Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169774 (176 за 24 години)

Ера МР3 формату завершується…

| 21 коментар

Розробник формату, німецький Інститут Фраунгофера випустив офіційну заяву про те, що він припинив програму ліцензування патентів MP3.

Один з розробників MP3, Бернхард Грілл, заявив, що новим стандартом аудіофайлів буде AAC, пише NPR.

Стандарт AAC був розроблений у співпраці з дослідниками все того ж Інституту інтегральних схем Фраунгофера. За словами творців, AAC є “більш ефективним, ніж MP3 і пропонує набагато більше можливостей”.

При використанні AAC видаляються ті складові сигналу, які не сприймються людиною, видаляється надмірність у кодованому аудіосигналі. Потім сигнал обробляється, додаються коди корекції внутрішніх помилок. Тільки після цього сигнал зберігається або передається.

Зазначимо, що в період з 1991 по 1993 роки, дослідники Інституту інтегральних схем товариства Фраунгофера почали використовувати абревіатуру MP3 як розширення для аудіофайлів, стиснутих за стандартом MPEG-1 Audio Layer III. Через кілька років, в 2000 році вони випустили пропрієтарне розширення формату MPEG-2.5 Audio Layer III — і він став стандартом ринку цифрового аудіо майже на 20 років.

Інженери, які розробили MP3, працювали з неповною інформацією про те, як наш мозок обробляє звукову інформацію, і тому сам MP3 працював на помилкових припущеннях про те, як цілісно ми чуємо.

Джерело: Нові часи

21 коментар

 1. з Богом, Парасю!

 2. МР3 то є найкращий і найзручніший формат для всіх часів і народів!!!!

 3. MP3 застарів ще з кінця першої половини 2000-их, бо не був здатен якісно відтворювати звук, і за фактом МП3 на 320 кб/с звучав гірше та вужче за діапазоном частот, ніж той самии ОГГ на 192 кб/с. Чому ж тоді був популярним МП3, а не інші? Просто він перший виліз, і коли з’явились кращі альтернативи, вже встиг бути на ринку і масова промисловість не схотіла розриватися між форматами, так МП3 й швидко популяризувався з дисками, а згодом й флеш-пам’яттю, замінюючи касетні та дорогі дискові компактні плеєри. Була свого часу мода на диски зі 500 мелодіями замість дюжини, але навіть тоді усі нарікали на якість цього формату.

  МП3 гарний формат для збереження великої кількості поганого звучання. Навушники-крапельки, мобілки, і всіляке таке, де мав би видаватися хоч якийсь звук. Цей формат ніколи не був Hi-Fi, навіть попри намагання Apple виправити недоліки його звучання у своїх пристроях на пізній ері цього формату.

  Давайте начесно:
  MP3 — це Lo-Fi для масових потреб. Не більш, й не менш.

  • Правильно все описали))

  • Щоб слухати Hi-Fi та чути різницю потрібне дороге професійне обладнання (ну і звичайно ще слух треба мати), для всіх інших (не професійних) навушників (хоть дорогих хоть дешевих) різниці не буде чи lossless чи lossy. Звісно якщо слухати mp3 в навушниках за 50грн і за 500грн або навіть за 1000грн то різниця є. Але якшо слухати в навушниках за 1000грн то різниці між mp3 та Hi-Fi не буде. Між mp3 та ogg так само не буде різниці і 320 в mp3 не може бути гіршим за 192 ogg, хіба трек по десять раз перекодувати або якщо з 192 зробити 320 тоді так, звук буде гірший. Але взагалі декому може більше подобатись слухати трек в нищому бітрейті тому що там буде чути більше басів і хтось може подумати що це звук кращий і менше шумів.

 4. Ера то закінчується, але шось це не сильно помітно. От, що дійсно помітно – закінчення ери VHS та DVD (особливо в Україні). “Blu-ray”, щоправда, теж не набув популярності, зате майбутнє за Megogo та iTunes чітко окреслюється

 5. статистика говорить своє, з продажу хай-енд аудіосистем не більш 7%, це означає якісний звук слухає далеко менше 5% населення. Придбайте диск аудіо ДВД і спробуйте де-небудь послухати, розчаруєтеся …. Имхо масовість аудіо-СД Флакі, аас, які я вже слухаю майже 10 років.

 6. +1 Слухач

 7. Мені так здається що то не закінчується ера формату, а просто спливає термін патентів і скоро будь хто зможе використовувати mp3 без ліцензії, от і все.

 8. В добавку, популярність MP3 і lossy взагалі падає і буде падати разом із зростанням та здешевінням накопичувачів.

 9. Краще б за OGG взялися

 10. mp3 конвентери ще ніхто не заборанив… от і переконвертується всякий неформат у формат.

 11. пробував я той AAC, то чомусь він таки тихіше звучання має як mp3.

 12. Хай не вигадують ті хлопці з німецького Інституту Фраунгофера, формат мп3 переживе багато інших. Так само як Windows XP, котрою ще й досі багато хто користується (і деякі ентузіасти навіть власноруч створюють для неї оновлення!), пережила “Вісту”, майже пережила “сімку” і гарантовано краща за “вісімку”.

  • До сраки та твоя Windows XP! А “вісімка” рулить! Ті люди які фанатіють від “XP”, просто не пробували новіших систем. Навіть звичайні буденні речі, як от копіювання файлів чи витягнення флешки зроблено з любов’ю. Копіювання можна поставити на паузу, “вікна копіювань” зручно об’єднується коли декілька операцій виконується. Часто буває ситуація, коли переміщення робиш, а файл “занятий якимось процесом”. Windows XP видасть лише помилку, а Windows 8 запропонує кнопочку “Повторити”. Дуже зручно! І отаких дрібних фішечок з новішими Windows безліч.

   • Таке враження, що вінда вам тре лише для копіювання :)))

    • Ні! Нюансів дуже багато, всіх не перерахуєш. Ось наприклад, Windows XP не підтримує Microsoft Office 2013. А з кожною новішою версією зручніше працювати. Дуже простенький приклад: для того, щоб додати рядок в таблицю, в офісі 2003, 2007, 2010 потрібно багато зайвих клацань мишею. В офісі 2013 потрібне лише одне(!) клацання – навестись, щоб курсор став “плюсиком” і вуаля)

 13. Щоб більш новий формат став популярним, треба, щоб швидко впроваджували його в залізі. А через ліцензування цього не відбувається. мр3 безплатний, мр3Pro на 96 кб вмів весь діапазон частот відтворювати нарівні з якістюз ААС, але через жадібність фірми Томсон, він так і не набув масового впровадження. Його мали використовувати в блю-рей дисках (перемінний бітрейт, з середнім потоком 144 кб/с.
  Що таке мр3Pro: кодування звуку в два потоки. Перший всіма пристроями відтворюється, но до частот 11 кгц, Другий потік не передбачено в пристроях декодера. При кодуванні “стерео” 80 кб/с, якість подібна до 128 кб/с звичайного мр3, але без зрізу високих частот. Допустимо і кодувати 64 кб/с на паленькі переносні пристрої. 56 кб/с починають бути замітними артефакти.
  В мене досі чимало музичних оцифровок з компакт дисків, а також аудіокасет здійснено в мр3Pro 144 кб/с і якість влаштовує, що не можна сказати про мр3 320 кб/с

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.