Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168859 (252 за 24 години)

Чому одні країни злиденні, а інші – заможні | Пізнавальне відео

| 28 коментарів

«Чому одні країни багаті, а інші бідні? Причин багато – це, зокрема, якість їхніх інституцій, їхня культура, наявність природних ресурсів і широта, на якій вони розташовані».

Переклад і озвучення від майстерні озвучення

 

28 коментарів

 1. совєцький союз був зовсім анти-релігійний і що ??? в той час, як Америка і Європа були супер релігійні. Усі євреї супер релігійні і, що ?

 2. Підписався

 3. Цікаво, а хто ж у нас та муха ЦЕ-ЦЕ, що заважає гарно жити?

 4. А про колонізаційну політику багатих держав забули?

  • Вона можлива там, де місцеві еліти на неї йдуть. І, очевидно, мають з цього зиск.

  • Так це прокляті ІМПЕРІАЛІСТИ заважають ось уже понад два сторіччя незалежному Гаїті збудувати рай?! Цікаво…

 5. Ну, відео точно з деякими неузгодженнями: серед найзаможніших 25 країн присутня Ірландія, відсутня Британія, список розбіжний з наведеною мапою.

  • Не знаю чи список точний, проте Британія присутня.

   • Країни розташовані в алфавітному порядку. Ані на B, ані на G вона в тому списку відсутня. (Ви дивилися інший список)

    • UK це United Kingdom. Саме це офіційна назва Великобританії. Тому все правильно.

     • О, точно, є там наприкінці, мабуть паузу тоді зарано натис. Хоча це все одно не пояснює присутність Ірландії та непідсвітку її на мапі.

 6. Так собі відео, відпрацювання виділених США грантів. Це не добре й не погано, але дещо однобоко. Деякі думки й моменти нерозвинені й опущені.

  Та й головна порада теж… не скажу, що погана, сусідові співчувати те добре, але краще допомогти.
  Заможність ще й залежить від стану сусідів — все просто, надійні партнери посилюють не тільки самих себе, але й деякі здобутки повертаються від них. Можна сказати, такий ефект віддзеркалення. Хоча деяким країнам традиційно звичніше щось понадкушувати та поглинути, знищивши аборигенів. (так би мовити, схильність до екстенсивного, а не інтенсивного розвитку)

  Ну а про бідну Африку… світ зараз став дуже сильно змінюватись, навіть кліматично. Є шанси побачити розквіт деяких країн ще за життя. Занадто багато там неспокою, аби він міг дуже довго тривати. Хіба що в цьому будуть зацікавлені деякі розвинені індустрійні країни, котрим знову ж потрібні дешеві ресурси, чи такі торгівці дешевою зброєю, як Московія, аби забезпечити певну нестабільність і заробити.

 7. Найбагатший штат в США – це Техас. Він одночасно і найрелігійніший. Пасувало би про це задуматися. А про Африку – це вони самі винні. Вони просто не здатні на прогрес і не хочуть працювати. Їм легше жити на соціальні дотації в інших державах. Чогось в Єгипті ще за 3 тис. років до Різдва Христового люди будували іригаційні системи і збирали урожай двічі на рік (двічі на рік!!!). А вони не здатні зробити цього в 21 ст. + в Африці видобувають 90% всіх діамантів. Де ці гроші діваються? Чого вони не розвивають туризм, наприклад?

  • Ці гроші осідають в євреїв в Амстердамі. (ні, це не расизм, це реальність, що найбільша обробка діамантів в Амстердамі й виконується місцевою єврейською общиною)

   Про туризм — не надто багато набіжить туристів на мінні поля.
   Про негрів — ну, Обама ж наче не дурень, президентом оно зміг стати. Тут більш ментальні схильності та певна культура, не настільки вони тупіші за іншу Землю всередньому, до того ж, компенсують великим різноманіттям ДНК та гарними фізичними даними. А от в далекосхідних азіатів та індіанців з різноманіттям ДНК величезні негаразди, і це ще матиме неприємні наслідки. Хоча індіанці вже мали, коли вимерли від сифілісу й інших хвороб за 90% після прибуття конкістадорів. Зараз навряд будуть такі викоси хворобами, хоча й іспанка була з сотню років тому (грип, вбив більше люду, аніж Світова війна), але буде просто накопичення помилок ДНК, тобто, більший відсоток невдалих мутацій та вроджених вад. Хоча до того часу може світ стане й більш глобальним та змішаним, тож навряд їм через це щось загрожуватиме…

   Про Техас і релігію… ну, як й було сказане в відео, є доволі прагматичні різновиди релігії, й ніщо не заважає техасці танцювати стриптизи в барах чи бути повією, а техасцю мати зброю й полювати на нелегалів чи робити засідання ККК, й обом ходити в неділю до церкви. Сприймати це як гнучкі/подвійні стандарти чи як інакший уклад соціуму — коментувати не стану, в кожної релігії є власні визначення гріхів, сформовані від потреб та традицій народу.

  • Найбагатший штат США це Каліфорнія

 8. І чого не згадали Північну і Південну Кореї? Північна Корея атеїстична (там християн нема навіть 2%) і вони живуть погано, а Південна Корея релігійна і кількість християн там постійно збільшується і, тим не менше, вони живуть значно краще.

  • Північна Корея насправді глибоко релігійна. Там переважають такі релігії як комунізм та мілітаризм. Плюс, там є власне божество, династичне і втілене на Землі.

   • -Плюс, там є власне божество, династичне і втілене на Землі.
    Це те в якого харя в телик не влазить, від того що він такий комуніст? :D

  • В Північній Корея є ідеологія (релігія) Чучхе, це малося на увазі

 9. Прикольно…от треба тільки перестати ходити до церкви і заживемо як в Монако… автори ролика передбачувано спокусились і пішли на повідку у антирелігійного світового тренду… чомусь в кінці не вказали у відсотках …на скільки допоможе відсутність релігії для розвитку держави…на мою думку ми з нашими ресурсами …коли позбудемось корупції…цілком зможемо бути і релігійними…це аж ніяк не негативний фактор, а в загальному пізнавальний ролик.

  • Передивіться відео ще раз, там вказано які факти частіше всього впливають на багатство країни. Релігія має не такий вже й великий вплив
   Взагалі у відео не йдеться про якусь конкретну релігію, а про віру в надприродне, всякі забобони, карти таро тощо. Суспільство, котре у все це вірить у ХХІ ст. апріорі не може бути багатим

 10. Par ailleurs, nous devons évaluer par compétence et
  laisser enfin tomber toutes ces évaluations inutiles si ce n’est pour satisfaire les parents !!! http://www.youtube.com/watch?v=jfBif-tLZbU

 11. Навіщо таку дурню перекладати?

 12. Відео – наче якась “диванна аналітика”

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.