Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1168862 (248 за 24 години)

З Японії повернули в Україну перший український повнометражний науковий фільм

| 9 коментарів

Національний центр Олександра Довженка викупив у Японії й повернув в Україну копію віднайденого в японському кіноархіві повнометражного наукового фільму “Людина і мавпа” що донедавна вважався втраченим.

Позитивна 35 мм плівкова копія фільму відтепер зберігається у фільмосховищі Довженко-Центру, заявили його представники.

“Людину і мавпу” було віднайдено в токійському National Film Center при Національному музеї сучасного мистецтва (The National Museum of Modern Art) під час архівних пошуків і дослідження зв’язків ВУФКУ (Всеукраїнського фото кіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла в період з 1922 по 1930 роки) із закордонною кінопрокатною системою.

Низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років свого часу з успіхом йшла на великих екранах Японії. Серед них – “Земля” та “Іван” Олександра Довженка, “Навесні” Михаїла Кауфмана, та, як з’ясувалося в ході пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького “Людина і мавпа”, що обійшов екрани десятків країн світу, в яких був наново озвучений.

Прикметно, що в Японському національному кіноцентрі фільм атрибутовано саме як український, що уможливило його віднайдення.

У National Film Center зберігся негатив із фільмом. 35 мм чорнобілу позитивну копію для України коштом Довженко-Центру виготовила японська кінокопіювальна лабораторія IMAGICA West Corp. в місті Осака на плівці нового покоління.

“Людина і мавпа” – фільм, що ілюструє теорію Дарвіна про еволюцію видів. Картина знімалася в Сухумі в 1930 році спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів об’єднанням Техфільм при кінотресті Українфільм. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп. До створення картини долучився відомий оператор Йосип Рона. Тогочасна кінокритика згадує “Людину і мавпу” як один із найкращих зразків свого жанру.

Показ “Людини і мавпи” планується під час фестивалю німого кіно і сучасної музики “Німі Ночі” у липні 2018 року.

9 коментарів

 1. А для простих людей, десь купити можна буде?
  Чи то знов лише для тих “фестивальників”? А просто смертні, що не заслужили… Чи вони в япошок забрали з архіву, щоби покласти його в інший архів тут?

  • це ж науковий фільм та ще й сторічної давнини, для масового споживача він нецікавий, тому на ейплстор його не буде :)
   гадаю цифрова копія все одно є, скоріше за все її викладуть для загалу.

 2. Втрачена правда, її не повернути

 3. Скрізь суцільна зрада… Скільки ще вас ходить по цій країні, просто цікаво для статистики.

 4. Я б цей мотлох повернув назад в Японію

 5. Сміття

 6. В сраку собі засуньте ту плівку!!! На ютуб викласти можна, “чи нє” ??
  Відсталі дибіли

 7. Дякую за цікаву та приємну новину!))

  Деякі коментарі неприємно вразили.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.