Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170508 (303 за 24 години)

Втратиш все – станеш вільним

| 8 коментарів

Тайлер Дарден – я, я – Тайлер Дарден. Хто я?… Відповідь на це запитання головний герой фільму “Бійцівський клуб” знайде (а чи знайде?) тільки наприкінці стрічки. 

А на початку фільму … А зрештою, чи є в цього фільму початок? При перегляді складається таке враження що наша епоха, епоха покупців-споживачів не має ні початку ні закінчення, як, власне, і сам фільм Девіда Фінчера.

Ми не знаємо чому ми живемо, ми не знаємо куди ми йдемо, ми не знаємо хто ми. Саме наше покоління (хоча не тільке наше) називають втраченим. Сьогодні нашу реальність заповнюють інші. Ті, хто каже нам що робити, куди йти, про що мріяти, як жити. Ти втратив свободу вибору. Її замінили сурогатом у вигляді прихованої і неприхованої реклями. І не обманюй себе – коли востаннє ти зробив щось неординарне, щось таке, чого від тебе ніхто не чекав, навіть ти сам? Важко знайти відповідь? А може її просто немає…

“Реклама змушує нас купувати “тачки і ганчірки”. Ми “вмираємо” на ненависних роботах, щоб купити непотрібне нам лайно. Ми – пасинки історії. Ні мети, ні місця. На нашу долю не випало ні великої війни, ні великої депресії. Наша велика депресія – наше животіння”. І це тільки одна із цитат фільму, після якого ще довго паморочится у голові від запитань на кшталт – хто я і куди йду?

Ви запитаєте – а яким “боком” фільм американця Девіда Фінчера до українськості нашого з Вами сайту? Відповідь проста – зняли його за книгою нашого (не побоюсь цього слова) письменника Чарльза Майкла Палагнюка. І  “Бійцівський клуб” – це далеееко не єдиний твір в письменницькому доробку Палагнюка, який вартує уваги…

8 коментарів

 1. Маю в колекції 2 книги Палагнюка “вище названу” і “Карлик” справді відомий на весь світ автор і ше й до того з нашим корінням. По популярності савлю його в один ряд з Ірвіном Велшем та Брімсонами ага ну ще також Джон Кінг. У вісх стиль написання однаковий, але трохи забагато матів… книга справді краща за фільм так як майже й у всіх випадках. Справді актуальна для нас на сьогодні книга

 2. До цього фільму (або ідеї) можна ще додати “Револьвер”. Вони перегукуються: “Втратиш все – станеш вільним”

 3. А на Толоці є електроний варіант книги? :)

 4. від книги і фільму аж тхне ідеями екзистенціалізму. Одні з моїх улюблених творів. Я вважаю, що треба бути собою незважаючи на те, що думають інші. Вдавати когось із себе – збочення. Подобається багато говорити – говоріть, подобається варити мило – вари)

 5. Неодноразово читав книжку і переглядав стрічку “Бійцівський клуб”. Вважаю, що фільм містить значно більше інформації ніж книжка і кінцівка у стрічці значно цікавіша. Однак і те, і те потрібно вивчити, щоб почати (не збагнути) тривалий процес пошуку себе самого. Справжнього себе, а не того, яким тебе марно намагалися зліпити батьки, вчителі, професори, рекламники і решта головатих.

  • “Марно намагались”??? я б не недооцінював вже аж так роль батьків в формуванні особистості. І якесь в тебе таке дивне порівння виховання батьків разом з вчителями і як ти сказав “рекламників”, телебачення це зовсім інша річ відмінна від сімейних цінностей та виховання

   • друже, от вдумайся – кого частіше ти “дивишся/слухаєш/балакаєш” – “голубий” екран (без різниці – компутер чи телевізор) чи батьків!? так отож!;)

 6. А у когось є ця книга у електронному вигляді… чи може хто знаю де купити її на українській мові?

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.