Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1169842 (189 за 24 години)

Сумний огляд «Devilman Crybaby» (2018)

| 9 коментарів

Devilman Crybaby (2018)

«Людодемон-плаксій» (Devilman Crybaby) — оригінальний аніме-серіал від Netflix, створений за мотивами творів Ґо Наґая, заслуженого японського автора. Це дивне поєднання кривавого бойовика, еротики (на межі порнографії) і слізної мелодрами.

Історія обертається навколо Акіри Фудо — незвичайного японського старшокласника, який славиться своїм плаксійством і пристрастю до бігу. Одного жахливого дня в його життя повертається давній і таємничий друг на ім’я Рьо. Він розповідає Акірі, що демони проникнули в людське суспільство і чинять лихі діла, а єдиний спосіб із ними боротися — це стати одержимим. Зазвичай одержимі не можуть контролювати свій демонічний бік, але Рьо вірить, що цю силу можна опанувати, маючи співчутливе серце — таке, як у Акіри.

Коротко: не рекомендую, хіба що вам дуже подобаються аніме такого типу — стильні бойовики без цілісного сюжету.

(подальший текст не розкриває сюжетних подробиць і безпечний для прочитання тими, хто ще не дивився серіалу)

Devilman Crybaby (2018)Хоч смійся, хоч плач

Сюжет тупий, мов цеглина, але це дещо згладжено яскравою подачею і оригінальним стилем анімації. Події розвиваються дуже швидко, глядач елементарно не встигає знудитися чи залишитися на одинці з сюжетними дірами. Що ж, вітаю з досягненням.

Один з аспектів, який вразив мене до глибини душі, це неймовірна легковажність, з якою в цьому серіалі ставляться до людського життя. Часом виникало враження, що люди тут грають роль мішків із червоною фарбою, якою творці малюють червону картину. Червоне, червоне, червоне… скрізь червоне. В цьому контексті виглядає дивним надання сакрального, містичного значення плачу.

Devilman Crybaby (2018)Отже, головний герой плаче, проявляючи співчуття і переживаючи за людей. Добре, він переживає, а що ж має відчувати глядач? Я під час перегляду спромігся тільки супити лоба і здивовано піднімати брову — хоча ніби й не надто товстошкірий. А річ у тім, що в серіалі відсутня точка опори, яка б дала глядачеві можливість сформувати якесь ставлення до подій, прив’язатися до героїв, вболівати й переживати за них.

В цьому аніме є безперечні моменти емоційної напруги. Озвучено певні екзистенційні питання. Але все це, загалом, так ні до чого і не веде.

Devilman Crybaby (2018)Історія не складна, але слідкувати за нею буває дуже важко. Оповідь перемикається то між одними, то між іншими персонажами, часто вбиваючи їх, до кінця не реалізуючи жодного. Питання: який сенс вводити персонажа, певний час його розвивати, розкривати якісь його особливості, якщо потім його усе одно буде вбито, і на тому його міні-сюжет обірветься? Це можна було б сприйняти в контексті теми безглуздості існування людини, але такої теми в серіалі не зачеплено. Через це весь сюжет нагадує серію недбало зшитих між собою окремих і часто незакінчених оповідань, які не поєднуються органічно.

При цьому на початку персонажів навіть важко розрізняти. Мало хто з них має виразний характер, що є дивним, бо сама художня подача є якраз дуже виразною. Так само мало хто з персонажів грає якусь суттєву роль у історії. Брак зосередженості, відстуність уміння відділяти головне від другорядного тягнуть сюжет на дно.

Devilman Crybaby (2018)Вогонь і порожнеча

Сюжет «Людодемона-плаксія» спіткала доля багатьох непродуманих історій, які б просто-на-просто не відбулися, якби їхні персонажі поводилися бодай трохи логічно. Діри, діри, сюжетні діри — скрізь. Я збився з рахунку скільки разів закочував очі і роздратовано зітхав.

Дивлячись на криваві побоїща протягом десяти серій, не раз замислювався: а чому, власне, демони є проблемою? Вони не чинили людям ніякого зла, яке було б більшим чи бодай принципово іншим від усіх кривд, що їх люди чинили одне одному. То в чому ж справа? В певний момент історія навіть завертає таким чином, що люди взагалі здаються нічим не кращими за демонів. Добре, це вже цікаво — але на цьому думка авторів обривається, вони її не розвивають.

Devilman Crybaby (2018)Під кінець виникає враження, що первинний сюжет було зґвалтовано: зібгано і насильно втиснуто в жорсткі часові рамки, викидаючи все, що не влазило. Це очевидно з того, що іноді прослизають згадки про персонажів та події, які так і не були показані глядачеві. При цьому творці не гребують повтором кадрів, що були раніше. Це цілком справний художній засіб, але я волів би, щоб вони скористалися цим часом для повнішої подачі сюжету.

Devilman Crybaby (2018)Апофеоз сюжетного хаосу припадає на останній епізод. Він настільки переповнений карколомною дією, наскільки ж і позбавлений сенсу. Нові персонажі з’являються і зникають від сцени до сцени, так що не встигаєш і зрозуміти, хто вони такі й чому роблять те, що роблять. Втім, розуміти там нема чого — жоден із цих метеликів-одноденок не додає нічого до загальної каші, на яку тоді вже перетворилася історія.

В самому кінці аніме востаннє блимає іскрою нерозкритого потенціалу, показуючи сумну долю переможця, який (у переносному сенсі) сам залишається на вершині гори. Це просто прекрасна сцена як у візуальному плані, такі і в тому, що вона розповідає глядачеві. Шкода тільки, що майже нічого з того, що серіал показував нам до цього, не має до неї бодай якогось стосунку.

Devilman Crybaby (2018)Висновок коронера

Цей серіал не просто так номінують на найкращий у 2018-ому році (випускаючи з уваги те, що рік тільки почався). Він міг би бути справжнім шедевром. Технічне виконання на дуже високому рівні — відчутно, що справою займалися фанати своєї справи. Енергійно, з душею, але без будь-якого змісту.

Прикро, але не можу рекомендувати «Devilman Crybaby» до перегляду. Своїми ексцентричними надмірностями і браком зосередженості він відверне багатьох, а привернути майже не має чим.

Січень-лютий
2018-й рік

Автор: Virake

Письменник, перекладач, поціновувач комп'ютерних ігор і завсідник поважних дискусій. На Гуртом викладаю переважно оголошення від UaLT, команди локалізаторів, яку представляю. Зрідка пишу політичні коментарі, аналітику та рецензії.

9 коментарів

 1. це га…..о найкраще ви, що це повний провал, сюжету ніякого, а персонажі тільки одним словом таке творіння не повинно виходити в світ воно впливає на людей автор цього гв…на шизік походу.

 2. не дивився, але засуджую… автора :)
  я наче опис до цілої купи аніме зараз прочитав! це, все ж таки, аніме, а не стандартне голлівудське кіно. сюжет, по якому глядача не водять за ручку, а котрий живе окремо, звичайна річ, і не лише для аніме. персонажі, що швидко вмирають, навіть не анімешна фішка, навіть в “грі престолів” таке є. море трупів не є чимось особливим для аніме – це не робить проект дорожчим.
  і якщо потрібна чітка зав’язка сюжету, рівний розвиток, кульмінація та хеппі енд, та все це з невеличкою купкою персонажів і з мінімумом трупів, то треба дивитися Діснея.

  • цей серіал якраз більше схожий на стандартний голівудський викидень за переважну більшість аніме. і якщо ви думаєте, що я просто тендітна квітка, яка не переварює кривавих подій, то раджу почитати мою рецензію на іншу екранізацію Ґо Наґая:
   https://www.hurtom.com/portal/35181
   там краще аніме, та й огляд значно інформативніший.

   а от огляд «Devilman Crybaby», як тепер бачу, вийшов такий собі. очевидно, що я не зміг вичерпно передати свою думку. в свій захист скажу, що писати про такий порожнистий твір, не вникаючи в спойлери, є невдячною справою.

 3. В нетфліксів або віни знімають, або ж, як в даному випадку, – виміт.
  З.І. Окремо 10 нацюцюрників автору за творчу назву.

 4. Краще робити огляди речей, які в тренді. Ось, для прикладу, фільм “Дужчий” нещодавно озвучили, і огляд не помішав би. Було б значно більше уваги+

 5. А я б порадив хоча б через те, що що аніме такого плану давно не було. Я згоден про обривчастість, але я дуже мало за своє життя дивився аніме, де всі серії з’їдав за один присіст. Візуальне оформлення достатньо гарне, саундтрек чомусь навіть не згадали (!). Він там просто неперевершений. Аніме варто перегляду, хай навіть воно може не кожному сподобатися. Але я поставив 9 з 10 на умовному МАЛі. Воно того вартувало.

 6. Ну не знаю, що саме тобі не сподобалось в моменті з легковажністю життя. Як на мене, автори хотіли показати пороки людського світу, те, що навіть напів-демон може бути набагато людянішим ніж самі люди. І ця тема не така вже і нерозкрита. З самого початку нам показують героя, котрий плаче навіть за найменше життя, він його цінує. І навіть приборкавши в собі наймогутнішого демона, Амона, він зберігає цю рису. Він все також переживає за своїх друзів, та навіть демонів. Тоді як в серіалі показано, як швидко люди міняються в сторону дикунів.
  Також дивне висловлювання про відсутні характери у деяких персонажів. Знову ж таки, майже кожен персонаж має якийсь свій характер. Як мінімум, я бачив, що Мікі була доброю та співчутливою, а Міко більш стриманою, хоча і могла іноді бути і грубоватою.
  І, найбільш дивне, “демони не є проблемою”. Тобто навіть сцена зі стадіону (фото було в огляді, тому і не спойлер) зовсім нікого не довела б до думки, що демони то, курво, злі та неконтрольовані люди? Звісно, що після неї люди злякались настільки страшних створінь, і почали на них полювання. Так відбувається зі всим, що може\спричиняє неприємності людям.
  Загалом, я, можливо, і далі писав би цей крик в пустоту, але вже і так вийшло багато букв, тому буду закінчувати. Аніме має дуже захоплюючу оболонку, представлену музикою, як вже сказав Анон вище, та візуалом. Та за оболонкою цією криється не розчаровуюча пустота, а непоганий сюжет, який, звісно, не без своїх недоліків, але приємно та цікаво дивитись. Як мінімум, все це викликає дуже приємне враження, після свого перегляду. Особисто я поставив би цьому аніме оцінку 7/10. Але краще вже переглянути його самому, що я сильно рекомендую, і скласти своє враження, ніж читати такі огляди, чи такі коментарі, і з цього робити свій висновок

 7. Не погоджуюсь з автором, розписувати не хочу. Кажу, як людина, яка вимкнула першу серію на половині, не переживши відсутність звичної для аніме глибини тіней, а потім повернулася і не пожаліла. Якщо добре вникати, враження від цього серіалу незабутні.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.