Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169688 (179 за 24 години)

Розділ про українську мову на Stack Exchange

| 8 коментарів

На Stack Exchange скоро відкриється розділ для питань і відповідей про українську мову.

Але він вкрай потребуватиме вашої підтримки.

Натисніть «Читати повністю», щоби дізнатися подробиці.

Що таке

Stack Exchange — всесвітньо відомий сайт питань і відповідей (хоча відомий він здебільшого технічними розділами, аніж гуманітарними). Питати і відповідати там може кожен. Особливості:

 • технічно зроблений на високому рівні і тому зручний;
 • не перетворюється на смітник, бо адміністрація докладає зусилля, щоб питання/відповіді були якісними (принаймні, на перший погляд), і надає для цього потрібні засоби спільноті;
 • всі введені матеріали публікуються під вільною ліцензією (як у Вікіпедії);
 • відомий в світі та добре індексується пошуковими системами.

І скоро там має з’явитися розділ для питань про українську мову. Тобто сама тема питань має стосуватися української мови, а текст питань може бути українською чи англійською. Це виглядатиме схоже на аналогічні розділи для питань про інші мови: Russian (1, 2), German, French тощо.

Чому розділ про українську мову на Stack Exchange потребуватиме вашої підтримки

Бо Stack Exchange висуває доволі жорсткі вимоги щодо новостворених розділів.

Частину шляху ми (команда, що домагатися відкриття розділу про українську мову на Stack Exchange) вже подолали і сьогодні-завтра вже почнеться процес відкриття. Але якщо новоствореним розділом замало користуватимуться або на ньому не з’являтиметься достатньо якісних питань/відповідей, його тема (тобто українська мова) буде розцінена адміністрацією як «нецікава користувачам» і новостворений розділ може бути закрито.

Особливо прискіплива адміністрація буде перші три тижні (так звана «приватна бета»).

Як можна підтримати?

Є два шляхи:

 • Кращий — зайти на сторінку пропозиції про створення розділу Ukrainian Language на Stack Exchange (там все англійською) і натиснути «Commit!» (або просто «Visit!», якщо вже все почалося). Цим (саме «Commit!») ви засвідчуєте свою підтримку майбутньому розділу ще до його відкриття і даєте обіцянку питати/відповідати хоча б на початку. Відтак ви автоматично отримаєте сповіщення про початок «приватної бети» на e-mail.
 • Простіший — просто заходити на сайт і питати й відповідати, коли він пройде «приватну бету» і повністю відкриється. Точної адреси ще немає, але він з’явиться наприкінці переліку тут. Відбудеться це десь за місяць, якщо відбудеться.

Що таке «приватна бета»

Приватна бета — це найважчий (з точки зору ризику бути закритим адміністрацією Stack Exchange) період життя розділу, перші три його тижні. Розділ ще не з’явиться в переліку, відповідно, відвідуватимуть його здебільшого лише користувачі, що натиснули «Commit!». Протягом цього часу учасники створюватимуть питання і відповіді вузьким колективом, намагаючись задати правильний тон (подати приклад тим, хто приєднається після повного відкриття) і показати адміністрації, що розділ української мови має право на існування (тема цікава, є що обговорити, стягає ерудованих людей). Наприкінці приватної бети адміністрація вирішуватиме, чи гідний розділ української мови на повне відкриття. Найбільша подяка саме тим, хто приєднається саме до приватної бети (натиснувши «Commit!» до її початку або «Visit!» до її закінчення), бо чим більше активних людей — тим вищі шанси має розділ на проходження приватної бети.

8 коментарів

 1. Не підтримую з двох причин:
  1. Москалі почнуть масово задавати питання для вирішення своїх проблем.
  2. Якщо усі народи світу визнають державну мову України своєю матінкою (по батьківській лінії) то завдадуть питання “чому мати допустила зникнення Латини та інших мов” – це нанесе смертельного удару по свідомості істориків та усіх їх документів.

  • > Москалі почнуть масово задавати питання для вирішення своїх проблем.

   Не зрозумів. Поясніть, будь ласка.

 2. Ну зайшов я на цей Stack Exchange. Спробував дати відповідь на питання, які українські слова запозичила монгольська мова під час Монгольської Імперії. Той сайт так перекривлякав мою відповідь на московський манер, що подумалось, чи не північно-східні сусіди організували той сайт аби псувати українську мову, виправляти її на російський манер?!

  • що саме перекривлякав?

  • Вітаю.

   Я бачив Вашу відповідь.

   Скажімо так: вона відразу наштовхнулася на критику користувача bytebuster і деяких інших користувачів, що доволі суворі в плані вимог до аргументованості/об’єктивності відповідей. Вони хочуть, щоби відповіді були аргументовані (а не просто «я вважаю, що…») — і частково я їх у цьому підтримую. Але й Вам співчуваю.

   Але — я не бачу, щоби Вас хтось чи щось виправляв (виправляло). Здається, це не пов’язано взагалі ніяк з тим сайтом. Це радше Ваш особистий одрук — або щось локальне на Вашому комп’ютері/планшеті/мобілці.

   Ініціатором відкриття сайту є особисто я.

   Але сайт відкрито на міжнародній платформі, де кожен (якщо назбирає достатню кількість членів спільноти) може відкрити сайт — тобто я не власник.

   Сайт керується спільнотою, а не особисто кимось. Хочте — приєднуйтесь і впливайте так, щоби… ну, власне, як хочете, так і впливайте. Ukrainian — головна частина (запитання й відповіді про українську мову), Ukrainian META — розділ для обговорення самого сайту (технічні й організаційні питання).

 3. Якщо питання про третю (москальску) мову пройде і вона буде доступна – я не буду користуватись і підтримувати цей розділ, бо сенсу в ньому буде не багато. Вийде скоріш про суржик, аніж про українську мову.
  Провокаційна пропозиція тут:
  http://meta.ukrainian.stackexchange.com/questions/4/%d0%94%d0%be%d0%b7%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d1%96-%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%b8-allowed-languages/28#28

 4. До речі, ми вже пройшли «приватну бету». Зараз ми вже в публічній, тобто фактично відкриті.

  Ukrainian — сам сайт;

  Ukrainian META — технічно-організаційні питання.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.