Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171923 (196 за 24 години)

Відкрився Ukrainian Language на Stack Exchange

| 5 коментарів

 Ukrainian Language

Першого березня відкрився Ukrainian Language — сайт для запитань і відповідей про українську мову на базі платформи Stack Exchange.

Наразі він у стадії бети (публічної бети), але в цій стадії він буде, мабуть, декілька років, тож на це можна не зважати (це мало на що впливає).

Переваги:

 • Немає єдиного власника. Stack Exchange є платформою, де відкрито багато сайтів з різних тем. Кожен із тих сайтів регулюється спільнотою активних користувачів і декількома модераторами, що обираються.
 • Всі додані на сайт матеріали публікуються під відкритою ліцензією CC-BY-SA (як у Вікіпедії). В разі закриття ресурсу Stack Exchange обіцяє дати час на вивантаження всього архіву даних.
 • Зручний інтерфейс (саме для запитань і відповідей). Сайти Stack Exchange використовують рушій, подібний до першого сайту цієї мережі (Stack Overflow, про програмування) — який удосконалювався багато років.

Недоліки:

 • Інтерфейс англійською мовою. (Мова самих питань/відповідей: українська або англійська — на вибір.)
 • Спільнота, що зібралася там на даний момент, доволі сувора в плані вимог щодо якості питань і особливо відповідей. Тобто не можна просто відповісти на якесь питання «треба так» або «в нас кажуть так» — треба аргументувати, навести джерела тощо. Теоретично це має сприяти високій якості питань і відповідей, але практично, на жаль, відлякує деяких користувачів.
 • Поки що спільнота невелика. Більшість із тих, хто там зараз — ентузіасти, а не професійні мовознавці. Що буде в майбутньому — побачимо.

P. S.: Є ще чисто технічний розділ Ukrainian Meta — для обговорення технічних/організаційних питань/проблем основного сайту — не плутати з основним сайтом.

5 коментарів

 1. Не зрозумів що це, і нащо воно здалося?

  • Це міжнародний сайт для лінгвістичних запитань. Тут користувачі можуть задавати питання, які виникають при вивченні іноземної мови. Також інколи задають питання, які виникають щодо рідної мови. Інші користувачі відповідають на ці запитання.

  • Є такий тип сайтів, як *сайти питань і відповідей*.

   Це коли людина, яка чогось не знає, але хоче дізнатися, може зайти і написати своє запитання — і їй теоретично мають відповісти.

   В цілому, такі сайти поділяються на дві категорії: коли відповідає спеціальна внутрішня професійна команда і коли відповідь може писати будь-хто, фактично, такий же відвідувач, як і той, хто запитав.

   Таких сайтів безліч (обох типів), в тому числі частина з них дозволяє ставити питання щодо лексики, граматики і інших розділів української мови. Але саме цей відрізняється від інших такими нюансами:

   – Значно досконаліша в технічному плані платформа. (На базі рушія сайту питань і відповідей про програмування № 1 у світі — Stack Overflow — що вдосконалювали не один рік.)
   – Хоча запитувати та відповідати може кожен — в наявності певні адміністративні механізми, що не дозволяють сайту поринути у безлад.
   – Всі матеріали на сайті піблікуються під вільною ліцензією (як у Вікіпедії). Тобто фактично, запитуючи і відповідаючи там, ти дієш на благо всього суспыльства, а не окремих юридичних власників. (У випадку же повного краху проекту юридичні власники дадуть можливість вивантажити весь архів даних.)
   – Принципи взаємодії між користувачами сайту такі, що він фактично керується усіма активними відвідувачами, а не конкретними власниками/організаторами/модераторами.

   Це дає надію, що нарешті активні і зацікавлені питаннями української мови люди нарешті зберуться в одному місці. Що запит у пошукових системах інтернету «чи треба ставити кому після „тим не менш“?» нарешті переправлятиме користувача в надійне та зрозуміле джерело, а не викидатиме на перекладені машинними перекладачами сторінки правил російської мови. Що, можливо, цей сайт спростить вирішення питань щодо української мови (як пишеться, розділові знаки, лексика і семантика тощо) українськими авторами і також у перспективі вивчення нашої мови іноземцями.

 2. Цікавий сайт.)) Подивився відповідь на питання щодо того, які саме лапки є канонічними))

  • І як — нормальна відповідь по-Вашому? Бо це ж насправді, думка однієї конкретної людини. Хоч ми намагаємось наполягати, щоби всі відповіді були аргументованими і більш-менш об’єктивними — але всього не передбачиш і під зовнішньою маскою ґрунтовності може завжди проскочити якась нісенітниця. Відповідям (як і питанням) можна ставити «+» чи «–» (і навіть бажано).

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.