Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168861 (247 за 24 години)

Оновлення: Гуртом шукає розробників і дизайнерів!

| 64 коментарі

Наш сайт існує вже більше десяти років. І він потребує оновлення.

Мова в першу чергу про розширення функціоналу і оновлення дизайну. Поки що – тільки на Толоці.

На даний момент, реагуючи на побажання користувачів, ми змінили план дій. З деталями плану можна ознайомитись нижче.

План наступний:

За основу береться новий torrentpier. Тобто, ми не створюємо щось повністю нове і не продовжуємо розвиток теперішньої Толоки, яка працює на дуже старій версії torrentpier.

Розробка буде проходити на github.com/hurtom/toloka

Кожен може додавати pull request’и (пропозиції змін) та issues (проблеми і побажання). Все, що треба для початку роботи – це Docker.

Проходить пошук 2-3 відповідальних людей, які очолять розробку. Вони будуть створювати більшість змін і будуть приймати pull request’и інших. Також потрібно знайти 1-2 людей для UI/UX.

Перед нами зараз наступні завдання:
1. Створити сучасний UI на чистому Bootsrap 4 / Semantic UI
2. UI -> шаблон для torrentpier
3. Додати автоматичний деплой на dev.toloka.to, щоб всі бачили, куди ми рухаємося
4. Додати функціонал Толоки, який відсутній в стандартному torrentpier (авторські релізи, pretty URLs, приватність…)
5. Відредагувати український переклад
6. Створити скрипт міграції бази даних

Коли Толока перейде на нову версію, розробка продовжиться на github – для виправлень і нового функціоналу.

Для координації буде використовуватися gitter.im/hurtom/toloka, всіх охочих допомогти запрошуємо приєднатися.

Всі, хто хочуть допомогти, все ще мають можливість писати на konfuciusu@gmail.com або в приватні повідомлення до Konfucius. Вимоги до потенційних кандидатів прості: це знання, достатньо вільного часу і, в ідеальному випадку, досвід користування Толокою.

Тема на Толоці: https://toloka.to/t81976

64 коментарі

 1. Ви не думали про монетизацію свого сайту?
  На одних пожертвуваннях далеко не заїдеш…

  • Наша мета – не заробіток, а підтримка та поширення усього українського та українською мовою.
   Якщо наші користувачі не підтримують існування ресурсу на добровільних (усвідомлених) засадах – тоді це ознака того, що ймовірно ресурс втрачає причину існування.

   Будь-яка монетаризація накладає поганий штамп на ресурс, на кшталт нашого. І обов’язково буде використана як первинний обвинувачуваний фактор в нашу сторону.

   • Крута позиція. Хоча однозначно варто максимально візуально виділити збір коштів. Як варіант – якісний контрастний банер у “шапці” сайту з влучним слоганом, який би стимулював кожного відвідувача періодично скидати бодай якусь суму добровільно. Бо зараз цей розділ не відразу й знайдеш. Тобто знайдеш, але в око він явно не впадає, а мав би…

    Навіть зараз радив би зробити цю кнопку якоюсь яскравою і зрозумілішою.

   • Я з вами не погоджусь. Саме можливість заробітку підтримує розвиток конкретного ресурсу, що у свою чергу сприяє поширенню українського у мережі.
    Більше грошей – більше можливості для розвитку, створення більшої кількості якісного матеріалу, створення та підтримка нових ресурсів.

    Не бачу як можна звинувачувати людину у тому, що вона працює та заробляє.

    Я вірю у ваші щирі спонукання, і не збираюсь говорити, що вам робити, просто хотів додати ширший огляд на це питання.

    • Пан, же ж написав: ” І обов’язково буде використана як первинний обвинувачуваний фактор в нашу сторону.”
     Тобто, ті, хто матимуть претензії до толоки (правовласники, правоохоронці, податківці тощо), скажуть Ви ж на чужому майні гроші піднімаєте! За грати!

     • Toloka i Hurtom типу різні домени, тому тут не все так просто…

   • Можна просто накидати до толоки контекстної реклами (головне, аби реклама була україномовною та рекламувала не кацапське) та забезпечити сайт фінансово.

    • Прошу-благаю, тільки не реклами, я вже ситий по горло такою рекламою на інших сайтах. Погоджуюсь з позицією пана Старожила

  • Хочеться щоб бговорення сюжету фільму було в одній темі, а смих характеристик релізу можна залишити як є. Також коли вже з’явиться графа “Орієнтовна дата релізу” в анонсах, потрібно 10 перепитувань щоб відповіли “невідомо”, або конкретну дату

 2. Дуже добре пам’ятаю як робилось це лого )

  щодо оновлення – згоден, що краще один раз знайти на таку справу кошти і заплатити професіоналам. Ніж тягнути на ентузіазмі. Але якщо ще існують хороші люди які професійно володіють своєю справою і можуть зробити це на ініціативі – це, звісно, було б дуже і дуже добре в плані відданості хорошому проекту.

 3. я б хотів допомогти

 4. Ви не думали прибрати сільську символіку, там всякі лелеки тощо? Бо це є стереотип так гарно нам нав’язаний про все українське.

  Зробіть щось дійсно сучасне.

  • Чи не стереотип вважати “там всякі лелеки тощо” сільською символікою?

   • Назаре, стереотип чи не стереотип, асоціативний ряд напрошується сам: мультяшні лелеки, глечики, соняшники, хати-мазанки… – наївна хуторянщина, яка і так вже пре з усіх “туалетів поплавського”.
    Не те, щоб я закликав цуратися чи відрікатися від якихось традиційних символів, але я б радше їх залишив для музеїв етнографії та деяких особливих випадків.
    За якістю контенту “Гуртом” однозначно вийшов за межі хутору-гніздечка-ґетто. Пора образно розправляти крила на цілу країну та й увесь світ ;-)

  • Згоден зі Сергієм. Нам всюди критично бракує візуалізації нової, модерної чи навіть футуристичної України. Подалі від всякої хуторянщини і шароварщини.

  • Отой лелека вже давно став символом порталу. Не треба нічого прибирати.

 5. 3) періодично робота, здійснена на копії Толоки, перебирається і втілюється в життя

  Не зовсім зрозуміло. Тобто люди працюють, а їх робота “перебирається”, тобто можливо піде в продакшн, можливо ні?

  • Вітаю у світі розробки ПЗ.
   А взагалі думаю, малося на увазі – деплой на продакшин після обкатки на тестовому сервері.

   • При розробці ПЗ ставляться та розв’язуються конкретні задачі.
    Можливо це тільки я так сприймаю, але читається ніби дизайнери будуть накидати ескізи, а потім буде відбір. Що для коду не підходить. Слово “перебирати” не є цілком тотожним слову “тестувати”.

 6. кращого простішого та зручнішого інтерфейсу ніж у здохшого say.tv я не бачив. фейсб відпочиває.

 7. Хлопці, напевне це непідйомно величезна тема – але може б ви докрутили до себе соц. мережу?
  Ото була б тема – все в одному.)

  • Нащо? Тут вже є форум і приватні повідомлення. А для інших елементів соціальних мереж, як відео, аудіо і т.д. серверів треба буде достобіса.

 8. Запропонувала допомогу у розробці прототипу оновленого сайту. Поки тиша.

  • А можна докладніше суть Ваших пропозицій?

   • Можу створити в Axure RP інтерактивний прототип, який можна буде переглядати й обговорювати за посиланням (якщо це потрібно).
    Якщо не потрібно – ок.)

    • A Axure RP хіба не платне програмне забезпечення?
     Чи воно потрібне толоці, бо насскільки, я зрозумів потрібен редизайн + додання нової функціональності, а не створення з 0, тому і прототипування не потрібне, на мою думку.

     • Платне, і що?) воно у мене вже є.
      Просто стільки дискусій навколо функціоналу, що зазвичай у таких випадках узгоджують прототип, вносять правки в нього, а потім вже по ньому оперативно роблять дизайн і верстку.
      Але я не наполягаю. Ні, то й ні.)

 9. Інформація для тих, хто вже готовий братися за роботу: поки що тільки проходить відбір, почнемо не раніше, ніж за тиждень-два.

 10. На рівному місці зробили срач. І тільки 2 людини з 25 коментів запропонували допомогу. Українці!!!

 11. Zaprohyiu vukorustovyvatu pu’smo Lysaktotal — usi movu odnieu! rozkladkoiu.
  ________________
  Priqlahaiu ispo’lzova’t pi’smo Lysaktotal — vse iazyki odnoi! raskladkoi. https://www.facebook.com/pages/Lysaktotal/268048849962137

 12. Запрогиіу вукорустовивату пус’мо Лисактотал – усі мову одніеу! розкладкоіу.
  Ще б зрозуміти – що це

 13. Толока заблокований чи що? Не можу зайти.

 14. Питання знято) Від вас зайшов (через http), а через гугл не хоче (через https).

 15. Прочитавши про “розширення функціоналу і оновлення дизайну”, не хочеться й думати, що малося на увазі. Дизайн зроблять рожевим чи вподобайки біля повідомлень додаватимуть? Не треба нічого зайвого пхати, бо таке відверто дратує. Хіба рекламу зробіть, якщо важко утримувати портал.

 16. Може варто сайту перерости в соц мережу, тобто окрім торенту, зробити ще Українську соц мережу, а існувати можна за рахунок реклами українського продукту!

  • Ще краще об’єднатися з котроюсь із наявних українських соцмереж та й годі (як-от поєднані hurtom.com toloka.to.

   • Українські соцмережі, нажаль, мертвонароджені. Їх усі з’їсть Фейсбук. Поєднуватися з мертвонародженим проектом це не дуже добра ідея…

    • ШО ти мелеш, Ґєник?? Іди стукнись головою об стінку, може попустить…

     • Ну тобто сказати на те що ті соцмережі мертвонароджені тобі нічого, зрозумів))

 17. Гуртом ставить цілі поширення україномовного контенту в інтернеті, щоб наше суспільство мало альтернативний доступ до фільмів не лише російською. Щоб наше суспільство не позбувалося своєї культури й мови, тим паче не замінювало їх на ворожі.
  Судячи з кількості скачувань навіть найрейтинговіших новинок і статистики при якій ще за живих ex і fs на російсткомовні онлайн-ресурси припадала 70% частка відвідувать, можна зробити висновок що поки виходить не надто вдало. І головне важка пряця з запису, зведння, озвучення марнується малою популярністю, освітленістю можлистей подивитися рідною. Зазвичай на популярний фільм припадає не більше 10 000 завантажень в сумі з чотирьох релізів, звісно якщо цифри не занижуються. Це 1 на 4 000 українців, враховуючи навіть перегляди з сім’єю, з інших ресурсів, очевидно де осідає основна маса глядачів.

  • Правовласники не надають доступних джерел для перегляду їх власності. Їх власність зачіпає національні й культурні інтереси. Мову з ними варто вести лише в контексті бротьби за альтернативу російськи ресурсам, і як ідею в руках небайдужих, яку вони не зупинять заборонами доки є за що і кому боротися.

   • Звісно, онлайн перегляд є основною конкуруючою силою, конкрентний сайт українського саіту з онлайн переглядом, монетизацією, рекламою ресурсу, без якої не можливе поширення, є утопією якої вже не досягти з блокуваннями. Чи легко закрити ресурс в відкритиму інтернеті нещодавно було продемонстровано СБУ та провайдерами. То можливо варто добиватися закриття російських трекерів та сайтів, у влади та правовласників, навіть якщо зачепить відчизняний сегмент – призведе до створення ринку, можливо навіть з доступними цінами і світом україюнського озвузення? А доти, діяти різкіше і намагтися добиватися більшого.
    Що можна зробити в контексті торрент трекера? На моє скромне бачення, перша проблема – роздачі. Економ варіант, енергоефектвний комп’ютер з декількома накопичувачами з українським контентом на борту, хочаби відчизняних фільмів, можливо комактних AVC релізів старої-нової класики до якої менше притензій від правовласників, також проекти озвучення, це все під’єднано до гігібтого інтернету, так є такі недорогі тарифні плани, з шириною каналу в пару Мбіт на торрент, чого достатньо для одного відвантаження, щоб сервер просто брав участь в обміні, а не перекривав його. Хай навіть ця штука працює лиш вночі, для українських цілодобово, головне вона забезпечить завжди стабільну роздачу і ні у кого не залишться зіпсованих очікувать від торрентів. З часом всі знатимуть що так МОЖНА переглянути фільм онлайн. Онлайн це друга проблема. Існують способи швидкого перегляду на усіх пристроях, що дуже важливо, багато хто вважає торренти незручними для викорисання на планшетах, тв і подібному і що вони залишились в миулому для комп’ютерів. Варто рекламувати такі решення як Ace Stream на постійній основі, під кожним торрентом, наголошуючи що ця програма піде на ваш Андроїд, що це стабільно швидко й варте встановлення. Гуртом – на всіх пристроях, не як раніше з флешкою і до DVD. Залишається проблема відданих гігабайт і вирішення їй вже існує в вигляді оплати за озвучення, що просто чудово, можна роздаватити також за інші досягнення. Третя проблема поширення. Немає коштів на рекламу, і вона ризикована. Але змусити усіх подивитися озвучений якісний контент це прерогатива всіх хто причетний від збору, осільки чим більше людей надсилає тим менш відчутна потрібна сума, мова і про доброчинців, до студій, які мали б більше (морально-правових) можливостей запрошувати людей від свого імені на збір в спільнотах соціальних мереж. Кожна тематична спільнота повина розміщувати таку інормацію, в тому числі тематичні по серіалу, навіть якщо вони зарубіні, саме там фанати для його озвучення. Мова йде про недостатнє охоплення, яким потрібно займатись ще більше за кодування релізів.

 18. Буду Вам дуже вдячний якщо Ви відписали свої ідеї в темі Підтримка та поширення Гуртом —>>> https://toloka.to/t77072

  Як онлайн дивитися фільми на Толоці(Hurtom)? —>>> https://toloka.to/t76883

 19. Можу допомогти з дизайном.

 20. Щойно подумалось: було б круто вам створити соціальну мережу ГУРТОМ! Бляха, яка крута назва! Просто супер! Був би я міль’йонером – вклав би у вас бабло :)

 21. В мене брат крутий дизайнер якщо ще актуально

  • Надзвичайно цікава інформація! Та, якщо Ви (Ваша рідня) хоче долучитися до роботи, то в кінці теми написано що треба робити.

 22. Буде в Гуртома/Толоки httpS ?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.