Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1171534 (291 за 24 години)

Джордан Пітерсон. 12 правил життя: Ліки проти хаосу — перекладено українською!

| 10 коментарів

Джордан Пітерсон

[завантажити]

«12 правил життя: Ліки проти хаосу» (12 Rules For Life: An Antidote for Chaos) — бестселер відомого канадського психолога Джордана Пітерсона, вперше доступний українською мовою завдяки авторській роботі гуртомівців.

Ця книга допомагає читачеві відповісти на фундаментальне питання: як жити і, головне, навіщо? Спираючись на науковий метод, автор пояснює біохімічні процеси, що лежать в основі людської поведінки, феномен соціальної ієрархії, еволюцію моралі людства та інші основоположні аспекти існування. А головне — допомагає на основі цього побудувати власний моральний імператив. Ця книга — одна з тих, які просто обов’язково треба поширювати серед усіх родичів, друзів, колег, знайомих і навіть незнайомців.

Пітерсон не винаходить велосипеда — практично все в книзі вже так чи інакше було описано і пояснено в інших працях, частково і його власного авторства. Проте жодна інша наукова література не давала з такою точністю зіставляти емпіричні свідчення про природу світу з особистим досвідом людини, як самого автора, так і читача. З цієї причини я, читаючи «12 правил…», постійно ловив себе на тому, що вже ніби знав багато з того, що намагався пояснити автор — знав, але не звертав уваги, не помічав, чи не надавав значення. І це мало вирішальний вплив.

Не буде перебільшенням сказати, що ця книга повністю перевернула моє уявлення про світ. Змінилося саме моє ставлення до нього, проте не зовсім так, як можна подумати. Я — все ще я, тільки з більш витонченим сприйняттям, яке немов перетворилося з двовимірного на тривимірне. І це аж ніяк не означає, що я абсолютно у всьому погоджуюся з автором. Проте я радше повірю тому, з ким у чомусь не згоден, ніж тому, хто підтасовує свою думку мені на догоду (бо від цього тхне шахрайством і прихованими мотивами). І ось Пітерсона в цьому не можна запідозрити.

Саме безкомпромісна відданість переконанням і стала першим поштовхом, який здійняв Пітерсона на хвилю популярності. А саме — його виступ проти законопроекту C-16, який зобов’язує громадян Канади застосовувати вигадані займенники до осіб, які цього вимагають. Поважний, але (раніше) маловідомий професор торонтського університету назвав це «примусом слова», що явище абсолютно неприпустиме, навіть немислиме у демократичній країні. Годі й казати, що у зв’язку з цим він зазнав колосального тиску. Противники Пітерсона поливали його брудом так, як тільки могли, аж до таких нісенітниць, як звинувачення його в прихильності до нацизму. Не обійшлося і без проблем з адміністрацією університету.

Хоч і дотичний до проблем, що Пітерсон розбирає у цій книзі, цей епізод — лише верхівка айсберга, така собі ілюстрація. «12 правил життя: Ліки проти хаосу» — тут закладено більше, набагато більше. Ви можете не погоджуватися з автором у його твердженнях, навіть категорично, але в кожному разі — чи особливо тоді — у вас є можливість дізнатися щось нове або по-новому поглянути на старе. Кожен може знайти в цій книзі для себе користь.

Приємного читання.

 

Автор: Virake

Письменник, перекладач, поціновувач комп'ютерних ігор і завсідник поважних дискусій. На Гуртом викладаю переважно оголошення від UaLT, команди локалізаторів, яку представляю. Зрідка пишу політичні коментарі, аналітику та рецензії.

10 коментарів

 1. Квінтесенція “психології життя”, люто плюсую, ДЯКУЮ!
  П.С. Біле піратство;)

 2. Супер

 3. pecking order варто перекладати як “порядок дзьобання”, а не “порядок клювання”

 4. Дякую! Док Пітерсон дуже крутий дядько

 5. Дякую! Це титанічна робота

 6. Подяка за виконану роботу.
  Перекладайте ще nonfic.

 7. Друзі, посилання більше не активне :( Можете оновити?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.