Проект започатковано 7 січня 2007
Гуртом нас: 1170607 (342 за 24 години)

Рейтинг, у якому Україна 3-тя

| 29 коментарів

Здавалося б, велика країна з дивним геополітичним розташуванням – з однієї сторони із залишками більшовизму Росія, з іншої – розвинена (краще сказати цивілізована) Європа. Країна сміливих бідних людей, і захищених прав недоторканості політиків. Країна унікальної і єдиної в світ літери «Ї». Така вона для нас. А чим ще ми цікаві?
Наприкінці жовтня популярний лондонський путівник Lonely Planet сформував десятку кращих країн, які варто відвідати наступного року. У цьому рейтингу Україна – третя. Топ-10 відбирали активні блогери, твітеряни, експерти та інші користувачі павутини.

Першою у рейтингу є Уганда (за рівнем життя займає 130-140 місце). Саме у 2012 вона святкуватиме 50-ліття з дня незалежності. Найчарівніше в цій бідній африканській країні – це природа тропічних лісів – вулкани, водоспади, гори Рувензорі. Тут живуть практично вимираючі гірські горили. А місцеві мешканці не терплять гомосексуалістів – просто не розуміють їх, тому туристів просять бути обережними з виявами почуттів.

Після Центральної Африки їдемо у Південно-Східну Азії – у М’янму( до 1989 року це була Бірма). Це ще одна країна контрастів, де серед мусонних лісів, рік та гір проживає не менш бідне населення багате на традиції етномузики (більше 30 видів барабанів у національному ансамблі), архітектури (багатоярусні ажурні дахи як у храмах Китаю). Буквально рік тому там був повалений сильний диктаторський режим (щось схоже на період сталінізму в Україні) і зараз люди тільки оговтується від тиску і репресій.

Отже, Україна. Lonely Planet каже, що Україна – велика прогалина в незнаній Європі. Стара частина Києва і Львова розвіють думки про комуністичне минуле, Одеса зачарує людьми, пиво тут дешевше, ніж вода, і завдяки футболу та Євро-2012 Україна відкриється світу повністю. Як вам така «реклама»? Чи достатньо цього, щоб наша країна виправдала сподівання і стала місцем, де турист залишить монетку на пам’ять, щоб обов’язково повернутися. Не тільки заради пива і футболу (що є, те не заберемо), а щоб краще пізнати контрасти не лише Африки чи Азії, а й Європи – «жигулі» та Infiniti на одних вулицях, максимальний мінімум депутатів і мінімальний максимум голоти, але попри це – щирість неамериканських посмішок, любов до театру і сучасного мистецтва, повага до традицій і надії, які зроблять нашу країну кращою. Принаймні і завдяки нашим програмістам теж Силіконова долина процвітає.

Опісля нашої Батьківщини йде Йорданія та Данія, Бутан та Куба, а замикає десятку одна з найрозвиненіших країн світу – Швейцарія.

Тож, ласкаво просимо у гості.

29 коментарів

 1. :) Ну якщо ми треті після Уганди і Бірми, то це звісно круте досягнення… А про пиво й воду вони трохи загнули ;)
  Хоча те, що ми випередили Данію й Швейцарію, не може не радувати.

  Стаття написана класно! Чудовий стиль. Побільше б таких новин.

  P.S. Чомусь коли побачив ілюстрацію до новини, перша думка промайнула, що ми треті за кількістю церков. Варто було щось нейтральне підібрати – з прапором, чи просто в національних кольорах, ну то таке…

 2. Класно написано, дуже легко читається. Особисто мені сподобалось! Автор молодець.

 3. Автор респект! :)

 4. Народ, замість того, щоб співати дефирамби напишіть, що цікавого можна побачити в УкраЇні! Я пропоную Микулинці! http://www.castles.com.ua/myk.html а що пропонуєте ? Найкращі пропозиції можна розмістити на Веселику:) Гуртом веселіше!

  • В нас є дуже багато цікавих місць і що саме головне на мою думку, то вони є на будь-який смак.
   Хочеш і вже ось майже поруч маєш дива природи ( озера, ріки, водоспади, ліси, гори, полонини, степи, печери, гроти, моря … ), а як захотілося чогось створеного людськими руками – то є і багато архітектурних перлин …
   Ми багаті, але головна наша проблема у тому, що МИ НЕ ОБЕРІГАЄМО, ТЕ ЩО МАЄМО.
   Виїхав на природу – страшенні купи сміття …
   Пішов прогулятися містом – обмальовані та облуплені будівлі …
   Одне лиш тішить, що сайтів з описом „Українських Перлин” в інеті стає дедалі більше.
   Дякую за увагу ;-)

 5. Написано дійсно дуже гарно. Реально респект, побільше пиши такого.

  Окрім відомих місць (типу Одеси, Києва, Львова, тощо) які є у путівниках (а я завжди дивлюся їх як закордоном, бо цікаво, чим же ми їм цікаві) пропоную глянути “Битий Шлях: Україна якою ми її любимо” (http://petrovka.ua/product.php?code=80671). Це, проте, буде більше цікаво для українців, ніж іноземців. Хто має нагоду неодмінно перегляньте цю книжку, взнайте які чудові місцини є біля наших великих міст.

  • Дякую дуже.
   І щодо “Битий шлях або Україна, якою ми її любимо” – буду шукати, щоб почитати.

 6. Написано звісно ж цікаво. Але ж зрозуміло, що автор абсолютно не орієнтуєтиься у політичних процесах та термінології. У М’янмі диктаторський режим не було повалено:)))) Там просто пройшов ребрендінг правлячої хунти:))) Разом з тим, виникає питання до вживання терміну “залишки більшовизму”, який як явище фактично припинив своє існування із утворення СРСР та інтегрувався у Компартію:)))) Окрім того, не зрозуміло у якому значення автор використовує термін “цивілізована” Європа: у соціально-економічному, морально-етичному чи культурно-естетичному. Раджу зважати, що пости іноді читають і фахівці, тому слід формулювати виразно та вірно свої думки, а не кидати популістичні репліки.

  • Фраза “ребрендінг правлячої хунти” видалася би всім тим хто “абсолютно не орієнтується в політичних процесах” складною і лишньою, адже стаття писалася для загалного пояснення рейтингу і для широкого загалу, не на політичному форумі. Так само, як і опис типу цивілізації Європи: “соціально-економічному, морально-етичному чи культурно-естетичному” теж не був би доцільним, а тільки ускладнив би читання тексту, а переважна більшість і так зрозуміла які саме країни входять до нього (і навіть помилка на одну дві, суті не міняє). А на останок, ніхто не каже, що Ви “абсолютно не орієнтуєтесь в українській мові” на основі того, що Ви написали про “вірне формулювання думок”, адже думки можна формулювати правильно, а вірно можна любити, чи мати вірного друга.

 7. Хотілося б почитати про інші, автор, дякую було цікаво.

 8. “Круто”! Ми – туристична країна! І начхати нам на те, що приїжджатимуть до нас подивитися на нашу природу, вулички, а людей матимуть за бидло, обслуговуючим персонажом! Геть індустрію, важку промисловість! Нащо вирощувати еко продукти для своїх? Іноземці куплять дорожче! А наш нашому генно модифіковану подає! Зате в нас будуть туристи. Круто.

 9. А все набагато банальніше – чемпіонат Європи з футболу, тому таке місце!

  • ні, оскільки я найшов цю тему на іншому сайті, Польща туди не входить

   • Значить помилився! Усе ж таки щось є в Україні, чим можна зацікавити туристів з інших країн.

 10. Хай прїздять до Маріуполя, міста з великими комуністичними бовванами у кожному районі і де україномовний громадянин почувається Робінзоном. І на додачу є смердюче Азовське море і всєгда вєсьолоє російськомовне населення.

 11. »» Країна унікальної і єдиної в світ літери «Ї» »»
  Не зовсім унікальної: naïf adj. & n. = Variants of naive.
  http://www.thefreedictionary.com/naif

  • Таки унікальної – це посилання є транскрипцією. Звук “ї”, на позначення якого можуть бути різні літери, таки є, але сама буква – тільки у нас. От що каже ABBYY Lingvo: naif [nɔ:’i:f] = naive.
   За вікіпедією: Цієї літери немає в інших алфавітах, що їх створено на кириличній основі, хоча в деяких писемностях на основі латинської використовується графічно майже ідентична літера (Ï, ï; як у англ. naïve).

   Насправді не знаю чи це те, чим варто пишатися, але принаймні цікаво, що саме робить нас і нашу мову особливими.
   Почитайте як матимете бажання ось таке http://syto.com.ua/uk/visualkaintervju/512-yermolenko.html

 12. з буквою “Ї” ти прогадав , адже в французькій вона теж є , і читається і пишеться так само , просто трапляється в небагатьох словах (як буква “Ґ” в українській)

  • Напевно козаки туди завезли цю букву)))

  • Так, я тільки через це питання і відкрив статтю – щоб прокоментувати. Літера ” Ї ” – є у французів. Позначає звук “й”. Заголовки про козацьку чайку “Пресвята покрова” містили слово “C h a ї k a “.

   • Натомість Ґ я не зустрічав ніде більше.
    Все одно гарно, що і назва нашої країни, і назва столиці – мають Ї.

 13. Нікому не здається жалюгідним те, що Україна потрапляє в рейтинг на рівні з недорозвинутими державами з диктаторськими замашками (окрім, звісно, Данії та Швейцарії). Таке враження, що список мав би називатись “Країни, у яких є на що подивитись, але небезпечно надовго затримуватись”.

  • я це теж замітив, що якось дивно зо ми стоїмо в списку топ 10 , де присутні такі країни як уганда, м’янму та бутан

 14. Граматика і змістовне наповнення цієї новини – сумовите ….. .
  Ефективніше і ефектніше було б просто дати посилання на LonelyPlanet.

  • який зміст тоді взагалі писати, якщо можна ефектно кидати посилання, а не виражати власну думку!

 15. гарна стаття)
  мені б так писати)

 16. Можна відвідати Тараканівськи форт

  Мhttp://uk.wikipedia.org/wiki/Тараканівський_форт

  • була там…. думаю за цим місцем – майбутнє українського кінематографу.

Залишити відповідь

Обов'язкові для заповнення поля відмічені *.