Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170644 (345 за 24 години)

Komubook. Бути чи не бути?

| 6 коментарів

1480887879

Кілька днів тому, засновник проекту Komubook, Павло Швед опублікував відкритий лист про перспективи проекту.

Komubook стартував у липні 15-го року, метою якого стало зібрати кошти на видання запропонованих проектом книг. Таким чином було проведено 2 черги видань та видано 12 книг, серед яких книги Філіпа Діка, Вільяма Берроуза, Трумена Капоте та інших, з повним списком можна ознайомитися за посиланням: http://komubook.com.ua/books. Обидва рази запропоновані книги не отримували 100% підтримки учасниками проекту, але все-одно були видані. І от тепер коли третя черга видань не отримує достатньої підтримки серед учасників – постає питання про майбутнє проекту. Якщо вам не байдужа доля українського книговидавництва просимо підтримати видання книг, які вам сподобаються та поширити інформацію про проект серед друзів та знайомих.
Підтримати їх можна за посиланням: http://komubook.com.ua/projects?filters=10001
Долучитися до обговорення проекту: http://komubook.com.ua/blog/buty-chy-ne-buty-vidkrytyj-lyst.
Сторінка проекту у Фейсбук: https://www.facebook.com/Komubook/

6 коментарів

 1. Ну вони трохи дивну стратегію вибрали. Кажуть, що можна докластися до видання книжки, але не орієнтуються на те, що виберуть люди, а пропонують книжки які вибрали самі. А це схоже на реалізацію своїх задумів коштом інших. Я думав їх підтримувати, але коли передивився їхні пропозиції і зважив на те, що у них нема механізму впливу на вибір текстів до друку, то перехотів.

  • Ну зараз вибирайте з того, що є, але в наступній черзі вони вже будуть враховувати думку читачів.

   Наприклад, зараз можна проголосувати в їхньому опитуванні:
   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccDPEuvE6MdaoA5BoE703J-E2K5lBkFad40Rf8qPHW9vsiFw/viewform

   Результати оголосять наступного тижня. І вже відповідно до цих результатів, мабуть, будуть добирати книги.

   “Опитування передбачає можливість проголосувати за енну кількість пунктів, однак, обираючи, будь ласка, пам’ятайте, що за одну чергу ми можемо видати лише 5-7 книжок, тому відмічайте опції, які є для вас справді пріоритетними, навіть якщо інші видаються “також в принципі цікавими”.
   Звертаємо увагу, що назви творів та імена авторів в описах опцій наведені в якості прикладу. Тож голосуючи за ту чи ту опцію, ви не голосуєте за певного конкретного автора чи твір.”

  • я також не зміг нічого вибрати для себе, було б логічніше зробити попереднє голосування з двох-трьох десятків книжок та з них обрати декілька для друку.
   а голосування по жанрам ні про що, тим більше, що найбільше голосують “активні” студенти в яких досить специфічні смаки.

   • Проблема в тому, що вони не можуть заздалегідь виставити книги, не домовившись з правовласниками і не отримавши попередньо згоду. А домовитися з 30 правовласниками, щоб поставити на голосування 30 книг – це не варіант. До того ж, як ви це собі уявляєте – домовитися з правовласниками, а потім якщо за книгу ніхто не проголосує, то відмовитися? Це втрата репутації.
    А виставити книги на голосування без підтвердження від правовласників – теж не можна, бо що як їм не продадуть права, чи їх хтось придбав раніше.
    Там не все так просто. Жанри – це хоча б вже щось.

  • Бо це насправді досить важко ЛЕГАЛЬНО видати книжку й при цьому врахувати думку людей. Таким чином від врахування думки людей до видання книги може пройти до року часу, а це не круто. Почитати про це можна в коментарях під відкритим листом та в коментарях на фб. Ну й літературу вони обирають, хоч і специфічну (для пересічного українського читача), але ж вибір цей обгрунтований бажанням заповнити нішу такої літератури.

 2. Купував в книгарні Є дві книги цього видавницва) Дуже сподобались, варто підтримати)

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.