Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170932 (247 за 24 години)

Соціальна короткометражка про мову. Сумне сьогодення ірландської мови чи майбутнє української?

| 26 коментарів

Автор : AdrianZP

26 коментарів

 1. Нашій мові зараз нічого не загрожує)
  Тут все добре)
  Але є реальна проблема з татарською мовою(,
  та побутова біда з суржиком!)

  • Артеме, де ви живете?

   • В Харкові
    У відео стоїть питання про зникнення ірландської й про те що,
    там нею розмовлять лише у двох регіонах.
    Українська мова хіба зникає?
    навпаки прогрес поступово йде

    • Ми моноетнічна нація. За переписом населення 2001 року українців 78 чи 73%, точно не пам’ятаю Але мова не відображає цих чисел. При чому розходження дуже велике. Тож це погано і це треба виправляти. До речі я теж з Харкова. І я літерально кожного для страждаю через маскваязикє оточення. Тож поки в мене стриманий оптимізм.

     • До сраки ту моноетнічність. В Україні є два народи, україномовний і російськомовний. В душі обидва не сприймають одне одного, але не завжди це показують. Тягнуться до своїх.

  • Не загрожує???
   Візьміть кількість російськомовного та україномовного контенту в інтернеті та зручність доступу до кожного з них, натисніть кнопку пуск і погляньте на якій мові ваша ОС Windows?

 2. Уявлення не маю де ви живете, якщо не бачите загроз українській мові. Тим паче ви не згадуєте загрозу зі сторони росії та російської.
  Вітаннячко вам з Херсона)))

  • Загроза не зі сторони російської мови, а зі сторони громадян (наших співвітчизників), які активно нею послуговуються. Раша використовує цей фактор? Безумовно! Але якщо тут, ми будемо не цуратися української, то до одного місця буде на зовнішні загрози. Щоб не бути голослівним…, малесенький приклад: неодноразово купуючи квитки на з/д вокзалі, був свідком ситуації, що молодь/студенти балакаючи між собою в черзі українською, підходячи до каси одразу переходять на общєпонятну! Якого біса? Тут треба працювати…

   • В Херсонi так i є. Саме смiшнiше, що касири пiсля роботи самi на суржик переходять. От так неросiйськомовнi спiлкуються мiж собою росiйською. Для кого ця вистава, бiс його зна.

 3. Ми ж в контексті відео
  все кажемо.
  А тут пішли вже дискуси про загальне)
  немає жодних загроз для мови.
  Таких які були в попередніх століттях.
  Зараз загроза лише може бути в нас самих.
  Стоїть питання зараз чисто з відео:
  Сумне сьогодення ірландської мови чи майбутнє української?
  Ні це не майбутнє української)

  • А я зробив iнший висновок пiсля перегляду вiдео. Робiть щось, бо iнакше знатимуть украïнську лише у iзольованих районах. Iрландцi он не робили нiчого i мають те, що мають.

 4. То як додати відео, прокоментувати статтю, де йде дискусія про закон 5670? Ось, дивіться будь ласка https://www.youtube.com/watch?v=fsVYvOn-xhU

 5. україна через пару років

 6. Саме це й чекає українську мову, якщо ситуацію нічого не змінить. Уже два місяці вивчаю гельську саме тому, що ця прекрасна мова зникає.

  • Вона якраз відроджується)))

   • Так )
    Мова відроджується)
    І в попередніх коментарях де, йдеться про те що ми будемо як на відео через пару років, то ,друзі, це геть неможливо!!)

 7. Таке враження ніби про мене… Лиш я потрапив у Київ…

 8. Прочитав статтю, що порекомендував пан Дмитро :) та виділив цей абзац, що дуже актуальний сьогодні, особливо під час перекладу назв нових фільмів та стрічок.

  “Так лексичні запозичення вводилися тільки через російську і дуже часто з російськими спотвореннями. Це тому що російська мова запозичує слова на основі їхнього написання (принцип транслітерації), українська ж – на основі їхнього звучання (принцип транскрипції). Тому російською «касса», а українською «каса»; російською «группа», а українською «група», «программа» – «програма», російською “Хемингуэй”, a українською “Гемінґвей” і т. д. Це дві різні засади відтворення чужих запозичень.”

  https://hromadske.ua/posts/yurii-shevchuk-pro-movnu-situaciyu-v-ukraini

 9. Гаркання пройшли, можна коментувати відео)
  Цікаве, проникливе і зі змістом!:)

 10. Поки держава не буде захищати мову на законному рівні! То нічого не буде доброго для української мови! Досі не скасували закон ківалова колєсніченка і це ганьба((( Нагадую за петицію про скасування антиукраїнського мовного закону українофобів Колесніченка і Ківалова.
  Закон шалено русифікує країну.
  Прошу підписати петицію! https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2307

 11. Можна поцікавитись, а як зараз Закон “шалено русифікує країну”?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.