдру.

 6. Популярність вк зумовлена лише наявністю там тонн піартського контенту. Людині не треба нікуди йти з вк, щоби знайти пісню чи фільм, чи погратися в гру.
  Якщо забути про те, що 99% контенту розміщено там нелегально, то це зручно. А оскільки 99% користувачів укрнету — послідовні пірати, то й популярність вк серед них зашкалює.

  Я певен, якби вк просто повторював функціонал фб, — то не мав би такої популярності.

  Я особисто відмовився від ВК наприкінці 2013. Не можу сказати, що це безпосередньо пов’язано з майданом. Просто в якийсь момент я припинив користуватися ВК. Люди дивуються, коли про таке чують, але для мене це взагалі не стало проблемою.

  Миттєві повідомлення? Skype, Twitter, віднедавна відкрив для себе Signal.
  Кіно? Серіали? Кінотеатри, Netflix, PirateBay, Гуртом врешті-решт.
  Музика? Google Music, SoundCloud, YouTube.
  Новини? Twitter, Facebook, YouTube, Google.
  Соціалізація? Skype, Twitter, сходити кудись (!).

  Не можу сказати, що згоден з усім написаним у статті. Але в цілому я підтримую автора і його інформаційну кампанію.
  Перш за все тому, що не варто недооцінювати інформацію, яка є в соцмережах. Ідеться не про тупість на кшталт відкритого номеру мобільного, чи необачно викладеної занадто особистої інформації.

  Як казав відомий програміст і активіст Аарон Шварц (хто не чув, рекомендую поґуґлити): “Інформація — це сила. І як буває з будь-якою силою, є ті, хто хоче залишити її лише собі.”

  Будь-яка інфомрація (взагалі будь-яка) — це можливість для когось її використати. А у випадку ВК ми говоримо не просто про “когось”, а про росію. Державу, яка де-факто перебуває у стані війни з Україною.

  • Але… але як же ж халявний прон, репчик та квартал? Ми не виживемо без вЗобаня!
   *втікає ревучи, забивається в куток і щось там істерично хом’ячить. (кого хвилюють ваші наведені факти)
   **це була хвилинка іронії

   • Халявний прон, репчик і квартал легко доступний і без ВК.

    • Але то треба шукати, на інший сайт перейти.. на два рази більше клікнути.. і т.д.

     • >>”Людині не треба нікуди йти з вк, щоби…” “…погратися в гру”

      Ви хоч самі розумієте, шо верзете? Які, блядь, ІГРИ у ВК?! Хочете “Call of Duty” у vk запускати?

  • Дурні ви.. Які фільми на VK? Яке піратство ? Туди ходять не заради цього.. Там багато сатири, гумору, смішних історій (кожен найде своє), плюс для декого vk як інстаграм – постять туди всі свої фото

 7. Не користуюсь вк вже років 2. Нічого, живу нормально.
  Наші всі патріотичні групи у вк заборонені роснадзором, і як ми будемо поширювати українську мову в рашці?
  Дзвонили якось родичі (далекі) з рашки, кажуть: закинь нам свїй лінк з вк або однокласників! Кажу, не знаю я таких сайтів, користуюсь скайпом, твіттером, фейсбуком. Були дуже здивовані, як так може буди. Така у них психологія, чим вони користуються, тим і маємо ми.
  Та пішли вони в дупу!.

  • “Наші всі патріотичні групи у вк заборонені роснадзором” :)) Насмішили. Я зовсім не агітую за вк, але неавіщо вигадувати?

   • Вибачте, можливо я Вас таки неправильно спершу зрозумів. Тобто користувачі з московії не можуть переглядати українські патріотичні групи у вк?

    • Саме так. Принаймні два роки тому таке було, знайомі з рашки присилали скріншоти, що наші патріотичні групи заблоковані. Я після того повидалявся з однокл і вк.

   • https://lenta.ru/news/2014/03/03/blocked/. Попитайте “друзів” із рашки най пришлють вам скріни з якимись укр. групами (Правий сектор, Україна АТО ітд)

  • А нащо її в московії поширювати? Потрібно поширювати серед російськомовних українців, що у вк !

   • І це робити, можна так сказати, на ворожій території!? Та ви що з глузду з’їхали! Як би не хотів, а росмовних там набагато більше, відповідно в 10-ки разів більше російськомовного контенту. Гибле діло.

    • За Вашою логікою на фейсбуку нам теж нічого не світить, бо росіян у ньому теж більше, аніж українців. На тому ж фейсбуці дюди автоматично потрапляли в бан на кілька тижнів лише за згаду Генадія Москаля, губернатора Закарпатської області, бо “москаль” із точки зору адміністрації Фейсбуку – це лайливе шовіністичне слово. Ну а як москалі використовують Youtube для пропаганди та троллінгу всіх рівнів, то нам до їхніх масштабів як рачки до Пекіна. Але чомусь ніхто не закликає бойкотувати Ютуб чи Фейсбук

     • У Фейсбук там є механізми локальних груп, тобто визначає до якої ти групи найбільш ймовірно відносися та підсовує контент характерний для тієї групи, географія і спільні зв’язки переважають над мовою тому там ефективніше просувати аніж у ВК де немає локальних груп і всі в одному котлі..
      Щодо москаля то треба більше українців і частіше застосовувати, тоді алгоритм автоматично зменшує вагу слова і вже баном не реагуватиме, тобто буде банити якщо москаль вжито з контекстом (останнє не для англ. погано визначає)..

     • HetmanNet, а ще там зручно “мірятися колективами”, тобто писати колективні скарги для банення відео. Я сам особисто брав участь у подібному написанні скарг з метою банення українофобного відео. Москлаі теж так уміють: банять наше відео, бо адміністрації Ютуба легше закрити відео, ніж розбиратися в тонкощах історії взаємовідносин українців і москалів. А коменти взагалі легше відразу відімкнути, чим розбиратися з тією ордою “рускомірцев” (бо їх там теж чисельно більше), які неодмінно злітаються на абсолютно будь-яке проукраїнське відео. Так що і Ютуб, і Фейсбук далекі від ідеалу поширення українського, але працювати все рівно треба будь-де, а не тільки там, де ніби зручніше

 8. >> Кожного разу, коли українського солдата прошиває куля, а українське село накриває «Градом» – це відбувається частково і завдяки нам.

  Автор, якщо ви користуєтесь електричною енергією, центральним опаленням або газом, то ваші гроші також йдуть до РФ, а тому покажіть нам приклад справжнього патріотизму і відмовтесь від цього, а якщо не можете, то не треба писати дурню про соціальні мережі, бо навіть якщо не користуватись адблоком, то рос. соціальні мережі на вас зароблять за рік менше, ніж за місяць опалювального сезону. Я також згоден з тими, хто каже що потрібно використовувати російські інформаційні ресурси для поширення українського, бо інакше отримаємо закритий простір де буде лише частина українців, а російські інформаційні ресурси отримають необмежений вплив на тих, хто сидить там.

  • Російські соціальні мережі завдяки вам дізнаються більше ніж ви можете собі уявити.. навіть на вашу думку незначна інформація може дати більше користі ніж можете уявити, бо питання не в тому що вона скаже про вас, а в тому що скаже про групу людей до якої належите..

  • У мене особисто склалося враження, що автор вважає, ніби яскраві поетичні образи та сумнівні порівняння додають якоїсь аргументованості його висновкам

 9. Почитав коментарі.. та зрозумів.. що більшість швидше ризикнуть життями інших, майбутнім і т.д., аніж ВК покинуть..

  • Як я вже писав вище, є люди, які ризикують своїм життям на полі бою, але розуміють, що агітувати за українську ідею треба будь-де, і в вк, і в фейсбуку, і твіттері, а не тільки в зоні Вашого особистого комфорту.

 10. Думка звичайно має право на інсування, але нав’язує себе всім хто її читає. я хоч і заходжу в вк раз в тиждень, але проблема не в тому. чому я не можу використовувати вк? тому що ви не хочете? наразі не побачив причин які би були вагомими для того щоб не користуватися мережею взагалі. у мене в стрічці новин немає ні записів про війну, ні пропаганди якоїсь, просто потрібно адеквадно підбирати комюніті які ви хочете читати. я не плачу за вк і не дивлюсь їх рекламу. я не спілкуюсь з путіним в вк і не розголошую якісь таємниці. яким чином це негативно впливає на людину? та ніяк. музику слухаю на гугл.музика по підписці, користуюсь інколи чатами та переглядаю інформацію в групах. навідміну від російських фільмів, не бачу нічого пропагандизького в соц.мережі. мені здається ви не там шукаєте всі причини наших проблем. Сергій Брін народився в москві, і що тепер не заходити в гугл?

 11. Зробіть українську соцмережу кращу від вк і всі перейдуть на українську, така політика!

  • Скажи це дулу російського автомата.

  • Це не політика, це бізнес. У 2011 році за купівлю лише 7,44% акцій “Вконтакті” було заплачано $111,7 млн

   • Хто не має розуму, хай і надалі купляє акції в контакті.

    • “Хто не має розуму, хай і надалі купляє акції в контакті.”
     Тільки розумововідсталий дибіл може таке написати

 12. Мій прибуток залежить від “Вконтакте”. Всі діти, молодь та інші версти населення сидять там. Вони бачать новини про оновлення товару в магазині і приходять. В мене є сайт, але в нього менша популярність ніж “Вконтакте”. Я намагався перейти в фейсбук чи якісь інші українські соцмережі. Але люди за мною не підуть. Якщо одного ранку ми встанемо, включимо комп’ютер і при вході до “Вконтакте” нам покаже сторінку “Доступ на цей сайт заборонений” Ось тоді можливо щось зміниться. Тому я вважаю що ви займаєтесь дурнею. Наша головна біда не “Вконтакте”, а управління держави.

  • Як казала Вєрка Сердючка: “Звєзда в шоці!”. Хоча, тут напевно плакати треба. Пригадую нещодавно тут була стаття про укроїномовний ютуб і один чувак до піни на губах доводив, що для НЬОГО, для його популярності й ЙОГО доходів важливіше, що він викладатиме власний матеріал на ютуб саме російською мовою. Бо українською непопулярне.

   Мене тоді цікавить: якого біса ми тоді вимагаємо, щоб наш гарант продав свої фабрики в рашці чи в окупованому Криму??? Адже, йому ж мабуть вигідно їх там тримати – це ж гроші!

   Гідності у нас нема, ні на грам! І вконтактє тут нідочого!

 13. Гадаю, треба перш за все починати з чіткої оцінки “вк” як плагіату. Вже тільки цього достатньо, щоб піти з нього і забути, згадуючи хіба що з презирством і огидою. Бо це абсолютно не теж саме, коли людина споживає піратський контент, бо вона на цьому не заробляє.

 14. “Лишайте все російське, не чіпайте і не користуйтеся” – то лейтмотив цієї статті?!
  Справа в тому, що вже давно немає значення, чи користуєтеся ви ВК чи ні, всі ваші дані давно у ФСБ. БО всі завантажені фото чи відео, вся додана інформація – зберігається. Ви можете підправити її “вигляд для інших” на власній сторінці, а остаточно видалити – ну хіба ви крутий хакер (але тупий, щоб сидіти в ВК)
  Причому тут гроші нести, якщо у ВК сидіти? Рекламою заробляють? Ну так від українців менше не стане. І ФБ набагато більш засмічений рекламою. А якщо хтось купляє голоси для ігор і смайлів – то це вже “залежність” (щоб не вжити якогось гострішого слівця).
  ФБ по фінкціоналу і дизайну тупіший за ВК. І нормальне ведення груп та сторінок вимагає більше часу і нервів. А просто сидіти і перечитувати інфу….
  Серед соцмереж теж є конкуренція.
  І я згідний з тими, котрі пишуть – краще поширюйте і розвивайте своє, а не зациклюйтеся на забороні чужого. Бо попри ту заборону провтикуєте своє.

  • Про мене вже все знають в ФСБ, тому немає сенсу йти з вКонтакту. Я там сидітиму й надалі, і друзів, і сусідів приведу теж, просто сидячи там, аби вони теж позливали приватну інфу до ФСБ з власної дурості, бо я, розумний, сиджу там, бо все вже давно злите й немає сенсу йти.
   *замкнене коло іронії. (не недооцінюйте людську дурість, дослухайтесь до слів Ейнштейна)

 15. Думка про поширення української у ВК дуже раціональна, як-не-як, там сидить повно української молоді. Уявіть, людина заходить в якесь обговорення, а там більшість коментів російською, швидше за все вона теж напише російською. А реально це можуть бути одні українці, і половина з них україномовні.

  До речі, те саме з Ютубом, помітили, що більшість коментів російською? Навіть проукраїнські! Невже в Ютубі одні російськомовні? Тільки якась україномовна пісня, то починається, ой яка гарна українська, співайте українською, молодці…

  • Чому так багато українців соромляться використовувати українську ВСЮДИ і ЗАВЖДИ, я цього не розумію, наче якийсь психологічний блок, ой, тут коменти російською, напишу і я російською, бо ще якийсь москаль не зрозуміє, а я ж такий добрий і толерантний.

   • Це ще що. Зараз займаюся перекладом гри This War of Mine. Попередні перекладачі вели обговорення перекладу на українську російською мовою. Більш недоречного місця для спілкування українців російською мовою я ще не бачив.

 16. Контент це зброя , і справа не тому хто її виробник, а в тому в кого вона в руках,зайдіть і погляньте

 17. Гарно структурована стаття. Пишеш у Вікіпедії?

  • ні, до такого мене привчив університет.

   що ж до вікіпедії, то багато років тому написав там одну статтю про серію мультфільмів. її швидко стерли і більше я туди не пхався.

   P.S. та й мене мало цікавить розжовування того, що всі й так знають – те, що вікіпедія намагається робити. як сказано в їхніх правилах, це не місце для оригінальних досліджень.

   P.P.S. крім того, мені дуже не до вподоби те, що їхні модератори дозволяють своїм особистим переконанням впливати на рішення. це видно чи не в кожній статті з неоднозначною темою – вони займають чийсь бік.

   • Якщо поглянути на “добрі”/”вибрані” статті, можна й засумніватись щодо “розжовування того, що всі й так знають”. Для прикладу, візьмемо фільми – буде вільна хвилинка, гляньте на статті “Тіні незабутих предків”, “Сім (фільм)”. Там була проведена копітка робота.

 18. народ скажу я вам так хто не хоче вк покидати то нехай слідкують за тим що там виложують і що пишуть якщо ви думаєте що там є приватність то помиляєтеся не заперечу так я зареєстрований уже багато часу но з кожним роком та помийна яма щораз гірша і вже думаю як ту яму покинути отож не сваріться через те вк бо нема з чого це просто помийна яма

 19. Ой коми забув поставити

 20. Ви будете жити довго та щасливо.

 21. СБУ радить українцям видаляти аккаунти з російських соцмереж
  З 1 серпня 2014 в Російській Федерації набрав чинності новий антитерористичний закон,
  що надає повне право на отримання Федеральної служби безпеки РФ практично всіх особистих даних користувачів інтернет-ресурсів, зареєстрованих у РФ.

  Чому варто видалити особисті профілі в “Однокласніках” і на Мail.ru та вконтакті?
  ДАНІ КОРИСТУВАЧІВ ВКОНТАКТЕ з України потечуть річкою в ФСБ!!!!!!!!!!!!!
  ___________________________________________
  З 1 серпня 2014 року в РФ вступив в дію новий закон
  (докладно про нього http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,215185539,215185846&attempt=1 )
  згідно якого дані користувачів вконтакте з України потечуть річкою в ФСБ – це Путінська Росія тотального контролю!

  • А як стерти свою сторінку, то ФСБ не зможе дізнатися мої дані?
   Я ще розумію пораду не заводити сторінку, не вказувати свої дані, не підписуватися на російські групи, а якщо писати, то тільки українською, і меню зробити українською мовою, зменшити свою активність у вк..
   Але просто “стерти, бо путін нападе” …

 22. Безпека

  СБУ радить українцям видаляти аккаунти з російських соцмереж
  З 1 серпня 2014 в Російській Федерації набрав чинності новий антитерористичний закон,
  що надає повне право на отримання Федеральної служби безпеки РФ практично всіх особистих даних користувачів інтернет-ресурсів, зареєстрованих у РФ.
  http://ipress.ua/news/sbu_zaklykala_ukraintsiv_zabyratys_z_rosiyskyh_sotsmerezh_76750.html
  http://press-centr.com/ua/news/-SBU-zasteriha-rosiyski-spetssluzhbi-pereviryatimut-internet-koristuvachiv-PERELIK-SOTsMEREZh
  http://espreso.tv/news/2014/07/28/sbu_radyt_ukrayincyam_vydalyaty_akkaunty_z_rosiyskykh_socmerezh

  Чому варто видалити особисті профілі в “Однокласніках” і на Мail.ru та вконтакті?
  ДАНІ КОРИСТУВАЧІВ ВКОНТАКТЕ з України потечуть річкою в ФСБ!!!!!!!!!!!!!
  ___________________________________________
  З 1 серпня 2014 року в РФ вступив в дію новий закон
  (докладно про нього http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,215185539,215185846&attempt=1 )
  згідно якого дані користувачів вконтакте з України потечуть річкою в ФСБ – це Путінська Росія тотального контролю!

 23. З 1 серпня у Росії набирає чинності новий антитерористичний закон, що надає повне право на отримання Федеральній службі безпеки РФ практично всіх особистих даних користувачів інтернет-ресурсів, зареєстрованих у РФ
  Таким чином ФСБ на законодавчому рівні отримує повне право втручатися в особисте життя не тільки громадян Росії, а й іноземців.

  Дані про всі логіни і електронні адреси своїх користувачів, списки їхніх контактів, відомості про кількість, обсязі і адресатів переданих повідомлень власники поштових серверів, блог-хостингів, форумів і соцмереж будуть зобов’язані надавати на першу ж вимогу представників російських державних структур.

  У Службі безпеки України попереджають, що в умовах триваючої агресії Росії на території України, нові повноваження надають ФСБ можливість отримувати наявну в веб-середовищі інформацію про українські події і можуть використовувати її на шкоду інтересам національної безпеки.

  У СБУ попереджають всіх громадян, які стурбовані безпекою особистої інформації і рекомендують утриматися від використання інтернет-ресурсів російської доменної зони, в першу чергу це стосується соцмереж та поштових скриньок.

  • З 1 серпня 2014

   • СБУ попереджало? Але… але… але як же ж улюблені прон, репчик та квартал?!!!11
    Ні, треба швидко вигадати собі виправдання, аби нічого не робити. Так, дихай заспокойся… Точно! Там сидять усі, дурн, ті рекомендаториі, а Я — розумне, буду сидіти собі типу тихенько й типу нічого не зливати в соціалку, бо я ж таке казково чудове, осяйне та найнайрозумніше.

    *хвилинка виправдавчої іронії

    • От в мене немає там порну, репчика і кварталу. Є кілька українських спільнот, які не хочуть переходити на менш зручний фб (та ще й переносити туди сотні своїх публікацій). Є друзі та родичі (в тому числі трирідні з росії), яких я не можу завербувати у менш зручний фб — це їм доведеться заглядати в обидві мережі, щоб переспілкуватися з усіма такими як я, та ще й встановлювати фб-додатки або мобільну Оперу — щоб обмінюватись повідомленням з телефону. Або ж заводити за ради мене вайбери, скайпи, і постійно їх запускати на комп’ютері і телефоні — щоб знати, що я щось написав.

     • Чувак, ти шось попутав. У Facebook так само є така штука, як “смс-сповіщення”

     • Це дуже маленька відповідь.
      І в налаштуваннях сповіщення немає можливості отримувати СМС лише для особистих повідомлень. Мене ті смс дуже швидко дістали, про будь-яку нісенітницю сповіщували, і я їх вимкнув.

 24. Дієвіше для початку порадити завести собі сторінку у facebook. Не стерти профіль вк (ті особисті дані ВЖЕ у фсб), а створити другий, в іншому популярному місці. І зробити це як кампанію до Нового року, наприклад. Наступним кроком прямо спитати у своїх найближчих друзів у вк (саме тих, з якими є вартісне спілкування), чи є вони у фб. Далі пробувати там полистуватися. Одного разу попросити сповістити про щось саме через фб, або ж “зацікавитись” там в певній події, в певному заході. Таким чином принаймні підготуватись до переходу у фб, звикнути до нього — адже сайт таки калічний, і цим багато кого відсторонює.

 25. Моя подруга зригнула з Фейсбуку, бо він:
  1) не дозволяє матюкнутись на своїй сторінці;
  2) вимагає Месенджера, теж неідеального;
  3) неконтрольовано показує усім друзям про її активність: “ваша подруга прокоментувала оте” — а за цим розкриваються особистісні вподобання, конфлікти, байдикування у робочий або ще який час, підготовка до сюрпризу/подарунку.

 26. Не користуюсь давно, і без потреби він, є тепер ютуб, там купа музики і відео з усього світу. Конакт давно перетворився на помийку. Так що спробуйте і переконайтесь

 27. Глупая статья, у ВК в Украине слишком большая база пользователей, особенно среди молодёжи. Никто в унылый ФБ переходить не станет. Успех таких пабликов как ФМПУЛ тому доказательство, что там есть аудитория. Кроме того, как инструмент ВК проще и эффективнее. И самое забавное, что цензура в ФБ гораздо жёстче! Ольгинцам скрыть нужный им пост или забанить пользователя через сеть ботов — проще простого.

 28. Збіг це чи ні, але українська аудиторія Facebook демонструє пристойні темпи росту

  http://watcher.com.ua/2016/11/25/ukrayinska-audytoriya-facebook-demonstruye-fantastychni-tempy-rostu-zbilshylas-na-tretynu-vsoho-za-7-misyatsiv/

 29. Facebook хороший для тих, хто орієнтований на Захід. Якщо ви знаєте іноземні мови, читаєте і підписуєтеся на іноземні сайти, контактуєте з іноземцями, тоді ви бачите, наскільки обмеженим є ВК, це чисто пострадянський простір, своєрідне гетто, хоч і добре організоване.

 30. Пропоную ще подумати на 1С бухгалтерією. Це виключно російська розробка, включаючи українські конфігурації. Більше половини всіх українських підприємств цим користується та платить гроші за підтримку (нові конфігурації та право використання). Свого аналогічного, на жаль, нема… Також проблема, хоч і програмістів у нас доста….

 31. Virake тримає читачів за лохів. Справді незручні питання в коментарях цієї та попередньої статтей ігноруються або відповідь схожа на демагогію (найчастіше напад на особистість опонента).

  Для прикладу, в попередній статті людина писала про велику к-сть цікавих спільнот у ВК, і відповідно запитувала про їхні аналоги у Фейсбук. Хтось щось відповів конкретно? Нічого. Нічого, крім розмитих фраз. Це наштовхує на думку, що так звані “агітатори” не компетентні.

  • фінансуєте вбивство своїх співвітчизників, а потім кажете про якісь “цікаві спільноти”. що, співмірні речі? хоч би вже посоромилися.

   • Ви маєте докази що фінансує? навіщо писати таку дурню.

   • ви як наша влада – хто її критикує той агент кремля.

   • Знову відсутність конкретних відповідей (написав би хоча б) список спліьнот у фейсбук українських (вк десь вже писали). Як політик питають за одне з’їжджаєш на інше

   • все вже давно доведено – перечитайте статтю (і попередні теж), перечитайте коментарі. або зверніться до здорового глузду – цього більш ніж достатньо, бо “докази” просто перед носом. і демагогію мені не закидайте – самі досі нічого конкретного не сказали – окрім того, що вже було сказано раніше й давно розвінчано.

    про українські групи у фейсбуці теж уже писали в коментарях – треба було уважніше читати.

    ще раз ставлю перед вами питання: групи у соцмережі важливіші за виживання України? чи, може, ваші звички? зв’язки зі знайомими? піратська музика?

    • Якщо ви не вмієте приймати критику, тим більше бачити за своєю думкою ще чиїсь інші, то співчуваю. Я заблокував рекламу і ніяким чином нікого не спонсорую. Сепаратисти можуть використовувати доречі не тільки вк а й телеграм і вайбер і фб, але ж ви чомусь причепились до вк, і все. аргументи у вас ніякі. звинувачення у фінансуванні вбивства взагалі нісенітниця. Вижвання України ніяк не задежить від вк.

    • Я вже не раз казав, що не проти переходу у фейсбук (але пропаганду ви робите не там). Те що кому не байдужа Україна кинуть вк зробить ще гірше. Залишимо людей які не на гуртом і тд без українського. Пряма аналогія давайте лишимо схід і Крим Росії бо вони підтримують частково окупантів і не ведуть боротьби, замість того щоб потроху переьягнути на українське. От і питання навіщо гинуть люди якщо можна просто кинути все? Та саме й з вк.

     • Є приклади навернення когось на наш бік?

     • В мене багато знайомих стали дивитися контент українською. Бо він є в вк. Якщо його не буде будуть дивитися російською. Я думаю це варто того щоб бути присутнім. Майже
      всі команди українського озвучення присутні і там і там. Якщо вони підуть з ВК, то люди не перейдуть в фейсбук а стане просто більше дивитися, читати російскомовного і їх діти будуть. А це закінчиться тим, що отримаємо ще купу нових російськомовних.

    • А вам нужна ТАКАЯ украина?

  • Правильно кажете, шановний Анонімний. В мене, особисто, була мотивація зареєструватись на Фейсбук не через такі статті, а через цікавість до діяльності групи “И так поймут”.

  • Анонімний
   18/12/2016 о 19:49
   ок я відповім. які аналоги потрібно примітивного вк?

   • Дибілятко, “байки тітки грей” – це тобі не pornohub)

   • Мівіна, В Фейсбуці просто немає якісного гумору
    а у ВК є ексклюзивні/оригінальні спільноти, “Чоткий Паца” для прикладу

  • Я не на 100% підтримую автора, але, щодо “списку” – так там майже половина спільнот, хоч і україномовних, але з мерзенним фіно-угорським присмаком. Тож в дупу то лайно! Такі спільноти шкодять українській. Я, особисто, не хочу чути, навіть у розмовній українській жодного матюка.

   • Це стосовно “списку” вк спільнот, якщо що…

    • Якщо Ви, навіть, мислити нормально не можете українською, про який “фіно-угорський присмак” може йти мова? До Вашого відома, “если что” українською буде “у разі чого/раптом що/коли що”. У Фейсбуці теж вистачає матюків, і не треба “ля-ля”.

     P.S. Також, відповіддю на ваш закид може бути той факт, що україномовних спільнот у Фейсбуці мізерна кількість.

     • Не перегинайте палицю. Калька не калька, але словами, котрі є в словнику української мови можна оперувати як душі заманеться! Тільки тоді мова жива, а не вимушено правильна. От усяких суржизмів типу єслі шо лучше ізбєгати однозначно.

 32. Мівіна, вже писали
  Наприклад
  http://bit.ua/2016/11/ukrlit_memes/
  vk.com/ukrlit_memes

 33. Знаєте після фактичного закриття ексу я персонально дав посилання на Гуртом щоб качали українське п’ятьом людям саме у вк. А скільки опосередковано долучається з груп по посиланнях. Гуртом рпобить просто величезну помилку не маючи спільноти у вк яка розповсюджує українське. Людина перейшла з вк на гуртом глянула пост, щ краще перейти на фейсбук і перейшла. Тобто на мою думку вся кампанія неправильна.

  • Дали п’ятьом людям… І що, усі побігли качати? Ні, бо у вк уже все є і я думаю, що більше ніж тут (і зрозуміло, що общєпонятною) – навіщо кудись тулити, реєструватися, качати торренти, віддавати (адже без цього багато не покачаєш)?! Тому, навряд Ви когось там загітуєте на наше, але Ви будете втішені думкою, що кинули комусь якесь посилання…

   • Я дав приклад простого користувача. Я керівник однієї з команд озвучення (не пишу якої бо тут це ні до чого). Тому я згенерував купу україномовного контенту. І посилання стоять саме на Гуртом. А щодо пірацкого контенту у вк. То ви б знали, що майже весь онлайн зараз закривається. Тому всі люди прямують на Гуртом чи на мету щоб глянути онлайн. От і питання А вам нові користувачі не потрібні. Чому Гуртом не пропагандує українське в вк. Просто роблячи посилання сюди (А в майбутньому ці люди може й перейдуть у фейсбук). Мене цікавить чому Гуртом не проводить діяльність з пропаганди фейсбук там де потрібно. Я не знаю точних цифр але я на Гуртом привів сюди опосередковано не один десяток людей. Хіба це не важливо? Зробіть сторінку Гуртом в вк і залучайте ту авдиторія яка про вас просто чомусь не чула.

    • Про “піратський контент” немає сенсу говорити ні на гуртом, ні на вк і самі розумієте чому.
     Мені непотрібні? Чи кому “Вам”? Я не є представник гуртому – це ж не юридична особа, тут усі рівні – я і Ви, зокрема. Хто хоче, той робить посилання, хоч із офіційного сайту президента кацапстану (як захочуть).
     Мені “подобається” Ваша позиція: “Зробіть сторінку Гуртом в вк і залучайте ту авдиторія яка про вас просто чомусь не чула”, тобто фраза “про вас”. Тобто, Ви не відчуваєте себе частиною українського простору, медіаконтенту? Тоді хто Ви такі?
     І щодо фейсбуку. Я особисто не зареєстрований в жодній соц.мережі. І своїм коментом відреагував на Ваші слова, а не проводив агітацію за fb.

     • Прошу вибачення. То я написав у відповіді вам звертання до адміністрації Гуртом (сподіваюсь прочитають). Я все можливе, що можу у себе в спільнотах роблю.

     • проект “Безконтакт” не є ініціативою адміністратора Гуртом, хоча й проходив за його сприяння. тож ви краще пишіть на його емейл, якщо хочете щось донести. ці коментарі він не читатиме.

      щодо пропаганди всередині вк – я пробував розмовляти з тамтешніми студентами. якщо відкинути тонни злості та вилитого на мене лайна, все впиралося в “особистий приклад”. тобто, я повинен був перший піти з вк, інакше з мого боку це лицемірство – виступати проти чогось, одночасно ним користуючись. тож я кинув вк (вже вдруге). як ви самі здогадуєтеся, це нічого не дало. в новоствореній групі на фейсбуці вигулькнуло – за сприяння старости – чоловік десять (а всього студентів було 30). хоч я більше не маю змоги перевірити, але дуже сумніваюся, що ці люди кинули вк за моїм прикладом. це випливає з того, що регулярно в новій групі пишуть максимум 1-2 людини + староста пересилає оголошення від деканату, а в групі на вк постійно щось бурлило (переважно лайно, але ж бурлило). з цього я роблю висновок, що пропаганда проти вк всередині вк не буде ефективною.

 34. Я просто не сприймаю україномовний контент в мережі-плагіаті. Відчуття огиди відштовхує, на фізичному рівні.

 35. У VK є розкішний вибір українських спільнот, і цього в нього не відбереш. Неодноразово тут лунали назви груп, аналогів яких “Лицекнига” просто не має. Ну що може запропонувати Фейсбук наприклад, замість цього ?
  vk.com/ua.club.music

 36. VK- с уходом Павла Дурова стало унылое говно, с рашистким присмаком, ну його нах…… :))

 37. Коли Вконтакте стартував, там переважно сиділа молодь. Зараз співвідношення вікових груп дещо змінилось, але, і на території України теж, ним користуються чимало осіб віком від 10 до 35 років. На таких людей нерідко справляє враження ідея “так модно, зараз усі так роблять”. Тому піаримо твердження, що “сидіти у вк зараз не модно”, і на найактивнішу аудиторію це може вплинути. І деканатам треба дати по шиї, щоб не писали у вкакашечці новин для студентів. Зрештою, у більшості вишів є свої сайти зі стрічками новин. Для чогось же їх було зроблено. :)

 38. А, що як альтернатива лишитись в вк, але не розповсюджувати про себе інфу? І як альтернатива для користування активно і фейсбуком і вк , я думаю, це краще ніж пасивні політичні імбицили) На жаль мені чомусь важко покинути вк((( Але зі статтею згоден!

 39. Прочитав коменти…
  А й справді, забагато ви у всяких там контактах сидите – аж зашкалює рівень злості.
  Ну як так можна срати один на одного? Ви що вже зовсім культурно змоскалилися?
  А якщо не вімієте по іншому, то не приходьте засмічувати сюди, йдіть нафіг до своїх “друзів”.

 40. Це – конгеніально!

  Поки в новинах передають про те що кацапня катує на сході людей за проукраїнську позицію, жалюгідні недоумки стогнуть про те що у них “нема альтернативи” таким кацапським сервісам…

  Недоумки – У ВАС НЕМА МАЙБУТНЬОГО!

  • Отакої! Ви напевно не зрозуміли їх аргументи: ось там є така фішечка, а там відюшка, а там взагалі зашибісь!
   Це був сарказм…, а взагалі сумно від усього цього…

  • 5 відсотків людей думають.
   Ще 15 відсотків лише думають, що вони думають.
   Решта, 80 відсотків, навіть не думають про те, що вони ПОВИННІ ДУМАТИ !!!

 41. Колись по комп’ютерній молодості зареєструвався В деяких соц. мережах. Тоді вони лише створювались і, скажімо, Однокласників тодішні пошукові системи знайшли ох і не відразу!… Шукав однополчан. Не знайшов. До речі я там аж ніяк не вказував про себе ніяких подробиць типу музики, фільмів… тощо. Лише мінімум необхідної інформації. Невдовзі зрозумів, що соцмережі – заняття для тупої молоді і пенсії, яких більше ніщо не цікавить! Більше я туди не ходок! Купу років! Адже ж у світі можна зайнятись: автомобілем, садівництвом, комп’ютерною технікою, електрикою, будівництвом, вишиванням, іноземними мовами, туризмом, рибалкою, збиранням грибів, мотоциклами, дизайном …….. І лише ідіоти з IQ не більше 50 весь свій час гроблять в соцмережах без перестанку розміщуючи там якесь відео, фото, і, що є найбльшим ідіотизмом, буквально все про себе!!! Просто РАЙ для спецслужб і ШАХРАЇВ !!!
  ХОЧЕШ БУТИ ІДІОТОМ – БЕРИ УЧАСТЬ В СОЦМЕРЕЖАХ !!!!!!!!!!!!

 42. Мені “подобаються” люди які бореться з вітряками. Хочете щось змінити почніть з себе. Розповсюдивши українське в якомога більшому кількості місць тим краще. Якби всі диванні аналітики хоча б раз в місяць щось переклали (потихеньку, зі словниками). Ми б мали купу україномовного контенту. Я думаю це набагато важливіше ніж де хто сидить.

 43. Загалом правильно написано. Звісно можна б було перейти у “Мордокнигу”. Питання: чи є застосунок щоби можна було перенести записи УКонтакті до Фейсбуку?

 44. Ось переконливіша і цікавіша стаття
  http://tyzhden.ua/Society/181491

 45. 1. У вк я можу написати ̶р̶у̶с̶н̶я̶ ̶х̶у̶е̶с̶о̶с̶ы̶ і мені нічого не буде, а у фейсбуку, навіть, за слово “кацапи” банять.
  2. У вк багато мемасиків, зосібна українські, яких не зустрінеш більш ніде.

 46. Орест , ну і що с того? Ніби гордість якась? Нащо їм то писати, нащо собачитись? Треба бути вище і не уподібнюватись до них в їх “статтєво-діяльному” язику. Українську відрізняє перш за все відсутність того бруду, тож залишайтесь в будь якій ситуації українцем. В нашій мові є багацько виразної лайки, але без жодного матюка. Матюки то все фіно-угорське, чуже.

 47. “росіяни – наші вороги апріорі”. Ну и скажете, чес слово. По вам Гаага плачет.
  Зачем вы на киношном форуме поднимаете свои правые вопросы?
  Не мешайте наслаждаться украинской озвучкой – лучшей озвучкой в мире.

 48. Взагалі, існує україномовний контент на теми, що цікавлять пересічну охвісну працівницю? Тобто усі теми яким присвячені Elle, Vogue, тощо? На ТСН, наприклад, ці теми існують тільки в російськомовній версії.

  Чи українською можливо писати тільки про Овідія та Шекспіра, а про гламур та побрехеньки з життя “зірок” ні?

  • tsn.ua/glamur/ (не забути клацнути “UА” на бiло-сірому фоні в правому куті екрану)
   ukr.obozrevatel.com/show/
   tabloid.pravda.com.ua/
   lux.fm/articles/news
   ua.korrespondent.net/showbiz/
   ———————————-
   http://www.uamodna.com
   terytoriya.com.ua
   nonstopmag.in.ua/
   cultprostir.ua
   ———————————-
   superova.com/

 49. шоб була якась тусня в твоїй групі (студентській) на Фейсбук, треба хочаби робити тусу в групах твого ВНЗ (зрозуміло, ні ?). Бо якщо на FB є тільки твоя група “1-III-E”, а немає, наприклад “Підслухано ХНУРЕ” то які можуть бути питання?

 50. tsn.ua/glamur/ (не забути клацнути “UA” на біло-сірому фоні в правому куті екрану)
  ukr.obozrevatel.com/show/
  tabloid.pravda.com.ua/
  lux.fm/articles/news
  ua.korrespondent.net/showbiz/
  ———————————-
  http://www.uamodna.com
  terytoriya.com.ua
  nonstopmag.in.ua/
  cultprostir.ua
  ———————————-
  superova.com/

 51. На *ую я вертів ваш бл*дський “фейсбук”!
  І до ВК це також відноситься! Не зареєстрований в жодній із соцмереж і нормально себе чухаю. А ви дрочіть на свій фейс і далі, ідіоти

 52. Прочитав статтю, коментарі до неї. Ось що додам:

  Про ВК, який є ‘ближчий контентом’ – звісно, українці без московитів не можуть жити і без їхнього контенту, який є дуже ефективним знаряддям змосковщення, коли українець зі Львову без проблем порозуміється з московитом з Владивостоку (ми же адін нарот!).

  В багатьох українців (з синдромом хохла та малороса) просто є емоційна прив’язка до ВК. Там вперше вони познайомилися зі світом соціальних мереж, вперше подивилися улюблений фільм та послухали цікаві гурти, щиро сміялися з мемів, слідкували за своїм коханням тощо. Тому таким українцям важко полишити цю мережу.

  Про родичів в Росії – а вони не здатні користуватися іншими мережами? Це не аргумент про родичів, а тільки московський фейк для замулювання очей українців (з синдромом хохла та малороса).

  І взагалі – соціальні мережі створені для прибутку та збирання інформації про користувачів. Основне завдання користувачів в соціальних мережах – поглинути якнайбільше реклами. Доки Україна не створить свою соціальну мережу за іншим принципом – Linkedin наприклад – для розвитку, а не для отупіння, доти успіху не матимуть жодні проекти у цій царині.

  Про поширення української – чомусь ті ж поляки так масово не зависають в ВК і їхня мова більше поширена у світі. В совку таке саме ‘поширення’ укр мови було – Леніна славили українською, про з’їзди партії вчили українською, якісь там книги писали українською – і все для того, щоб Українці не повстали проти диявольського московського гніту. У ВК московський контент, там де ВК – там і Росія. Віраке – автор статті правильно зауважив – в нас знову все зав’язано на російський центр.

  Азов і Правий Сектор у ВК тільки через те, що їм це дозволяє ФСБ – потрібно ж ховрашків контролювати :)

  Про власні інтернет-магазини у ВК – такий самий аргумент як і про родичів.

  Україна – не Росія… може через років 100 буде…

  • “їм це дозволяє ФСБ” – якась маячня. Якщо чесно, задовбали ви зі своїм “ФСБ”. Носитесь з ним, як з писаною торбою. “ГРУ”, для прикладу, – набагато серйозніша контора.

   P.S. Хочу зауважити, що автора статті ви написали як “Віраке”, а це свідчить про кричущу безграмотність. Тому що правильно буде “Вірейк”

   • Дякую, пане Професоре, я якраз сюди заходжу поборювати свою ‘кричущу’ безграмотність, бо у ВК вже зовсім отупів. Дякувати вищим силам, що тут є такі добрі люди, як Ви :)

   • ФСБ якраз твоє, от ти і бісишся, що про нього пишуть.

  • Перш за все треба називати речі своїми іменами. Росія не Росія в тому сенсі що Московія. Росія – це Україна, бо Росія це ніщо інше як грецька назва Руси – Russia. Саме так нашу країну називали протягом всього середньовіччя європейці, а московити вкрали цю назву у 1721 році. Звідси ж, “русскіе” – московити, а ми – руські. Звідси ж “русскій” язик – московитьский діялект, говірка руської мови, а наша мова – руська.

   • Все вірно – повернути історичну назву країни та мови, навести лад та справедливість в історії – це вище цивілізаційна мета України.

    • Ого! Більше схоже на маячню.
     Цікавлять методи досягнення цих “висот”.

     • Вам ці висоти, цілі та й методи недоступні. Рахуйте гроші за комуналку та збирайте копійки на наступний смартфон, лол :) Досягнемо й без вас :)

     • Та все ж, будьте ласкаві. Це ж і моя країна.

 53. Автор завуальовано агітує за ВК і успішно це робить. Бо писати настільки тупі (неефективні) статті для переходу на Фейс може тільки кретин

  • Не бреши, автор добре агітує проти ВК! А от ти агітуєш проти автора і за ВК!

 54. До речі, Патріоти, агов! [НЕ ПАТРІОТАМ НЕ ЧИТАТИ]

  Ви вже перевірили мову свого веб-переглядача, в батьків, бабусь та дідусів це зробили, дівчину/хлопця з російської вже перевели? Всіх взагалі, хто вам попадається під руку – це вже зробили?! Якщо ні, то вам сюди – http://ridna.com/mova.php

  [Ще раз нагадую – НЕ ПАТРІОТАМ та НЕ ДОСТАТНІМ ПАТРІОТАМ сюди заборонено!!!]

 55. Я барига, і тому з радістю використовую Facebook. Всі, хто ще не перейшов, закликаю – обов’язково переходьте!

 56. Facebook це американська соцмережа, іноді американці користуються vkontakte. ЯКЩО ЩОСЬ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ!!! Є українська соцмережа Друзі

 57. Найдите всех, кто на ВК и ОК и покарайте. Вы же “свободная страна”!

  • Ой, та хто б ще про свободу говорив. Ти чмо взагалі мовчи. Бо кому, кому, а вам такі поняття, як свобода та демократія це взагалі далекі. Тільки совок, тільки хардкор.

 58. Чудова стаття! Підтримую!

 59. Что вы накаляете все обстановку, попиариться не на чем,новую тему раскручиваете что бы себе балы набить.Причем тут контакт?Его тоже можно использовать в правильных целях.Какая разница чей это продукт?Все такие умные.Идите лучше людям помогайте.Знаете сколько старых одиноких полуголодных людей сидят дома одни.К ним годами никто не приходит.Занимайтесь молодежью,есть дома интернаты,детские дома где реально нужна практическая помощь,и моральная и материальная.Миллионы людей через контакт создают различные группы,с помощью них люди имеют возможность узнать кому можно помочь,поддержать материально,да и вообще о чем говорить.СОЗДАЙТЕ АЛЬТЕРНАТИВУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!пРИДУМАЙТЕ ЧТО ТО ПОДОБНОЕ!!ЧТО БЫ ВСЕМ БЫЛО УДОБНО!МОЛОДЫЕ ПРГРЕССИВНЫЕ СТУДЕНТЫ!СОЗДАЙТЕ САМИ ЧТО НИБУДЬ!

 60. Х*уйня це все, малята. Тут зробили правильне зауваження, більшість українців сидять на російськомовних ОС. Не просто ліняться перейти на українську локалізацію, вони просто про це не думають. Те саме з контактом, більшості просто все одно, вони про таке не задумуються. Ви можете вести пропаганду на гуртомі, може когось і вдасться переконати, але гуртом це крапля в морі, якщо порівнювати з торентами, то тут така сама ситуація, адже більшість сидить на рутрекері або дивляться фільми онлайн на російських сайтах.

 61. Moскаляку на гіляку

 62. Давайте всі прекрасні піратські відео фільмів і серіалів позакидаємо на фейсбук з ВК (які у кого є на сторінці вк) !Зробимо фейсбук піратським ! Тоді фейсбук муситиме не присилати дурнуваті повідомлення типу: ви не маєжте права на це відео воно буде видалене ! А муситиме робити якісь групи з відео як вк , а не бути такою тупою мережею як зараз(зараз з фейсбук можна вид\алятися жодного людського відео там зараз на відміну від вк нема ) ! Звичайно , якщо мільйон чи мільярд людей одночасно всі найкращі серіали з ВК закине в фейсбуктоді фейсбук їх не видалить (кожен з своєї сторінки ВК)! Тоді фейсбук муситиме добавляти відео а не удаляти їх і рахуватися з думкою користувачів !

 63. А от РУТРЕКЕР чіпати не треба ! ЕХЮА закрили ФСЮА теж! Лишилась одна надія Гуртом толока і Рутрекер! Як їхз забанять тоді можна від інтернету взагалі відмовлятися бо ніде не можна буде скачати жодного зарубіжного серіалу! Тоді всім будуть кранти!

 64. Я звичайно надіюся що до такого не дійде ! В тій росії забанили Рутрекер і шо! Він працює ! Є надія шо якщо і заблокують то знайдуться і у нас в Україні розумні люди які придумають обход блшокіровки! Альтернативи Рутрекеру і Гуртом толоці немає!

 65. Дивні люди. Але все буде Україна.

 66. Знайдіть вже якусь таблетку й заспокойтеся! Ніхто Ваш улюблений ВК не закриває, адже де ще можна побачити найкращі в світі серіали?!

  • =адже де ще можна побачити найкращі в світі серіали?!=
   А от над цим не треба дуже зловтішатись. Бо після закриття ех, те що заливають туди зараз(озвучене, перекладене на українську та ін.) здебільшого так і залишається там. До того хоч на ех перезаливали матеріал, а зараз ні. А сюди перезаливають не все те що виставляють туди. Правда буває ще на мету залють, але знову ж таки не все. Тому як наприклад, якщо до якогось фільму чи мультфільму, зроблять субтитри(або озвучку) і його не залють сюди. То він так і залишеться там, доки його звідти не видалять за порушення авторських прав. Це всього лиш приклад. Але там багато різних матеріалів українською, яких нажаль ще не залили сюди. Щоб було зрозуміло, маються наувазі іноземні серіали, фільми, аніме, мультфільми та ін. Це вже не до конретно вас, а просто такий посил. Тож, який би не був огидний(поганий) ВК, але все що туди залите і має українську озвучку(не російського походження) та по якимось причинам ще немає тут. Будь ласка хто має змогу незабувайте створювати нові релізи. Хай хоч і аматорський переклад/озвучка, але вона не повинна пропадати, вона теж цінна.

 67. Та шо фейсбук шо вк таке саме гімно обидва доброго слова не варнті (вк те ж багатьох відео видалили тобто пише відео видалене по вимозі засраного правообладателя самозванця який насправді немає ніякого права на на ці серіали )! Я вк не захищаю І я говорю не про гамно серіали і програми теперішні українські і російські! Їх можна і по телевізору подивитися Я про прекрасні ЗАРУБІЖНІ серіали найкращі яких наші і російські канали не покажуть(Квантовий стрибок Чудернацька наука Справи Кепських Район Беверлі Хіллз Район Мелроуз Щоденники Вампіра Древні Первородні ) ! Яких жоден легальний сайт не покаже ! Слава Гуртом толоці і Рутрекеру!

  • Та шо фейсбук, шо вк таке саме гімно : обидва доброго слова не варті (вк те ж багатьох відео видалили тобто пише: відео видалене по вимозі засраного правообладателя, самозванця, який насправді немає ніякого права на ці серіали )! Я вк не захищаю ! І я говорю не про гамно серіали і програми теперішні українські і російські! Їх можна і по телевізору подивитися . Я про прекрасні ЗАРУБІЖНІ серіали найкращі(американські) , яких нажаль теперішні наші і російські гавноканали не покажуть(Квантовий стрибок, Чудернацька наука, Справи Кепських, Район Беверлі Хіллз , Район Мелроуз, Щоденники Вампіра, Древні Первородні ) ! Яких жоден легальний сайт нажаль не покаже бо вони жаліють гроші на нормальний контент ! Слава Гуртом толоці і Рутрекеру!Ці всі супер серіали на жодному легальному ресурсі не знайдеш!

 68. Ви патріоти придуркуваті ! Ви забираєте у людей змогу спілкуватися так як їм комфортно .
  До цього моменту коли в нас відібрали можливість спілкуватися , то за весь цей час я не побачив нічого антиукраїнського і ніякої пропоганди не бачив !

  • Ну, що дали руб? Що навіть на млинець з лопати не вистачило? Ну це взагалі неподобство… Але ви там тримайтесь, скрепи скрепами підпирайте…

 69. Аби не заблокували прекрасний сайт РУТРЕКЕР (який в росії поза законом теж до речі вже два роки на відміну від вк )!А вк те саме гімно було, шо і фейсбук і однокласники (так само видаляли хороші відео по прозьбі засраних правообладателів)! Тоді не пропадемо ! Слава ЗАРУБІЖНИМ АМЕРИКАНСЬКИМ СЕРІАЛАМ (Всі жінки-відьми Квантовий стрибок Чудернацька наука ЕС КЛАБ СЕВЕН та іншим супер серіалам 90 х і 2000 років ! А також СВІТОВИМ СУПЕР АКТОРАМ (АЛІССІ МІЛАНО, ГОЛЛІ МАРІ КОМБС) І ІНШИМ СУПЕР ЗІРКАМ , які підтримують Україну !Хай живе Рутрекер і Гуртом толока два найкращі сайти в Україні і світі!

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.